Dizzy ​és Jimmy 17 csillagozás

Szerelmem története James Deannel
Liz Sheridan: Dizzy és Jimmy

1951 őszén Liz Sheridan, a fiatal táncosnő megismerkedett egy különös, félszeg sráccal, aki színész akart lenni bármi áron. Lassan kibontakozó szerelmük első heteit a már-már elviselhetetlen szegénység mellett az a lobogás jellemezte, amellyel a háború után felnőtté váló nemzedék tagjai belevetették magukat az életbe.
„Amikor kéz a kézben jártunk
Csodára vágytunk… és megtaláltuk…”
A siker nehezen talált rá a fiúra, és amikor végre az övé lett, megváltoztatta jellemét, egész személyiségét. A halk szavú srácból vagány, az „ide nekem a világot” elv szerint élő sztár lett. Jimmy olyan tűzzé vált, ami megperzselte a régi barátokat.
Egy rövid, de forró és szenvedélyes szerelem története, amelynek egyik szereplője az írónő, a másik pedig a tehetségek, izzása és önpusztító életformája miatt híressé vált James Dean volt.

Eredeti cím: Dizzy & Jimmy

Szukits, Szeged, 2006
280 oldal · ISBN: 9639441155 · Fordította: Tüzes Enikő, Szántai F. Andrea

Pesu>!

Liz Sheridan: Dizzy és Jimmy Szerelmem története James Deannel

Hm.. nem tudtam, hogy ez a könyv miről is fog szólni.. hogy ez igaz történet alapján van.. öö.. a végén így le esett ám.. Igen, mindenki más és másképpen csinál dolgokat, de sok veszekedés elkerülhető lett volna! Igen, az emberek változnak is, tudom! De ez a könyv végül is az igaz szerelemről szólt! Arról, hogy sok év után is szereted akit tényleg szeretsz és nem feltétlenül igaz, hogyha jön valaki más az elfelejteti! Mert sosem felejted el és bármilyen apróságról eszedbe tud jutni a szeretett személy!

Ildiko_Szabo_2>!

Liz Sheridan: Dizzy és Jimmy Szerelmem története James Deannel

James Dean és Liz Sheridan szerelmi története, a lány, Dizzy szemszögéből.
Egy kedves kis történet, könnyen olvasható.
Két nagyon fiatal, New York-ban élő, és szerencsét próbáló, anyagilag nagyon rosszul álló ember egymásra találása.
Jó volt olvasni az a felszabadult szerelmet, ami a fiatalokra jellemző.
Ami negatív, hogy valószínűleg nem sokáig marad majd meg bennem, mivel nem érintett meg nagyon lelkileg.

sz_n>!

Liz Sheridan: Dizzy és Jimmy Szerelmem története James Deannel

Őszintén szólva nagyon ritkán olvasok olyan könyveket, amelyeknek a fő témája a szerelem. Ezt viszont – ha már egyszer a nővérem polcán állt – mindenképpen el akartam olvasni. Egyrészt láttam az Édentől keletré-t, másrészt az írónő játszott egy általam kedvelt filmben. Meg amúgy is szeretem az önéletrajzi ihletésű/igaz történeten alapuló sztorikat (mindig elmerengek, mennyi lehet bennük az igazság).

Nagyon szépen, részletesen megismerhettük két ember szerelembe esésének minden mozzanatát. Dizzy és Jimmy egymásra találását, mindennapjaikat és problémáikat, veszekedéseiket és kibéküléseiket, majd a szakításukat. Az első találkozásukat külön kiemelném – ahogy felolvasták azokat az idétlen mondatokat, az annyira aranyos és megmosolygtató volt. :)

Bár szinte egy ültő helyemben olvastam el (nem volt nehéz, hiszen könnyed a nyelvezet és olvastatja magát) és eléggé bele tudtam élni magam, a könyv könnyen felejthető és nagy durranás. 4 csillagot adtam rá.

Kacsalány>!

Liz Sheridan: Dizzy és Jimmy Szerelmem története James Deannel

Akarva akaratlanul már sokat hallottam James Deanról. Mivel megfogtak a haláláról szóló legendák, pletyák külön örültem amikor a kezembe került ez a könyv. A nyelvezete egyszerű, érthető, a könnyed stílus eredménye pedig az, hogy roppant élvezhető.

Tetszett, hogy megtörtént eseményt dolog fel a könyv, méghozzá Jimmy szerelmének a szemszögéből. Megfogott a szerelmük egész lénye: én magam is szerelmesebb lettem Jimmy és Dizzy élcelődéseitől. Elgondolkodtató, hogy a siker mennyire meg tudja változtatni az embert és hogy egy szépnek induló szerelem is mennyire a semmibe veszhet, ha nem vigyázunk rá.

A könyv elolvasása után még nem tudtam lezárni a történetet. Kíváncsívá tett, többet akrarok tudni mindkettőjükről. Mindeképp megnézek még egy dokumentumfilmet James Deanről és utánnajárok, hogy mi lett Dizzyvel. A könyv alapjáratan nem egy nagy robbanás, felejthető de mivel további kutakodásra sarkall, elgondolkodtat ajánlom azoknak akiket érdekelnek a szerelmi történetek, könnyed élcelődések, megtörtént életutak.

Kittancs>!

Liz Sheridan: Dizzy és Jimmy Szerelmem története James Deannel

Régóta szerettem volna elolvasni ezt a könyvet, mivel sokat hallottam James Deanről. Jó volt egy szerelmes nő szemszögéből látni (olvasni) róla. Megismerhettük hibáit és erényeit, szeszélyességét. A könyv könnyen olvasható és számomra egyáltalán nem volt unalmas. Aki szereti a könnyed szerelmes történeteket, annak csak ajánlani tudom.

E_W I>!

Liz Sheridan: Dizzy és Jimmy Szerelmem története James Deannel

Pont ilyenre számítottam. Ha kitalált történet lenne, valószínűleg másképp olvastam volna, és nem kapna ennyi csillagot, de közben utánaolvastam ennek-annak, és összességében megállja a helyét.
Aki romantikus regényt vár tőle, annak nem valószínű, hogy tetszeni fog, mert nem sok újat tud mutatni a témában. Akit viszont James Dean érdekel, annak érdemes lehet a kezébe vennie, mert hitelesen összefoglalja, milyen személyiség volt.

Yvonne4 P>!

Liz Sheridan: Dizzy és Jimmy Szerelmem története James Deannel

Egy kedves kis könyv. Nem a mindent elsöprő kategóriából, de jó volt olvasni.

Kittancs>!

[…] vele sem volt már jó, de nélküle sem.