A ​Skorpió Vágta 563 csillagozás

Maggie Stiefvater: A Skorpió Vágta Maggie Stiefvater: A Skorpió Vágta

A Skorpió Vágtát november elején rendezik. A lovasok mindent elkövetnek, hogy megzabolázzák tengeri lovaikat, és célba jussanak.

Van, aki túléli.

Van, aki belehal.

Idén a tizenkilenc éves Sean Kendrick a címvédő bajnok. Nem a szavak embere, és ha fél is, mélyen hallgat róla.

Puck Connolly más. Soha nem gondolta, hogy egyszer majd indulni fog a Skorpió Vágtán. De a sors úgy hozza, hogy kénytelen benevezni a versenyre – egyedüli lányként. Sejtelme sincs, mi vár rá.

A nagysikerű Shiver-trilógia szerzője, Maggie Stiefvater, megint megmutatja, milyen az, amikor a szerelem és az élet komoly akadályokba ütközik, és csak az marad életben, akinek a helyén van a szíve. A Skorpió Vágta minden olvasó számára felejthetetlen élményt nyújt.

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

448 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633734124 · Fordította: Vallató Péter
446 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633734117 · Fordította: Vallató Péter
444 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789633734124 · Fordította: Vallató Péter

Sean Kendrick · Kate 'Puck' Connolly · George Holly · Finn Conolly · Gabriel Connolly · Benjamin Malvern · Mutt Malvern · Peg Gratton

DzsDzs88 IP>!
Maggie Stiefvater: A Skorpió Vágta

Sokadik újraolvasás. És még mindig az egyik legfantasztikusabb, legszívhez szólóbb regény, amit valaha olvastam, egy zseniális írótól. ♥️✨
Örök kedvenc!♥️

MissFortune>!
Maggie Stiefvater: A Skorpió Vágta

Az eleje borzasztó unalmas volt, nagyon nehezen haladtam a könyvvel. A tengeri lovak azonban felkeltették az érdeklődésem, ez elég egyedi szerintem. Engem is elbűvöltek a capall uiscék, viszont lehetett volna valamiféle magyarázat, hogy miért éppen Thisby szigetét választják ezek a gyönyörűséges vadállatok. A vége felé az érdeklődésem nőttön nőtt, kíváncsi voltam a vágta végkimenetelére. Amit viszont itt mindenképp meg kell jegyeznem az az, hogy akkora „csavar” lett a végén, amit álmaimban sem gondoltam volna. Számítottam erre, de nem gondoltam ekkora horderejű dologra.
Puck, illetve a testvérei nem lettek szimpatikusak, Sean és Corr viszont annál inkább. Sean stílusa nehezen kedvelhető, inkább a lovakkal való kapcsolata miatt szimpatizálok vele. Sean és Corr lenyűgöző csapatot alkotott, ló és lovas nagyon jól megértették egymást. Ámulatba ejtő volt a köztük lévő kapocsról olvasni.
Viszont ha nem szeretném a lovakat, nem lett volna egyedi a történet, illetve nem sírtam volna a végén, akkor én ezt borzasztóan leértékelném. Ez a 3 nagyon erős indokom szól a 4 csillag mellett.
A legnagyobb probléma tulajdonképpen az, hogy a vége olyannyira összecsapott lett, amit nehezen hiszek el. Nem a történetnek lett vége, hanem a vágtának. Megtudtuk ki nyert, és most komolyan ennyi?! Érdekelt volna, mi lett a szereplőkkel a vágta után. Rengeteg nyitott kérdés maradt, ami rohadt idegesítő, tekintve, hogy folytatás sincs.
A másik dolog a fordítás. Sok mondat egyáltalán nem magyaros, vagy éppen tükörfordítása az angol mondatnak, ami szintén elég zavaró.

Lanore P>!
Maggie Stiefvater: A Skorpió Vágta

November első napja van, így ma valaki meg fog halni…

Maggie Stiefvater már nem először éri el nálam, hogy az általa írt könyv olvasása közben elfelejtek leszállni a buszról, annyira a magaménak tudom érezni, és teljesen bele tudok merülni… a Shiver-sorozat is ilyen volt, és most a Skorpió vágta is ugyanolyan kedves lett nekem. Biztosan vannak, akik ezt a könyvet lassúnak, esetleg túl hosszúra nyúltnak éreznék, de én minden egyes sorát megigézve olvastam. Adott egy elképesztő helyszín, Thisby szigete, ami a maga szeles, durva, nyers valójában úgy jelent meg a fejemben, mintha már legalább ezerszer jártam volna ott, annyira részletesen el tudtam képzelni. Itt rendezik meg minden év novemberében a Vágtát, ami nem egy egyszerű lóverseny, hanem tengeri lovak vérre menő csatája. Ezek az állatok bár félelmetesek, de ugyanakkor lenyűgözőek is, szinte tiszteletet éreztem irántuk. Vad, erős, hatalmas ösztönlények! A két főszereplő lassan, de biztosan lopta be magát a szívembe, minden gondolatukat, rezdülésüket átéreztem, hiszen az írónő megfogalmazásában tisztán láttam őket magam előtt. Puck, a bátor, néha már vakmerő, de kitartó, erős lány, és Sean, a titokzatos, csendes, érzelmekkel teli fiú úgy vonzottak magukhoz és Thisby-hez, mint a mágnes. Ahogy megismertem őket, elgondolkoztam azon, vajon mit tennék a helyükben, befolyásolná-e a versenyemet, nyerni akarásomat az, hogy már nem vagyok egyedül, van kiért aggódnom, van kit féltenem. Vajon miért küzdenék, mi, vagy ki lenne a legfontosabb?
Stiefvater egy nagyon jól megírt, újdonságként ható, különleges hangulatú, hűvösen szomorkás történetet szőtt a tengeri lovak legendája köré, ami tökéletes olvasmány volt számomra, és kedvenc lett belőle. Köszönöm, @Csingike!

