Értékelések 247

+++++
AeS

A gimnáziumi irodalomfüzetemben van vagy tíz oldal a darab jegyzete, órán leírtam egy-két szót azokból az idézetekből, amelyeket az osztályfőnököm példaként megemlített, és amikor hazaértem, kis, öntapadós jegyzetlapokra kimásoltam a vonatkozó részt, és odaragasztottam az aktuális részhez. Így belegondolva, azt a jegyzetet bárki megirigyelhetné. Minden sora aranyat ér – nem a jegyzetnek, a műnek.
Ha egy színt kellene választanom, az a londoni. De inkább ne kelljen, mert egészében véve kerek és hibátlan.

kávéscsésze

Nagyon nehezen tudom megfogalmazni a gondolataimat a műről .
Először is le kell szögezni, hogy nagyon tettszett ! Az, hogy kötelező olvasmány nagyon sok embert riaszt el az elolvasásától, pedig nem kellene! Zseniális gondolatok vannak benne. A mű felépítése és mondanivalója is igazán érdekes és elgondolkodtató. Létezik tökéletes kor ? Meg lehet ezt valósítani ? Nekem az is komoly kérdés, hogy vajon Lucifer jó vagy rossz?( komoly vitákat folytattam már erről egy ismerősömmel :D , de nem jutottunk dűlőre ). Tavaly nyáron olvastam, de azóta gondolkozom a mondanivalóján! kötelező elolvasni tényleg nem az iskola miatt,de ezt nem szabad kihagyni ! :)

Razol

Az oktatás tragédiája, hogy kötelezőként tálalják.