A ​kicsik nyomában (Kicsik-trilógia 2.) 181 csillagozás

Lőrincz L. László: A kicsik nyomában Lőrincz L. László: A kicsik nyomában Lőrincz L. László: A kicsik nyomában Lőrincz L. László: A kicsik nyomában Lőrincz L. László: A kicsik nyomában Lőrincz L. László: A kicsik nyomában Lőrincz L. László: A kicsik nyomában

Eusebio Escobar meghökkentő felfedezést tesz a Harcosok Temploma alatt, a jaguáremberek megölik Fabiót, Kevin Wallis képtelen megszabadulni a kristálykoponyától, vörös szemek világítanak a bokrok alján, Surhoff nem hajlandó kukacokat enni, Wauni professzor viszont mérgező bogyókat nyel le, majd felvágja a döglött szamár gyomrát. És ismét felbukkannak a kicsik, az ember megjelenése és a nagy pusztulás előtti értelmes lények leszármazottai.

Eredeti megjelenés éve: 2002

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Leslie L. Lawrence életműsorozat Gesta, Studium Plusz

Gesta, Budapest, 2008
Gesta, Budapest, 2002

Cukormalac P>!
Lőrincz L. László: A kicsik nyomában

A piramis gyermekeivel ellentétben ez egy tisztességesen felépített, jól megírt és egyáltalán nem felesleges folytatás. off A korábbi rossz tapasztalatok miatt okkal féltem tőle, de végül is jó döntés volt belevágni. Hamar elkezdtek pörögni az oldalak, a cselekmény pedig egy pillanatra sem vált unalmassá, dacára az ismételten rengeteg, de lassanként értelmet nyerő és összefutó szálnak.

Miután újabb kérdőjelek merülnek fel a kicsik létezésével, történetével kapcsolatban, elkezdődik az emberiség megjelenése előtti értelmes lények után kutató expedíció második felvonása, a korábban megismert csapat is újabb tagokkal bővül. A monumentális regény hasonlóan rétegződik, mint a sorozat nyitánya és legalább annyira elgondolkodtató, izgalmas, szórakoztató. spoiler Ráadásul amellett, hogy itt még vannak valódi karakterek, akikért lehet izgulni, újabb 700 oldallal kerülünk közelebb a megoldáshoz…

Akármennyire is távol áll tőlem ez a spirituális, intenzív képzelőerőt igénylő világ, valahogyan végig lázban tartott a különös koponyák és gyerekméretű lények körül bonyolódó rejtélyek halmaza – rendkívül kíváncsian megyek tovább a nagy befejezésre, remélve, hogy abban sem kell csalódnom.

Garbai_Ildikó P>!
Lőrincz L. László: A kicsik nyomában

Tovább folytatódik a történet. Több szálon indul és a végén kiderül, hogy egybe ér össze mind. Addig is bonyodalmak és izgalmak jönnek. Szórakoztató történet.

Paulina_Sándorné P>!
Lőrincz L. László: A kicsik nyomában

Egy ok miatt mindig félve veszem a kezembe az író Lőrincz néven írt könyveit. spoiler De aztán mindig jól szórakozom olvasás közben. Hiszen a humor, az izgalom megvan ezekben a történetekben is. Most sem csalódtam. A kristálykoponyák megjelenése nekem külön öröm volt spoiler Nagyon szép spoiler helyszín is megjelent a történetben, az őserdő. Jó lenne egyszer megnézni élőben.

NyZita>!
Lőrincz L. László: A kicsik nyomában

Aki hozzám hasonlóan szintén túlélte a nagy kalandot a Pireneusokban és megmenekült az Özönvíz előtti kis rohadékok markából, az ismét csatlakozhat a régészek, rendőrök, őslénykutatók, és válogatott keményfiúk nemzetközi csapatához, hogy ezúttal a guatemalai őserdőben és Tikal romjainál akaszkodjon össze a Kicsikkel.

Felbukkannak még óriások, jaguáremberek, tutajként funkcionáló szamártetemek és kristálykoponyák is, úgyhogy hajrá, kalandban ezúttal sem lesz hiány! Szerintem Laci bácsi egyik különösen jó sorozata, minden kalandregény-szeretőnek ajánlom!

