Agatha ​Raisin és a vizes viszály (Agatha Raisin 7.) 320 csillagozás

M. C. Beaton: Agatha Raisin és a vizes viszály

Ancombe békés, nyugodt kis falu, talán még békésebb, mint ahol Agatha Raisin lakik, de mikor feltűnik a színen az új palackozó vállalat, hogy kiaknázza a helyi forrásvizet, felbolydul a falu, és a községtanács is két kibékíthetetlen pártra szakad. A véletlen – vagy a sors? – úgy hozza, hogy egy baljós éjszaka éppen Agatha találja holtan a községtanács elnökét a forrásnál. Lehet, hogy az egyik bosszúálló tanácstag takarította el az útból? És a gyilkos hamarosan másodszor is lecsap! A bűnügy megoldása megint csak Agathára hárul, aki még mindig szerelmi bánatából lábadozik.
A skót írónő regénye – mint valamennyi Agatha Raisin-könyv – izgalmas krimi, nagyszerű szatíra a londoni és a vidéki életről, remek karakterekkel és pergő, fordulatos cselekménnyel. Az amatőr detektív kiválóan megrajzolt figuráját kritikusok és olvasók egyaránt megszerették; a sorozat már a 21. kötetnél tart.

„M. C. Beaton tökéletlen hősnője egy valódi drágakő.”
PUBLISHERS WEEKLY

Eredeti megjelenés éve: 1998

Ulpius-ház, Budapest, 2014
300 oldal · ISBN: 9789633832806 · Fordította: Borbély Judit Bernadett
Ulpius-ház, Budapest, 2012
300 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632547138 · Fordította: Borbély Judit Bernadett

Agatha Raisin · Sir Charles Fraith · Mrs. Margaret Bloxby · Bill Wong · Roy Silver · James Lacey · Guy Freemont · Miss Angela Buckley · Miss Mary Owen · Mr. Andy Stiggs · Mr. Bill Allen · Mr. Fred Shaw · Mr. Robert Struthers · Mrs. Jane Cutler · Mrs. Robina Toynbee · Peter Freemont

London · Víg Vörös Tehén

Finn_Hudson>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a vizes viszály

Pár hónap már eltelt azóta, hogy az utolsó Raisin könyvet olvastam, így jó érzés volt visszacsöppeni az angol falusi életbe. Hozzá kell tennem, hogy ezt a sorozatot nem a furfangos és kiszámíthatatlan krimi szálakért olvasom, ugyanis az ebben a részben is gyengécske volt, hanem Agatha szórakoztató természetéért és a falusiak humoros és szerethető megnyilvánulásaikért.
Bár maga az eset érdekes volt a palackozóvállalattal és a zsémbes falutanáccsal, a nyomozásnál ismét az az érzésem volt, hogy esélytelen rájönnünk a gyilkos kilétére, ugyanis az összes információt és bizonyítékot a könyv végén kaptuk meg. spoiler
Agathát és a falusi életet tekintve viszont nem csalódtam, Agatha hozta karakán formáját, James pedig a szokásos barátságtalan exezredest. Azt hittem, ebben a részben fejlődik a kapcsolatuk végre valamerre, de úgy tűnik, erre még várni kell. :)

Mulán>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a vizes viszály

Ha egyszer elkezdesz egy részt olvasni belőle nem lesz megállás ez tuti, csak hogy nekem minden rész kicsit más vannak részek amik tetszenek amiket imádom de vannak részek amik idegesítenek. Ez is idegesített nem tudom miért de ez nem talált most el engem.

csgabi P>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a vizes viszály

Ha az ember elkezdi, nehéz egynél megállni – ez a tapasztalatom ennek a sorozatnak a könyveivel. Nem az első alkalom, hogy kettőt olvasok szoros egymásutánban, és nem unom. Mondjuk ez a történet kevésbé tetszett, mint a többi, nem is tudnám megfogalmazni az okát. Pedig jó volt, izgalmas, nem tudom. Talán a szereplők, akiknek a körében Agatha nyomozott, talán velük volt a baj, hogy nem volt egyetlen olyan személy sem, aki pozitív lett volna. Csupa negatív figura között mozgott a főhős, és lehet, hogy rám is rám ragadt az emiatt érzett rossz hangulata.Meg ez a Mentsük Meg A Rókákat „akciócsoport” sem illett nekem a történetbe, mintha kicsit erőszakolt lett volna a jelenlétük. Mindezt leszámítva tetszett a regény, és persze Agatha itt sem bírt a vérével. :-)

