Lhászáig ​hosszú az út 54 csillagozás

Lőrincz L. László: Lhászáig hosszú az út Lőrincz L. László: Lhászáig hosszú az út

Gyász borul a Potala palotára: elhunyt a dalai láma. A régens, Amnye rinpócse keresőket küld a hatalmas birodalom távoli szegleteibe, hogy megtalálják a halott egyházfő újjászületését. Eközben felbukkan Lhászában a titokzatos halottélesztő szerzetes, Melong rinpócse, és üvölteni kezd a gleccseroroszlán. Egy távoli faluban egy kisfiú álmot lát. Félelmetes hajsza veszi kezdetét: cél a dalai láma trónja.

Eredeti megjelenés éve: 1986

Studium Plusz, Budapest, 2013
Studium Plusz, Budapest, 2009
Móra, Budapest, 1986

Szamღca>!
Lőrincz L. László: Lhászáig hosszú az út

Lehet hogy elfogult vagyok de en alapbol szeretek minden Tibetben jatszodo konyvet…. Kifejezetten erdekes volt – egyfajta kalandregeny ahogy a szereplok utjuk soran kulonfele veszelybe sodrodtak. Nekem egy piciket tul ifjusagi konyv hangulata volt – nem voltak szerintem annyira kidolgozva a karakterek….nekem egy kicsit sok volt benne a varatlan megmenekulesekbol…. ennek ellenere szorakoztato olvasmany volt.

Lőrincz L. László: Lhászáig hosszú az út

Érdekes könyv volt. Nagyon tetszett. A lámákra eddig mindig úgy gondoltam, mint szent emberekre, akik semmi rosszat nem követnek el, de kiderült, hogy ők is csak emberek. Érdemes volt elolvasni.

Paulina_Sándorné P>!
Lőrincz L. László: Lhászáig hosszú az út

Pedig imádom Lőrinc L. Lászlót, a kedvenc íróim egyike, de ez a könyv most nem annyira fogott meg, mint a többi könyve. Mondjuk lehet, hogy az is bennem van, hogy csalódtam benne, hogy egy új dalai láma választása is ilyen politikai harc. Nem gondoltam volna, hogy ráveszik Melong szerzetest, hogy keresse meg az újjászületett dalai lámát és akkor spoiler. Szenvedett szegény eleget, és spoiler. Csorét sajnáltam a végén, de Melong személyében spoiler.

Gabriel6>!
Lőrincz L. László: Lhászáig hosszú az út

Ez valóban nem egy megszokott történet az írótól, de én ezeket a regényeit is szeretem.
Tetszett a téma, a helyszín, én a karaktereket is megszerettem. Kalandban sem volt hiány.
Azt gondoltam tudom, mi lesz a vége, de nem így lett, jól meglepődtem. És én pont az ilyet szeretem, mikor nem úgy alakulnak a dolgok, ahogy azt előre meg lehet jósolni.:)

kanga021>!
Lőrincz L. László: Lhászáig hosszú az út

Érdekes volt a Dalai láma választásának történetét feldolgozó könyvet olvasni. Engem lekötött…

Niki_Barcsai>!
Lőrincz L. László: Lhászáig hosszú az út

ez is egy olyan könyv, amit már régen olvastam LLL-től, de jó érzés rá visszagondolni… nem a megszokott történetek egyike

Aaron_Rgd P>!
Lőrincz L. László: Lhászáig hosszú az út

Imádtam! Nem vártam sokat tőle, de nagyon jó volt. Mondjuk a vége egy kis csalódás volt, de azért nagyon jó volt! :)

Hence>!
Lőrincz L. László: Lhászáig hosszú az út

Érdekes történet, mely egy lenyűgöző tabló a tibeti hitéletről és történelemről.
Bepillantást nyerhettünk a Dalai Láma választás módjába, a nemesség és egyház örök harcába és a tibeti babonákba. Mélyebb mondanivalója véleményem szerint Tibet bukásáról szól, és reményt nyújt a megoldással.

Chöpp >!

Nagy dolog a tudás, Csore. Ha az ember a földet műveli vagy a jakokkal bíbelődik, nem ismeri meg a világot… Pedig, akinek esze van hozzá, kötelessége, hogy megismerje. Hogy vezesse, irányítsa. Ez Buddha parancsa. Ha nem teszed, amire képes lennél, nagy bűnt követsz el, amiért majdan, egy jövendő újjászületésedben felelned kell.

Kapcsolódó szócikkek: képesség · tudás
szildi89>!

A tejből, ha sokáig rázogatják, vaj lesz, pedig lehet, azt hiszi magáról, hogy még mindig tej, miközben már kemény, és a campára is rákenheted!

Aquarius >!

– Az ártatlanságot könnyű bizonygatni, de nehéz bizonyítani.

114. oldala

Aquarius >!

Olyan az élet, mint a kígyó. Te még a fején állsz, és akárhogy is meresztgeted a szemed, nem látod a farkát…

szildi89>!

A szerzetes azonban nem vette le csizmáit, csak kinyújtotta a lábát, s lehunyt szemmel szagolgatta a párolgó teát, amelyet az asszony tett eléje. Arca komor maradt, mintha a kinti zimankó ráfagyasztotta volna nyugtalan gondolatait.
– Még az öregapám se látott ilyet – suttogta az asszony, s a szerzetes keze ügyébe helyezte az edényt –, mintha csak most fordultunk volna a télbe. Ki hallott olyat, hogy még újév után is ilyen harapós maradjon az idő?!
A szerzetes nem szólt semmit, csak óvatosan kezébe vette a fületlen csészét, s előbb megmelengette elgémberedett ujjait. Csak amikor már érezte, hogy biztosan ül a tenyerében, akkor emelte a szájához, s áhítattal szürcsölt a tápláló nedűből.

Aquarius >!

Ha bajba kerülsz is, soha ne veszítsd el a reményt, mert ahol a szükség dombnyi, ott a segítség hegynyi, és meglehet, közvetlenül a hátad mögött áll…

Aquarius >!

[…] vajon milyen hatalom az, amelyik félelemre épül, de inkább befogja a száját.

Hence>!

S egyedül a félelem biztosíthatja az egyház hatalmát.