Karácsonyéj ​a Péntek kikötőben (Friday Harbor 1.) 293 csillagozás

EGY ​KISLÁNYNAK CSALÁD KELLENE

Egy esőtől síkos éjszakán a hatéves Holly elvesztette az egyetlen embert, aki addig gondoskodott róla: szeretett édesanyját, Victoriát. Azóta egy szót sem szól.

EGY SZÓLÓ FÉRFINAK FELESÉG KELLENE

Mark Nolannak mi sem hiányzott kevésbé, mint egy hatéves kislány. Hamarosan mégis ráébred: bármire kész lenne, hogy a gyermek életét újra teljessé tegye. A húga végrendelete megmondta, mit kell tennie: Senki sem jöhet szóba, csak te. Kezdetnek csak szeressed. A többi majd jön magától.

NÉHA CSAK EGY KIS VARÁZSLAT HIÁNYZIK…

Miután Maggie Conroy egy év házasság után elvesztette a férjét, nem hisz benne, hogy újra szerelemre találhat. Annál inkább hisz a képzelet varázserejében. Amióta játékboltot vezet, abban élhet, amit szeret. És amikor összetalálkozik Holly Nolannal, egy olyan kislányt lát maga előtt, akinek nagyon hiányzik egy kis varázslat.

HOGY VALÓRA VÁLJANAK… (tovább)

Karácsonyeste Friday Harborben címmel is megjelent.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Ulpius-ház, Budapest, 2014
204 oldal · ISBN: 9789633830079 · Fordította: Balogh Dániel
Ulpius-ház, Budapest, 2013
228 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633831496 · Fordította: Balogh Dániel

Mark Nolan · Maggie Conroy

zuna19 >!
Lisa Kleypas: Karácsonyéj a Péntek kikötőben

Pár hete bukkantam a könyvre. Azóta vártam, hogy időm legyen és elolvashassam. Fülszöveg alapján én azt hittem, hogy több történet lesz benne. Nagyon fáradt lehetett az agyam mint mostanában mindig, mivel azért a rövidsége miatt kapcsolhattam volna már akkor is, hogy ez így lesz kerek 1 történet.
Tegnap mikor elindítottam az olvasást vettem észre, hogy a könyvhöz tartozik film is. Amit én már láttam és anno szerettem is. Igaz nagyon habos babos volt az egész. Talán túlságosan is csöpögős, mint általában a karácsonyi Hallmark filmek. Pár éve azért jó volt, na. :D
Kevés kapcsolódási pontot láttam közöttük. A könyv jobb volt sokkal. Csak hát rövid nagyon, de azért cuki.

Gorkie P>!
Lisa Kleypas: Karácsonyéj a Péntek kikötőben

Első könyvem Lisa Kleypastól. Tulajdonképpen, a Karácsonyi téma miatt esett rá a választásom, de biztosan fogok még tőle olvasni.
Már az elején beszippantott a történet, rettentő kíváncsi voltam, mit hoz ki egy éppen árvává vált kislány és 2 megrögzött agglegény együttéléséből. Jelentem, nagyszerű történetet kerekített belőle.
Mark Nolan és testvére ölébe pottyan egy kislány, aki innentől kezdve, teljesen megváltoztatja az életüket. A gyász és a hat éves, tündéri Holly végül összekovácsolja őket. A két fivér mindent megtesz, hogy Holly semmiben se szenvedjen hiányt. Csak egy valamit nem tudnak pótolni, bárhogy igyekeznek, egy édesanyát.
Maggie Conroy egy játékboltot működtet, látszólag, minden rendben az életben, de lassan kiderül, hogy igen súlyos terhet cipel.

Gyorsan haladtam a történettel, nehéz volt letenni, hamar megszerettem a szereplőket is. A vége viszont egy kicsit összecsapottnak tűnt. Ezért nem 5 csillag.

