A ​vérfarkas visszatér (Leslie L. Lawrence 15.) (A vérfarkas 2.) 249 csillagozás

Leslie L. Lawrence: A vérfarkas visszatér Leslie L. Lawrence: A vérfarkas visszatér Leslie L. Lawrence: A vérfarkas visszatér

Leslie L. Lawrence, a híres keletkutató és rovartudós ismét veszélyes feladat előtt áll: ki kell derítenie, valóban visszatért-e a Vérfarkas a Spitzhorn tövében fekvő kis svájci falucskába, ahol évekkel ezelőtt már meggyűlt vele a baja. Ezúttal is először kutyák esnek áldozatul a Dög kegyetlenségének, majd átharapott torkú áldozatok jelzik, hogy a démon újra életre kelt. Ráadásul rövidesen ismét megtelik a Hold, s a Spitzhorn vidékére köszönt a Vérfarkas éjszakája. Leslie L. Lawrence fogai közé szorítja elmaradhatatlan pipáját, kezébe veszi 38-as Smith and Wessonját, s felszáll a penzióba vezető kisvasútra, hogy a Gonosz szemébe nézzen.

Eredeti megjelenés éve: 1992

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Leslie L. Lawrence életműsorozat Gesta, Studium Plusz

Studium Plusz, Budapest, 2010
Gesta, Budapest, 2003
Pannon, Budapest, 1992

Leslie L. Lawrence · láma

Hold · Tibet · Ázsia · Himalája

Leslie L. Lawrence: A vérfarkas visszatér

Csak nem arra gondolnak, hogy…?
Arra gondoltunk.

Aki ismeri Laci bácsi stílusát, azt bizonyára tudja, mire számíthat: könnyed, vicces és néha csavaros történetre, ahol ismét megjelennek a tibeti szerzetesek és a 38-as Smith and Wesson…stb.
Az elején eléggé lekötött, azonban hamar ráuntam. Hiányoztak a leírások, túl sok volt a párbeszéd. Untam. (Kivéve amikor tibeti szerzetesekről volt szó). A vége fele felpörögtek az események, kaptam útravalóul egy kis tibeti történelmet és feloldódtam egyből. Laci bácsi tudja, hogyan tudja meglágyítani a szívemet. :)

Garbai_Ildikó P>!
Leslie L. Lawrence: A vérfarkas visszatér

Teljesen rendben van a könyv.Szokásos stílus így nagyjából tudja mire számíthat az ember és azt meg is kapja. Én szeretem a történeteit. Sok minden történik de két vezér szál van amit ugye időbe telik kibogozni de azért sikerül. A végén mindenre magyarázatot kapunk ha esetleg valami nem lett volna teljesen világos.

KillerCat>!
Leslie L. Lawrence: A vérfarkas visszatér

Csavaros kis történet volt,de fél csillagot levontam a helyesírási hibák miatt. Waldvogel felügyelőt nem zártam a szívembe a történet végére sem. Lawrence újabb rejtélyes esetet oldott meg és szinte mindenki túl is élte. Minden jó,ha a vége jó.

Lovely_Angel21>!
Leslie L. Lawrence: A vérfarkas visszatér

Nagyon tetszett, hogy a történet elején egy vonaton vagyunk és ott történnek az események. Izgalmas volt és kalandos, fel is csillant a szemem!
Sajnálatomra ez a koncepció hamar véget is ért, és elkezdődött egy ide-oda futkosós, kergetjük a semmit típusú hajsza…. megismerjük a sok új és régi karakter múltját, kínját, baját…de valahogy nem haladunk semerre… elég száraz és zavaros volt..
A vége viszont meglepett és nagyon tetszettek a különféle történelmi és kulturális szálak, csak valahogy nem éreztem, hogy fel lett volna építve az út ide… összességében nekem az első résznél jobban tetszett :)

farkaslány P>!
Leslie L. Lawrence: A vérfarkas visszatér

Nem rossz, de az első rész, jobban tetszett. Könnyed, sok rejtéllyel, de nem igazán a cselekményre figyeltem, hanem a humoros részekre. Némelyiken hangosan nevettem. :D

kitti_th>!
Leslie L. Lawrence: A vérfarkas visszatér

Régi kínai közmondás: nem jó, ha bepillantasz paraván mögé. Hátha egyszer csak azt veszed észre, már magad is ott vagy.

Érdekes, cselekményes, izgalmas, de a végefelé nagyon kiszámítható. spoiler Az előző részhez képest ez egy kicsit már elrugaszkodott a valóságtól, az jobban is tetszett, de mielőtt megtudtam volna az egésznek a lényegét, még borzongató is volt a történet.

