N 34 csillagozás

Lovas Lajos: N

Fehérvár ​Nándor elveszett ember. Egy nap emlékek nélkül ébred, családtagjairól pedig, akiket e sorscsapás után egyedüli biztos fogódzóinak hitt, kiderül, csak gépek. Vajon hol van? Miért nem tud semmit a világról? Mi lenne a célja életének?
Teljes elkeseredését csupán az csökkenti valamelyest, hogy házában talál egy szekrényt tele pénzzel, így nyugodt lélekkel elindulhat megvalósítani önmagát… vagy legalábbis amiről úgy hiszi, önmaga. És ami a mérleg serpenyőjét még pozitív irányba lendíti, körülötte hirtelen nyüzsögni kezdenek a Nők. Igen, így, nagybetűvel.
A vagyon és az élvezetek hajhászása mind vadabb kalandokba sodorja hősünket kis hazánk határain belül és kívül, míg rá nem ébred az igazságra magával kapcsolatban. Persze hogy rendbe hozhatja-e még a dolgokat, arra nem létezik előregyártott válasz…

A Zsoldos Péter-díjas szerző vérbő, humoros kalandregénye üdítő színfolt a hazai irodalom palettáján, visszacsempészi a nyár hangulatát a hűvösebb napokba… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2010

Metropolis Media, Budapest, 2010

moszat>!
Lovas Lajos: N

Szex, humor, fantasztikum. Ezzel a koktéllal az örökkévalóságig elvolnék.

Gulo_gulo P>!
Lovas Lajos: N

Meh, ezt nem nekem írták. Rég találkoztam olyan könyvvel, ahol egyöntetűen az összes szereplőt szívesen bokán rúgtam volna, ritka rémes népség és borzasztóan fárasztó történet. Sajnálom, mert szerettem volna szeretni.

sskkaa I>!
Lovas Lajos: N

Az N tipikusan az a regény, amiben a sci-fi vonal fel dob egy alapjáraton nem túl érdekes történetet. Nincs is ezzel baj, mert a mű eseménydús és nincs egy unalmas momentuma sem. PKD műveihez hasonlóan ebben sem untat szarrá a tudományos maszlag, viszont szórakoztatóbb, de tömörsége azért a végére egy kicsit zavaró: szívesen olvastam volna még Fehérvár Nándor gátlástalan pénzszórását, szexuális kalandjait, és trip-jeit, akár a szó valódi értelmében is. Szórakoztató mű, és így is kell kezelni, attól függetlenül, hogy mi a mondanivalója…

Mwokar>!
Lovas Lajos: N

Nem gondoltam volna, hogy ennyire szórakoztató lesz!

jaspi>!
Lovas Lajos: N

Ismét egy Pesten játszódó sci-fi. Nekem nagyon tetszett, főleg a humora. Érdemes elolvasni :)

alaurent P>!
Lovas Lajos: N

Könnyed olvasmány – a címlap alapján nem lepett meg a pornó-határokat feszegető vonulat benne, és az, hogy mitől is sci-fi ez a könyv, csak a fele táján kezdett derengeni. Néha kifejezetten szórakoztató volt, máshol kicsit fárasztó (a bolgár szál pl.), de jó volt látni, van ilyen is kies hazánkban. A szereplők sematikusak, emiatt a társadalom-és korrajz is lapos, ebből többet ki lehetett volna hozni… A jövő víziója hátborzongató.

zsoltika>!
Lovas Lajos: N

4/5, mert kimondottan szórakoztató, pörgős, helyenként vicces. Néha ilyen is kell: sci-fi ponyva, némi szociotudománnyal… (Az egy csillagot pedig a nem elég részletekbe menően naturális ábrázolásmód miatt vontam le :-) )

totesz>!
Lovas Lajos: N

Tetszett a könyv, könnyű olvasmány. Egyrészt könnyű, humoros, pörögnek az események, másrészt pedig görbe tükröt is tart elénk. Nándor amnéziás, és az internet, illetve néhány ember befolyása alapján kezdi el kialakítani világképét, ami vicces dolgokat eredményez. Ráadásul dúsgazdag, és mivel nem érdekli a pénz, könnyelműen költi arra, ami éppen eszébe jut. Bár nyilván túlzásba viszi, engem azért elgondolkodtatott, hogy nem jó mindig csak a jövőnek élni, élvezni is tudni kell az életet.
A gondolkodós részek azért nincsenek túlsúlyban, tehát alapvetően szórakoztató könyv, de nem egy ízig-vérig sci-fi olvasmány.

Attila_Makkai>!
Lovas Lajos: N

Nagyon lebilincselő és szórakoztató mű. Pont olyan hosszú és bonyolult, hogy a megemésztésére nem kell külön energiát fordítani.

egy_ember >!

Mellettünk egy csapat fiatal lány futballozott. Megfigyeltem, hogy a melltartós csapat ügyesebben játszik, bár én kezdettől a félmezteleneknek drukkoltam.

egy_ember >!

Ez itt Dimitar Berbatov, a séf, ez meg Vaszil Levszki a pincér, ez meg itt a feleségem Szonja.

egy_ember >!

Egy csapat hozzám hasonló sráccal fociztunk. Hasonló magasak voltunk, hasonló testalkattal, és az arcvonásaink is hasonlítottak. Mintha testvérek lennénk. Hatalmasakat rúgtunk a labdába, és bár egy végtelennek tetsző bokros réten játszottunk, a labda sosem szállt el. Mintha csak egy rugalmas falnak ütközne a pálya szélén, visszapattant, és mindig pontosan középen állt meg. Az én csapatom félmeztelen volt, az ellenfél testhez tapadó köldökpólóban játszott. Jól ment a játék, tökéletes passzokat kaptam és adtam, legalább tíz gólt rúgtam gyors egymásutánban. Társaim ünnepeltek. Aztán egyszer csak akkora bombát küldtem meg, hogy csak úgy zúgott a kapufa mellett. A lövés olyan erős volt, hogy a láthatatlan fal szétrepedt, mint egy lepedő, és a repedésben egy másik, félhomályos világ képei szüremkedtek be. A többiekkel zavartan hátráltunk úgy a félpályáig. Ekkor azonban lökdösni kezdtek hátulról, hogy hozzam vissza a labdát, elvégre is én lőttem ki a pályáról.

Kapcsolódó szócikkek: lövés (sportban)