A ​római kém (Róma 1.) 38 csillagozás

M. C. Scott: A római kém

Krisztus ​után 64-ben Róma ura Néró, aki szívesebben lenne színész vagy szekérhajtó, mintsem a Birodalom császára. A kiismerhetetlen, szenvedélyes és veszélyes uralkodó száműzte Senecát, az egyetlen embert, akiben bízhatott, majd őrültekkel és összeesküvőkkel vette körbe magát. Amikor egyre nagyobb tömegekhez jut el a prófécia, amely szerint a Mennyei Királyság csak akkor érkezik el, ha Róma lángokban áll, Nérónak külső segítségért kell folyamodnia.

A paranoia és ármány melegágyába érkezik meg Sebastos Abdes Pantera, más nevén a Leopárd, aki egykoron Seneca elit kémhálózatának volt tagja. Ő korábban Britanniában beleszeretett egy helybéli lányba, a nő azonban egy felkelés áldozatául esett, és a Leopárdnak esze ágában sincs azt a Birodalmat szolgálni, amely végzett feleségével és gyerekével. Nérónak képes is nemet mondani, de a kémfőnök Senecának már nem, aki a kikötőben várja őt, ismét ármányt szőve, hiszen megtalálta Math-t, a szekérhajtó fiút, akiből a legkiválóbb kém… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Agave Könyvek, Budapest, 2012
592 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155049637 · Fordította: F. Nagy Piroska

Nita_Könyvgalaxis>!
M. C. Scott: A római kém

Kíváncsi voltam, Steven Saylor után mit tud nyújtani nekem Scott regénye. Mint kiderült, kár összehasonlítani a két írót.
Scott könyvében nem csak Rómában, hanem a Római Birodalom más terültein is járhatunk-kelhetünk. Az írónő nagyon elevenen képes elénk tárni a helyszíneket: az illatok az orrunkba kúsznak, a perszelő forróság minket is átjár, mi is látjuk azt, amit a szereplőink.
Ebben a történetben nem a politikán vagy a történelmen van a hangsúly. Persze ezek is fontosak, de az emberi kapcsolatok kerülnek előtérbe. A szerelem, a szeretet, a bajtársiasság, a gyűlölet, az irigység mind-mind felvonulnak a könyv lapjain. Mindez pedig egy olyan császár idejében, akinek hangulatán több milliók élete múlt, és akitől engem végig kirázott a hideg.
Engem nagyon megfogott Scott története. Az, hogy egy kém a főszereplőnk, meg különösen tetszett, izgalmasnak és persze nagyon veszélyesnek tűnik ez a világ. Alig várom már, hogy megkapjam a folytatást.

Miestas>!
M. C. Scott: A római kém

Na hol a következő rész ??????
Izgalmas, élethű,"látványos" , lerakhatatlan!
Nekem, aki a Római regék és mondákon szívtam magamba a történelem szeretetét, újabb lehetőségét tárta elém a történelemnek. Remek, alig várom a folytatást.

Judy22>!

Imádtam a könyvet.
Nem értem a Bouica sorozat miért nem lett sikerkönyv?
Hiszen ez a folytatása és nagyon jó.
Izgalmas,fordulatos.
Az író olyan,mintha mindenhez értene,hiszen nagyon jó leírások vannak a fogat hajtásról,a kémekről és kiképzésükről,de a szibillák és a vallás is nagyon jól össze lett rakva.
Szerettem a szereplőket és izgultam értük végig.
Az érzelmek és a romantika is jól lett ábrázolva.
Kedvencem Hannah és Math lett.
Ne rettentsen el senkit a könyv vastagsága,mert annyira izgalmas,hogy le sem tudod majd tenni és hamar elolvasod.