Nagyon tetszett Lisa Kleypas stílusa, gördülékeny, gyorsan olvasható, szerethető. A karakterei is belopták magukat a szívembe. Nagyon szívesen olvasnék még a másik 2 Nolan fivérről 1-1 könyvet. :)

Ulpius-ház, Budapest, 2013
228 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789633831496 · Fordította: Balogh Dániel
Tünde1>!
Lisa Kleypas: Karácsonyéj a Péntek kikötőben

Kedveltem,kis rövid könyvecske szerethető karakterekkel.
Szeretnék egy olyan kis boltot,mint Maggie-é.
Sajnos,a folytatása még nincs meg nekem.

Illatos_Hópehely>!
Lisa Kleypas: Karácsonyéj a Péntek kikötőben

A két történelmi romantikus után ez egy nagy kitérő volt, de nagyon tetszett.
Volt benne gyerek, kutya, jó pasi és egy nagy adag varázslat. :)
Kleypas it is megcsillogtatta a humoros oldalát is :)

DarknessAngel>!
Lisa Kleypas: Karácsonyéj a Péntek kikötőben

Nagyon édes kis történet, ami emlékezteti ez embert, hogy néha igenis hinni kell az apró csodákban. :)
Holly igazán aranyos kislány, tetszett, hogy milyen könnyen megtalálták Maggie-vel a közös kapcsolatot. Mark szintén bejövős pasi – jól helytállt az egész apuka dologban. A történet rövid, és egyszerű, mégis teljesen a helyén van. Nem volt hiányérzetem semmivel kapcsolatban, tökéletes volt egy kis kikapcsolódásra.

Brigi89>!
Lisa Kleypas: Karácsonyéj a Péntek kikötőben

Nagyon aranyos történet volt, a fél csillag levonás csak a történet rövidsége miatt van. Szerintem ez a rész is megérdemelt volna egy kicsit hosszabb könyvet.
Mark és Holly kapcsolata nagyon aranyos volt. A testvére halála után Mark teljes szívével vetette bele magát a szülőségbe, Sam segítségével és szerencsére Alex is kezdett közelebb kerülni hozzájuk.
Maggie pont az a személy volt, akire Marknak és Hollynak is szüksége volt. Kicsit lassan szövődött közöttük kapcsolat, de meg lehetett érteni Maggie vonakodását, nem volt könnyű múltja. Szívesen olvastam volna még hármójuk közös életéről, de remélem a sorozat többi részében is feltűnnek majd.
Alig várom Sam és Alex könyvét is.

Zsuzsanna_Makai >!
Lisa Kleypas: Karácsonyéj a Péntek kikötőben

Újraolvasás után vettem 3,5-re le a csillagot, egyértelműen a leggyengébb könyvei közül való ez Kleypasnak. (Először az volt a fura, h egyáltalán nem emlékeztem a sztorira, kb már értem, h nem volt mire emlékeztem.) Még elolvasom ezt a sorozatot is, h végleges véleményt alkothassak, de ez a jelenben játszódó dolog tőle nagyon nem működik nálam, max Romana színvonal, kb a hossz is ezt támasztja alá.
Nagyon hiányoltam Kleypas humorát, fiútestvérek egymás közt, ennél többet savazzák egymást. Kutyát is tett bele, gyereket is, mégsem volt elég.

kocybaba P>!
Lisa Kleypas: Karácsonyéj a Péntek kikötőben

Nagyon kis szívhez szóló mini Kleypas alkotás volt ez, ahol minden szereplőnek meg volt a maga tragédiája, mégsem volt egyáltalán nyomasztó. Valószínűleg, mert egy csipetnyi varázslattal és megannyi édességgel voltak meghintve az oldalak, melyek egy lassú égésű szerelmet öleltek fel, egy tüneményes kislánnyal és egy különc kutyával, amik az egyértelmű siker receptjei.
Szeretettel várom a többi Nolan tesó könyvét is.:)

