A ​kicsik (Kicsik-trilógia 1.) 323 csillagozás

Lőrincz L. László: A kicsik Lőrincz L. László: A kicsik Lőrincz L. László: A kicsik Lőrincz L. László: A kicsik

Egon Jarvis vadászni indul a Pireneusokban, végül rá vadásznak; Kelly Winter csak egy szerelmes, holdas éjszakára vágyik, ehelyett az örök éjszaka hull rá; néhány barát vidám tréfára készül, majd nyomtalanul eltűnik. Mexikóban, Teotihuacánban meggyilkolnak egy régészt. A tragédiák mögött felsejlik a titokzatos kicsik alakja.
Az izgalmas regény arra keresi a választ, vajon éltek‑e már az ember megjelenése előtt értelmes lények a Földön?

Eredeti megjelenés éve: 2000

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Leslie L. Lawrence életműsorozat Gesta, Studium Plusz

Studium Plusz, Budapest, 2016
Gesta, Budapest, 2007
Gesta, Budapest, 2003

Cukormalac P>!
Lőrincz L. László: A kicsik

Az alkotói kitüntetéshez tartozó listán szereplő 111 és általam eddig olvasott 44 könyve közül, ráadásul a maga bekategorizálhatatlan műfajában – történelmi tényeken nyugvó, mégis ál-tudományos ismeretterjesztő sci-fi (?) – számomra abszolút etalon ez a monumentális regény Laci bácsi életművében. (Magasan is van a léc, kíváncsi leszek, a folytatások hogyan s miképp fognak az úgynevezett első expedíció nyomdokaiba lépni.) Ráadásul a sokáig húzott végkifejletig* hibátlan termék: pörgős, izgalmas, akciódús, humoros, romantikus, kalandos, mellőzve a szájbarágást folyamatosan fenntartja a figyelmet, hiába a rengeteg szál. Mivel ezek egy bizonyos ponton összeérnek és egy különös kutatókörút alkalmával találkoznak a Pireneusokban, a szándék világossá válik.

De mi a cél? A regény arra próbálja keresni a választ, hogy léteztek-e a Földön a felegyenesedett ember megjelenése előtt értelmes lények, viszont – mivel egy trilógia indításáról beszélünk – nagyon nem leszünk okosabbak. A szerző regényeiben megszokott, úgynevezett nagy leszámolás/magyarázkodás nem maradhat el, az apró lábnyomok dobogása azonban egyre halkabbá válik. A későbbiekben biztosan folytatni fogom ezt az érdekes vadászatot, nagyon érdekfeszítő és különleges vállalkozásnak bizonyult ugyanis a nagyívű történet papírra vetése.

*Csakis emiatt vontam le pontot: túl is van játszva – a kevesebb pedig több, ugye –, de nem is elégítette ki az olvasói igényeimet, kész. off

Studium Plusz, Budapest, 2016
Garbai_Ildikó P>!
Lőrincz L. László: A kicsik

Rejtély, misztikum ,izgalom, szórakozás… minden volt ami kell. Nagyon élvezetes ebben a világban elmerülni.

Homolya_H_Tímea P>!
Lőrincz L. László: A kicsik

Nagyon megszerettem már az első olvasáskor. Krimi-fantasy-misztérium keveréke egy letünt civilizációról, ami talán mégis itt maradt megbújva közöttünk.
Sok különálló szál, látszólag értelmetlenül, amik végül összérnek, egyé sodródnak.
Nagyon jó volt újraolvasni.

DreamR IP>!
Lőrincz L. László: A kicsik

Jó kis kalandregény volt, csak az a rengeteg szereplő…. komoly kihívás az olvasónak, fejben tartani mindet.

gregsys P>!
Lőrincz L. László: A kicsik

Fél csillag levonás a közepén lévő, számomra kicsit lassú és követhetetlen eseményekért. A maradék négy és fél csillag szívből jön. Üdítő nem LLL kalandjait olvasni.
Kedvencem lett Lamartin, Zombory, Sir Wintston és természetesen Zorro kutya ;)
A folytatást olvastam, valamikor 2002 körül, ez még eddig nem volt meg. Ha most minden olyannal végzek, amit beválllatam, jöhet a folytatás megint, mert abszolút nem emlékszem, csak egyetlen jelenetre abból a könyvből.
Enyhén szólva félek a kicsiktől, úgyhogy elkerülöm messze a Pireneusokat, a bentlakásos sulikat, szanatóriumokat, lepratelepeket. Mindent ;)

NyZita >!
Lőrincz L. László: A kicsik

Szerintem majdnem biztos, hogy a legeslegjobb klasszikus jellegű kalandregények mindig valamiféle expedícióról szólnak. A Holdba, Salamon király bányáihoz, vagy éppen az Elveszett Világ felkutatására, ahol úgy randalíroznak a dinoszauruszok, mint mifelénk a kóbor macskák.

Ez a könyv is egyértelműen ebbe a kategóriába illik.

Megvan benne a kellőképpen egzotikus helyszín? Naná, Mexikó romvárosai illetve a Pireneusok.

Eléggé értékes vagy titokzatos az, ami után kutat a csapat? Az bizony! Egy az ember előtt évmilliókkal megjelent értelmes faj.

Van-e az expedícióban legalább egy igazi keményfiú, egy végzet asszonya, esetleg egy nemesi származék? Hát persze, sőt!

