Német ​nyelvtani ABC 23 csillagozás

gyakorlatokkal
Maklári Tamás: Német nyelvtani ABC

Univerzális kísérőkönyv – első lépésektől a középfokig.

Német nyelvtankönyv, amely a nyelvtani szabályok ismertetése mellett rengeteg gyakorlati feladatot is tartalmaz, hogy így a szabályok alkalmazása is sikeressé válhasson. Ajánlott iskolai tankönyvek mellé, mivel kiváló feladatai megkönnyítik a diákok tanulását.

Studium, Budapest, 2015
Studium, Budapest, 2006

Andulka>!
Maklári Tamás: Német nyelvtani ABC

Korábban már tanultam németül, most pedig sok-sok év után úgy gondoltam, hogy nem árt kicsit átismételni a nyelvtant és ezt a kötetet ajánlották hozzá.
Ajánlom mindenkinek, akár teljesen kezdőknek is, mert nagyon jól magyaráz, sok-sok feladaton keresztül lehet begyakorolni az adott nyelvtant. Némelyik mondat elég vicces, de alapjában véve egy nagyon kompakt kis könyv néhol vicces rajzokkal.
Ajánlom minden nyelvtanulónak! A kiadó honlapján meg lehet találni a megoldásokat is.

Coffee I>!
Maklári Tamás: Német nyelvtani ABC

Átfogó, érthető, logikusan felépített könyv. Szükségem volt rá, be is fogom szerezni, hogy legyen belőle saját példányom. Szuper! :)

Maklári Tamás: Német nyelvtani ABC

Ezennel a TNMM (Tanuljunk Németül Mert Muszáj) szünetel.
Tipikus hibákra hívja fel a figyelmet, néhol nagyon jó, a nyelvtan pontosságára nem lehet panaszom, de a példamondatok!
Pl. A gyereket a budira ülteti.
Csak nekem furcsa ez?

Kávéhab>!
Maklári Tamás: Német nyelvtani ABC

Már egy ideje tanulok belőle. Nagyon jó, főleg most, hogy megoldókulcsot is találtam hozzá…csak ajánlani tudom mindenkinek.
@Mara91

Dömdödöm>!
Maklári Tamás: Német nyelvtani ABC

Ajánlom mindenkinek, aki németül tanul, mert ez jó. Rendszerez, ötletes, időnként tökhüje példamondatokat hoz, de még az is elmegy. Értelmesen magyaráz egy mondjuk értelmes és logikus nyelvtant. Egy dolgot hiányoltam azért: a megoldásokat. Ezért vonok le fél csillagot.

hencsa06>!
Maklári Tamás: Német nyelvtani ABC

Nagyon jó volt belőle tanulni. Érthető a nyelvtan és jók a példák is. Néhol egész vcessek, de igy legalább van egy kis mosolygás tanulás közben.

Diosz P>!
Maklári Tamás: Német nyelvtani ABC

Teljesen jó nyelvtan könyv német tanulóknak. Egyszerű ám érthető. A gyakorlatok jók is, elegek is, csak a megoldást hiányolom – de pl. ha egy füzetbe elkezdi az ember a megoldásokat sorban megcsinálni, egy tanár vagy más mentor segítségével ha kijavíttatjuk, frankón lehet gyakorolni, haladni. Szóval nem rossz, nem rossz.

FLauraM>!
Maklári Tamás: Német nyelvtani ABC

Könnyen érthető, jó gyakorló feladatok vannak benne, jól struktúrált és humoros!

mmária>!
Maklári Tamás: Német nyelvtani ABC

Nagyon hasznos könyv a nyelvtanulás bármelyik fázisában. Jól összeszedett nyelvtani magyarázatok és feladatok találhatók benne. Ezek segítségével begyakorolható és készséggé fejleszthető a nyelvtan is. S mellette bő szókincse az alapszavak elsajátításán túl még pluszt is ad.
Nagyon jó választás volt.

Lady_Hope I>!

A kettős elöljárószavak úgy veszik körül két oldalról a főnevet vagy a névmást, mint a biztonsági emberek a milliomost.

Lady_Hope I>!

– Melyik autóval utaztok a Balatonra? A kicsi, büdös Trabanttal vagy a nagy és kényelmes Mercedesszel?
– Hát, te a kicsi és büdös Trabanttal és én a nagy, kényelmes Mercivel.

Kapcsolódó szócikkek: Balaton · Mercedes · Trabant