Pénzügyi ​navigátor 6 csillagozás

Magyar Gábor: Pénzügyi navigátor Magyar Gábor: Pénzügyi navigátor

A kötet „előzményéről”, a Pénzügyek a gazdaságban című könyvről írták:

„A közgazdaságtudomány nagyjait leleplező anekdoták és az élet sűrűjéből elcsent, leginkább kisvendéglők abroszain termő példázatok mellett a szépirodalmi alkotások vonatkozó részeit is segítségül hívták a szerzők, így aztán az Ady-versektől A kis hercegen át Az ember tragédiájáig számos meglepő analógiával találkozhatunk a száraz tények között elidőzve.” (Népszabadság, 1993. december 6.)

"A szerzők friss hangúan, közérthetően szólnak az olvasóhoz, aki, mint egy jó krimiben, itt is keret-történetet kap… (Magyar Nemzet, 1993. december 30.)

'Párisba tegnap beszökött az Ősz…' … és a pénzügytanba az irodalom. (Magyar Hírlap, 1994. január 14.)

Cameron Crea, Budapest, 2007
334 oldal · ISBN: 9632168410 · Illusztrálta: Kovács Imre
350 oldal · puhatáblás · ISBN: 963006183X
264 oldal · ISBN: 9630046180 · Illusztrálta: Kovács Imre

Magyar Gábor: Pénzügyi navigátor

Méla undorral vettem a kezembe, hogy na, még egy tankönyv, amin át kell rágnom magam. Ráadásul a pénzügy nem éppen a szívem csücske…
Eddig tartott a savanyú hangvétel, mert ez bizony egy remek könyv! Amellett, hogy tökéletesen érthető nyelvezeten íródott még szórakoztató is (Ady idézet a tőzsdei megbízások kapcsán, mekkora poén!). Az író nem próbált mindenféle krix krax szakkifejezéssel villogni, hogy elkápráztassa az olvasót. Nem, neki az volt a fontos, hogy megtudjuk és megértsük a dolgokat. Köszönet érte, mert végre tanultam is valamit. (és biztos hülyén halok meg, ha nem tudom, hogy Chicago-ban időjárás kontraktusra is lehet határidős ügyletet kötni)

Emerson>!

A számlapénzforgalom lényege, hogy a bankok a gazdasági szereplők tranzakcióit végigvezetik az egyes számlákon, hogy mindenki örüljön.

Emerson>!

… a biztosítók galádságának hangsúlyozása legalább annyira megszokott foglalatosság, mint a rendőr-postás-vasutas trió szellemi képességeit különféle jelzőkkel illetni.

Emerson>!

Összefoglalva az arbitrázsügylet lényegét: kiinduló helyzetben nincs kockázatnak kitett pozíció, az arbitrazsőr csak ül és vár. (Egykedvű arcvonás.) Ha feltűnik egy arbitrázs-lehetőség, akkor rögtön megköti az összes szükséges ügyletet, vesz és elad különböző piacokon s ezzel kockázatmentes profitot tesz zsebre. (Elégedett mosoly.)

David Owen: Papa Bank – A legjobb módszer, hogy gyermekeinket megtanítsuk a pénzzel bánni
Michael E. Gerber: A vállalkozás mítosza
John Komlos: A valójában létező gazdaság és az emberarcú kapitalizmus alapjai
Silvio Gesell: A természetes gazdasági rend
Fazakas Gergely (szerk.): Példatár a vállalati pénzügyekhez
Simanovszky Zoltán – Solt Katalin – Bálint Dénes: Közgazdaságtan alapfokon
Robert T. Kiyosaki: A gazdagok összeesküvése
Fellegi Miklós – Bozsik Sándor – Korándi Márta – Németh Norbert – Luttenberger Zoltán – Németh Rita: Pénzügytan / Pénzügyi és biztosításmatematikai ismeretek / Pénzügyi tervezés
Felcsuti Péter: Szerintem
Kevin M. Murphy: Hódító közgazdaságtan