gab001 >!
Maggie Stiefvater: A Skorpió Vágta

El sem hiszem, hogy igazából nem akartam elolvasni ezt a könyvet. Teljesen elvarázsolt, mint a capall uisce-ket az óceán. Egyszerűen élveztem a vágtát, az arcomba csapódó sós szelet és a kietlen táj szépségeit. Elmerültem az itt élő emberek tragédiákkal terhes mindennapjaiban és latolgattam a versenyzők esélyeit. Bennem is nőtt a feszültség, ahogy közeledett a várva várt pillanat, amikor végre kiderül, hogy mit hoz a jövő. Ez nem csak egy könyv, hanem egy olyan valóság, aminek a részesévé válik az olvasó. Ahol a tengeri lovak kegyetlen fenevadak, s ennek ellenére is csodálatos teremtmények. Szerettem minden sorát.

K_A_Hikari I>!
Maggie Stiefvater: A Skorpió Vágta

Vajon bátorság vagy őrültség? Lehetőség vagy halálos ítélet?
(…)
Szeretem a lovakat és szerettem ezt a regényt is, az apróbb hibái ellenére.
A maga műfajában izgalmas és kellemes olvasmány lett, ami pont úgy képes magával ragadni az olvasót, amennyire a versenyzőket a verseny adrenalinja a lovakat pedig a tenger éneke.
Egy valamit hiányolok: egy epilógust. Mi lett vajon Sean-nel, Puck-al, Galambbal és Corral? Vajon Mr. Holly megkapta a vágyott csikóit?
Sok kérdés mozgatja továbbra is a fantáziám.

Blogbejegyzés: https://irasaimtarhaza.blogspot.com/2016/06/maggie-stie…

avidreader>!
Maggie Stiefvater: A Skorpió Vágta

Eleinte nagyon nehezen haladtam a konyvvel. Laposnak tunt az egesz, nem ertettem, sulhet-e ki ebbol az egeszbol barmi erdekes. Puck benevezese tunt az egyetlen lehetosegnek, viszont nem tetszett, hogy Kate ilyen elhamarkodott dontest hozott. Jobban vegig kellett volna gondolnia, mert biztosan volt a Skorpio Vagtan kivul mas valasztasa is. Nem valami megfontolt, nem szerettem meg kulonoskeppen, sot Sean sem volt kedvenc karakterem.
Aztan volt egy pont, ahol megtort a jeg: erdekelni kezdett az esemenyek sorozata. Annyira belelendultem az olvasasba, hogy mar csak azon kaptam magam, 100 oldal, es vege, de mar nagyon kesore jar, megsem hagytam abba az olvasast. Igy, a vegere, vegyes erzelmeim vannak a regennyel kapcsolatban: lenyugozott, elvarazsolt, de ugyanakkor csalodtam is benne. Az elejet es a veget atirnam. Foleg a veget. Az egeszben ott volt a feszultseg, de semmi sem lett volna dramaibb, ha Seant megoli Mutt vagy Kate fejet az utolso pillanatban egy capall uisce leharapja. Vagy mindketto. Igazi attores lett volna!
A szereplok kozul furcsa, de csak George Holly karaktere tetszett igazan, meg talan Peg Gratton, aki eleinte bar ellenszenvesnek tunt, megis egy feminista oldalat figyelhettem meg a kesobbiekben, ami meglepett, de imponalt nekem.

