Egy ​majdnem hölgy (Carsington fivérek 4.) 64 csillagozás

ELLENÁLLHATATLAN ​ERŐ
Darius Carsington rendkívül intelligens és feltűnően jóképű korhely, aki idejét könnyű erkölcsű nőszemélyek ágyba vitele és tudományos értekezések írása közt osztja meg. Az előkelő társaság tökéletes dámáit különösen unalmasnak találja. De a hibátlan Lady Charlotte Haywardban mégis van valami érdekes és nem teljesen tökéletes. A csillogó, sima felszín alatt Darius valami repedést sejt, s nem tud ellenállni a kísértésnek, hogy kiderítse, mi lehet az.

RENDÍTHETETLEN AKADÁLY
Lady Charlotte olyan gyönyörű, elbűvölő és szívélyes, hogy senki sem veszi észre, milyen gyakorlott a házasság elkerülésében. Nagyon fiatalon fájdalmas leckét kapott a bizalomból… és a kísértésből. Azóta annak szentelte az életét, hogy olyan legyen, amilyennek lennie kellene… és ne hagyja, hogy a Carsingtonhoz hasonló férfiak rávegyék, olyat tegyen, amit nem lenne szabad.

LÁTVÁNYOS ÜTKÖZÉS
De a kölcsönös vonzerő szabályai könnyedén felülkerekednek a jó… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2007

GABO, Budapest, 2014
378 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789636898991 · Fordította: Tóth Gizella

Kollár_Betti I>!
Loretta Chase: Egy majdnem hölgy

Az volt a gond Darius Carsingtonnal, hogy nem volt szíve.

Loretta Chase egész egyszerűen nekem nem tud csalódást okozni. Tartottam egy kis szünetet a könyvei olvasásával, mert szerettem volna karácsony környékén valami olyat olvasni, amiről 100%-ig tudom, hogy jó és ez tökéletes választás volt.

Imádom, ahogy az írónő megjeleníti az érzelmeket és az érzéseket, a jelenetek magukkal ragadnak és néha a szívem is hevesebben ver olvasás közben.

Csak azt sajnálom, hogy így már csak egyetlen kötet maradt hátra a sorozatból.

Zsuzsanna_Makai>!
Loretta Chase: Egy majdnem hölgy

Nagyon jó volt ez a rész is. Charlotte és Darius is jó arcok voltak, de még Charlotte szülei is, bár nem tudom az apa maradhatott volna-e jó arc ha tudomàst szerez még akkor Pipről. Tetszett pl hogy maguk is meg voltak róla gyôzôdve, h nem illenek egymàshoz, de aztàn belàttàk, h mégsincs így, és nem hazudtak se maguknak, se a màsiknak. Az öreg Hargate megint úgy keverte a kártyáit, h gazdag menyecske akadjon a horogra. A maga módján ezért még ő is jó arc volt. Persze Pipet is imádtam, meg Daisyt.

Paulina_Sándorné P>!
Loretta Chase: Egy majdnem hölgy

Amennyire szeretem a romantikus történeteket, ez valahogy nem volt az igazi a számomra. Elismerem, hogy Charlotte fájdalmas és nehéz dolgon ment keresztül, de annyira idegesítően és furán viselkedett, hogy sokszor nem lehetett elviselni. Mintha fentről nézte volna az embereket. Nem volt szimpatikus a számomra. Darius is fura volt, de a könyv elején lévő jelmezéshez képest, nekem sokkal normálisabb volt. Fura volt a kapcsolatuk, bár egy párszor mosolyogtam olvasás közben.

katalinko>!
Loretta Chase: Egy majdnem hölgy

Nagyon tetszett, szórakoztató, humoros romantikus könyv, kellemes kikapcsolódás volt. Jókat nevettem rajta, ahogy Charlotte távol tartotta magától az udvarlóit. Darius nagyon érdekes személyiség, tetszett ahogyan kutakodik, hogy rájöjjön Charlotte titkára. A kezdeti ellenségeskedésből pedig végül természetesen kialakul közöttük a szerelem.

