!

Leslie L. Lawrence: Ganésa gyémántjai Leslie L. Lawrence: Ganésa gyémántjai
1 2
Régikönyvek.hu 1.260 Ft-tól
Könyvtár

Leslie L. Lawrence Goában piheni ki egy himalájai kutatóút fáradalmait. Egy reggel kerekes székes öregúrra bukkan a tengerparton, aki röviddel a találkozás után gyilkosság áldozata lesz. Leslie L. Lawrence‑t is megkísérlik megölni, s ettől kezdve rejtélyesebbnél rejtélyesebb események és újabb gyilkosságok követik egymást. A halottak testét furcsa, ismeretlen lakkal mázolja be a gyilkos. Szadanand Szingh felügyelő Leslie L. Lawrence‑re vadászik, Leslie L. Lawrence a gyilkosra. Ő pedig tovább szedi áldozatait a Mandovi folyó lagúnáiban, mígnem hősünk, szájában elmaradhatatlan pipájával, kezében .38‑as Smith and Wessonjával megálljt nem parancsol neki.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Gesta, Budapest, 2000
Gesta, Budapest, 2000

Elcserélné vagy eladná

palneniki
Leslie L. Lawrence: Ganésa gyémántjai

Ezt a könyvet is nagyon szerettem, de ez nem meglepő, mert imádom Laci bácsi könyveit. Sajnos nem sok időm volt olvasni, de ha akadt 3 percem, azt kihasználtam, mert ugye sok kicsi sokra megy, és így lassan, de biztosan a végére értem a történetnek.
Azért is szeretem Laci bácsi stílusát, mert a könyv egészén végigfutó, rengeteg kusza szálat a végén összefésüli, és a végén kiderül, hogy aki csak épphogy meg volt említve, az lehet az egyik kulcsfigura.
A felügyelő sokszor elég idegesítő, az ügyvédnő feltűnően bugyuta, a kapitány szintén, és a részeges csaj is gyanús, tehát már az elejétől gondolja az ember, hogy „ezek benne vannak”, de persze mire kikerekedik a történet, egész más szerepük van, mint ahogy én elképzeltem.
Nagyon szeretem ezekben a könyvekben, hogy gyönyörűen leírja a tájat, amerre járnak, a szokásokat, és sok dolgot, amit az ember talán sosem tudna meg, ha nem olvasná el a könyvet.
Ezután továbbra is haladok szépen (írási) sorban, egyszer remélem eljutok majd az új könyvekig is! :)

looney
Leslie L. Lawrence: Ganésa gyémántjai

Nagyon jó könyv! A vége pedig kimondottan tetszett!
Verdi, te mit olvasol? Buci macit?

darkfenriz
Leslie L. Lawrence: Ganésa gyémántjai

Ez is a kedvenc könyveim közé tartozik a szerzőtől. India kissé európai jellegű helyszínén játszódik, hiszen a helyszín portugál gyarmat volt. Itt is szórakoztatóak a karakterek, bár van 1-2 idegesítő, akit kihagytam volna, viszont értem a szerepeltetésük okát. A legjobb könyvei között van az írónak szerintem.

Leoni I
Leslie L. Lawrence: Ganésa gyémántjai

Azt csípem az íróban a legjobban, ahogy képes bemutatni egy-egy országot és tájegységet a szereplőkön és a sztorin keresztül. Profi:-)

Near
Leslie L. Lawrence: Ganésa gyémántjai

Ebben sem volt sok meglepetés így az író sokadik könyve után, ennek ellenére tetszett. Úgy értem, tényleg! Hiába tudtam szinte mindent előre, még így is élveztem az olvasást. Hiába ugyanolyan, mint a többi… ez most a kicsit jobb fajtából való.

evica955
Leslie L. Lawrence: Ganésa gyémántjai

Egy a sok közül, semmi újat nem nyújt. Persze aki szereti az írót, annak tetszeni fog! :-)

Leslie L. Lawrence sorozat · Összehasonlítás