A ​baleset 27 csillagozás

Linwood Barclay: A baleset

A ​békés, idilli kisváros, Milford felszíne alatt valami sötét rejtőzik. Az egyébként törvénytisztelő lakosok egyre kétségbeesettebben próbálnak szabadulni a gazdasági válság szorításából, a pénzszerzés kreatívnál kreatívabb módjait alkalmazva. Glen Garber építőipari kivitelezéssel foglalkozó cégére ugyancsak nehéz idők járnak, főleg azután, hogy egyik épületét elemésztette egy rejtélyes tűz. Feleségének, Sheilának azonban megvan a maga terve arra, hogyan segítsen családja pénzügyi gondjain. Egy olyan terv, amely egy milfordi feleségekből álló titkos hálózaton alapszik… Sheila azonban váratlanul baleset áldozata lesz… Glen a gyász és a hitetlenkedés között vergődve elhatározza, hogy a végére jár felesége halálának. Miközben mind többen és többen halnak meg, Glennek mindent kockára kell tennie, hogy meg védje a lányát, és felfedje, mi állhat a balesetek hátterében. Linwood Barclay (Rémálom) új regényében egy izgalmas nyomozást kísérhet végig az olvasó, amely a hamisított áruk… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2011

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Világsikerek General Press

General Press, Budapest, 2012
374 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636434403 · Fordította: Kolláth Nóra

Linwood Barclay: A baleset

Milford, Connecticut, egy csendes, barátságos kisváros, ahol érdemes élni. De ahogy a világon mindenhol, itt is az emberek kezdik érezni a gazdasági válság (recesszió) pénzügyi nehézségeit. Még a tisztességes, törvénytisztelő emberek is megpróbálnak egy kicsit kreatív, megélhetési bűnözésbe fogni. Egy közszeretetnek örvendő helyi építőipari vállalkozó (Glenn egy kedves fickó, még ha kicsit lassú a felfogása is) felesége (Sheila) szörnyű balesetben életét veszti. Sajnos még két ártatlan ember halálát is okozta ez a tragédia. Ez a szerencsétlenség egy csapásra bizarr események elindítójává válik. Glenn Garber élete kezd kicsúszni a kezei közül. Ahogy egyre több titok kerül a felszínre, Glennek is szembe kell néznie valami sokkal, de sokkal rosszabbal … spoiler
Rögvest az elején leszögezem, hogy a könyv nem tökéletes. Olyan az egész, mintha egy hullámvasúton ülnék. Hol dübörög a sztori és fent vagyok a pálya tetején, hol pedig kissé toporgó „zuhanás érzettel” van tele. Mégis működik, úgy ahogy van. Az egész történet valami egészen egyedülálló volt. Bámulatos, ahogyan maga a könyv fel van építve, ahogyan Barclay adagolja az információt számomra. Mindig csak egy kicsit. Pontosan annyit, hogy előrehaladjon tőle a történet, de fogalmam se legyen arról, hogy végül hova fog kifutni. Természetesen van, hogy ennek ellent mond, és szinte sugallja a végkifejletet, hogy aztán egy hajtűkanyarral teljesen más irányt vegyen az egész. Úgy játszott velem, mint macska az egérrel, úgy és olyan irányba terelgetett, ahogyan és amerre akarta. Az egyik pillanatban még ezt gondoltam a másikban már az ellenkezőjét. Amit az egyik pillanatban még valóságnak hittem az a következőben már csak illúzió volt. Harlan Coben taposs a gázra. Megkezdték az előzést.

gyuszi64 >!

2021/69, könyvtár, 9/19 eddigi értékelés

Pontosan azt kaptam, amit a Látomás után vártam. Szellemes alapötlet, ragyogó cselekménybonyolítás és ügyesen szerkesztett kibontás. Az író profi, a stílusa nem túlságosan gazdag (mondhatnám kifejezetten egyszerű), de a csavaros történetei szórakoztatóak, olvasatják magukat és a happy enddel nem is túl nehezek.

Linwood Barclay: A baleset

Második olvasásom az írótól és ez a könyve is nagyon tetszett. Irtó csavaros észjárása van. Nagyon sok szereplős krimi, de valahogy olyan jól megírt történet, hogy mindig tudtam ki, ki ellen dolgozik, ki miért ölte meg a másikat…nem is a gyilkos kitalálása volt a fő profilja a történetnek, mert azt már szinte az elejétől megtudtuk, hanem inkább a szálak kibogozása volt a feladat. Végül is ki által és miért halt meg Sheila, a feleség és sorban a többi szereplő.
Sikerült pár kedvenc idézetet is találnom :)

Máté9112>!
Linwood Barclay: A baleset

Mindig is imádtam azokat a könyveket amit a Vilagsikerek kiadásában olvastam.
Ez sem kivétel, még akkor sem ha csak egy átlagos krimit kapunk. Átlagos de jó. Nagyon sok a lehetetlen dolog benne. A főhős megint mindent túl él (mondjuk ez így van rendjén), de sok más szereplő is túl éli ha lelovik.
Ettől függetlenül nagyon jó a cselekmény szál. Rutinos krimi olvasokent sem jöttem rá végső megoldásra. Mert hogy kettő is van belőle de csak az egyik volt világos előttem.
A háttér sztori nagyon érdekes volt. Hamisított gyógyszerek, ruhák, táskák stb. Ez önmagában megérne egy könyvet. Gratulálok az írónak.

