Thumo (Leslie L. Lawrence 33.) 101 csillagozás

A szrinpók völgyében
Leslie L. Lawrence: Thumo Leslie L. Lawrence: Thumo Leslie L. Lawrence: Thumo

Az ősszel együtt legendás hírű vendég érkezik Khar kolostorába: Leslie L. Lawrence, hogy a kolostori könyvtár ritka kéziratait tanulmányozza. Az apát félelme beigazolódik: érkezése után röviddel démonok támadnak a közeli tábori kórházra, gyilkosság gyilkosságot követ, a gomcsen eltűnik a barlangjából, a gyógyító pamo sincs sehol, vannak viszont varázslók Csömo kolostorában, hősünk hullát talál a lhato alatt, – egyszóval teljes a zűrzavar. Leslie L. Lawrence-t azonban nem olyan fából faragták, hogy meghátráljon a nehézségek láttán. Egy rövid ima Pelden Lhamo előtt, és rettegjetek, démonok!

Eredeti megjelenés éve: 2007

Gesta, Budapest, 2007

Paulina_Sándorné P>!

Leslie L. Lawrence: Thumo A szrinpók völgyében

Nem tudom megunni az író könyveit. Nagy szerelem ez számomra. Nagyon jól megkeveri számomra a szálakat az író. A főhős, Leslie nagy kedvencem, szeretem, ahogy alakulnak körülötte a dolgok. Tetszik nagyon, hogy a könyv végén azért megint megvolt az alapos magyarázat.

Aaron_Rgd P>!

Leslie L. Lawrence: Thumo A szrinpók völgyében

Egyértelműen 5 csillagot kap tőlem ez a könyv, ez máshogyan nem is lehet. Nem is tudom elmondani, miért vártam ezzel ilyen nagyon sokáig, hiszen mint az tegnap délután kiderült 2016 szeptembere óta várja, hogy elolvassam, én pedig mindig csak húztam, halasztottam, bár tudtam, hogy egyszer eljön az a nap, amikor nekem ezt el kell olvasnom.
Hát el is jött, én meg teljesen meg voltam rökönyödve, hogy egy ilyen izgalmas, fordulatos és csodajó könyvet ilyen sokáig halasztgattam. Nagy pofont nekem!
Nos, hát az a helyzet, hogy először is hatalmas wow, és respect az írónak ezért a könyvért, mert szerintem igencsak jól össze lett ez hozva, hiába állítják azt többen, hogy nem tetszett nekik. Oké, sablon, de aki szereti LLL könyveit az tudja, hogy az összes az, szóval szerintem mi rajongók pont ezt szeretjük benne. Hogy csak a körítés meg a nevek másak, de maga az alaptörténet nagyon hasonló. Nos, hát ebben a regényben sincs ez másként, a már jól bevált LLL-sablonra épülnek a dolgok, hogy aztán minden annak rendje és módja szerint őskáosszá változzon.
Voltak benne kiemelkedően jó poénok, mindemellett szerintem tele volt izgalommal is. Lehet, hogy csak nekem volt szükségem egy ilyen könyvre úgy hirtelen, de le se tudtam tenni, gyakorlatilag mindig csak még egyet, csak még egyet olvassunk el, aztán egyszer csak vége lett. :/ Pedig olvastam volna még tovább is.
Érdekes, de mostanában a Himalájás történetek eléggé magukkal tudnak ragadni (na, igen, mi van ott? Csend, béke, nyugalom, szép tájak… meg néha egy-egy gyilkosság is de ezt most hagyjuk. :D ) Szóval jól esik „kimozdulni” a megszokott városi hétköznapokból egy olyan helyre, ahol csak a jakok meg a szerzetesek vannak az ember körül. Gyakorlatilag a nyugalom és a béke szigete a Himalája.
A gomcsen barlang volt a kedvenc helyem a könyvben. Bár rohadt hideg lehetett ott fent, mégiscsak nyugalom volt az biztos. (Persze aztán jöttek a csakrák meg a különböző érdekes pozitúrák gyakorlásként, de ez már egy másik történet.)
Igazság szerint az izgalom tényleg a tetőfokára hágott; gyakorlatilag a dokik közül mindenki lehetett a gyilkos és valójában csak harmadszorra sikerült végre az igazi gyilkosok nyomára bukkanni, miközben ugye természetesen két csoport is keresztezte egymás útját, szóval tényleg hatalmas volt a káosz, de Mr. Lawrence ezt is megoldotta valahogyan.
Ajánlom ezt a könyvet mindenkinek, aki szereti az író könyveit, szerintem egy nagyon jól sikerült mű lett, én teljesen meg vagyok vele elégedve. Köszönöm, hogy elolvashattam!