Netalántán magyar származású hős is akad, csak hogy a hazafias jelleg is meglegyen? Hogyne: Steve Zombory – ilyen családnévvel azért van rá némi esély, hogy a drága üknagyapa még kocsmáros volt Óbudán.

Titkok, gyilkosságok, sunyin lapító ellenfelek? Ez is mind megvan. Indulhat hát a küldetés a rejtélyes és halálos Kicsik felkutatására – bár a siker egyelőre még nem garantált, úgyhogy kénytelen leszek folytatni a következő résszel, hogy megtudjam, mi is lesz a vége ennek az egésznek.

Nagyon jó kis könyv, kalandregény-rajongóknak mindenképpen ajánlom.

Bobe0402 >!
Lőrincz L. László: A kicsik

Hiába, no, Laci bácsi nálam mindig is favorit marad! Erre a könyvre meg pláne nem tudok öt csillagnál kevesebbet adni, mivel egy szuper jó könyv volt! Megvannak a folytatások is, igyekszem majd mielőbb sort keríteni azokra is, bár rengeteg egyéb olvasnivaló vár a sorára ebben az évben is!

Thorpapa>!
Lőrincz L. László: A kicsik

Nagyon izgalmas, szórakoztató, könnyed kis könyv. Nem Laci bá nyomoz benne, ha nem tudósok. A szokásos expedíció ebből sem hiányozhat, és a 10 kicsi nigger fíling sem:) A vége is szuper, ámulat ámulat hátán, megint nem egyszerűen menekülnek meg a főhősök, és sok kérdés nyitva is marad, amit remélem megtudok a folytatásból, aminek mindjárt neki is állok.:)

Lunemorte P>!
Lőrincz L. László: A kicsik

Sajnos a Kicsik nyomábant hamarabb olvastam, mint a Kicsiket. Ez a történet első kötete. Nagyon tetszett. Amikor megszólaltak a dobok, mindig kicsit rettegés fogott el. Nagyon bele tudom élni magam egyes könyvekbe. De csak a legjobbakba és ez a mű közéjük tartozik szerintem. Ajánlom mindenkinek, aki egy kis kalandra és izgalomra vágyik! ;)

metahari P>!
Lőrincz L. László: A kicsik

egy idoben erdekesek es izgalmasak voltak LLL tortenetei, kozepiskolas koromban rajta tartottam az ujjamat az aktual sci-fi krimik venajan, aztan egyszer talalkoztam lolabbal kaptafan, azutan masfele iranyba fordultam a konyvesboltban. a tortenetre igy par tizev tavlatabol meg mar alig emlekszem. szoval jol beleillik szerintem az instant szorakoztatas kategoriaba, oda is a felso polcra.

Annie04>!

Az áldozat szó lágy volt és titokkal teli, a gyilkosság kegyetlen, és prózai. Mint egy enyhén pikáns ízű, rumos tortaszelet mellett egy rakás lószar.

diamondfox>!

– Érdekes – dünnyögte Gabriel. – Én még úgy tanultam az iskolában, hogy a Hold a Föld körül forog. Bár… őszintén szólva nemigen hittem el.
– Elavult elmélet – legyintett Karahan. – Ma már minden felvilágosult tudós tudja, hogy a holdat Allah szegezte az égre.

darkfenriz>!

– Te is, és a többiek is hallgattatok, mint szar a gazban.

Mychiyo>!

A hold egy jókora meggyfa tetejére ült, és vigyorgó képpel bámult le rájuk.
Sokan állítják, hogy a barátságos égitest kedveli a hülyéket.

csillagka>!

Egon Jarvis nem volt beszari alak – ezt akárhányan tanúsíthatták.

darkfenriz>!

Eltátotta a száját, és még nyelni is elfelejtett. Úgy állt a szájában a kolbászdarabka, mint a Vezúv kitörésekor a szerencsétlen pompeji strázsa.

darkfenriz>!

Zavarodottságát bizonyította, hogy nem tudommal válaszolt, pedig egy Mágustól olyan messze esik a nem tudom, mint a spanyol-francia határtól a legszentebb druidaszentély, a Stonehenge.

darkfenriz>!

Egyre nagyobb és nagyobb templomokat akarnak emelni, mintha csak feltették volna, hogy olyan magasat is építenek, amelynek a csúcsáról elérhetik az isteneiket. Ennek pedig nem lesz jó vége. Egyszer már történt ilyesmi, akkor is nagy baj lett belőle, mert a mi Urunk úgy összezavarta az építők lepcses nyelvét, hogy azóta is csak makogunk, mint a nyulak, ha idegen föld fiával találkozunk.

Mychiyo>!

Meglátjátok, rendbe jön minden.
Nem jött rendbe.

Annie04>!

Dolgozni muszáj. Nem tudom, hallott-e róla, de egyszer hol, hol nem, két ember piszokul jól érezte magát, csakhogy az egyik nem tartotta be a hatósági előírásokat, és megdézsmálta Isten almafáját. Az Úr pedig azt a szigorú, másodfokon megfellebbezhetetlen határozatot hozta, hogy a bűnösöknek ezután arcuk verejtékével kell megkeresniük a kenyerüket. Nos, ezeknek a szerencsétleneknek vagyok a leszármazottja. Hozzájárul, hogy arcom verejtékével keressek néhány dollárt?

Kicsik-trilógia sorozat · Összehasonlítás