Tóth_Orsolya_3 P>!
Lisa Kleypas: Karácsonyéj a Péntek kikötőben

Ez most nagyon kellett a lelkemnek!
Mert igenis létezik VARÁZSLAT! ♥

Katica_98 P>!
Lisa Kleypas: Karácsonyéj a Péntek kikötőben

Egy könnyed olvasmány volt, de szerethető. Már előre tudni lehetett a végét, de olvastatta magát.Tetszett, és ez a lényeg! Igaz kár volt a végére azzal az egy oldalnyi erotikával elrontania könyvet. Nekem ez nem fért bele ebbe a történetbe. Lisa Kleypas- től fogok még olvasni, bár most nagyon sok bajom volt a fordítással. Pld. a „mi?” helyett: „ugye?” szót, a „fejék” helyett: „fejdíszt” kellett volna használni. És még nagyon sok hasonló helytelen szóhasználat volt, ami most igazán zavart. De nem bántam meg, hogy elolvastam a könyvet.

pingvin1>!

– Imádok főzni – tette hozzá.
– Akkor van bennünk valami közös.
– Maga is szeret főzni?
– Nem, én enni szeretek.

Odilia>!

Apja egy nagy, szögletes kanapé egyik szélén ült, ölében egy alvó csecsemővel. Amikor Maggie belépett, pillantása rögtön a lánya karjában tartott fánkos dobozra esett.
– A kedvenc lányom – szólalt meg.
– Szia, Apu!
Maggie lehajolt, homlokon csókolta és az ölébe tette a dobozt. Apja beletúrt, kiválasztott egy juharcukros-baconos fánkot, és elragadtatott arckifejezéssel majszolni kezdte.
– Gyere, ülj le ide. És vedd át a gyereket, mert ehhez mind a két kezem kell.
Maggie óvatosan eligazította a vállán a csecsemő meleg, álomsúlyos testét.
– Kié? – kérdezte közben. – Nem ismerem meg.
– Fogalmam sincs. Csak a kezembe nyomta valaki.
– De a te unokád?
– Meglehet.

kiruu P>!

– Reggelente – felelt a férfi – úgy rohanok a pörkölőbe, mint háború után a katona az elveszett szerelméhez.

68.

nykyriana>!

Miután a falakat legipszkartonozták és bevakolták, Hollyra bízták a festék színét. Természetesen rózsaszínt választott.
– Legalább korhű – jegyezte meg Mark, emlékeztetve Samet, hogy a viktoriánusnak mondott színminták közül válogattak.
– Istentelenül kiscsajos – közölte Sam. – Ahányszor csak belépek abba a rózsaszín fürdőbe, utána úgy érzem, muszáj valami férfiasat csinálnom.
– Hát bármit is értesz ezalatt, csináld odakint, hogy ne kelljen néznünk.

cassiesdream>!

Arra pedig nincs szabály, hogy mit kell csinálni, ha elveszítünk valakit, akit szerettünk. Csak el kell fogadni, hogy a veszteség mindig velünk marad, mintha emlékeztető cédula lenne a kabátunk bélésébe tűzve. De attól még létezik öröm. Akár boldogság is.

cassiesdream>!

Vannak olyan kockázatok, amiket egynél többször nem merészel felvállalni az ember.

Odilia>!

Kedves Mikulás!

Idén csak egy dolgot kérek
Egy anyut
Légy szíves ne felejtsd el, hogy most a friday harborban lakok
köszönöm

szeretettel
Holly

(prológus)

monalisa>!

A szerelem nem választás dolga. Választás legfeljebb az lehet, hogy mihez kezdünk vele.

Amaryll87>!

– És mit szólnál Shelbyhez? Ő rokonszenves, igaz?
Holly elgondolkodott.
– Szerelmes vagy belé?
– Fontos nekem. Nagyon.
– Nem szabad feleségül venni valakit, ha nem vagy szerelmes belé.
– Nos, a szerelem is választás kérdése.
Holly a fejét csóválta.
– Szerintem meg az csak megtörténik.
Mark rámosolygott a kicsi, őszinte arcra.
– Lehet, hogy mind a kettő – mondta, majd betakargatta.

Friday Harbor sorozat · Összehasonlítás