Gesta, Budapest, 2007
KNW I>!

Leslie L. Lawrence: Thumo A szrinpók völgyében

Az tény, hogy nem szabad túl sok LLL-t olvasni, mert akkor nagyon kitűnik, mennyire hasonlóak, dehát épp azért szeretjük, mert pontosan tudjuk, mit várunk el tőle: amolyan Indiana Jones-szerű sztorit, aminek általában ázsiai hiedelmekhez és vallási elemekhez van köze, valamint egy expedícióhoz.
A Thumo cseppet alulmúlta várakozásaimat (inkább 3,5 mint 3, de nem 4, mint általában a könyvei). Valamiért ez az expedíció-dolog most nagyon a bőröm alá mászott, túl sok volt. Az ufókutatós szál nekem már túlbonyolította a dolgot, az meg, hogy a végén mindenki a barlanghoz jött és egyfolytában LLL-t támadták, abszolút túlment a hihetőség határán. Most ez szerintem leheletnyit egyszerűbben jobban ütött volna. Az alapötlet jó, még hanem is annyira brilliáns, mint mondjuk a „Kéz a sziklán”. A befejezés is nagyon tetszett: hogy az utolsó 70 oldal csak azért van, hogy minden szálat rendesen elvarrjon a szerző. Szeretem ezeket a könyveket, LLL nagyon jól csavarintja a történeteit!

Szimirza>!

Leslie L. Lawrence: Thumo A szrinpók völgyében

Eseményben és kalandban dús történet, mindenből kapunk egy keveset.

Leslie L. Lawrence: Thumo A szrinpók völgyében

Ebben aztán volt minden, gonosz szellem, mászkáló hulla, maffia, összeesküvés, fegyverek, nők, hegyek, barlang, ami csak szem-szájnak ingere…

brigi11 P>!

Leslie L. Lawrence: Thumo A szrinpók völgyében

Mindig jobban szerettem Laci bácsi azon könyveit, amelyek a Himalájában játszódnak. Az alap ötlet tetszett, de persze ez is csak egy tipikus Leslie L. Lawrence.

Juhász_Peti>!

Leslie L. Lawrence: Thumo A szrinpók völgyében

Ebben a kolostoros,kétszálon futó Lawrence krimiben is megkapja az olvasó azt a bő átlagos izgalmat,ami a szerző sajátossága. A főszereplő közben ügyesen csepegtet némi lámaista történelmet,kultúrát,mítoszt is az érdeklődő fejében,persze hullanak a szereplők,mindenki mindenki ellen,megvan az „ügyeletes” fehérnèp is hősünknek,aztán a legvégén kibogozza a gordiuszi csomókat a sikeres megoldással egybekötve. Olvasmányos,izgi a stílus,amit a törzsolvasó már megszokhatott…

pinkpizsi>!

Leslie L. Lawrence: Thumo A szrinpók völgyében

Talán ez az első könyv a szerzőtől, amit olvastam. Élveztem a fordulatosságát, az észjárást :)

Hollóhát>!

