!

A föld alatti piramis (A föld alatti piramis 1.) 136 csillagozás

Lőrincz L. László: A föld alatti piramis Lőrincz L. László: A föld alatti piramis Lőrincz L. László: A föld alatti piramis Lőrincz L. László: A föld alatti piramis
Könyvtár

Samuel Nelson magánzsaru utálja, ha lefűrészelt csövű vadászpuskát fognak rá: ezúttal mégis ez történik. A következmény? Lélegzetelállítóan izgalmas hajsza egy titokzatos csecsemő után, akinek hosszában is vannak bordái a mellkasában; egy rejtélyes szkarabeusz filmvetítésbe kezd; a kis fekete kalapos belemászik a szemétládába, majd elhatározza, hogy megöli Nelsont; végül összeáll minden idők leghihetetlenebb régészeti expedíciója, hogy megkeresse a legendás föld alatti piramist.

Eredeti megjelenés éve: 1986

Elcserélné vagy eladná

Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Ezúttal is azt kaptam Laci bácsitól, amit vártam. Izgalmas és mozgalmas történetet, nagyon összetett cselekményszálakat és humoros-tudományos megfogalmazást.
Hirtelen nem is tudom, melyik szereplő inkább a kedvencem : Samuel Nelson magánhekus vagy éppen Peter Szilágyi? Minden esetre mindkettejüket megkedveltem.

Vajon vannak-e más lények az univerzumban? Lehetséges-e bármilyen kapcsolat az idegenekkel vagy ez az egész csak mese habbal? Mi a valóság? Az álmok vagy az életnek hitt meseszövevény? Büszkék lehetünk-e emberi mivoltunkra vagy inkább tagadjuk meg származásunkat? Önmagunk tudunk-e maradni bizonyos helyzetekben? Létezik-e egyáltalán szerelem vagy ez is csak kitaláció?

Ez a kötet inkább tudományos jellegű, mint sci-fi, azonban az igazi fajtából. És a sok-sok negatív vélemény ellenére is kíváncsi vagyok a folytatásra!

pwz SP
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Bájosan 80-as évek közepének magyar sci-fije! :) Egyben variációk egy témára LLL-től, aki két évvel később a „Nagy Folyómenti Civilizációk kialakulásának és fejlődésének külső segítséggel történő megvalósítására” írt egy másik sci-fi beütésű könyvet, az Üvöltő bika-t.
Ez valahogy jobban tetszett, beszippantott, na :D! Bár még keveset olvastam Laci bácsitól, de ez biztos ott van a legjobbjai között.
'Asszem, elő kell vennem a folytatást is, hiszen 2011-ben megírta A piramis gyermekei-t… :D

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1986
PandaSára
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Szerintem Lőrincz L. László legjobb könyve, fordulatos, könyv a könyvben. Igaz, hogy a két stílus nehezen elválasztható egymástól, és az ember nem is ilyennek képzeli a komoly tudósokat, valamint van pár furcsa dolog a könyvben, mégis nagyon olvasmányos, magával ragadó történet.
Sokoldalú könyv, belecsempészett az író valóságot, mesét, művészettörténetet, szerelmet, kalandot és krimit is.
A figurák nem túlzottan kidolgozottak, és néha kicsit lassúak a párbeszédek, de én élveztem az egész könyvet :)

AnTalk
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Gyerekkoromban olvastam, akkor annyira lekötött, olyan hatással volt rám, hogy még most is emlékszem a történetre. Ezt nem minden akkoriban olvasott könyvről tudom elmondani. Felnőttként valószínűleg másként látnám, hisz középiskolás korom óta nem olvastam semmit a szerzőtől.

Nita_Könyvgalaxis P
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Az első, de úgy érzem, nem az utolsó Lőrincz L. László könyv, amit olvastam. Nagyon megfogott a humora, és hát volt benne egy kis sci-fi, amit nagyon tudok értékelni. (Persze ha ránézek a címre és visszagondolok a sztorira, rögtön @Inpu ugrik be. :))) )

Hadriadri
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Eletem elso konyve tole . Nem volt kerdes ,hogy a tobbi konyvet elolvassam. De ez maradt szamomra a kedvec!

Montana
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Ez volt az első, amit Lőrinc L. László néven olvastam tőle és nagyon tetszett. Szerencsétlen kezdés volt, mert a többi utána már nem tudta ezt az élményt kiváltani belőlem. Talán még az Üvöltő bika volt, ami tetszett ennyire.

nandras
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Kb 12 évesen olvashattam és annyira tetszett, hogy utána évekig csak sci-fit akartam a kezembe venni. Most már biztos nem tetszene annyira, de ha az akkori fejemmel pontozhattam volna amikor olvastam akkor biztos, hogy a maximumot adtam volna rá.

mady
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Számomra a legjobb könyv az írótól,bár a régebbiek közül mindet szeretem.Minden benne van amit szeretek:Egyiptom,régészet,kaland,csipetnyi sci-fi,leheletnyi romantikával fűszerezve.

Action
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Egyik osztálytársam mesélt róla, azonnal megfogott a sztori és elolvastam. Gyerekfejjel nagyon tetszett.

Lunemorte P

Picsi-pacsi, aztán kilenc hónap múlva gyün a csomag.

Lunemorte P

Hiszen a mesék bennünk élnek gyerekkorunk óta!

Kapcsolódó szócikkek: mese
Lunemorte P

A kereszténység sem tudta kiszorítani az évezredes szokásokat, legfeljebb eredeti funkciójuk merült a semmibe.

2. kötet, 14. oldal

Lunemorte P

Nem akarok nagyképű lenni, de láthatóan úgy hatott rá a pillantásom, mint salátára a tavaszi napfény.

Lunemorte P

Úgy vigyorogtam, mint a kéményseprő, aki sonkát talált a kéményben.

Lunemorte P

Néha remegek a boldogságtól, máskor meg sírni tudnék a félelemtől, hogy talán én vagyok a kiválasztott.

++++
dpspeti

Csak nem tört ki a forradalom Egyiptomban?

189. oldal (Két kötetes változat, első kötet)

Összehasonlítás

A föld alatti piramis sorozat