Jéghercegnő 15 csillagozás

Maggie O'Brian: Jéghercegnő

Shelley, ​a kis bakfislány, nemcsak célratörő és nagyszájú, de mint váratlanul kiderül, roppant ügyes műkorcsolyázó is. Furcsa mód a tehetségéről ő is csak akkor szerez tudomást, amikor megismerkedik apja szerelmével, egy Beverly nevű ifjú hölggyel, aki-mit tesz isten-korcsolyaedző is. Továbbá Shelley fiatalon meghalt édesanyjának az egykori barátnője, ám erről a körülményről Beverly mélyen hallgat, mert ha nem is tudja, de érzi, hogy valamilyen súlyos titok lappang a háttérben, egy olyan rejtély, amely nemcsak a fiatalkori barátságot dúlta fel, de nagy veszélyt jelenthet a mind fontosabbá váló új szerelemre is.
A szépséges edzőnő balsejtelmei beigazolódnak, egy csaknem elfedett ember és annak régi becsvágya miatt már-már veszni látszik minden, a sportkarrier és a szerelem is, ám a bakfislány nem azért tizenéves és vagány, hogy hagyja szétesni az „öregek” életét. Összefog Beverlyvel, kézbe veszi a dolgok irányítását, és nemsokára egyszerre örülnek mindhárman a kistestvér… (tovább)

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Florence Könyvek STB Könyvek

STB Könyvek, Kistarcsa, 2007
240 oldal · ISBN: 9639720291

Pöppenetke>!
Maggie O'Brian: Jéghercegnő

Tipikus romantikus regény:)Nekem tetszett,jó kikapcsolódás egy esős délutánon.

Adrikaaa>!
Maggie O'Brian: Jéghercegnő

Az egyik kedvenc könyvem a kiadó sorozatából. Kedves kis történet, egy sport szenvedélyéről és annak sok sok következményéről. Szerettem a múltbeli történeteket Oliviáról és Beverlyről . Szerettem Shelly cserfes és mozgékony karakterét, az akaratával és a bájával együtt, és azt, hogy milyen kitartó volt a korcsolyázás iránt. Eleinte Beverly negatív karakternek számított, de később fordult a kocka, mert a múlt elmúlt és nem is Ő volt a hibás. Jók voltak a karakterek és jó volt a történet. Tetszett, hogy megjelent benne Magyarország is. Sokszor ha ilyen „kis” könyvekben összefutok hazánkkal, elgondolkodom, hogy vajon az író, hogyan jutott oda, hogy beleírja. Mindenesetre pozitív dolognak tartom.
Ez a könyv is romantikusnak van besorolva. Igen, megvan benne a romantikus szál, de úgy látom, nem ez a fő témája.
Kikapcsolódásnak és figyelemelterelésnek tökéletes kis könyv.

Sünike>!
Maggie O'Brian: Jéghercegnő

Még sosem olvastam korcsolyázással kapcsolatos regényt, ezért is tetszett meg a fülszövege. Szórakoztató, kedves történet volt, hamar megszerettem a szereplőket.

Marsie>!

Apa és lánya tehát kölcsönösen kijátszotta egymást. Mind a ketten azt próbálták eltitkolni a másik előtt, ami a legfontosabbá vált számukra az utóbbi időben. Azt hitték, így megőrizhetik a családi békét, amelyet mindig annyira fontosnak tartottak, közben pedig nem vették észre, hogy a nemrég még irigylésre méltóan szoros kötelék fokozatosan meglazult közöttük.