Hideglelés (Sean Corrigan 1.) 132 csillagozás

Luke Delaney: Hideglelés

Sean ​Corrigan, a londoni rendőrség tapasztalt nyomozója, karrierje legbrutálisabb ügyén dolgozik. Az áldozat egy fiatal férfi, akivel a saját lakásában, több késszúrással végeztek, ráadásul a különös kegyetlenséggel végrehajtott gyilkosság elkövetője minden nyomot eltüntetett maga után.
Corrigan nyomozó sötét árnyakkal teli gyermekkorát is segítségül hívja, hogy bele tudja képzelni magát a gyilkos bőrébe, és az ő szemével lásson. Az ügy azonban egyre szövevényesebbé válik, és a rendőrök hamarosan egy halálos játszma szereplőivé válnak, amelyben egy bomlott elméjű sorozatgyilkos az ellenfelük, aki minden egyes áldozatával más és más módszerrel végez. Corrigan feladata, hogy a látszólag összefüggéstelen ügyek közt megtalálja a kapcsokat, és elkapja a gyilkost, mielőtt az újabb áldozatokra csapna le. LUKE DELANEY, a londoni gyilkossági csoport egykori nyomozója, fordulatokban bővelkedő első regényében bebizonyítja, hogy a nyomozói munka hiteles bemutatása és a thrillerek… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2013

Jaffa, Budapest, 2014
354 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155418839 · Fordította: Illés Róbert

James Hellier · Dave Donnelly · Harvey Williams · Sean Corrigan · Sebastian Gibran

London

_Eriii>!
Luke Delaney: Hideglelés

Nagyon-nagyon tetszett. Ilyenkor nembánom, hogy a könyv a polcomon fog csücsülni, mert biztosan velem marad a történet annyira izgalmas volt. És nem csak izgalmakban bővelkedett, mert feszültséggel teli volt és brutális szinte mindegyik oldal. Nagyon szeretem a váltott szemszöget krimik-thrillerek esetében, és főleg, amikor a gyilkosok fejében is járhatok. Iszonyú, megdöbbentő, és sokszor sokkoló. Nagyon bírtam Sean Corrigan nyomozót. Nagyon sok megdöbbentő dolgot tár elénk az író róla. Volt egy két pillanat, amikor megkérdőjeleztem a gyilkos kilétét. Olyan dolgok voltak a történetben, hogy megijedtem, már vártam, hogy mikor fog a sötétség ami felemészti Corrigant felrobbani úgy, hogy mindent ellepjen. Ha egy fordulatos, megdöbbentő, sötét krimi-thrillert szeretnél olvasni, én melegen ajánlom. Még most is a hatás alatt vagyok. Szeretnék még olvasni Corrigan felügyelőről, mert az ő démonai nagyon nagyok és sőtétek.

Lanore P>!
Luke Delaney: Hideglelés

Óhogyaza… gratulálok Mr. Delaney, sikerült átvernie, az orromnál fogva vezetett, és nagyon jól csinálta!! Kegyetlen, brutális történetet olvashattam, amelyben egy percre sem lehettem biztos a saját gondolataimban sem. Imádom az ilyen csavaros sztorikat, amikor elmebeteg sorozatgyilkosok fejébe láthatok bele, és ez különlegesen jó volt. Tudom, furán hangzik, de akkor is odavagyok a jól felépített, durva thrillerekért, a Hideglelés pedig nagyon kitett magáért, a sötét, kiszámíthatatlan hangulata mindent vitt. Utoljára talán a Vérember c. könyv volt rám ilyen hatással. Kérem a következő részt!

