Leszámolás (A testbérlők 2.) 218 csillagozás

Lissa Price: A testbérlők – Leszámolás

Callie Woodland rendkívüli lány: nem elég, hogy tökéletes szépség, de a fejében egyedülálló chip lapul. Ő az egyetlen Több FelHasználós Donor, vagyis egyszerre többen is belekerülhetnek a testébe, és irányíthatják őt. De még így sem olyan egyszerű Callie Woodlandet irányítani, mert aki valami gonoszságra akarja kényszeríteni, az előbb-utóbb rajtaveszt. Legyen bármilyen ravasz vagy bármilyen kegyetlen.

Callie Woodland rendkívüli lány: szép, okos és talpraesett, aki nem hagyja, hogy a gyengéket kihasználják, és nem lankad addig, amíg a szerettei biztonságba nem kerülnek ebben a spóraháborúk, ínség és egyenlőtlenségek sújtotta új világban.

Callie Woodland rendkívüli lány, akinek talán sikerül visszaszereznie még a saját testét is.

Agave Könyvek, Budapest, 2013
272 oldal · ISBN: 9786155272479 · Fordította: Török Krisztina

Bibi_️3>!
Lissa Price: A testbérlők – Leszámolás

Na ez az a történet, ami nem volt rossz, de ha az első rész lenne csak, sem lenne semmi baj! Sőt…
Az mindenesetre teljesen egyértelmű számomra, hogy még ez is jobb volt, mint az a másik :D ( Burok) bocs… :* @Leeloominailekatariba_Lamina… téged szeretlek :* bővebben:
később

Edina_Varga>!
Lissa Price: A testbérlők – Leszámolás

Sok negatív kritikát olvasva, kicsit megijedtem, de szerintem nem volt ez olyan rossz. Igaz olyan jó sem, mint az első. Voltak benne fura mondatok, amiket nem igazán tudtam hova tenni. Víz, amiben csillogó kis izék úsztak… sajnos nem tudok angolul, de van egy olyan sejtésem, hogy a fordítása lett ennek a résznek kicsit elcseszve.Ez valamennyit sajnos levett az élvezeti értékéből, de a történet továbbra is jó volt. Sőt! Még mindig tudott rajta egyet csavarni Lissa Price. Még én is tátott szájjal olvastam, úgy meglepett a fordulattal.
Callie kicsit zavaró lett ebben a könyvben. Bár az első részben sem igazán értettem a szerelmi életét. Kihez, miért és mikor vonzódik, de itt már tényleg követhetetlen lett. Kicsivel több erőt, energikusságot vártam volna tőle a folytatásra.
Illetve elkapkodottnak éreztem az apukája spoiler. Kb pár oldal és slussz passz. Ezt azért lehetett volna fokozni még… a sok probléma és nehézség után az olvasó is élvezne egy kis örömet.

ggizi>!
Lissa Price: A testbérlők – Leszámolás

Elvileg csak az első részt terveztem mostanság olvasni, mert az értékelések nem nagyon lelkesítettek a folytatásra, de olyan izgalmasan zárult annak a vége, hogy nagyon kíváncsi voltam a történésekre.
Való igaz, hogy a fordítás nagyon lazára és szlengesre sikerült (ami ha nem ilyen tömény, nem is zavart volna), és rendesen érezhető volt a két könyv közötti eltérés (főleg, hogy így rögtön, egymás után olvastam), de igyekeztem tudatosan csak a sztorira koncentrálni (ami néha sikerült – néha nem).
Maga a történet tetszett, izgalmas volt, bár ez a reménytelenség és a „nincs kiút” hangulat rendesen rányomta a bélyegét. És az a végén zajló bemutató is elég baljós jövőt sejtetett a Szilánkosoknak.
Callie-ban is csalódtam, mert most sokkal idegesítőbb, kihasználóbb és lekezelőbb volt a stílusa, és az se volt tiszta, hogy melyik fiútól mit akar egyáltalán.
Nem bántam meg, hogy elolvastam, de többet vártam a könyvtől.

