A ​vízidisznók gyöngyökről álmodnak (Leslie L. Lawrence 32.) 109 csillagozás

a Vizek Madonnája
Leslie L. Lawrence: A vízidisznók gyöngyökről álmodnak Leslie L. Lawrence: A vízidisznók gyöngyökről álmodnak Leslie L. Lawrence: A vízidisznók gyöngyökről álmodnak Leslie L. Lawrence: A vízidisznók gyöngyökről álmodnak Leslie L. Lawrence: A vízidisznók gyöngyökről álmodnak

Leslie L. Lawrence Venezuelába látogat, hogy a Rosario Nemzeti Parkban a vízidisznók és az anakondák életét tanulmányozza. A békés kutatómunkát kegyetlen gyilkosságok zavarják meg: ettől kezdve hősünk üldözötté válik, és csak úgy tudja megmenteni az életét, ha leleplezi a gyilkost. A kalandok során felbukkan Santarcangeli atya, az ördögűző Sylvinho testvér, a marcona Mortimer, a rámenős Angelica, a még rámenősebb Lucia Mendez, Violeta, aki többnyire meztelen, és Florencio, a csavaros eszű indián, valamint egy rejtélyes szobor, a Vizek Madonnája. És vízidisznók minden mennyiségben. A fehér keselyűk vijjogása nem sok jót ígér….

Eredeti megjelenés éve: 2006

Gesta, Budapest, 2006
Gesta, Budapest, 2006

Kolumbia · Venezuela

Paulina_Sándorné P>!
Leslie L. Lawrence: A vízidisznók gyöngyökről álmodnak

Az biztos, hogy jól szórakoztam olvasás közben. Az író nem hazudtolta meg magát. Leslie hozta a szokott formáját – hullák, nyomozás és nők. Nagyon bírom benne, hogy mindig mindenhol az utóbbiakat megtalálja. Vagy a nők találják meg őt? Nagyon bírtam Florencio-t, vicces volt. Volt, hogy hangosan felnevetem
„- A tarantula nem csíp.
– Ezt ő is tudja?”
Mintha magamat hallottam volna. Picit hosszú volt, de jó volt figyelni Leslie ténykedését. Nekem valahogy nyakatekert volt a megoldás, de visszatekintve meg érthető.

Szimirza>!
Leslie L. Lawrence: A vízidisznók gyöngyökről álmodnak

Mostanában sokat olvastam az írótól, de határozottan ez egyik legjobb könyve eddig Izgalmas, fordulatos, vicces, érdekes. A címe megtévesztő, de a sztori nagyon jó.

suzyfox>!
Leslie L. Lawrence: A vízidisznók gyöngyökről álmodnak

Az első része tetszett, a második már kicsit kevésbé. Leslie Venezuelába ruccant anakonda-nézőbe, de szokás szerint hullát talál. Felbukkan egy régi ismerős, meg a szokásos jó nő vagy nők. A rejtély megoldását szokás szerint csak Leslie tudta, eléggé el is húzódott egy picit. Az „epilógusok” meg még tovább nyújtották. De az kiderült, hogy Leslie tud kígyóul :)

Emy0214 P>!
Leslie L. Lawrence: A vízidisznók gyöngyökről álmodnak

Régen nagyon sok Lawrence könyvet olvastam. Jó volt feleleveníteni a régi emlékeket. Ez egy tipikus Lawrence könyv. Fordulatos, olvasmányos, lendületes. Vitt magával a történet, és azt vettem észre, hogy a második kötetnek is gyorsan a végére értem. Nosztalgiának nagyon jól jött.

Cherrytree P>!
Leslie L. Lawrence: A vízidisznók gyöngyökről álmodnak

Ez az egyik kedvenc történetem, jó volt újra elővenni!
Florencio az egyik kedvenc karakterem benne, a csavaros eszű kis indián, de persze a többiek nélkül semmi értelme nem lenne a sztorinak! :D
Izgalmas, vicces, érdekes.

Leoni I>!
Leslie L. Lawrence: A vízidisznók gyöngyökről álmodnak

Jó könyv, béna címmel….egyetlenegy alkalommal volt szó a kapibarákról meg az ő gyöngyös álmaikról, kb. negyed sort tett ki…

Bahon>!
Leslie L. Lawrence: A vízidisznók gyöngyökről álmodnak

Hozza a megszokott hangulatot, ami miatt újra leveszünk egy LLL regényt, de ebben talán túl sok volt a csavar.

homre>!
Leslie L. Lawrence: A vízidisznók gyöngyökről álmodnak

Egy újabb Leslie L. Lawrence könyv. A szokásos stílus Venezuelában. Izgalmas, fordulatos. A végén a szokás szerint minden összekuszálódik, de természetesen Leslie L. Lawrence átlátja a káoszt és minden nyitott kérdésre választ ad. Perdo Mendezt az elején kedveltem, később már nem annyira. Az unokahúg végig idegesített. Akárhogy is a Mendez testvéreket sajnáltam. Florencio alakja meg kellett a könyvbe, nagyon megkedveltem.

szkeri>!
Leslie L. Lawrence: A vízidisznók gyöngyökről álmodnak

L.L.L. könyvei közül az egyik kedvencem. Izgalmas, aranyos, vicces a szokásos stílusban. Nagyon jó kikapcsolódás.