nero P>!
M. C. Scott: A római kém

Mennyit tudunk Néró császár uralkodásáról? Azt biztosan, hogy őrült zsarnok volt, aki felgyújtotta Rómát és az égő várost nézve vidáman zenélt és énekelt. Mit tudunk Szent Pálról? Zsidóként a keresztények üldözésének szentelte életét, majd nevezetes pálfordulása után sokat tett a kereszténység elterjedéséért. Így húsvét előtt pedig a világ minden kereszténye Jézus kereszthalálának és feltámadásának emlékét idézi fel. Mi van akkor, ha mindezek nem így történtek – teszi fel magának a kérdést az olvasó a nemrégiben megjelent A római kém című történelmi kalandregényt olvasva.
A főszereplők mindegyikéről sejtjük, hogy kicsit mások, mint aminek mutatják magukat, esetleg amilyennek a történelemkönyvekből ismerjük őket. A történek kibontakozása egyben a titkok lelepleződésének folyamata is, ám a szereplők jelentős része ellenségei előtt nem, ám az olvasók előtt nagyon is elveszíti álcáját.
A regény megjelentetésével a kiadó nem is titkoltan Steven Saylor Gordiánusa rajongóinak kívánt egy új szerzőt bemutatni. A két író regényei azonban alapvetően eltérnek egymástól. Miközben Saylor okos nyomozója bátran öltönyre vagy farmernadrágra cserélhetné a tógáját és nyomozhatna a XIX., XX. vagy XXI. században is, M.C. Scott történelmi krimi műfajú regénye inkább korrajz és kalandregény, bár etekintetben Saylor Róma és Birodalom köteteivel közelebbi rokonságot mutat.
A lovakkal foglalkozó állatorvos írónő részletesen és pontosan megismertet bennünket a kocsiversenyek világával, a lovászok, hajtók, bőrművesek és a lovak korabeli életével. A sodró lendületű és sok helyen brutális realizmussal megírt történetben még akkor is pontosan érezhető a szerző női érzékenysége, ha nem tudjuk, milyen nemű ember bújik meg az M. C. rövidítés mögött. A római kém mégsem női regény, hanem izgalmas kaland azok számára, akik vonzódnak az ókori Rómához.
Húsvét előtt néhány héttel egy olyan új, a római birodalomban játszódó történelmi kalandregényt jelentetett meg az Agave Kiadó, amelynek méltó helye lenne a betiltott könyvek között, egy olyan listán, amelyen szinte csak kiváló kötetek sorakoznak. Semmiképpen nem ajánlott húsvéti ajándékként mélyen hívő keresztény barátaink számára. Szívből ajánljuk viszont mindenkinek, aki nem botránkozik meg a fent vázolt kissé szokatlan megközelítésen és szívesen olvasna egy kellemes, okosan szórakoztató regényt. A közel 600 oldalas keményfedelű könyv igazán tiszteletet parancsoló, bár kellemes kikapcsolódásként, egy pihenős hétvégére inkább egy kissé ökonomikusabb, úgy 400 oldalba sűrített puhafedelű változatot látnék szívesen, esetleg egy e-könyv változatot is.

Amadea>!
M. C. Scott: A római kém

Jé, ezt meg elfelejtettem értékelni, pedig nagyon élveztem az olvasását. Imádtam a részletességét, a valóság és a fantázia egybeszövését, olyan lelkes lettem, hogy nemcsak a folytatását fogom elolvasni, hanem a Boudica sorozatot is (valószínűleg).
(Bővebben a linkeknél.)

Lisie87>!

Új kedvencet avattam!
Így belegondolva talán az eddigi legjobb ókori krimi, amit olvastam mostanában. Még Saylornál is jobban tetszett, pedig tőle mostanában olvastam. A történet izgalmas, élvezhető, végig fent tartja az érdeklődést. A szereplők szerethetőek. Néró koráról még nem olvastam, úgyhogy érdekes volt jobban megismerni a császárt. A leírások nagyon jók voltak, egyáltalán nem volt sok, vagy unalmas! Nagyon ajánlom a műfaj szerelmeseinek! :)
Jöhet a folytatás!!!

M. C. Scott: A római kém

A római kémről összességében elmondható, hogy egy tökéletes forgatókönyv, amiből egy remek popcorn-mozit készíthetne kedves Hollywood. A karakterek épp annyira megformáltak, mint egy akciófilm esetében, mindenkinek megvannak a motivációik és küldetésük, de alapjába véve elég felszínesek. A történet alakulása tele ármánnyal, fordulattal, barátsággal, szeretettel, valamint tele izgalmas üldözésekkel, kémkedéssel, meneküléssel, néhol pedig akcióval, ami a látványra kiéhezett nézők/olvasók számára teljes megelégedést szolgálhat. Talán néhol túl modernre sikeredett a lelki vonások ábrázolása, gondolok itt Mathra, de mindent összevetve egy szórakozásra, kikapcsolódásra jó könyv született, mindenképpen kíváncsi leszek a folytatásokra, feltéve, ha az Agave kiadó tervezi a sorozat további részeinek kiadását.

