!

A föld alatti piramis (A föld alatti piramis 1.) 135 csillagozás

Lőrincz L. László: A föld alatti piramis Lőrincz L. László: A föld alatti piramis Lőrincz L. László: A föld alatti piramis Lőrincz L. László: A föld alatti piramis
Könyvtár

Samuel Nelson magánzsaru utálja, ha lefűrészelt csövű vadászpuskát fognak rá: ezúttal mégis ez történik. A következmény? Lélegzetelállítóan izgalmas hajsza egy titokzatos csecsemő után, akinek hosszában is vannak bordái a mellkasában; egy rejtélyes szkarabeusz filmvetítésbe kezd; a kis fekete kalapos belemászik a szemétládába, majd elhatározza, hogy megöli Nelsont; végül összeáll minden idők leghihetetlenebb régészeti expedíciója, hogy megkeresse a legendás föld alatti piramist.

Eredeti megjelenés éve: 1986

Elcserélné vagy eladná

Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Ezúttal is azt kaptam Laci bácsitól, amit vártam. Izgalmas és mozgalmas történetet, nagyon összetett cselekményszálakat és humoros-tudományos megfogalmazást.
Hirtelen nem is tudom, melyik szereplő inkább a kedvencem : Samuel Nelson magánhekus vagy éppen Peter Szilágyi? Minden esetre mindkettejüket megkedveltem.

Vajon vannak-e más lények az univerzumban? Lehetséges-e bármilyen kapcsolat az idegenekkel vagy ez az egész csak mese habbal? Mi a valóság? Az álmok vagy az életnek hitt meseszövevény? Büszkék lehetünk-e emberi mivoltunkra vagy inkább tagadjuk meg származásunkat? Önmagunk tudunk-e maradni bizonyos helyzetekben? Létezik-e egyáltalán szerelem vagy ez is csak kitaláció?

Ez a kötet inkább tudományos jellegű, mint sci-fi, azonban az igazi fajtából. És a sok-sok negatív vélemény ellenére is kíváncsi vagyok a folytatásra!

pwz SP
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Bájosan 80-as évek közepének magyar sci-fije! :) Egyben variációk egy témára LLL-től, aki két évvel később a „Nagy Folyómenti Civilizációk kialakulásának és fejlődésének külső segítséggel történő megvalósítására” írt egy másik sci-fi beütésű könyvet, az Üvöltő bika-t.
Ez valahogy jobban tetszett, beszippantott, na :D! Bár még keveset olvastam Laci bácsitól, de ez biztos ott van a legjobbjai között.
'Asszem, elő kell vennem a folytatást is, hiszen 2011-ben megírta A piramis gyermekei-t… :D

Kozmosz Könyvek, Budapest, 1986
PandaSára
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Szerintem Lőrincz L. László legjobb könyve, fordulatos, könyv a könyvben. Igaz, hogy a két stílus nehezen elválasztható egymástól, és az ember nem is ilyennek képzeli a komoly tudósokat, valamint van pár furcsa dolog a könyvben, mégis nagyon olvasmányos, magával ragadó történet.
Sokoldalú könyv, belecsempészett az író valóságot, mesét, művészettörténetet, szerelmet, kalandot és krimit is.
A figurák nem túlzottan kidolgozottak, és néha kicsit lassúak a párbeszédek, de én élveztem az egész könyvet :)

Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Jó pár könyvét olvastam már Laci bácsinak, és magam is felfedeztem már azt, amit sokan gondolnak róla, hogy a könyvei nagyon egy kaptafára készülnek. Ezért, hogy őszinte legyek az újakat már nem is nagyon olvastam (mondjuk kb. az elmúlt 5 év termését).
Ezúttal egy 1986-os regényét vettem elő, különös kíváncsisággal, ugyanis sci-fit még nem nagyon olvastam tőle. (Csak A nagy kupola szégyenét, de attól nem dobtam magam hanyatt)
A történet nem indult túl szimpatikusan, ez a Nelson fiú kicsit idegesítő volt számomra a nagyképűségével meg a macsó dumáival, de ahogy a cselekmény beindult, és elkezdődik Renny könyve, teljesen magával ragadott. A „mese a mesében"/"könyv a könyvben” bár nem eredeti, de ennek a regénynek nagyon jót tett. Őszintén szólva ez a rész tetszett benne a legjobban, a többi sallang nem nagyon érdekelt.