Lunemorte P>!
Lőrincz L. László: A kicsik nyomában

Ez az első Lőrincz L. László könyv, melyet olvastam. :)
Már a borító megfogott, de igazából a történet még inkább! Kétszer is újraolvastam a regényt, amit azért nem nagyon szoktam…
Ezen kívül még csak a Kicsik-et olvastam a szerzőtől, de igyekszem pótolni a lemaradásomat. :)
Akinek nem tetszik (bár nem értem miért…) az olvassa el még egyszer! Szerintem nagyon izgalmas kis történet sok fordulóponttal…:)

Wally>!
Lőrincz L. László: A kicsik nyomában

Izgalmas volt a történet, de az első könyv számomra sokkal élvezetesebb volt. :) Örültem nagyon a régi szereplőknek, és az új srácnak is, számomra ő lett az egyik kedvenc. Az utolsó negyven oldalon viszont eléggé megleptek a kicsik, jó értelembe. Remélem, hogy a befejező rész is hasonlóan izgi lesz. :)

Wardruna>!
Lőrincz L. László: A kicsik nyomában

Örökbecsű darab! Laci bácsi nem tud gyengét írni. Minden kötete siker!

Ariadne>!
Lőrincz L. László: A kicsik nyomában

Lőrincz L. Lászlótól ez az abszolút kedvenc. Borzongató, izgalmas, érdekes. Tetszett, hogy az író beleszőtte bizonyos kultúrák bemutatását is. Őserdő, jaguáremberek, kicsik, gyilkosságok, tinik akik megakarják egymást viccelni, stb. Van benne minden, ami csak kellhet. Különösen tetszett benne, hogy nem az jött, amire számítottam, tehát nem volt kiszámítható. :D

Juhász_Peti>!
Lőrincz L. László: A kicsik nyomában

Az első expedició után vagyunk négy évvel a Guatemala-i őserdőben…Mivel az előző kötetben megléptek a kicsik,így pár évi nyomozás kellett,hogy a szálak ide vezessenek. Tudósaink külön-külön élték tudományos világukat,de a keménymag újra összehozza a nagy csapatot,sőt,kiegészülnek egy helyi banditavezérből régésszé avanzsált remek segítővel. Nem kevésbé izgalmas és olvasmányos a fantasy második része,amiben jóval többet tudhat meg az olvasó a kicsikről. Megtörténik az un.harmadik típusú találkozás az egykori földi csúcsevolúciós fajjal,és talán egy egyesség is születik,mindkét fél érdekében,de a kicsik előbb szeretnének tájékozódni az emberi faj hogyan-mikénjéről,így újfent lelépnek. Tudósaink hoppon maradnak,de legalább életben,sőt,még ígeretük is van a kicsiktől…
Végig jelen van a kötet második részében a misztikum,a két szálon futó esemény,ami Tikalban egyesül a sztori végén. Kell hozzá képzelőerő,pedig a szerző mindent megtesz,hogy „tudományosan-történelmileg” alátámassza a trilógiát. Remek fantasy könyv,jöhet a befejező rész!

Busmen>!
Lőrincz L. László: A kicsik nyomában

Még jobb mint az indulás! Tovább szőve bonyolítva a kicsik története!

Cicu>!

Nem sokkal ezután Bob Myette egész életére szóló felfedezést tett.
Rájött,hogy minden jó terv csak annyit ér,amennyi megvalósul belőle.

Mychiyo>!

– Nem álmos? – kérdezte Escobar.
– Olyan éber vagyok, mint a felrázott aludttej.

BorsoB>!

Ami pedig a turistákat illeti, majdhogynem olyan veszélyesek mint az emberrablók. A turista a piaci légy és a bogáncs sajátos keveréke: ha egyszer megszimatol valamit, ember legyen a talpán, aki le tudja rázni.

Justabookworm7>!

Hiába könyörgött, nem ébredt fel.
A valóságból nem lehet felébredni.

Cicu>!

A lány kiment az ajtón.
Ha az utána rebbenő sóhajoknak lett volna kezük,biztos letépték volna róla a ruhát.

Nokimaki>!

Ami egyszer a nyakunkba akar esni, az előbb-utóbb úgyis odaesik.

Nokimaki>!

Rossz időnk lesz. Alacsonyan repülnek a sumo bírkózók.

Kicsik-trilógia sorozat · Összehasonlítás