Értékelések 250

Anitiger P

„Ádám a teremtés óta folyvást csak más és más alakban jelent meg, de alapjában ugyanazon gyarló féreg maradt a még gyarlóbb Évával oldalán.” – Madách Imre

Ha megkérdezik tőlem, hogy melyik volt a kedvenc kötelezőm, akkor egyből rávágom, hogy Az ember tragédiája. Sajnos csupán maroknyi ismerősöm érti meg, hiszen olvasta és szintén szerette – a legtöbben hasonló ellenszenvvel viseltetnek iránta, mint általában a kötelezők iránt. Muszáj könyv, jah, muszáj utálni!

Titok – a kedvenc részem az, amikor a Tudóssal beszélnek a 12. színben és Lucifer beszól egy pajzánt:

„Nagyon vénűl az ember, hogyha már
Lombikhoz tér, midőn organizál.”

Persze több hasonló perverz poén is fellelhető a műben, ha valaki nem csupán a száraz-szánalmas „Ádám és Éva luv4ever” –sztorit figyeli, keresi.

+++
Vikiwi

Nem tudok róla értékelhető értékelést írni. Borzalom. De, ugye, kinek mi…

zsebibaba007

Kedvenc kötelezőm. Annyira szeretem, hogy már nem is számítom a kötelező olvasmányok közé. Ráadásul már 2x olvastam mióta leérettségiztem. Tényleg kötelező mindenkinek, nem csak nekünk magyaroknak!:)

kucmorgo

Kíváncsi voltam, mennyivel értem jobban a mondanivalóját, mint amikor a gimiben kellett kötelezőként olvasni. Határozottan érezhető a változás. Érdekes volt.

Hencsa

Kellemes csalódás volt! :) Elgondolkodtató és sok-sok kérdést vet fel az emberekről, amikről érdemes elgondolkozni.