Zsuzsanna_Makai>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a vizes viszály

Ez a rész is jó volt, attól függetlenül, h gyakorlatilag egy kivétellel mindenkinek ugyanaz volt gyanús…
Nekem mégis leginkább a baráti vonal tetszik benne a legjobban, kire lehet számítani, kinek mi a gyenge pontja, és ez az „én nem hívom fel, majd hív ő, ha akar valamit” dolog teljesen megvan a saját életemben is.
Palackozott víz mint üzlet, és egy gyilkosságot erre építeni, sose jutott volna eszembe.

meseanyu P>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a vizes viszály

Ebben a részben az tetszett a legjobban, hogy Agatha annyira emberi volt, ahogy igyekezett rendbe tenni a lelkét, a viszonyait. Szeretem ebben a sorozatban ezt a finom melankóliát, ahogy Agatha a maga nyersen egyenes módján a lelke mélyén mégis elfogadásra és szeretetre vágyik. És végre megint a jó öreg Cotswoldsban voltunk, gyönyörű ez a hely, imádom. Jó lenne egy sorozat Agatha kalandjaiból, én biztosan nézném.

landi72 P>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a vizes viszály

Továbbra is szeretem ezt a sorozatot. Szeretem az alaphangulatot, az angol vidéki élet aktívan jelen van ebben a részben is. A főszereplőket is kedvelem, bírom Agathát és persze a többieket is. Ez a rész is jó volt, ötletes csavarokkal, humorral fűszerezve…az sem zavar, ha krimiszál nem túl erőteljes. Nincs ezzel semmi baj, szükség van néha könnyedebb krimikre is.

gumicukor>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a vizes viszály

Azt hiszem, ez volt eddig a kedvenc Agatha Raisin-könyvem. A többihez képest mozgalmasabb volt, a gyilkosság is már viszonylag az elején megtörtént és Agatha James-mániája sem volt zavaróan sok. Sokkal logikusab felépítésű történet, mint a sorozat előző kötetei, úgy éreztem, hogy az írónő most érkezett meg igazán. A többi kötetben mindig volt valami, amit én szürreálisnak ítéltem, akár Agatha viselkedésében, akár valamilyen esemény kapcsán, viszont itt ilyenről szó sem volt. Nagyon tetszett!

Aniramemm P>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a vizes viszály

Ez a rész sokkal jobban tetszett, mint az előző. Végre visszakaptam azt az érzést, amitől szeretem ezt a sorozatot. Tetszett a nyomozás, több hulla is akadt és sokat tudtam nevetni, ami már hiányzott. James és Agatha továbbra is sokat szenved egymással, igencsak pontot tehetnének már az ügy végére, bevallom, hogy meg is lepődtem, mikor Agatha ágyba bújt valaki mással. Mindenesetre jót szórakoztam, jöhet a következő rész.

Reni07>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a vizes viszály

Annyira szeretem ezeket a borítókat. Vidámak, színesek, jókedvre hangolnak a cím ellenére is.
A vér nem válik palackos vízzé. Vagy mégis?
A helyszín a szomszédos Ancombe falu, ahol az újonnan létrejött Ancombe-i Palackozó vállalat gallononként egy pennyért napi rendszerességgel meg szeretné csapolni az életadó erővel bíró forrást. Kereskedelmi szempontból jó ötlet.
A gyilkosságok és Agatha jól felkavarják az állóvizet.
Szegény Agathat az egész könyvben csak sértegetik. Bár őt sem kell félteni, ha szájkaratéról volt szó. De azért sok volt ez a sok, egymásra fújó ember. A számos rémes perszóna sem szimpatikus. Agathát egy új férfi is megbizsergeti, bár szerintem vele nagyon melléfogott. James és Agatha hiába felnőtt, a mostani kapcsolatuk nagyon gyerekes. Krimi szál itt számomra gyenge, de a falusi lét, a humor zseniális. Ladikos rész volt a legjobb. A vége előtt nem sokkal kicsit megugrott a szívverésem, szegény Mrs. Bloxby. Végre jó volt a megérzésem, ki a gaz. Jajjj Agatha, ez a szerelmi élet nagyon gáz. Végére sem tanulsz!
Nagyon jó, könnyed, szórakoztató sorozat, nekem jobban tetszik, mint a tévésorozat.

csillabella>!
M. C. Beaton: Agatha Raisin és a vizes viszály

Aranyos rész, jó volt kicsit ismét belecseppenni Agatha vidéki életébe. Azon már simán túl teszem magam, ahogy Agatha a pasikkal küzd :) Nem szoktam túl sokat várni ettől a sorozattól, így nem is csalódom igazán. Akkor szoktam kezembe venni, mikor kicsit lazítani szeretnék, kikapcsolni, ez már amolyan biztos pont nekem.