Zsuzsanna_Makai>!
Luke Delaney: Hideglelés

Huhuhuhú! Azt a mindenit! De jó volt! Nagyon tetszett, h a zsivány, és a gyilkos gondolataiba is betekinthettem. Nem nyugtatott meg, hogy kívülről olyanok, mint bárki más. Az elmúlt napokat egyébként üldözési mániásként éltem meg. Hallgattam a neszeket, és hogy vajon ezek a hangok honnan származhatnak. Szóval tényleg hatással volt rám ez a könyv nagyon. Kíváncsian várom, mi lesz Új Zélandon. Jó sokáig kellett gondolkodnom, hogy megértsem a borítót, de sikerült. Zseniális. Csak az értheti, aki olvasta.

buzavirág>!
Luke Delaney: Hideglelés

Tökéletes. Röviden ennyi, és szerintem mindent elmondtam. London utcáin felbukkan egy sorozatgyilkos, de a rendőrök azonnal felveszik a fonalat, nyomon vannak, az esetek egyre brutálisabbak, ami annak is köszönhető, hogy megismerhetjük a nyomozó és a gyilkos legbelső gondolatait. Nagyon tetszett ez a megoldás, és közben olyan fejlemények derültek ki, hogy csak lestem. Nem is tudom eldönteni ki a zseniálisabb, félelmetesebb karakter. Persze a gyilkos kilétét csak az utolsó ötven oldalon találtam el, ami egyáltalán nem csoda. Szívesen olvasnám a folytatást, bőven maradt benne potenciál.

NewL P>!
Luke Delaney: Hideglelés

Nem igazán tudom, mit is mondjak. Az egész története nagyon beteg, és bár jól megírt, de bennem túlságosan is visszás érzéseket keltett.
Az biztos, hogy az író eléggé az orromnál fogva vezetett, ezért a végéig nem tudtam, ki is igazából a gyilkos. A szereplők gondolatai annyira jól le lettek írva, hogy akár a fejükben is lehettem volna, amitől most enyhén mocskosnak érzem magam. Az író viszont le se tagadhatja, hogy rendőr volt, annyira élethűen volt minden megírva.

Mónika_T P>!
Luke Delaney: Hideglelés

Eleve érdekesnek ígérkezik, ha egy ex-nyomozó könyvet ír, hát még ha a tehetsége is megvan hozzá. Olyan igazán igazi krimi született belőle.
Már az első fejezetnél éreztem hogy jó lesz! A gyilkos rögtön elmeséli nekünk legutóbbi tettét brutális részletességgel.
Az író nagyon jól bemutatja a valós nyomozás akadályait, nehézségeit.
Alaposan körüljárja az eseményeket, több szemszögből is, de ettől csak még izgalmasabb lesz a történet.
A bizonyíték hamisítással kapcsolatban először azt hittem az az író célja, hogy egy bizonyos szereplőt rossz színben tüntessen fel, de végülis az egész rendőrséggel tett így. Ez fájó és szörnyen igazságtalan dolog, még ha a motiváció érthető is.

A könyv egyedüli zavaró eleme, hogy
Sean Corrigan mint egy vak megszállott, kizárólag egyetlen gyanúsítottra koncentrált. Egy ilyen profinak beállított nyomozó esetében ez elég nagy hiba, akár helyes a megérzése, akár nem.

A gyilkos hihetetlenül okos, nagyon precízen megtervezett minden lépést, ám akkor sem jön zavarba, ha épp rögtönöznie kell. Imádtam az ő szemével látni az eseményeket. off
Sean karaktere nem volt elég kidolgozott. Nem is kedveltem meg. Feltételezem a sorozat többi részéből kiderülnek további érdekes dolgok róla és a múltjáról, de esélyem sincs megtudni sajnos. Pedig szívesen olvasnám!
James Hellier karaktere viszont tökéletes. Lenyűgöző. Imádtam!

ggizi>!
Luke Delaney: Hideglelés

Nagyon jó kis könyv volt, de valahogy több izgalomra és feszültségre számítottam. Ez most nálam kimaradt. Ettől függetlenül nagyon is érdekes volt a hidegvérű gyilkos fejébe látni, és alapjaiban nem az volt félelmetes, amit másokkal csinált, hanem amilyen precizitással és körültekintően csinálta azt. A rendőri oldalról főleg a bizonyítékok begyűjtését és a kirakós darabkáinak összeillesztését követhettük végig. (Kicsit fura volt olvasni a rásegítő magatartást, még ha az egy bevett dolog is, de könyvben nem sűrűn futottam bele ilyenbe a „jó zsaruk” oldalán.) És mikor a rendőrök is és az olvasó is kellően elbizonytalanodott, akkor végre összeállt a kép. Corrigan nyomozó is nagyon érdekes karakter volt az elfojtott démonaival és a nyomozásai során alkalmazott hatodik érzékével, szívesen olvasnám a további részeket is.