Roni_olvas>!
Lissa Price: A testbérlők – Leszámolás

Senki előtt sem titok, hogy bizony én nagyon is szerettem az első kötetet. Imádtam a világ lerombolásának folyamatát, ahogy az írónő elképzelte és megálmodta, szerettem a kialakuló csoportok, a kamaszok és az aggok leírását, a történetet, a beépített kis csavarokat, a váratlan fordulatokat. Nagyon szerettem a karaktereket, Blake-et, az Öreget, Callie-t. Különböző elméleteket szőttem annak kidolgozására, hogy vajon kit is rejt az Öreg, mi miért történik.
Nagyon nagy dolgokat vártam a második résztől…és talán éppen itt hibáztam.
Mert nem rossz ez a második kötet, egyáltalán nem rossz. De lehetett volna még jobb!!! Ezernyi ötlet és lehetőség volt benne, és egy picit most úgy érzem, ennek csak egy töredékét aknázta ki az írónő.

A történet lassan indul, egészen kb. a közepéig inkább csak egyfajta bevezető, ám innentől kezdve a sztori lendülete innentől kezdve új irányt vesz, pergőssé, akciódússá, az első részben már megszokott tempójúvá válik, szép sorjában következnek egymás után az események.

A szerelmi szál itt csupán egy villanásnyi, a korábbi háromszög szinte teljesen ellaposodik – legalábbis nagyon minimálisan érzékelhetőek a csúcsai, mintha eltűntek volna a korábbi szereplői.

A regény végén lévő csattanó – maga a bemutató – igen megrázónak és kegyetlennek sikerült, óriási mértékben korbácsolja fel az Olvasó indulatait és felháborodását, legszívesebben üvöltöttem volna, hogy : „Abbahagyni!!!! ” A könyvben végigvonuló látszólagos érzéketlenség és hidegség itt egy csapásra összesűrűsödik és bámulatos erővel tör felszínre, hogy igazi katarzist okozzon.

Még egyetlen észrevétel, ami a regény stílusára vonatkozik: nem tudom ugyan, hogy az eredeti szöveg milyen minőségben, milyen szlenget használva íródott, de magyarul mindenképpen szörnyen hangzik és borzalmasan nehéz volt hozzászokni ehhez a látszólagos lazasághoz, haverezéshez, rendkívül stílustalannak és modortalannak hatott. Nem tetszett.

Összességéban azt mondanám, hogy a Leszámolás – főként a második fele – egy érdekes, izgalmas ifjúsági regény, amelyben a sci-fi és a fantasy szálai szépen keverednek és egy egészen sokrétű történetet rajzolnak meg. Ám mégis kicsit úgy érzem, hogy az első rész nyújtotta lehetőségek közül többet ki lehetett volna aknázni és -csakúgy, mint ott – sokszor megcsavarni az események fonalát. Ez elmaradt…sajnálom..

_Katie_ P>!
Lissa Price: A testbérlők – Leszámolás

Az az igazság, hogy sokkal rosszabbra számítottam az értékelések alapján. Annyira lehúzták a könyvet, hogy nem sok bizodalmam volt benne, de szerintem ez azért ennyire nem volt sz@r. Persze, voltak hibái, nem is egy, félreértés ne essék Nagyon régen olvastam az első részt, és sok mindent elfelejtettem, ez a könyv pedig nem volt partner abban, hogy felelevenítse az emlékeim. Mindig rinyálok, ha túl sokszor említik a folytatásban a múltat, hát itt pont az ellenkezője történt.
Emiatt csak csapódtam ide meg oda, míg aztán valamennyire felvettem a történet szálát, de nem sikerült teljesen. amikor meg olyanok tűntek fel, akiknek az első részben is komoly szerepük volt, arról ne is beszéljünk Callie kemény mint a vídia és hülye, mint a tök. Totálisan elcseszett párosítás….
Értem én, vissza akarja szerezni az élete felett az uralmat, de állandóan másokat sodort bajba az önzősége és amiatt, hogy nem gondolkozott.
Hydent nagyon bírtam, nekem szimpi volt a srác. Pedig kis kocka :D
Michael nem értem mi a fenét keresett ebben a történetben….oké, ráosztották a felejthető söprögető szerepét, de amúgy semmit nem ért a karaktere.

