Árnyak 93 csillagozás

Lesley Pearse: Árnyak

Sussexben egy gyönyörű, félholt nőt sodor a partra a víz. Régimódi ruhát visel, a haját valaki csúnyán rövidre nyírta. Csuklóján és karján kötél horzsolta nyomok.

Kórházba szállítják, ahol kiderül, amnéziában szenved. Gyötrő kérdések sorát kellene megválaszolnia, de azt sem tudja felidézni, kicsoda és honnan jött, sem azt, hogy mi történt vele az utóbbi két évben, amely teljesen kiesett az emlékezetéből. Miféle sokkhatás érhette?

A rendőrség tehetetlenül áll a kérdés előtt, sehol egy nyom, és amikor az orvosi vizsgálat fényt derít arra, hogy a lány nemrég gyermeknek adott életet, az eset hamarosan rémálommá válik. Ki ez a lány? És hol lehet a csecsemő?

Ulpius-ház, Budapest, 2012
446 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632547107 · Fordította: Weisz Böbe

Csibice25>!
Lesley Pearse: Árnyak

Ez egy igazi romantikus krimi volt, ami megfelelt az elvárásaimnak. Tartalom szerint teljesen másra számítottam, de annál is jobbat kaptam:)
Az elején nehezen indult be a cselekmény és a szereplők is ömlesztve voltak, hirtelen azt sem tudtam ki kicsoda. Aztán, kb. a negyedétől beindult a történet, egyre izgalmasabb lett, ráadásul amikor azt hittem, már nem lephet meg semmivel az írónő akkor is beletudott tenni olyan történéseket, melyre nem is számítottam.
A többi könyvét is el fogom olvasni, és nem értem, hogy miért csücsült már ilyen régóta a polcomon olvasatlanul :)

Ismét egy szuper könyv.
A történet elején hirtelen oly sok szereplő ugrott be, hogy jegyzetelnem kellett, de nem vette kedvemet, s megérte, nagyon is!, mivel a megismert szereplők olyan cselekményeket bontottak ki, hogy le a kalappal! Folyamatos figyelemlekötés, izgalmak, fordulatok, hihetetlen jóóó volt! Azon csodálkozom csak, hogy nem készült még film belőle, vagy mégis? Olvassátok!

Nora42>!
Lesley Pearse: Árnyak

Nagyon szeretem Lesley Pearse írónőt, az összes könyve itt csücsül a polcomon. A Tara c. könyvét 2 évig vadásztam mire sikerült megszereznem. Az Árnyak c. könyvre még nem került sor… passz miért, de most leporoltam és elkezdtem olvasni egy kihívás miatt. Mondták, hogy más mint az előző könyvei, nagyon nem tartottam tőle, mert jól ír az írónő, és az eddigi könyveit nagyon szerettem. Meg kell mondjam, hogy ledöbbentem, mert mintha nem is Ő írta volna. Napjainkban játszódik, és krimi, ezzel még nem is lett volna baj, de nem tudom hova tenni a könyvet. A többi könyve is lassú folyású, ez is, de egyszerűen nem tudtam szeretni.Sok lesz benne a szenvedés azt sejtettem, de ami a hősnő nyakába zúdult, az 3 embernek is sok lett volna. Szépen, lassan derülnek ki a titkok, lassan jut eszébe Lotte-nak a múlt. Hangok, illatok, képek idézik fel benne a múltat, a szörnyű múltat.Hát nem a legerősebb könyve Pearse-nak. Csalódás volt nekem , többet vártam.

mandarina>!
Lesley Pearse: Árnyak

Telis-tele életszerű karakterekkel, frappáns mondatokkal, nem várt fordulatokkal. Ez az angol háziasszony mesterien adagolja a minőségi érzelmeket és az idegborzoló feszültséget, sokat megélt hősnőjét az érzelmek és kalandok olyan széles skáláján játszatja, hogy bénultan csak sodródtam az árral. Mindehhez csodás aláfestést nyújt a könyv mesteri szerkesztése, ezáltal valami egészen egyedi módon teremt kapcsolatot az olvasóval, aki ember legyen a talpán, ha megpróbálkozik egyes jelenetek elkülönítésében.

Ezt a könyvet egyszerűen nem lehetett nem letenni.

Csak amikor vége, akkor kérdeztem meg halkan magamtól: Ezt miért is kellett elolvasni?

erta>!
Lesley Pearse: Árnyak

Első könyvem Lesley Pearse írónőtől.
Egy romantikus izgalmas thrillert kaptam. Az elején sok szereplővel, barátok, család, amnézia, gyilkossági kísérlet, majd letisztul a kép, a történetek felgyorsulnak és izgalmassá válik a könyv. Mindig hoz valami csavart a történet, folyamatosan fenntartja a figyelmet, jó volt, izgalmas.

Heléna P>!
Lesley Pearse: Árnyak

Az első könyvem az írónőtől, igazából már évek óta áll a polcon csak egy ajánlás miatt kedvet kaptam hozzá. Az eleje nagyon érdekesen indult, magával ragadott a történet, kíváncsi voltam, hogy mi történt és miért, faltam a lapokat. Aztán jött a „csattanó” a magyarázat mindenre és számomra teljesen elvesztette a varázsát az egész az erőltetett romantikus szál és a csodás „lovag” miatt. Persze tudom én, hogy kell bele ilyen is de annyira nem ilyen nyálas valaminek indult ami a végére lett, hogy totál csalódott vagyok.
Határozottan jó könyv ez, csak lehet, hogy én nem voltam olyan passzban hogy ezt a romantikus rózsaszín véget jól fogadjam :)

picurka13>!
Lesley Pearse: Árnyak

Ez volt az első könyvem Lesley Pearse írónőtől, de szerintem nem az utolsó. :) Nagyon magával ragadott maga a történet és a főszereplők alakulása is. Néha szinte csak sodródtam a történésekkel és izgultam Lotte-ért, hogy milyen szörnyűségeket csinálnak még vele. De a vége jó, a bűnösök elnyerik méltó jutalmukat, na meg ugye Lotte is! :)

Rooxy>!
Lesley Pearse: Árnyak

Számomra kicsit csalódást okozott az írónő többi könyvéhez képest. Bár olvasmányos volt, és sok minden történt benne, valamiért mégis unalmasnak tűnt…
Bővebben: http://ilovebooks.blogger.hu/2017/07/08/lesley-pearse-arnyak

Texy14>!
Lesley Pearse: Árnyak

Nagyon tetszett ez a könyv. Izgalmas krimi, felkavaró elemekkel vegyítve. Teljesen magával ragadott. Sokkal jobb volt a sztori, mint amire számítottam. 5*

sweets11>!
Lesley Pearse: Árnyak

Imádtam, egyszerűen imádtam ezt a könyvet. Olvastam róla mind negatív, mind pozitív kritikákat is, de én az utóbbihoz csatlakozom. Annyira jó volt a könyv, hogy lehetetlen volt letenni. A cselekmény alakulása mindig meglepetést okozott, hisz valami mindig történt, amire nem számított az olvasó.

Trudiz >!

[…] sokkal kedvesebb ember vagy, mint gondolnád.

Trudiz >!

Mintha eddig csak fél lánggal égett volna, de megjelent Mark, és meggyújtotta a másik felét.

Trudiz >!

– Alig várom, hogy a meleg estéken egy sörrel kiülhessünk a mi kis magánparadicsomunkba.