Lisie87>!
Maggie Stiefvater: A Skorpió Vágta

Hűha, ez a könyv, nem volt semmi! Imááádtam! :) Főleg a lovak miatt, mivel visszahozta a jó öreg, régi lovas élményeimet. :)
Nem is tudom hirtelen mit írjak, először bevallom nem tetszett maga a hangulata. Annyira komor volt, és melankolikus, mint a Shiver. Utána rájöttem, hogy magához a Szigethez, és az ottani élethez ez teljesen passzol. Nagyon jó volt az egész ötlet: a tengeri lovak, a verseny, a maga brutális valója a történetnek. A szereplők is tetszettek, nem volt dráma, semmi idegesítő megnyilvánulás (nálam ez fontos :D). Mindketten egy olyan világban nőttek fel, ami kegyetlen és vérszomjas, és alkalmazkodni kell hozzá. Ehhez nagyon jól igazodott a személyiségük. A sok izgalom és vér mellett azért a lelki dolgokra is sort kerített az írónő, jobban átélhettük a szereplők motivációját.
A vége, …hát én bevallom sírtam. :)))
Még annyit, hogy az ember akkor él igazán, amikor vágtázik egy lovon! :)

Aoimomo P>!
Maggie Stiefvater: A Skorpió Vágta

A sziget magával ragadja az embert, ha hagyja magát.

Én hagyom magam, minden egyes alkalommal. Mintha hazajárnék Thisby-re, erre a zord, halálos, de mégis fájdalmasan szép helyre, ahol az óceán tengeri lovakat mos parta a Skorpió havában.
Ezt a történetet vagy érzi valaki, vagy nem. Két ismerősöm olvasta az ajánlásomra, mindketten tele voltak – egyébként nagyon logikus, racionális kérdésekkel – miután letették. Én pedig értetlenséggel, hogy miért vannak kérdéseik egyáltalán, nem ez volt a lényeg! Nem lehet atomjaira szedni és patika mérlegen mérni a cselekményt, mert a hangulatot, amit átad, nem lehet, és aki mégis megpróbálja, csalódni fog.

De nem adom fel, továbbra is ajánlom, mert hiszem, hogy ez egy rendkívül gazdag történet a barátságról állat és ember között, a családról, nehéz döntésekről és a szerelemről, amikor két ember élete olyan természetességgel simul egymásba, ahogy a víz és a part, nagy szavak nélkül.

tmezo P>!

Hűha…
…ez mágikus és igéző történet. Káprázatos helyszín, erős karakterek, bámulatos tengeri lovak és egészen egyedi hangulat. Engem teljesen elvarázsolt, úgy éreztem, mintha én is részesen lennék a történetnek.

NightStar>!
Maggie Stiefvater: A Skorpió Vágta

Nem szokásom YA könyveken sírni, egyszerűen nem olyan megindítóak, nem olyan témát dolgoznak fel és általában ugyanarra a kaptafára épülnek. Viszont ennél a könyvnél a végén mégis elpityeregtem magam. Az állatos filmek és könyvek váltják ki nálam ezt a hatást, abban az esetben is, ha nem történik tragédia, az ember és állat között létrejövő kapocs mindig megindít. Jelen esetben Sean és Corr kapcsolata volt, ami elindította nálam a lavinát. Már azért a bizonyos jelenetért is megérte elolvasni a könyvet.

A főszereplők egymástól és egymásról tanulnak, miközben készülnek egy halálos versenyre. Kicsit kevés volt számomra a romantika, de a tengeri lovakkal kárpótolt a szerző. Megjegyezném, hogy végre egy olyan főszereplő lányról olvashattam, aki a korának megfelelően gondolkodik.

Szívből ajánlom minden fantasy rajongónak, mert egyedi és érdekes.

catilde>!

– Nem leszek a gyengeséged, Sean Kendrick.
Most rám néz. Nagyon halkan ezt mondja:
– Ahhoz már túl késő, Puck.

Kapcsolódó szócikkek: Kate 'Puck' Connolly · Sean Kendrick
Roni_olvas>!

Úgy vélem, a fiútestvér a legmegmagyarázhatatlanabb faj a világon.

bankicsniki>!

November első napja van, így ma valaki meg fog halni.

Kapcsolódó szócikkek: Sean Kendrick
Roni_olvas>!

Könnyű meggyőzni a férfiakat, hogy szeressenek, Puck. Csak annyi a dolgod, hogy felderítetlen hegy legyél, amelyet meg kell mászniuk, vagy rafinált vers, amelyet nem értenek. Olyasvalami, amitől erősnek vagy okosnak érzik magukat. Ezért szeretik az óceánt is.

Roni_olvas>!

Örülök a mosolyának, mert apa egyszer azt mondta, hogy a legritkább ajándékokért kell a leghálásabbnak lennünk.

bankicsniki>!

– Tudod, hogy kell lábat kötözni?
– Születésemtől fogva lábakat kötöztem.
– Nehéz szülés lehetett.

Kapcsolódó szócikkek: Kate 'Puck' Connolly · Sean Kendrick
Roni_olvas>!

Kárörvendő nevetést hallok, és valaki megkérdezi, van-e szükségem segítségre – nem éppen kedvesen. Felmordulok:
– Arra lett volna szükségem, hogy anyád a születésed előtt kilenc hónappal egy kicsit jobban elgondolkozzon.
– Harap! – kiáltja egy másik hang.

Kapcsolódó szócikkek: Kate 'Puck' Connolly
Roni_olvas>!

Mennyi időt kell eltöltenünk egy helyen, amíg az otthonunknak nevezhetjük?