Szerelmem, ​William 51 csillagozás

Lian Dolan: Szerelmem, William

A ​fiatal tanárnő, Liz egyre eseménytelenebb szingliéletét három férfi bolygatja fel egyszerre: egy váratlanul felbukkanó hollywoodi sztár, minden nő álma, a nagy FX Fahey, akivel csak az a gond, hogy Liz életében az elviselhetetlen férjet alakította, aztán betoppan egy politikai tanácsadó, aki egy csipetnyivel sármosabb a kelleténél, és nem utolsósorban ott van maga William Shakespeare. A színész kalandosnak ígérkező munkát ajánl Liznek a nyárra, a tanácsadó beköltözik a lakásába, Shakespeare-ről pedig kiderül, hogy nemcsak modern, de szexi is. Liz pedig mindent egy lapra tesz fel, mert érzi, ezen a nyáron sikerülnie kell:
1. bestsellert írni Shakespeare drámáiról,
2. összejönni álmai pasijával,
3. bebizonyítani Faheynak, hogy már túl van rajta.

Aztán persze minden a feje tetejére áll, és miközben a szálak összekuszálódnak, a szerelmesek kavarnak, és semmi nem úgy alakul, ahogy várnánk, egyedül a jó öreg William nevet a színfalak mögött, hiszen… (tovább)

Eredeti cím: Elizabeth the First Wife

Eredeti megjelenés éve: 2013

Erawan, Budapest, 2014
358 oldal · ISBN: 9789638997722 · Fordította: Pap Ágnes
Erawan, Budapest, 2014
280 oldal · ISBN: 9789638997739 · Fordította: Pap Ágnes

sophie P>!
Lian Dolan: Szerelmem, William

A könyvtárunk szokásos valentin-napi meglepetés-csomagjából (nátron papírba becsomagolva, madzaggal átkötve, csak otthon kibontandó) került a kezembe ez a könyv. Nem is akartam az idén elvenni, mert most kettőt tettek egybe, végül mondtam hogy jó, legyen akkor az enyém az utolsó. Ami marad. Ez volt benne (amúgy is kicsit Shakespeare-lázban vagyok a Hogarth-sorozat miatt, micsoda koincidencia.:)), és A rege (ez volna a férfi rész). Köszi könyvtárosok, eddig nagyon jól szórakozom!

A Szerelmem, William egy nagyon szimpla, és szokványos romantikus történet lenne, ha nem volna benne ez a nagyon szellemes Shakespeare-vonal. De benne van, és így elég sokat lehet rajta nevetni, és meg is lehet szeretni. Kellemes-kikapcsolódós kategória, a fülszöveg azt írja nyári-olvasmány, szerintem meg akármikori.

Tehát a szerintem-vicces része a dolognak az, hogy a főhősnőnk irodalom tanár, abból is olyan, aki Shakespeare-re specializálta magát, úgyhogy egy kicsit többet vesz elő mondatokat a kedvenc darabjaiból, többször ismer rá a környezetében a kedvenc szereplőire, többször tűnik úgy, hogy ami történik, az már valamelyik drámában megtörtént. Hogy például valami egyszerűt mondjak: az egyik húgát és annak a férjét Machbetéknek nevezi, persze nem véletlenül. Vagy a helyi módos hölgyekből alakult jótékonysági alapítvány Erzsébet Társaság lett, becenevükön a Bözsik.

És nem mellesleg a fent említett főhősnő egy könyvön is dolgozik, kb arról készül szólni, milyen párhuzamok vonhatók a Shakespeare drámák és a mai popkultúra között. Bizonyos tablók és vázlatok már „elkészültek”, ezek a fejezetek elején közzé is vannak téve, és bár azt hiszem volna mit finomítani még rajtuk, így is van bennük megmosolyogni való bőven. Pl az Ahogy tetszik és a Jóbarátok … vagy a Melyik rosszfiú illik hozzád teszt … vagy a Rómeóék csapata Kontra Hamleték csapata Kontra az Alkonyat csapata … vagy a különböző Sztárpárok… Némelyik olvasónapló helyett is jó.

KönyvMoly_1989>!
Lian Dolan: Szerelmem, William

Tökéletesen egyetértek a molyátlaggal, ez egy abszolút középszerű könyv.
Agykikapcsoló limonádé, amibe a Shakespeare művek /idézetek vittek színt. A főszereplőket nem kedveltem meg, de azért egyszer teljesen olvasható volt, és 900 Ft igazából nem is volt pénz érte.
Aranyos, kicsit bugyuta, gyorsan olvasható regény, amit hamar elfelejt az ember lánya.

Lovebooks>!
Lian Dolan: Szerelmem, William

Shakespeare szelleme beköltözött ebbe a történetbe, amitől igazán egyedi lett az összhatás. Szeretnivaló karakterek, különös cselekményszövés. Shakespeare szakértő főhősnő, Szexi színész exférj, kotnyeles, de szerető család és egy váratlan szerelem. Érdekes történet, ami kizökkentett a valóságból.

Bővebben itt:

Juca P>!
Lian Dolan: Szerelmem, William

Kellemes, egyszer olvasós limonádé történet.

Liz nagyon merész. Egyrészt, mert megengedi, hogy egy vadidegen beköltözzön a házába, amíg ő elutazik, másrészt azért, mert elmegy egy színdarabon dolgozni az exférjével. Utóbbit talán mégis inkább az őrültség kategóriájába sorolnám.

A részletek Liz könyvéből egyedivé próbálták tenni a regényt, de nekem nem jöttek be, nem éreztem őket odaillőnek, csak a nyomdafesték pazarlásának.