Szimirza>!
Luke Delaney: Hideglelés

Hát ez…ez valami iszonyatosan agyat lefoglaló, csavaros, sötét történet, ahol fél perc unalom sincs, mert figyelsz és izgulsz, de ugyanakkor nagyon élvezed a történetet, még ha ez egy ilyen jellegű történetnél kicsit morbidnak is hangzik. Minden thriller-krimi kedvelőnek nagyon ajánlom!

Scarlet_Rose2505 P>!
Luke Delaney: Hideglelés

Hogy igazán őszinte legyek, valahogy nem lepődtem meg a végkifejleten. Voltak pillanatok, amikor megfordult a fejemben, hogy esetleg spoiler, de végül ezt mégsem tartottam nagyon valószínűnek. Azt viszont tutira vettem, hogy spoiler. Tulajdonképpen már majdnem meg is kedveltem Hellier karakterét. Nem ez volt életem krimi regénye, de egynek nem volt rossz.

tmezo P>!

2017. 5*
Jót tesz a történetnek, hogy szakmabeli írta. Nagyon részletes, és alapos. Kellően tekervényes, hogy ne tudjak rájönni a titokra. Nem emlékeztem mindenre, csak az tudtam, hogy agyafúrt az ügy. És most is ugyanúgy élveztem a hajszát, figyeltem minden apró jelre, a váltott szemszögekre, az átverésekre.
Bevitt a sűrűjébe, és megtévesztett. Pont attól nagyon jó, mert nem tudsz semmit.

2014. 5*
Agyalós, izgalmas, és naggyon profi. Jó munkát végzett egykori detektív felügyelő.

Leliana>!

– Felügyelő – nézett rá Donnelly. – Olyan országban élünk, ahol a lakosság hetven százaléka azt sem tudja, mi a különbség a pedofil és a pedagógus között.

Kapcsolódó szócikkek: Dave Donnelly
balbea>!

Általában azzal szoktam elterelni a figyelmemet, hogy véletlenszerűen kiválasztok egy utast, és elképzelem, ahogy kivágom a szemét, majd elmetszem a torkát. Ennek a sok potenciális célpontnak a szaga igen stimulálóan hat a fantáziámra. Még az is lehet, hogy bemutatkozom valamelyiküknek, mielőtt hazamegyek kötelességtudó feleségemhez és jól nevelt gyermekeimhez. Egy nap, amint kitalálom, hogyan úszhatom meg, az ő torkukat is elvágom.

robinson P>!

Az alkohol bizonyos emberekből a lelkiismeretes honpolgárt hozza elő, másokból meg a pszichopatát.

Mónika_T P>!

– A múltad mindig is az életed része lesz.

_Katie_ P>!

_Katie_ P>!

[…] inkább kétszer ellenőrizzünk valamit, mint egyszer se.

Búza_Mihály>!

Este fél hét – mindenki hazafelé igyekszik, hogy alkohollal, kokainnal, televízióval vagy valami mással érzéstelenítse magát. Bármivel, ami képes elûzni nyomorult, céltalan élete borzalmát.

mate55>!

De az erőszak maga az élet. Erőszak nélkül nem lenne élet. Az erőszak az élet hajtóereje. Ez adja az élet szépségét.

Kapcsolódó szócikkek: erőszak · James Hellier
Judit_56 P>!

– Adj egy csókot, és akkor fontolóra veszem a dolgot – cukkolta a feleségét.
– Nem õrültem meg. Ha rólad van szó, mindig anyám figyelmeztetése jut eszembe: a csókból gyerek lesz.

tmezo P>!

– Nos, aki ezt csinálta, az vagy nagyon dühös, vagy nagyon beteg.

Kapcsolódó szócikkek: Sean Corrigan