Karcok 31

Adrirawia
Utolsó mondatok

AZ ÚR
Mondottam, ember: küzdj és bízva bízzál!

Grimasz I
Filmajánló

Angyali üdvözlet
Méltatlanul elfeledett Magyar film, 1984-ből, Az ember tragédiájának szürreális, minimalista adaptációja, szinte csak és kizárólag 8 és 12 év közötti gyerekek szerepeltetésével.

pipacsvirag

MADÁCH Imre – Az Ember Tragédiája, eredeti Filmváltozat négy részben

Érdekes!

1. rész

2. rész

Amygdala P

A Magyar Dráma Napja

A Magyar Írók Szövetségének kezdeményezésére 1984-től minden évben szeptember 21-én ünnepeljük a Magyar Dráma Napját annak emlékére, hogy 1883-ban ezen napon volt Madách Imre Az ember tragédiája című drámai költeményének ősbemutatója a Nemzeti Színházban.

latinta SP
Jellegzetes épület, helyszín a könyvben

Greve-tér
korábban igy nevezték Párisban az ottani városház előtti tért, melyen a nyilvános kivégzések történtek.
Forrás: http://mek.oszk.hu/00000/00060/html/042/pc004256.html

A legjobb úton haladsz a hírnév felé. a végállomás minden bizonnyal a Grève tér lesz, ahol mielőtt kivégeznek, majd alkalmad lesz az egész világ bámulatát megszerezni.
(132. oldal)

Vö.: Madách Imre: Az ember tragédiája

KILENCEDIK SZÍN

(A nézőhely hirtelen Párizs Greve-piacává változik. Az erkély egy guillotine-emelvénnyé, az íróasztal nyaktilóvá, mely mellett Lucifer mint bakó áll. Ádám mint Danton az emelvény széléről zajgó néptömegnek szónokol. – Dobszó mellett igen rongyos újonchad jelenik meg, és az állványnál sorakozik. Fényes nap.)
A szöveg forrása: http://mek.oszk.hu/00800/00849/html/01.htm#9

A kép forrása: http://parisrevolutionnaire.com/IMG/jpg/Hotel_de_Ville_place_de_l_Boccador_45_max.jpg

Kapcsolódó könyvek: Antoine-François Prévost: Manon Lescaut és des Grieux lovag története · Madách Imre: Az ember tragédiája

Leah
The voice of Korea

Az komoly, olvasok föl anyunak az ember tragédiájából
(hogy gyakoroljam a hangos olvasást, a legjobbat választottam erre >< )
már a 3.oldalon tartok amit így olvasok fel .. megfog az egyik rész.. mondom neki : na ezt hallottad már? Ez tetszik …
Anyu felkapja a fejét : Mi? Korea?

Én pislogok egyet. elkezdek röhögni, de aranyos vagy XDXD
felolvasom neki megint a részletet.. elgondolkozok… :
jól követed ám az eseményeket XD

Hát de ez a : Mi? Korea? Áh ezen röhögök 10 perce :DD

vigili P

SZEPTEMBER 21. – A MAGYAR DRÁMA NAPJA

Paulay Ede (A Madách Imre c. diafilm részlete)
A Magyar Írók Szövetségének kezdeményezésére 1984-től minden évben szeptember 21-én ünneplik A MAGYAR DRÁMA NAPJÁt, annak emlékére hogy 1883-ban ezen napon volt Madách Imre Az ember tragédiája című drámai költeményének ősbemutatója a Nemzeti Színházban. A művet Paulay Ede állította színpadra.
A nap célja, hogy felhívja a figyelmet a magyar drámairodalom értékeinek jobb megismertetésére, valamint, hogy ösztönözze az írókat újabb alkotások létrehozására.
Neumann-ház – Irodalmi Szerkesztőség