Tetszett, amikor Rafa és Liz skype-on beszélgettek. A férfi igazi szívtipró, intelligens, és még főzni is tud. Ő volt a kedvenc szereplőm a könyvben.

Összességében elég kiszámítható a történet, könnyed kikapcsolódásnak megfelel, de nagy dolgokat nem kell várni tőle.

Arwenn>!
Lian Dolan: Szerelmem, William

Aranyos történet, nyári olvasmánynak nagyon jó, de nekem olyan egyszer olvasós könyv volt. A Shakespeare szövegek és összehasonlítások viszont nagyon tetszettek. :)

picurka13>!
Lian Dolan: Szerelmem, William

Aranyos kis történet volt, romantikus is, amit már a címéből tudni lehetett. Különösen tetszett az oldalakba elrejtett idézetek, szerintem nagyon különlegessé tették a regényt. Maga a történet nagyon jó lett volna, de a megvalósítás egy kicsit gyengének tűnt nekem. Az utolsó pár oldal történéséből még szívesen olvastam volna, az egy kicsit összecsapta az író.

Esztics>!
Lian Dolan: Szerelmem, William

Érdekes könyv volt. Sokszor voltak unalmas oldalak, sokszor úgy éreztem, hogy áll a cselekmény, és.. miért nem történik végre valami?
Viszont szerettem, hogy rengeteg Shakespeare idézettel volt tele. Szerettem az újragondolást, az amit akartok oldalakat.
Szerettem Rafe-ot, bár szerintem keveset kaptunk belőle. A végét kicsit összecsapottnak éreztem, de amúgy szórakoztató olvasmány volt.

Gabcsi77>!
Lian Dolan: Szerelmem, William

Nem lett a kedvenc,de ha már elkezdtem,befejeztem…szeretem a humoros könyveket,néhány betalált,de volt ami picit ez most komoly?! kategória…

nagara>!
Lian Dolan: Szerelmem, William

Nem tudom mi van mostanában velem, de ez a könyv se fogott meg. Ezen is úgy kellett átrágnom magam. Túllendültem az elején, aztán már kezdett jobb lenni, de még mindig nem volt túl érdekes. Hiányzott belőle valami…

eper29>!
Lian Dolan: Szerelmem, William

Kicsit nehezen indult be a történet, bár a hatásos kezdés után másra számítottam. Liz és családja, bármilyen egyediek is rögtön szimpatikusak voltak. Mindannyian különleges egyéniségek, igazi család. Liz Shakespeare iránti rajongását meg tudom érteni, és nagyon jó ötletnek tartottam, hogy mai emberekhez, hírességekhez vagy filmszereplőkhöz hasonlította a reneszánsz dráma karaktereit. A szerelmi szálnál más variációt is el tudtam képzelni kezdetben, bár az a megoldás még sablonosabb lett volna. Összességében a kedvenc részeim a készülő könyv szinopszisából való részletek voltak. Szívesen elolvasnám, és felhasználnám azt a könyvet, ha létezne.

tonks>!

MONDÁS: „Csodálatos, de éppoly jóleső is, hogy itt talállak. Lelkem gyönyöre!”
MIT JELENT: Ez a találkozás a mai nap csúcspontja bébi.

Dórica P>!

Az a célom, hogy két éven belül teljesen önfenntartó legyek. Már csak arra kell rájönnöm, hogyan tudnék pilótakekszet növeszteni. Maga kertészkedik?

monalisa>!

Bumble már tízévesen bolondult a fiúkért, szóval egy olyan lány, mint Maddie, aki még sosem járt senkivel, rejtély volt számára. Számomra viszont nem. Tudtam, hogy Maddie észreveszi a fiúkat, és ha egyszer valamelyik végre észreveszi őt, na az lesz az ő veszte.

tonks>!

Katalin és Petruchio A Makrancos Hölgyből:
MIÉRT MŰKÖDIK: Az agyafúrtság szexi. A szex is szexi. Amúgy meg senki másnak nem kellenek.

monalisa>!

A gyerekek sosem fáznak. Szerintem az a gondolat, hogy „viszek magammal egy kendőt, hátha hűvös lesz”, egyfajta vízválasztó az ifjúkor és a nem annyira ifjúkor között.

120

Morgan_Walsh>!

– Rafa vagyok.
Én meg a bejárati ajtóban állok egy fürdőköpenyben, pedig már majdnem dél van […]

Málnika P>!

Karizma és magabiztosság, hölgyeim, ezek a legerősebb afrodiziákumok.

313. oldal, Amit akartok (Erawan Könyvkiadó, 2014)

Cheril>!

Bár egyáltalán nem a Nobel-díjat kaptam meg, mégis úgy éreztem, alapvetően megváltoztam. Mintha az életemet alkotó, millió darabra tört alkotóelem mind összeállt volna, és egyetlen világos ösvényt jelölt volna ki.

320. oldal, 22. fejezet (Erawan, 2014)

Lovebooks>!

A Szentivánéj témái egyetemesek és időtlenek, ma is pont olyan aktuálisak, mint a darab megírása idején. Lázadás a hatalom ellen.
A gondolkodásmódunk és a világunk kiszélesítése. A szerelem igaz természetének megismerése.
Shakespeare műveiről jogosan gondoljuk, hogy tiszteletre méltóak és fontosak, hiszen származásunktól és aktuális helyzetünktől függetlenül mindannyiunkhoz szólnak. Mind tanulhatunk a Halhatatlan Bárdtól.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem