Gravitation ​1. (Gravitation 1.) 86 csillagozás

Maki Murakami: Gravitation 1.

Sindó Súicsi mindent megtesz, hogy sztár legyen. Nincs képzettsége, nincs tehetsége, és nincs bandája. Miután talál egy tehetséges gitárost és lehetőséget kap egy fellépésre, készen áll, hogy megmutassa a világnak, milyen zseniális dalszerző. De Juki Eiri elolvassa a nevetséges sorokat, és földbe döngöli a fiatal zenészt. Mivel nem tudja magát túltenni a kritikán, Súicsi Juki társaságát keresi, hogy aztán kettejük jövője kibogozhatatlanul összefonódjon. Képtelenek megfékezni az erőt, ami egymás felé húzza őket mint a gravitáció.

Eredeti megjelenés éve: 1995

Kiadói ajánlás: 16 éves kortól · Tagok ajánlása: 16 éves kortól

Mangattack, Budapest, 2008
200 oldal · ISBN: 9789639797819 · Fordította: Lovas Anna · Illusztrálta: Maki Murakami

Himitsu P>!
Maki Murakami: Gravitation 1.

Annak idején ez volt az első BL anime, amit láttam. Nagyon tetszett Eiri karaktere spoiler. A mangát azért beszereztem, egyszer 300 Ft-ért osztogatták mind a négy magyarul megjelent kötetet. 12 évnek kellett eltelnie, hogy újra felüssem, de végigolvasom, mert egyébként szórakoztató, jópofa poénok és szövegek vannak benne, na és Eiri-san, még ennyi év elteltével is gyönyörű bishounen.:-)
Az első kötetben bemutatkoznak a főbb szereplők, emlékszem, Hirót is mennyire szerettem, haláli arc.:-) Imádom a grimaszolós paneleket, amelyekből szerencsére rengeteg van, és jó kedvre derítenek.
Ha a továbbiakban is ilyen marad a történetvezetés, szerintem üdítő olvasmány lesz, és tetszeni fog a többi kötet is.:-)

Heni_s_BookBar>!
Maki Murakami: Gravitation 1.

Egy kicsit pörgősebb volt, de nagyon tetszett a karakterek személyisége. Az első csók volt a kedvenc jelenetem. Kíváncsi vagyok a folytatásra is. A rajzolás is tetszett. Személy szerint én sokkal jobban szeretem a régebbi stílusú mangákat és animéket is. (Régebbi alatt a 2010-es évek előttieket értem.)
Yuki volt a kedvenc szereplőm. Egy kicsit hasonlított a sztori a J.Romanticára, mert ugye abban is író volt az egyik főszereplő. Lehet, hogy emiatt is tetszett ennyire.
Én 5 csillagot adok rá. :)

Kinga0>!
Maki Murakami: Gravitation 1.

Életem második mangája. Még mindig nem tudok normális értékeléseket írni az ilyen műfajú kiadványokhoz, de ez esküszöm tetszett. Mármint annyira nem értek hozzá, de a karakterek megrajzolása szép lett, a humor is rendesen megjelent a mangában, és az események is gördülékenyek. Bár a lány karakterek kicsit furcsán sikerültek, de sebaj, engem aztán nem fog zavarni.
Most pedig jöjjön a második rész…

barbikaunatkozik>!
Maki Murakami: Gravitation 1.

Ezzel a történettel először az animében találkoztam. És mondanom sem kell mennyire meglepődtem, amikor olvasás közben rájöttem, hogy ez szinte nem is azonos a mozgóképes változattal (majd eljutok az OVA-ig is egyszer ;)).
Első nézésre nagyon furcsák voltak a karakterek. Szinte mind egytől egyig elnagyoltan van ábrázolva. A kezdő mangaka kifejezés jutott eszembe róla. A történet se eget rengető, bár ez már az animére is igaz volt. Mindenesetre a Yuki Eiri vonal messze a legszórakoztatóbb volt az egész kötetben. Nem sajnálta a kritikát a másiktól annyi szent.
Szóval nem volt rossz bevezetés, csak a rajzolást kell megszokni és azt, hogy még a női karakterek is férfinak néznek ki.

Dorka50 P>!
Maki Murakami: Gravitation 1.

Ez nagyon vicces volt! „Pánikhelyzetben” az eltúlzott rajzok… :D Súicsi egy kicsit hisztériás, de pont ezért szerethető, Juki pedig ezzel a nemtörődöm stílusával… Persze, hogy Súicsi halál szerelmes. :) Az egész manga egy jó kis pörgős katyvasz volt, de jó értelemben.

Skeletrino>!
Maki Murakami: Gravitation 1.

Ez kevésbé tetszett, mint az anime. (Az animét imádtam.)
A legnagyobb problémám az volt, hogy annyira pörög benne mindenki. Mintha állnék és bámulnék egy jó nagy forgatagot, de bármennyire is szeretnék bejutni, még az ugrást sem merem megkísérelni. Csak nézem, olvasom és kint maradok.
Azért kedves és imádni való Yuuki Eiri, én maradok az Ön odaadó hódolója, puszicsók.

schesztiஐ >!
Maki Murakami: Gravitation 1.