FreeAngel P>!

– Na és mit tudott felhozni mentségére az a kimázolt satrafa?
– Gyakorlatilag azt mondta, hogy ön tette.
– A banya komiszsága nem ismer határokat. A sok ráncfelvarrástól olyan feszes lett a bőre, hogy valahányszor kinyitja a száját, ásít egyet a segge lyuka.

cseresznyeszilva>!

„Tud róla, hogy létezik egy pokolkör, én valószínűleg ott végzem majd, amely egyetlen gigantikus szupermarket?
A bevásárlókocsik mindig félrehúznak,
a gyerekek egyfolytában üvöltenek,
mindig nálam van legalább egyvalami, aminek nincs vonalkódja, én meg csak várok és várok, amíg valaki hoz egy vonalkódosat, és a hátamban érzem az egyre növekvő tömeg gyűlöletét.
Vagy pedig beállok a gyorspénztárhoz, ahol csak azok mehetnek ki, akik legfeljebb kilenc terméket vásároltak, és előttem három embernél is legalább húsz termék van, de nincs merszem reklamálni.
Máskor meg a pénztárosnő, aki rajtam kívül mindenkit ismer a sorban, hosszú és kedélyes tereferébe bocsátkozik, aztán amikor én következnék, úgy dönt, hogy szalagot kell cserélnie a gépben.
Vagy az előttem álló nő végignézi, ahogy tovasiklik a szalagon a vásárlása, és csak mereszti a szemét, de nem pakol el semmit, majd komótosan előhúzza a csekkfüzetét, és csigalassan kitölt egy csekket, aztán meg kínosan ügyel rá, hogy a megvásárolt áruk típusa szerint rakodja tele a nejlonszatyrait.
Aztán mikor mindezt túléltem, és odaérek a forgóajtóhoz, és már látom a fényt odakint, egyszer csak kezdődik elölről az egész.”

92. oldal, Agatha Raisin és a vizes viszály - Ulpius-ház Kiadó

lin_da>!

– Azon tűnődöm, lehet, hogy desszertet is kérek.
– Na de a vonalai, mucikám.
Agatha odaintette a pincért.
– Egy Pöttyös Kukit kérek.
– Fura név egy édességnek – göcögött Roy. – Nekem a szifiliszt juttatja eszembe.

Kapcsolódó szócikkek: Agatha Raisin · Roy Silver
lin_da>!

Roy nagyot húzott a whiskyből, és gondolatban újabb agysejtjeinek mondott istenhozzádot. Bár soha ne hallott volna a haldokló agysejtekről! Szinte látta a kis nyavalyásokat, ahogy fuldokolnak, levegő után kapkodnak, s végül kimúlnak a whiskytengerben.

ppeva P>!

[…] aztán egy francia étterembe vitte Agathát. Mint kiderült, ez is olyan hely volt, amelynek ígéretes az étlapja, viszont pocsék a konyhája. Ez is remek módja lenne a diétázásnak, gondolta Agatha, az ember elgyönyörködik a menüben, aztán nem rendel semmit.

helóviri>!

James elhatározta, hogy átsétál hozzá a szomszédba, és személyesen hívja meg. Tisztára Poirot-nak érezte magát, s csak azt sajnálta, hogy nincs könyvtára, mert akkor odaállhatna a szőnyegre a márványkandalló elé, hogy lefejtse nekik a történetek fonalát.

ÖT

Kapcsolódó szócikkek: Hercule Poirot · James Lacey
klaratakacs P>!

A Víg Vörös Tehén névre keresztelt kocsma búbánatos hely volt, biliárdasztal uralta, annál lopták a napot a munka nélküli, tejfelesszájú mircesteri fiatalok.

Kapcsolódó szócikkek: Víg Vörös Tehén
Színek>!

Annak a nőnek nem a lehelete büdös, hanem a lelke.

Aurora_Serenity_White I>!

Az amerikai alkoholisták sajnálatos jellemvonása, hogy cseroki indián nagymamát hazudnak maguknak; a briteknél a cigány nagymama van divatban.

Kapcsolódó szócikkek: cigány · indián

Agatha Raisin sorozat · Összehasonlítás