A fordítást mindenki szidja…egyet kell értenem. Volt, amikor háromszor is el kellett olvasnom a pérbeszédet, és még mindig nem találtam értelmet benne. Egy rendes fordítással sokkal élvezhetőbb lenne ez a könyv, de ennek már lőttek…

Tetszik az alaptörténet, friss volt, újdonság, bíztam benne, hogy a folytatás is jó lesz. Hát tévedtem. Bár az biztos, hogy sokat ront az élvezhetőségén a fordítás.

Nushi>!
Lissa Price: A testbérlők – Leszámolás

Erős színvonal romlás volt az első részhez képest és számomra valahogy nem megnyugtató a vége sem számomra.stílusában is kicsit elment egy olyan irányba amit nem igazán kedvelek. Nincsen rá jobb szavam rosszul van megírva.Hiányzik a lendület vagy nem tudom de végigolvastam mert nem volt túl hosszú és igazából érdekelt a vége.

Panni777 >!

röviden és tömören:
-1 csillag, mert a történetből sokkal többet ki lehetett volna hozni
-1 csillag a fordítás minősége miatt
sajnálom ezt a történetet, ennek biza' annyi!

Peetagey>!

*Bejegyzés előtti rövid vélemény*
Annyira nem tudtam, hogy hány pontot adjak erre! Itt is kicsit hátráltatott Lissa stílusa, de ettől függetlenül érdekelt a történet, hogy mi lesz a Szilánkosokkal, és vajon ki az öreg. És már kicsit lejjebb akartam adni, már csúszott le a három csillagra, de a francba is! Nekem tetszett ez az egész helyzet, a terv, minden. Oké, azért nem teljesen, de tetszett. Voltak elég klisés dolgok, de az egy csillagba belefér.

beeinbookland>!
Lissa Price: A testbérlők – Leszámolás

Ezzel legalább lezárult a történet. Tetszett is, meg nem is. A fordítás viszont néhol nagyon irritáló volt. Tökre, skubizd, totál, tesó és hasonló szavak, amitől jött, hogy földhöz vágjam.
Nem lett a kedvencem, az biztos!

Marée_Noire>!
Lissa Price: A testbérlők – Leszámolás

A fordítás valóban hagy némi kívánnivalót maga után, hiszen még az angol szöveget nem ismerve is futottam elég magyartalan mondatokba (begombolódó kocsiajtó?!.. o.O), és Callie stílusa se épp úgy lett visszaadva, mint az első részben… Ám ettől függetlenül jó könyvnek, még mindig lenyűgöző világnak tartom, és ez a rész is hozta ugyanazt az izgalmat, mint az első: nemigen tudtam letenni. ;)
Nekem kedvenc lett, szinte semmi sem jött be a tippjeim közül, többször eltátottam a szám, mikor kiderültek a fő csavarok, persze szándékosan vezettek úgy a szálak, hogy meg legyek győződve a magam igazáról, aztán meg mégsem. :) A vége szinte függővég, ám egy jól előrevetítődő jövőképpel, beleillett az egészbe.

dandelion7>!

Kéz a kézben gyalogoltunk a jövőnk elébe, hogy saját kezünkkel alakítsuk a sorsunk.

Doreen>!

Ne bízz senkiben, csakis önmagadban! És azt is fenntartásokkal fogadd.

Doreen>!

Ez lesz a tökéletes próba. Hallottam megint Brockman hangját. És milyen különös fintora a sorsnak, hogy éppen ő tanított meg ilyen pontosan lőni.

saxomusic>!

– Figyelj, egyet tutira megtanultam ebben az egész testbankos históriában: a külső totálisan túl van lihegve. A szépség nem valami holósztár szint, hanem a belső értékek. Hogy önmagad tudjál lenni. Mert a külső az változik, de önmagadból csak egy van.

182. oldal, 17. fejezet.

_SleepyCoala_>!

Ahogy elvezették, ügyeltem, hogy Beatty utolsó emléke egy nagyon széles vigyor legyen rólam.

266. oldal, 25. fejezet

saxomusic>!

Miért van az, hogy a jó emberek, mint az anyám is, meghalnak, az ilyen szennyek meg túlélnek?

243. oldal, 23. fejezet.