Marcsi P>!
Loretta Chase: Egy majdnem hölgy

Ennyiszer egymásra esni egy könyvben! :o Charlotte tényleg a világ legkétbalkezesebb embere. Kifejezetten jó párost alkottak a főszereplők, de Charlotte kezdeti (a feléig) viselkedése miatt egyszerűen nem tudtam megkedvelni spoiler
Nem bonyolódik a történet, nincsenek felesleges csattanók spoiler, de nem kell a legrosszabbat feltételezni, a szereplőink időben és jókor ismerik fel saját érzéseiket és meglepően racionálisan viselkednek a legnagyobb pánikban is. :)

Kaphattunk egy picikét Olivia-ból, és kétszer-háromszor (totál feleslegesen) megemlítették Peregrine-t is. Kíváncsi leszek rájuk, Olivia szuper karakternek tűnik. ;)

Mrs_Curran_Lennart P>!
Loretta Chase: Egy majdnem hölgy

Egy újabb élvezetes darab Loretta Chase-től. Most a legkisebb Carsington fiút, Dariuszt állítja a papa próba elé. Egy év alatt kell egy elhagyatott birtokot jövedelmezővé tennie. A szomszédság persze mindjárt a segítségére siet, már ha segítségnek lehet nevezni azt, ha az embert különböző pénznyelő felújításokra sarkallják. De ott van Lady Charlotte, aki visz egy kis szórakozást is a fiatalember életébe. Szeretem, hogy az írónő mindig ütközteti a szereplőit. Rendkívül sokat veszekednek mielőtt megkedvelik egymást. Itt is ez a helyzet. az egész történet szórakoztató, humoros viszonylag kevés szerelmi jelenettel.

baba03 P>!
Loretta Chase: Egy majdnem hölgy

Elkelt az utolsó Carsington fiú is, méltó párra lelt Charlotte személyében. De szerettem ezt a történetet is. Nem indult egyszerűen a történet, szegény Charlotte-ot sajnáltam, abban a korban nem lehett egyszerű egy ilyen eseményt eltitkolni. Azóta ő a tökéletes úrilány, még véletlenül sem szeretne csalódást okozni a családjának. Aztán egyszercsak – Darius apja mesterkedéseinek köszönhetően – a szomszédba költözik Darius Carsington és mindkettejük élete fenekestül felfordul. :-) Élveztem az évődésüket, hogy kiderült Charlotte nem egy buta vénkisasszony, nagyon is sokat tud a gazdálkodásról. Darius pedig próbál megfelelni az apja kihívásának, ám hiába küzd ellene eltéríti őt egy csodaszép kék szempár. :-) Aranyosak voltak együtt, becsültem Dariust, amiért nem csinált hatalmas ügyet Charlotte titkából, hanem kiállt mellette. Annyira tetszett az a gondolat, hogy Pip talált rá Charlotte-ra, megmelengette a szívemet. A végén le a kalappal a két család előtt, mindannyian kiálltak a szerelmesek mellett.

nat>!
Loretta Chase: Egy majdnem hölgy

Az előző részeket nem olvastam, de már más sorozatát az írónőnek igen, úgyhogy tudtam mire számíthatok. Meg persze eleve a műfaj miatt is tudja az ember mire számíthat. Úgyhogy nem csalódtam, kellemes kikapcsolódás volt vasárnap délutánra.
Kedveltem a szereplőket, a szócsatáikat.

NyZita >!
Loretta Chase: Egy majdnem hölgy

A sorozatból továbbra is az Egyiptomban játszódó, majdnem-kincskeresős második kötet a kedvencem, ez a rész most ismételten „csak” egy egyszerű kis történelmi romantikus volt, bár a szerző védjegyének számító kellemes hangulat és a szereplők közti gúnyos-csipkelődő párbeszédek azért persze megvannak.

A felújításra váró udvarház és a titokban született gyerek nem visz őrületes izgalmat a történetbe, viszont egy-egy jelenet erejéig feltűnik Lord Hargate és a házisárkány nagymama is, akiket mindig öröm viszontlátni.

Szóval vége a negyedik résznek, elkelt a legifjabb Carsington-fivér is, mindenki megnyugodhat. Vagy mégsem? Már itt vár a sorozat befejező könyve, kíváncsi vagyok, mit tartogat még az írónő lezárásul.

