Turulmadár ​fenn az égen 3 csillagozás

Nemzeti legendárium 1849–1914
Lipp Tamás: Turulmadár fenn az égen

„Regényes ​és színpadias, petárdáktól hangos kor, amely a forradalom és a szabadságharc után következett, s jórészt a bukott forradalom nimbuszára alapozódott; őszies pompájú, melankolikus századvég, a boldog békeidők végjátékával. Vagy inkább tavasziasan pezsgő, szikrázó századelő? A korabeli sajtót lapozgatva valami különös zamat érződik: valami enyhén sós, jódos mellékíz. (…) Mi ez: önbecsülés, biztonságérzet, harsányság, honszeretet vagy túlfejlett nemzeti érzület? Vajon a kor igazi lelke hol lakik? Az épülő európai nagyváros tágasságában, a király lelkiismeretes gondoskodásában vagy inkább a monarchiabeli hétköznapok közjogi taposómalmában, az adott szó becsületében, a liberális eszmékben, netán az eszlári zsidók ellen indított középkorias, balkáni ízű perben?”
Ezekre a kérdésekre is választ keres a szerző, amikor a magyar történelem ismétlődő, körkörös csapdáit a forradalom és szabadságharc bukása utáni időszaktól kezdi el vizsgálni. „Persze, kezdhettem volna korábban… (tovább)

Kossuth, Budapest, 2014
Noran Libro, Budapest, 2014

Léczfalvy_Lili>!
Lipp Tamás: Turulmadár fenn az égen

Lipp Tamás: Turulmadár fenn az égen Nemzeti legendárium 1849–1914

Maximálisan ajánlom beszerzésre. Színes történelmi áttekintő 1848–1914 közötti időszakról. Ne történelemkönyvet vizionáljunk, annál sokkalta olvasmányosabb történetfüzérről van szó.

Szécsi Noémi – Géra Eleonóra: A budapesti úrinő magánélete
Gerő András: Ferenc József és a magyarok
Nemeskürty István: A kőszívű ember unokái
Gerő András: Az elsöprő kisebbség
Dombrády Lóránd – Germuska Pál – Kovács Géza Péter – Kovács Vilmos: A magyar hadiipar története
Józsa Sándor: Kína és az Osztrák – Magyar Monarchia
Cieger András – Tóth-Barbalics Veronika: A magyar országgyűlés a dualizmus korában I-II.
Karády Viktor: Zsidóság és társadalmi egyenlőtlenségek (1867-1945)
Szőts István: G. B. L.
Balla Antal: A magyar országgyűlés története 1867–1927