NyZita>!
Leslie L. Lawrence: A vérfarkas visszatér

A korábbi kötetet egyszerűen imádtam a maga havas-télies hangulatával, farkasfej-trófeával és a nagymama lekvárjaival a svájci fogadó pincéjében, és persze a holdfényes erdő előtt pózoló vérfarkassal.

A vonaton és a vasúti alagútban játszódó első rész szépen hozza is ugyanezt a hangulatot, utána viszont úgy összegubancolódnak az események, hogy én kábé az utolsó fejezetig csak tátottam a szám és próbáltam felfogni, mi is történik. Régészek, tibeti szerzetesek, biológusok, szellemirtók, vadászpuskát lobogtatva hőbörgő falusiak… És rengeteg, különféle okból épp ugyanott tevékenykedő gonosztevő. Hozzájuk képest A vérfarkas éjszakája című regényben tevékenykedő spoiler szinte már kispályás.

Bár az említett nosztalgikus, alpesi hangulatot végig hiányoltam, még így is nagyon kellemes kis nyomozgatós, retró kalandregény.

Paulina_Sándorné P>!
Leslie L. Lawrence: A vérfarkas visszatér

Szerintem nagyon jó kis folytatást hozott össze az író. Imádom a stílusát. Főhőse, Leslie eszméletlen figura, nagyon bírom. Tetszik, ahogy megközelíti a dolgokat, a történéseket. Néha olyan, mintha soha nem jutna el a megoldásig, aztán a végére megkapjuk monológ formájában a megoldást.

kolika>!
Leslie L. Lawrence: A vérfarkas visszatér

Könnyedebb olvasmányt keresve jutottam el oda, hogy kézbe vettem a könyvet. Az első kötet korábbi olvasása után érdekelt, hogy mit is produkál a visszatérő vérfarkas. Mert a könyv címe is erre tesz ígéretet. S kapunk is valami misztikus homállyal körülvett lényt (sőt a könyv végén kiderül, hogy nem is egyet). Megjelenése és milyensége eléggé meglepett, mert az gondoltam, hogy csak valami babona ürügyén vandálkodik egy vérfarkas bőrbe bújt ember. Ennél bonyolultabb a válasz, de az állatok mögött csak ott van a hatalomvágy, pénzéhség.
Régészet, genetikai kutatás, tibetiek és Lélek eltávolítás művészete, Leslie Lawrance és persze az elmaradhatatlan nő (aki most sem tud ellenállni a főhős sármjának), mind hozzá járul, hogy változatos, meglepetésekben is bővelkedő történetet kapjunk. A főszereplő személye egy szemernyi kétséget sem hagy bennünk – már az elején – , hogy minden probléma megoldódik és a rejtélyekre fény derül.
E kötet kapcsán fedeztem, fel, hogy milyen változatos hasonlatokat használ a szerző. Jókat nevettem az újabb és újabb elképesztő variációkon.

BMKata>!
Leslie L. Lawrence: A vérfarkas visszatér

Sokkal jobb volt, mint az előző vérfarkas történet. Bár a helyszín ugyanaz. Itt végre nem csak kamu vérfarkas volt, hanem egy vérfarkashoz nagyon hasonlatos Dög spoiler is. Mostanra sikerült megszoknom, hogy két szálon fut a történet, s amelyeknek látszólag nincs közük egymáshoz, de valahogyan azért mégis. Jobban örültem voltam, ha menet közben is láthattam volna az összefüggéseket, de akkor nem lehetett volna a végén az az összefoglaló monológ, mely végre igazságot szolgáltatott, azaz talán végre kezdik belátni a rendőri szervek is, hogy az előző részben érdemtelenül aratta le a babért a felügyelőjük.

Studium Plusz, Budapest, 2010

Marsie>!

– Más állatot nem ölt meg? Gondolok egyéb négylábúra, macskára, tehénre, libára…
– A liba kétlábú.
– Két libára gondoltam egyszerre.

Marsie>!

– …Szóval, gondoltam, jobb a hangulatnak, ha valóban kint vagyok a természet lágy lábai között…
– Ölén.
– Így is lehet mondani.

Lunemorte P>!

– Csak azon töprengek, milyen furcsa véletleneket produkál néha az élet.

Lunemorte P>!

– Megkínálhatom egy kávéval?
– Köszönöm, már reggeliztem.
– Hogy aludt?
– Sehogy.

Lunemorte P>!

Mindenki él és egészséges, kivéve aki meghalt vagy beteg.

Lunemorte P>!

Trombitahangtól és mesebeli kismadár csőrétől még nem halt meg senki.

Lunemorte P>!

– Én szabad vagyok! Tudom, mit tehetek, és azt meg is teszem.

Leslie L. Lawrence sorozat · Összehasonlítás