Tulajdonképpen nem volt rossz, de ez nem az én sztorim. :)

ValerinLanz P>!
Maki Murakami: Gravitation 1.

Bevallom őszintén, kicsit nehezen vettem fel a fonalat. Nem tudom, a fordítás sikerült így, vagy alapból kuszák voltak a mondatok, de nem mindig tudtam, mikor ki beszél. Vagy hogy egyáltalán mi történik. :D Sindó szimpatikus volt, habár azt nem vártam, hogy spoiler, mintha azt a sztereotípiát erősítené, hogy a a nőknek is a rosszfiúk kellenek, hát ő is kifogott egyet gyorsan. Némileg kidolgozatlannak éreztem, mégis jól szórakoztam rajta. Sindó ügyetlenkedését nem lehet nem kedvelni, és hát… oké, bevallom, én is Juki Eiri-fan lettem. :D De akit még nagyon kedveltem, az Sindó barátja, végig oltári rendes és segítőkész volt. A két lánytesó meg nagyon vagány. :D
Kíváncsian várom, hogy alakul tovább a történet. spoiler

Jeffi P>!
Maki Murakami: Gravitation 1.

Egyik kedvencem, áh sokszor újra olvastam :D Az anime is jó, bár abból csak pár részt láttam. De áhhh ^^*olvadozik*

Xylaryss P>!
Maki Murakami: Gravitation 1.

Első animéim közt volt, emlékszem, még neten írtam egy DeepSpaceAnime nevű oldalon a fórumra, hogy valaki írja ki nekem CD-re, mert a DC++on egy 13 részes animére képes volt évszázadokat kiírni a kliens. Még arra is emlékszem, hogy a felirat lemaradt, és olvastam hozzá egy txt fájlból. Régi szép idők, na.
Traviánnál később megakartam venni a mangákat, de a pasas annyira bunkó és elutasító volt, hogy soha többé a közelébe se mentem. Talán ez lehetett az oka, hogy a mangát végül nem olvastam végig és rossz szájízt hagyott.
A könyvtárban viszont rábukkantam, és az első kötetet elolvasva felröhögtem, mert eszembe jutott egy doujinshi hozzá. Ez a történet olyan kemény retro vonat, amin nincsen fék. Tömény nosztalgia.
És imádom. Más, mint az anime, de nagyon szerethető. Könnyed, vicces. A karakterek egyszerűek, mint a faék, és nem meglepő módon, Hiro még mindig a kedvencem. Most is itt van előttem a könyvjelző, amin ő van. Több, mint 20 éves darab… :)
A történet nem egy nagy pukkanás, és a kliséktől sem zárkózott el, de valahogy igényesen van tálalva. A rajzolása kicsit a Fake-mangáéhoz hasonlít, csak kevésbé stílusos. Azért megállja a helyét, főleg a sok kis lábjegyzettel. Imádom, ha egy mangába beletesznek ilyesmiket, ahogy a zsúfolt oldalakat is.
Elgondolkodtam, mi is történt az első kötetben, és most rá kell jöjjek, hogy elég gyorsan beindult a cselekmény. Shindo Suichi és Hiro két középsulis, érettségi előtt álló srác, akik közösen lépnek fel, mint banda. Bad Luck a nevűk, és igazából több a lelkesedésük, mint a tehetségük. Ám míg Hiro éltanuló, és folyamatosan kisegíti legjobb barátját, addig a srác eléggé ingadozik, és nagyjából mindenből bukásra áll. A húga próbálja terelgetni, nem sok sikerrel. Ezt a csélcsap fiút végül egy idegen rázza fel, aki a parkban elolvassa a dalszövegét. Igen erős kritikával illeti, főhősünk pedig teljesen rápörög, és üldözni kezdi, hogy jól megmondja neki a magáét. Végül megleli a fickót, aki egy befutott író, és újra csak képen röhögi, de valahol szórakoztatja a másik vergődése, így új szintre lép a kapcsolatuk.
Nagyjából ez az első kötet, persze sok vicces vagy röhejes párbeszéddel és Sui aktív kínlódásával, hogy rájön, meleg.

Nocharity>!

… az álmokhoz vezető út… elárul minket.

15. oldal, Egyes szám

Kapcsolódó szócikkek: álom
Mithrel>!

Én vagyok a manga főhőse! Rontod a hírem!

Nocharity>!

Háborút folytatok a művészetért!

10. oldal, Egyes szám

Kapcsolódó szócikkek: háború · művészet
Nocharity>!

Ha elbuksz hétszer, állj fel hatodjára is. Mármint nyolcadjára.

19. oldal, Egyes szám

Mithrel>!

Elmúlt éjfél! Elég legyen már a yaoiból!

Nocharity>!

[…] hajnali kettőkor érdekes dolgok történnek az emberrel.

51. oldal, Egyes szám

Kapcsolódó szócikkek: emberek · hajnal
Nocharity>!

Még ha minden össze is esküdött ellenem, az élet megy tovább.

71. oldal, Kettes szám

Kapcsolódó szócikkek: élet
Sylvanas_Windrunner>!

– Szóval, névtelenül tiport a lelkedbe?

69. oldal, 2. fejezet - Kettes szám

Gravitation sorozat · Összehasonlítás