Cavedoni ​márkiné ékszerei / Valaki gyilkolja a motorosokat 6 csillagozás

Loriano Macchiavelli: Cavedoni márkiné ékszerei / Valaki gyilkolja a motorosokat

Az ajtó félig nyitva maradt, nyikorog, ahogy minden titokzatos ajtóhoz illik, amelyik ad magára. Bent semmi érdekes, hacsak egy kis szalma nem, az egyik sarokban, olyan derékalj formája van, mellette egy kupac könyv; az ajtóval szemben, a falnak támasztva pedig két géppisztoly. És igen… van még egy hulla is. A hulla már merev, és csupa alvadt vér; hasmánt hever a nedves, döngölt földön. Az ajtó mögött egy csomó töltényhüvely szanaszét. Ha ilyen közelről nyírták ki a szerencsétlent, a golyók valószínűleg áthatoltak a testén és az ajtóval szemközt a falba fúródtak… Antonio Sarti még egyszer körülnéz a kunyhóban, aztán lassan – hogy ne nyikorogjon – becsukja maga mögött az ajtót. Nem, erre bizony nem számított. Erre az ismeretlen holttestre… Antonio Sarti őrmester a saját szakállára nyomoz. – Miért halnak borzalmasnál borzalmasabb halált az országutak motorosai? – A világhírű olasz krimiíró két regénye egy kötetben.

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Célgömb Zrínyi Katonai

Zrínyi Katonai, Budapest, 1984
382 oldal · puhatáblás · ISBN: 9633266823 · Fordította: Székely Éva

pável>!

Nem tudom, más hogy járt vele, de az én kalóz ebookomban csak a Valaki gyilkolja a motorosokat c. krimi volt, az ékszeres sztori sehol.
Amúgy tekervényes krimi, benne korrupt zsaruk, bordély és illegális pártfinanszírozás , meg az örök mediterrán deus ex machina, vagyis a véletlenek összjátéka: mikor beájul az író fantáziája.

Itallap: kávék, de inkább nem is ittak, nem jellemző, nem emlékezetes adalék. (Simenonnak hála jegyzem ezt fel nektek néha.)
Hullaszámláló: spoiler

ChEebor>!

Két jól sikerült krimi található a könyvben, melyek nem is történetükkel, hanem nagyon jó hangulatukkal bizonyítanak. Machiavelli ügyesen keveri a vulgáris, kegyetlen cselekményt a közvetlen narrációval, ezzel nagyon egyedi, de felismerhetően olaszos mesélést teremt… Ráadásul kétfélét, mert míg Antonio Sarti történetében az író maga meséli a cselekményt – mintha ott is lenne és nem is, gyakorta maga is „meglepődve” a szereplőkön – addig a Valaki Gyilkolja a Motorosokat névtelen főhőse különböző jelzőkkel illeti társát, és az embereket. A cselekmény kielégítő és a karakterek is jól sikerültek.