– Hány kiló is ön, Mr. Lawrence?
Mondtam, hogy mennyi.
– Elbírja a saját súlyát?
– Azt hiszem el – bólintottam.
– Akkor hordja el magát.
Értékeltem a tréfáját. Elhordtam.

Papusz>!

A trapa először nem értette, honnan jöhet a kellemetlen szag; előbb a lábára gyanakodott, aztán rájött, hogy ez aligha lehet az oka, hiszen alig múlt egy hónapja, hogy utoljára lábat mosott.

Papusz>!

– Fogd be, Molly, ennek hiába magyarázol. Nem látod, hogy fafejű? Olyannyira fából van neki, hogy még odú is van benne mókusokkal.

II. kötet

Lornka>!

– Megkérdezhetem, hogy mi jelenti neked a mennyországot?
– A könyvtár – mondtam, és még bólintottam is mellé.

I.kötet 95.o.

Lornka>!

Most mi a fenét csináljunk?
– Várjunk. Jó úton járunk.
– A túlvilág felé – bólintott.

II. kötet 147.o.

kiralyl0528>!

– Hány kiló is ön, Mr. Lawrence?
– Mondtam, hogy mennyi.
– Elbírja a saját súlyát?
– Azt hiszem el – bólintottam.
– Akkor hordja el magát.
Értékeltem a tréfáját. Elhordtam.

II.kötet 156.oldal

nodael >!

– Eszerint Lanier is bekattant?
– Be bizony. Megölte a feleségét és a csábítót; megölt még egy doktort, aztán még egyet. És ha nem helyeztem volna őrizet alá, még többet is megölne. Engem, önt és a kövéreket. Mindenkit. Mint a bélyeggyűjtő. A bezsongott bélyeggyűjtő. Maga sosem gyűjtött bélyeget?
– Gyerekkoromban igen – bólintottam.
– Én még később is. Egyszer elkaptam egy bélyeggyűjtőt, aki… de ez most nem fontos. Azt mesélte, hogy a bélyeggyűjtők néha bekattannak. Meglátnak egy szép bélyeget, megszerzik, de ezzel még nem elégültek ki, mert a megszerzett bélyeg gyakran egy sorozat darabja. Akkor már a sorozat többi tagjára is fáj a foguk. Érti, mire akarok kilyukadni?

Kapcsolódó szócikkek: bélyeggyűjtő
Papusz>!

Repának igazság szerint egyedül kellett volna felmennie a barlanghoz, és éjszakára is ott kellett volna maradnia, hátha az éjszakai szellemek tudnak valamit a remetéről, amit közölni akarnak majd a kolostor küldöttével. Repa viszont nem óhajtott eldiskurálni az éjszaka szellemeivel. Hiába biztatta az egyik varázsló hírében álló trapa, hogy olyan amulettet készít, amely megóvja Repát az éj ártó lényeitől, a szerzetesnek még így sem fűlött a foga a kiránduláshoz. És ha az éjszakai szellemek fütyülnek az amulettre? Elkapják és kitekerik a nyakát. Nyekk. Akkor aztán már hiába magyarázná nekik, hogy itt lóg rajta egy amulett, amelytől meg kellett volna rémülniük.

Papusz>!

Én ugyan biztos vagyok benne, hogy szrinpók nem léteznek, csupán az a kérdés, hogy ők is tisztában vannak-e ezzel.

Lornka>!

… ez a különbség Kelet és Nyugat között. Nyugaton mást sem hirdetnek az okosok, mint hogy csináld magad; vedd meg a szakkönyvet és barkácsolj; építs csónakot magadnak, fesd ki a házad – és így tovább. Keleten ez nem megy. Itt csak szakavatott mester segítségével lehet elsajátítani valamit. Ha valaki megpróbál autodidakta módon közeledni a keleti tudományokhoz, rossz vége lesz.

II. kötet 203.o.

Kapcsolódó szócikkek: autodidakta