Hófehér ​és a Vadász 112 csillagozás

Lily Blake: Hófehér és a Vadász

SORSA ​ELRENDELTETETT… VÉGEZ VELE A KIRÁLYNŐ, VAGY A VADÁSZ HARCOST NEVEL BELŐLE.

Tíz évvel ezelőtt a gyönyörű, ám gonosz Ravenna esküvője éjszakáján meggyilkolta férjét, a királyt. Ám a királyság irányítása kezdi felemészteni erejét. Hogy szépsége és varázsereje megmaradjon, egy fiatal, tiszta szívre van szüksége. A király lányáéra, akit mindvégig rabságban tartott.
Ravenna megparancsolja, hogy vigyék elébe a kastélyban fogolyként élő Hófehért, ám a lánynak sikerül megszöknie, és a Sötét Erdőben keres menedéket. Az Erdőt azonban varázserővel bíró növények és veszedelmes állatok lakják, ezért Ravenna az egyetlen olyan embert küldi a hercegnő nyomába, aki korábban már visszatért onnan – Ericet, a sok sorscsapást megélt Vadászt.
A minden reményét elvesztett férfi, beleegyezik, hogy visszahozza a lányt. Ám amikor rátalál zsákmányára, elbizonytalanodik. Ölje meg?

Vagy képezze ki olyan harcossá, amilyet még nem látott a királyság?

A LEGENDÁS MESÉNEK… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2012

I.P.C., Budapest, 2012
312 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789636354282 · Fordította: Fazekas Eszter

Hófehérke · Eric · Ravenna

Niitaa P>!
Lily Blake: Hófehér és a Vadász

Még jó is lehetett volna, ha nincs ennyire lebutítva. A cselekmény mindig csak a lényegtelen eseményeknél van kifejtve, sehol máshol.
Több oldalon keresztül ecsetel egy vacsorát, aminek semmi lényegi tartalma sincs, csak hogy jól érezték magukat. Ezzel szemben Hófehér és Ravenna közötti összecsapás kapott pár bekezdést.
A karakterek nincsenek jól kifejtve, sokszor ellent mondanak maguknak, ami valljuk be: idegesítő.
Van is meg nincs is benne egy szerelmi háromszög. Érezzük ,hogy jelen van, de csak az utolsó 2 oldalon esik róla szó. :/
De ennek ellenére egy jó kis Hófehérke átdolgozás. Néhol láttam a szemem előtt a meséből ismert jeleneteket, ezek jó érzéssel töltöttek el. Maga a könyv gyönyörűen néz ki, ízléses a fejezetek kialakítása, a mesélő jelleg az elején.

Márk_2011>!
Lily Blake: Hófehér és a Vadász

A filmet imádom, többször láttam! A könyv csodálatos! Könnyen olvasható! Senkinek nem kell bemutatni Hófehérke történetét! Viszont itt előtérbe kerül a Vadász, és ez nekem nagyon tetszett! Akinek a polcán ott csücsül, vegye kézbe! ☺️

Niki P>!
Lily Blake: Hófehér és a Vadász

Valamikor régen láttam a filmet, mégis érdekes volt. A könyv szinte megegyezett a filmmel. Érdekes volt, egész jó olvasmány volt. A fejemben olvasás közben már az ismert szereplőkkel játszódott le a történet.

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!
Lily Blake: Hófehér és a Vadász

Nagyon tetszett könyvben is, még talán jobb is volt egy kicsit, bár a filmet nagyon szerettem.
Úgy tűnik az Alkonyat főszereplőnőre igazi tehetséges színésznővé vált, a többiek igencsak elkallóstak.
A könyv azért kicsit több volt, mert az is benne volt, hogy milyen gondolatok járnak a szereplők fejében, amin persze filmen nem lehet ábrázolni.
Szóval kalandos és igencsak kellemes csavarral készült ez a történet, remek fantasztikus regény lett belőle.

Nikol24>!
Lily Blake: Hófehér és a Vadász

A Tesco-ban volt leértékelés,500Ft-ért árulták ezt a könyvet, és bűn lett volna ott hagynom ennyi pénzért. A történet nem volt egy nagy durranás.Hófehér története szép volt és rövid. Érdekes volt ez a fajta feldolgozás,szerintem szuperre sikerült, ám vannak kifogásaim a történettel kapcsolatban,pl. szerintem Hófehér&Vadász szerelmi szála felesleges, és borzasztó. Hófehér és a Herceg kapcsolatát pedig aranyosnak találom.Összeségében jó könyv volt, egy kis limonádé típus.

Selly I>!
Lily Blake: Hófehér és a Vadász

Talán pont azért csalódtam, mert túlságosan kíváncsi voltam rá, hogyan foglalják össze írott betűkkel és szavakkal a filmben történteket. Nem lett volna rossz ez a könyv, ha nem lett volna összecsapva. Már a filmnél is hiányérzetem volt a lezárással kapcsolatban – ez a könyvnél sem volt másképp.

Egyébként pedig végig a Vadásznak szurkoltam a herceggel szemben, ami Hófehér kegyeit illeti. Ezért is sajnálom, hogy úgy ért véget, ahogy, és annyira összecsapott lett, amennyire. A borítót viszont imádom, nagyon el lett találva a háttér, az árnyékolás és a betűtípus.

Zeraphic>!
Lily Blake: Hófehér és a Vadász

Alapjába véve nekem tetszett a könyv.
Imádom a klasszikus meséket, mint a Hamupipőke, Szépség és Szörnyeteg és persze a Hófehérke.
Ez egy kicsit sötétebb, alternatívabb változata volt, ami pont azt a plusz fűszert adta neki, amitől érdekes lett.
Hófehér egy belevaló csaj, aki inkább vezető volt, mint szende, fehér ruhás kislány, aki a megmentőjére vár. Inkább ő ment tarolva, megvédeni a népét.
Ami kevésbé tetszett, hogy voltak részek, melyek túl sok figyelmet kaptak, el voltak húzva, nem gondolom, hogy annyira fontosak lettek volna.
Viszont a végkifejlet, a végső csata pár oldalban el lett intézve.
Ez kissé hangulat gyilkos volt, de azért nem lombozott le teljesen…

evé>!
Lily Blake: Hófehér és a Vadász

Kicsit hullámzóra sikeredett ez a könyvecske, hol le se tudtam tenni, néhol meg csak futott a szemem a sorokon, de közben máshol jártam.
Mindenesetre ahhoz elég érdekes volt a történet, hogy a filmet meg akarjam nézni.

Lily Blake: Hófehér és a Vadász

Nagyon alul van értékelve ez a könyv.
Én valami tragédiára számítottam az értékelések alapján, de elég szórakoztató történetet kaptam. Hófehér túl jó és minden sikerül neki. A végén idegesített ez csak, mert olyan egyszerűen legyőzte a Királynőt, hogy azt hinné az ember bárkinek sikerülhetett volna .
A vadász szerelme Sara iránt elég érzelmes történet volt, oly annyira, hogy Hófehérrel szövődő szerelme kicsit erőltetettnek hatott.
Igazából szerintem a Herceggel kellett volna szerelembe esnie.
Épp ezért nem is bántam, hogy a szerelmi szál ilyen függő vég lett.
De elmondom mi volt az én egyetlen naaagy problémám a könyvvel.
Az, hogy láttam a filmet illetve a borítót és Kristen Stewart képe jutott eszmbe, ha Hófehérről olvastam. Ami nem túl jó mert szerintem nem túl szép színésznő és Hófehér elvileg a legszebb. Szóval itt talán velem volt a baj.
Igazából, jól elvoltam ezzel a történettel.

ui.: Köszönöm a könyvet @Regina_Toth !!

halenka I>!
Lily Blake: Hófehér és a Vadász

Valamit tisztázzunk: HÓFEHÉRKE. Nem Hófehér. Ez egyszerűen bénán hangzik, sorry. De egyébként nekem a történettel nem volt bajom. Sőt, jó kis feldolgozás. Olyan Trónok harca beütéses volt :D

Imagine>!

– A legenda szerint a törpéket azért teremtették, hogy a föld összes rejtett gazdagságát felszínre hozzák – mondta. – Nem csak az aranyat és egyéb drágaköveket,de az emberi szívekben lakozó szépséget is.

Kapcsolódó szócikkek: Eric · Hófehérke
Masni>!

A leghidegebb tél tombolt, amellyel a birodalom valaha is szembenézett.

Cheril>!

A legtisztább vér által hívatott életre, és csakis a legtisztább vér pusztíthatja el.

Kapcsolódó szócikkek: Ravenna
Szűcs_Viktória_>!

– Nem is tudod, mennyire szerencsés vagy – súgta.
– Sosem tudod meg, milyen öregnek lenni.

Szűcs_Viktória_>!

– Mi kell ahhoz, hogy egy hercegnő segítséget kérjen? – kérdezte hangosan nevetve. Karjait keresztbe fonta széles mellkasán, miközben jobb lábával ráérősen dobolt a talajon.
– És egy neveletlen tuskónak felajánlani a segítségét? – kérdezett vissza Hófehér.

Szűcs_Viktória_>!

– Tükröm, tükröm, mondd meg nékem, ki a legszebb a vidéken?

Molu P>!

Árnyharcosok voltak, a sötétség serege, amelyet egy halandó számára felfoghatatlan varázserő szólított hadba.

A sziklák magasabbak voltak nála, és mindet megszámlálhatatlanul sok kagyló és száraz hínár borította.