Avilda IP>!
Linwood Barclay: A baleset

Jó tanács jövőbeni énemnek: sose kezdj bele egy Barclay kötetbe vasárnap este. Mert akkor le kell tenned, mert holnap korán kelsz spoiler, a vonaton is le kell tenned, amikor beérsz az állomásra, a melóban se tudod olvasni, és még hazafele is be kell csuknod, ha le kell szállnod a vonatról. Sétálva pedig még nem tudok olvasni. Úgyhogy csakis akkor kezdj bele legközelebb, amikor van pár nyugis napod, mert nagyon izgalmas, fordulatos és csavaros!

Deszter89>!
Linwood Barclay: A baleset

Pörgős könyv volt, folyamatosan zajlottak az események, mindig kaptunk valamilyen új információt, így egy percre sem hagyott nyugodni.
Eléggé akciódúsra sikeredett, sok vér elfolyik, de így utólag olyan érzésem van mintha sok felesleges csavar került volna bele a végkifejletet nézve. Persze ez olvasás közben nem tűnt fel, nem tudhattam mi az ami tényleg fontos, a gyilkosságokat illetően így mindent jól észben kellett tartani.
Nagyon sok a szereplő és mindenkinek volt valami zizije ami miatt mindenki gyanússá vált, mégsem tudtam volna senkire rámutatni hogy „ő volt az”.
Összességében nem volt rossz, fenntartotta az érdeklődésem, végig izgultam Glennel a nyomozást, és külön örültem annak, hogy ezt nem egy rendőrrel kell megtennem, mert az olyan sablonos.

briggg>!
Linwood Barclay: A baleset

Érdekes és a végletekig kétségek között hagy. A szereplői nem hagytak bennem mély nyomot, de azért a történet nem volt rossz.

ggizi>!
Linwood Barclay: A baleset

Ennél szövevényesebb krimit régen olvastam már. És itt teljesen megállja a helyét az az alapigazság, hogy a baj csőstül jön. Mikor azt gondolnánk, hogy ennél több probléma már nem jöhet, újra napvilágra kerül valami, ami megbolygatja a kedélyeket.
Nagyon jó volt.

smetalin>!
Linwood Barclay: A baleset

Adva van egy kis város, ahol történik két „érdekes” baleset , a férj nem akar bele nyugodni, nyomozni kezd, illetve az események is sodorják magával! Sötét titkok derülnek ki, hamisított áruk bukkannak fel!
Nagyon fordulatos, egy percre sem unalmas könyvet kapunk!

mate55>!

Bárki is találta ki a hétvégét, szeretnék kezet rázni vele.

mate55>!

– Szar dolgok mindenkivel megesnek – mondta Doug.

mate55>!

Nem is vagyok benne biztos, vele akartam-e leélni az életemet. De egy lánynak néha meg kell tennie azt, amit elvárnak tőle, ha nem akar örökké egyedül maradni.

Szédültnapraforgó>!

– De az embernek néha az, hogy beszél a fájó dolgokról, segíthet a gyógyulásban.
– Hogyan?
– Ha beszélsz arról, ami fáj, akkor attól végül jobban fogod magad érezni.

Szédültnapraforgó>!

Az apám jó ember volt. Büszke volt a munkájára. Hitt abban, hogy száztíz százalékon kell teljesíteni. Úgy gondolta, ha másokat tisztelünk, akkor tiszteletet kapunk cserébe.

Szédültnapraforgó>!

Mármint szerettem a srácot, bár tudtam, hogy nem valami nagy fogás. Nem is vagyok benne biztos, vele akartam-e leélni az egész életemet. De egy lánynak néha meg kell tennie azt, amit elvárnak tőle, ha nem akar örökké egyedül maradni.

Szédültnapraforgó>!

Ezeknek a szemét bankároknak kormányzati mentőövet dobnak, ők pedig óriási bónuszokat adnak maguknak, a hozzánk hasonló embereket pedig tönkreteszik.

Szédültnapraforgó>!

Soha nem éreztem még magam ennyire lehangoltnak, mint akit elárultak és cserbenhagytak. Az ember azt hiszi, hogy ismeri a másik embert.
– Manapság már senki sem ismeri a másikat – mondtam magamnak.

Szédültnapraforgó>!

Megmondtuk a lányunknak, hogy nem lehet tévé a szobájában, de amikor valakinek van számítógépe, akkor kinek kell tévé? Manapság minden tévéműsort meg lehet nézni online.