Magyarázatos ​Biblia 7 csillagozás

Az újonnan revideált Károli-Biblia szövegével
Magyarázatos Biblia Magyarázatos Biblia

A Magyarázatos Biblia célja, hogy kedvet csináljon a Biblia rendszeres olvasásához, és áthidalja a kulturális szakadékot a mai olvasók és a Biblia évezredekkel ezelőtt íródott könyvei között. A magyar olvasók körében is népszerű Philip Yancey és szerzőtársa, Tim Stafford olyan többlépcsős (kéthetes, féléves, hároméves) bibliaolvasó programot állított össze, melynek révén a kiválasztott vezérfonalat követve napi egy fejezet elolvasásával átfogó képet kaphatunk a Bibia cselekményfolyamáról, belső összefüggéseiről, főbb témáiról.
Közérthető és informatív magyarázó jegyzeteik segítenek azoknak az akadályoknak a leküzdésében („Elmegy a kedvem”, „Nem értem”, „Nem találom”), amelyek sokak számára megnehezítik a Biblia olvasását és megértését.

Harmat / Veritas, Budapest, 2014
Harmat / Veritas, Budapest, 2014

padamak>!
Magyarázatos Biblia

Magyarázatos Biblia Az újonnan revideált Károli-Biblia szövegével

Kiváló!
A magyarázatok – szerzőiket jellemzően – olyan újságírós-teológusosak: a mai kor eseményeit, személyeit hasonlítják a bibliai eseményekhez, személyekhez, s ezzel nagyon életközelivé és aktuálissá teszik az amúgy még nehezen érthető könyvek (próféciák, levelek) üzenetét is.
Jövőre is ezt olvasom el – főleg, mert „újkárolis”.