Marius_Fisher>!
Leslie L. Lawrence: A vízidisznók gyöngyökről álmodnak

Mint már mások is írták, ez egy tipikus L. L. Lawerence regény. Habár nekem ez volt a kedvencem, nekem nagyon tetszett ez egész könyv hangulata. Izgalmas volt. és tetszett benne, hogy a végére egy jó nagy csavart kaptunk az írótól.
Összegségében egy jó olvasmány, kellemes kikapcsolódás mindazok számára, akik szeretik az ilyen kalandregényeket.

Zonyika P>!

– Láttál már kettévágott nadrágot?
– Micsodát? Kettévágott micsodát?
– Nadrágot.
– Nem én.
– Ne is láss. Nagyon szomorú látvány. Főleg, ha a kedvenced volt.

2. kötet, 204. oldal

Zonyika P>!

Így aztán beütött a nagy, békés happy end.

2. kötet, 60. oldal

Zonyika P>!

Aki keresett már valakit holdfényes éjszakán egy indián faluban, egymásra kísértetiesen hasonlító házak között, az tudhatja csak, mire vállalkoztam.

2. kötet, 94. oldal

Zonyika P>!

Ekkor már a folyópart melletti dzsungelben jártam, amelyben köztudottam minden ehető. Elméletileg. Merthogy a gyakorlat egészen mást mutat.

2. kötet, 175. oldal

pallen>!

Ebben a pillanatban kivált egy megtermett vízidisznó a legközelebbi csoportból, és futni kezdett felénk. Néhány lépésnyire tőlünk megtorpant, s lekuporodott a földre. Ránk nézett, behunyta a szemét, és a nap felé fordította az arcát.
– Mintha elaludt volna – mondtam.
– Álmodik – bólintott az indián.
– Miről álmodhat egy vízidisznó?
Florencio elmosolyodott.
– Gyöngyökről.
– Micsodáról? – hökkentem meg.
– Gyöngyökről. A vízidisznók szeretik a gyöngyöt.
– Miféle gyöngyöt? – értetlenkedtem.
– Hát a szép gyöngyöket. Nem hallottad még a történetet?
[…] egyszer egy indián, talán varao lehetett, arról beszélt, hogy amikor jaguáristen megteremtette a vízidisznókat, mindegyikük nyakába egy igazgyöngy nyakláncot akasztott kárpótlásként, mivelhogy ő is belátta: nem sikerültek valami jól a teremtményei. Ha alaposan megfigyeled őket, magad is láthatod, hogy a vízidisznó csak nehezen nyerhetne az állatok szépségversenyén.
[…]
Jaguáristen is rondának látta őket, ezért, mint mondottam, kárpótlásul a nyakukba akasztott egy-egy gyöngysort. A vízidisznók azonban valahogy elveszítették. Tudod hogy veszítették el?
[…]
– Úgy, hogy lebuktak a víz alá. Pedig jaguáristen meghagyta nekik, hogy csak a vizek partján legeljenek, s ha bele is mennek a folyóba, ne dugják a fejüket a víz alá. A vízidisznók egy ideig eszerint éltek, aztán hogy, hogy nem, megfeledkeztek a jó tanácsról. A kondavezér megpillantott valamit a víz alatt – talán egy különösen vonzó vízililiom gyökeret, s gyorsan lebukott érte. A többiek észrevették és követték. Valamennyien lebuktak a víz alá a gyökérért.
Amint a gyökeret falatozták a víz alatt, a folyó sodra lekapta a gyöngysort a nyakukról – kivétel nélkül valamennyiét. Hiába keresték, nem tudtak rábukkanni egyre sem. De nem is bukkanhattak rá, hiszen jaguáristen, értesülve könnyelműségükről, összegyűjtötte a gyöngysorokat, bezárta őket a páncélszekrényébe, és még most is ott őrzi valamennyit. A vízidisznók pedig azóta egyfolytában arról álmodoznak, hogy egyszer majd megtalálják a víz alatt a gyöngysoraikat, és ismét megszépülnek tőle.

Zonyika P>!

Az anakonda kívülről szép látvány, belülről azonban már közel sem az. Belülről alatt az anakonda gyomra értendő. Merthogy az óriáskígyó mindent felfal, ami él és mozog, s bár az embert egészben nem tudja lenyelni, azért megesik, hogy jókat harap belőle, miután megfojtotta.

Kapcsolódó szócikkek: anakonda
pallen>!

Megkérdezte, hogy miért lennének szamarak a tudós emberek. Hát csak azért – mondtam nekik –, mert nem figyelték meg az erdőket. Pirossal meg sárgával rajzolták ide a pacnikat, pedig még a vak is láthatja, hogy erre minden zöld. A tudósok hívhatják Kolumbiának és Venezuelának is a hegyeket és az erdőket, akkor is zöldek.

Kapcsolódó szócikkek: Kolumbia · Venezuela

Leslie L. Lawrence: Thumo A szrinpók völgyében