Összegezvén a sztori nagyon jó, a kivitelezés néha kicsit gyengécske, de alapvetően egy szórakoztató könyv. Akik szeretik LLL könyveit, de ez valamiért kimaradt, azoknak mindenképpen ajánlom.

AnTalk
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Gyerekkoromban olvastam, akkor annyira lekötött, olyan hatással volt rám, hogy még most is emlékszem a történetre. Ezt nem minden akkoriban olvasott könyvről tudom elmondani. Felnőttként valószínűleg másként látnám, hisz középiskolás korom óta nem olvastam semmit a szerzőtől.

Nita_Könyvgalaxis P
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Az első, de úgy érzem, nem az utolsó Lőrincz L. László könyv, amit olvastam. Nagyon megfogott a humora, és hát volt benne egy kis sci-fi, amit nagyon tudok értékelni. (Persze ha ránézek a címre és visszagondolok a sztorira, rögtön @Inpu ugrik be. :))) )

Hadriadri
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Eletem elso konyve tole . Nem volt kerdes ,hogy a tobbi konyvet elolvassam. De ez maradt szamomra a kedvec!

Montana
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Ez volt az első, amit Lőrinc L. László néven olvastam tőle és nagyon tetszett. Szerencsétlen kezdés volt, mert a többi utána már nem tudta ezt az élményt kiváltani belőlem. Talán még az Üvöltő bika volt, ami tetszett ennyire.

nandras
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Kb 12 évesen olvashattam és annyira tetszett, hogy utána évekig csak sci-fit akartam a kezembe venni. Most már biztos nem tetszene annyira, de ha az akkori fejemmel pontozhattam volna amikor olvastam akkor biztos, hogy a maximumot adtam volna rá.

mady
Lőrincz L. László: A föld alatti piramis

Számomra a legjobb könyv az írótól,bár a régebbiek közül mindet szeretem.Minden benne van amit szeretek:Egyiptom,régészet,kaland,csipetnyi sci-fi,leheletnyi romantikával fűszerezve.

Lunemorte P

Picsi-pacsi, aztán kilenc hónap múlva gyün a csomag.

Lunemorte P

Hiszen a mesék bennünk élnek gyerekkorunk óta!

Kapcsolódó szócikkek: mese
Lunemorte P

A kereszténység sem tudta kiszorítani az évezredes szokásokat, legfeljebb eredeti funkciójuk merült a semmibe.

2. kötet, 14. oldal

Lunemorte P

Nem akarok nagyképű lenni, de láthatóan úgy hatott rá a pillantásom, mint salátára a tavaszi napfény.

Lunemorte P

Úgy vigyorogtam, mint a kéményseprő, aki sonkát talált a kéményben.

Lunemorte P

Néha remegek a boldogságtól, máskor meg sírni tudnék a félelemtől, hogy talán én vagyok a kiválasztott.

Тимеа_Буйдошо

A múmia azonban ekkor már gyolcsától némiképpen megfosztva hevert, és a papok csodálkozva tolongtak körülötte. Imu (lehet hogy más volt, de mi nevezzük csak így!) csontjai ugyanis nem olyanok voltak, mint a normális embereké. Sorrendben: feje nagyjából akkora volt, mint másoké, feje teteje azonban lapos, és lapos volt a tarkója is. Inkább hasonlított kockához, mint emberi fejhez. Vonásai finomak voltak, és agyának térfogata kisebb, mint a miénk. Kezei hosszúak, lábai rövidek voltak. A legcsodálatosabb azonban az volt, hogy bordái, amelyek szabadon maradtak, ahogy a halotti gyolcsot letépték róla, egészen mások voltak, mint a közönséges halandóké. Nemcsak szélességében keretezték a mellkast, hanem hosszában is.

III.Renny könyve

Тимеа_Буйдошо

– Ha nem tudná, ez itt magánterület! Szigorúan tilos errefelé a mászkálás. Mit szólt volna, ha szó nélkül lelőjük, amikor átmászott a kerítésen?
– Attól tartok, hogy nem sokat.

V. Szethy

Összehasonlítás

A föld alatti piramis sorozat