Magyarország ​Alaptörvénye 25 csillagozás

Magyarország Alaptörvénye Magyarország Alaptörvénye Magyarország Alaptörvénye Magyarország Alaptörvénye Magyarország Alaptörvénye Magyarország Alaptörvénye

Ennek a könyvnek nincsen fülszövege.

Eredeti megjelenés éve: 2012

Patronicium, Budapest, 2019
Magyar Közlöny, Budapest, 2018
Magyar Közlöny, Budapest, 2017

M_Martin>!
Magyarország Alaptörvénye

Érettségihez kaptam a borító szép de szerintem soha az életbe nem fogom elolvasni. De azért átnézem.

Carmilla >!

Köztársasági elnökké megválasztható bármely magyar állampolgár, aki a harmincötödik életévét betöltötte.

AZ ÁLLAM / A köztársasági elnök - 10. cikk (2)

V. cikk

Mindenkinek joga van törvényben meghatározottak szerint a személye, illetve a tulajdona ellen intézett vagy az ezeket közvetlenül fenyegető jogtalan támadás elhárításához.

Szabadság és felelősség

X. cikk

(1) Magyarország biztosítja a tudományos kutatás és művészeti alkotás szabadságát, továbbá – a lehető legmagasabb szintű tudás megszerzése érdekében – a tanulás, valamint törvényben meghatározott keretek között a tanítás szabadságát.

Szabadság és felelősség

Brigi007>!

ALAPVETÉS
N) cikk
(1) Magyarország a kiegyensúlyozott, átlátható és fenntartható költségvetési gazdálkodás elvét érvényesíti.

Brigi007>!

ALAPVETÉS
I) cikk
(2) Magyarország zászlaja három, egyenlõ szélességû, sorrendben felülrõl piros, fehér és zöld színû, vízszintes sávból áll, amelyben a piros szín az erõ, a fehér szín a hûség, a zöld szín a remény jelképe.

hellodorie>!

Tiszteljük más népek szabadságát és kultúráját, együttműködésre törekszünk a világ minden nemzetével.

10. oldal, Nemzeti hitvallás

virrasztó>!

Valljuk, hogy az emberi lét alapja az emberi méltóság.

10. oldal, Nemzeti hitvallás

B) cikk

(1) Magyarország független, demokratikus jogállam.
(2) Magyarország államformája köztársaság.
(3) A közhatalom forrása a nép.
(4) A nép a hatalmát választott képviselői útján, kivételesen közvetlenül gyakorolja.

Carmilla >!

Magyarország elismeri és védi a sajtó szabadságát és sokszínűségét, biztosítja a demokratikus közvélemény kialakulásához szükséges szabad tájékoztatás feltételeit.

Szabadság és felelősség - IX. cikk (2)

Kapcsolódó szócikkek: sajtó · sajtószabadság
Carmilla >!

A nagykorú gyermekek kötelesek rászoruló szüleikről gondoskodni.

Szabadság és felelősség - XVI. cikk (4)