Syssy922>!
Loretta Chase: Egy majdnem hölgy

Loretta Chase-t még tuti fogok olvasni, mert nagyon tetszik a stílusa és mert nagyon szeretem az ebben a korban játszódó történeteket. Bár nem tudom, hogy miért nem sorban olvastam a sorozatot, mert így az előző részekből is megtudtam dolgokat. Az apuka a kedvencem, hogy hogyan veszi rá őket a házasságra… Dariust és Charlotte-ot nagyon megszerettem. És a kis Pip… Majd tutira el fogom olvasni a többi részt is valamikor, illetve az írónő másik sorozatát is.

Kollár_Betti I>!

Az volt a gond Darius Carsingtonnal, hogy nem volt szíve.

Lelouch>!

– Mit művelt a tejházammal? – kérdezte újra. – Mi történt a kalkuttai fekete lyukkal, amelyet azért őrizgettem, hogy a napokban megírandó horror színdarabom helyszínéül szolgáljon? Hol vannak a gyönyörű pókjaim? Hová tűntek a sötét sarkok, ahonnan a vámpírok leskelődhetnek? Mit csinált a hathüvelyknyi koszréteggel a padlón? Az jófajta kosz volt. El akartam tenni későbbre.

6. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: kosz
Fairymysz>!

Darius nem csatlakozott hozzá rögtön. Előbb lehajolt és benézett az asztal alá. Aztán megkerülte, hogy megnézze, mi van mögötte, majd felpillantott a mennyezetre. Az ablakokat sem hagyta ki.
– A tervek itt vannak, Mr. Carsington – kopogtatta meg egyik karcsú ujjával a mappát a lány.
– A csapdát keresem – magyarázta halkan Darius. – Először Mrs. S., aztán Mrs. B., utána Lady L. Kíváncsi vagyok, mi jön ezután. Egy csapóajtó, amely megnyílik alattam, és lezuhanok egy viperafészekbe?
– Még sohasem láttam viperát a Lithby Hallban – közölte Lady Charlotte.
Vipera lyukat-beszél-a-hasamba-icus, vipera papucs-alá-hajt-mindannyiunkat-icus, vipera átépíti-a-házam-és-csődbe-juttat-icus.

– Kifűzte a ruhám.
– Nem én.
– Mégis mit képzel, ki volt, ha nem maga? Talán az egyik ló?

Szelén>!

Kénytelen lesz odamenni Lady Charlotte-hoz, és elviselni az elviselhetetlent, a sorsot, amely rosszabb a kínzásnál, a megcsonkításnál, a pestisnél, a döghalálnál, az éhínségnél, vagy a halálnál. BOCSÁNATOT kell kérnie!

Szelén>!

[…] Egyszerűbben szólva, Darius két részre osztotta az életét: 1. az állatok viselkedésének tanulmányozására, különös tekintettel a nemzési és párosodási szokásaikra, és 2. szabad óráiban ezeknek a szokásoknak az utánzására.

Fairymysz>!

[…] Azért kérettem ide, mert a segítségére van szükségem.
Charlotte egy szót sem szólt, de nem tudta eltitkolni a meglepetését. Remélte, hogy a hirtelen rátörő, szinte nevetséges boldogsághullámot, amelytől a szíve is bolondul kalimpálni kezdett, jobban sikerült lepleznie.
– Talán ezt az utolsó négy szó volt a legnehezebb, amelyet valaha is kiejtettem életemben – ismerte be a férfi. – Azt hittem, megfulladok, ha kimondom.
– Én pedig azt, hogy elájulok, amikor meghallottam. Tapasztalataim szerint a férfiak inkább levágatják valamelyik végtagjukat, mintsem bevallják, hogy segítségre van szükségük. Olyan pedig még sohasem hallottam, hogy egy nőtől kértek volna segítséget.
– A fájdalom szinte elviselhetetlen – mosolygott a férfi.

krisztin1>!

Nem a legkellemesebb élmény, ha az ember azt érzi, hogy nem kell és nem szeretik.

krisztin1>!

Még a leghatározottabb és legértelmesebb ember sem nyerhet csatát a férfibüszkeség ellenében.

krisztin1>!

Mindenki hibázik, néha nagyon komolyan, de nem mindenki kap egy második esélyt a sorstól.

Carsington fivérek sorozat · Összehasonlítás