Értékelés: 8.5/10
Bővebben: http://irasalgor.blog.hu/2012/04/01/m_c_scott_a_romai_kem

Aurora_Michaelis P>!
M. C. Scott: A római kém

Izgalmas, érdekes, olvasmányos történet. Jó az írónő stílusa, és szerintem hitelesen is mutatja be Rómát. A szereplők is szimpatikusak. Jót tett most nekem, hogy olyan regényt olvashattam, ami kiszakított a saját világunkból, és visszaröpített az ókorba.Várom a folytatást, és most azon gondolkozom, hogy el kellene végre olvasnom a Boudicát is. Később majd írok „rendesebb” véleményt is, de most hirtelen ennyi telt tőlem.

ksenia>!
M. C. Scott: A római kém

Nagyon jó könyv, tele izgalommal. Már nagyon várom a folytatást.

zzsk>!
M. C. Scott: A római kém

Nagyon izgalmas, letehetetlen könyvet hozott létre M.C. Scott. A cselekmény szövevényes, a karakterek kidolgozottak. Nem sok történelmi könyvet olvastam A római kém előtt, de ez a könyv új kaput nyitott az érdeklődésem terén. Alig várom, hogy a következő részt a kezemben tartsam. Az egyetlen dolog amit furcsálltam, hogy a cselekmény sokszor abszurd krimibe ment át a rengeteg fordulattól, és néhol kicsit túlzónak, soknak éreztem a történetet, de ez persze ízlés kérdése.

Irasalgor>!

A kislány mosolygó szája alatt egy szélesebb piros száj nyílik mosolyra a nyakán…

84. oldal, 6. fejezet

Malnai_Istvan>!

– Ha békében élsz, a halál nem tűnik olyan nagy és távoli dolognak – mondta. – Utánanyúlhatsz, mint a hártyás jég alatt lévő falevélért, és könnyen megfoghatod.
– Nem rossz dolog?
– Nem hiszem, hogy az lenne. Néha… – keresgélte a szavakat, amelyeket később nem fog megbánni. – Néha ajándéknak tűnik. De nem ér túl korán keresni.

Lisie87>!

– Nem arról van szó, hogy az ember többé nem fél, ugye? Hanem , hogy fél, de közben tud gondolkodni. – Kiköpte a homokot, ami kezdettől fogva a szájában volt. – És szólítja az isteneket, nyilván. Hallottam, ahogy beszéltél hozzájuk.

Miestas>!

Hannah közeledtére a férfiak és nők félrehúzódtak, azt gondolva, hogy vajúdó asszonyhoz vagy valami egyéb, sürgős esethez siet. A foglakozását jelző zöld karszalagot viselte a felsőkarján, és nála volt a táskája is, így amikor elhaladt az árusok előtt, azok a hol egy darab kenyeret, sajtot, olajbogyót nyomtak a kezébe, a szerencse és az újdonság végett, hogy gyógyítót látnak a külváros piacán.

Irasalgor>!

Muszáj, hogy az éjszaka zűrzavara jelölje ki a jövő útját?

201. oldal, 17. fejezet

Irasalgor>!

– De a helyzet úgy fog kinézni, mintha az én hűtlen feleségem közölte volna velem, hogy ő az én fiam, nekem meg nem volt bátorságom szembeszállni vele. Az emberek azt látják, amit látni akarnak, és leginkább abban lelik örömüket, ha másokat megvethetnek. Ez sok minden iránt vakká teszi őket, ami időnként áldás is tud lenni.

247. oldal, 22. fejezet

Irasalgor>!

Olyan örömei voltak, amelyeket rég elfelejtett, és felnőtt énje siratta ennek a régi énjének az elvesztését.

353. oldal, 37. fejezet

Irasalgor>!

– Bizonyos dolgok mindig is róla fognak szólni. És ma éjszakától fogva bizonyos dolgok mindig rólad fognak szólni.

528. oldal, 64. fejezet

Róma sorozat · Összehasonlítás