Veszélyes ​vonzódás 8 csillagozás

Lesley Lokko: Veszélyes vonzódás

Amikor ​a dúsgazdag Rianne de Zoete előkelő dél-afrikai otthonából egy angliai internátusba kerül, az első gondolata a szökés. Nem elég, hogy a szobáját három másik lánnyal kell megosztania, de még azt is el kell tűrnie, hogy az étkezdében „bennszülöttek” esznek az asztalánál? Hagyja szó nélkül, hogy a városka egyetlen szórakozóhelyén egy fekete fiú, akiért szemmel láthatóan bomlik a többi lány, még ki is gúnyolja őt? Úgy érzi, egy perccel sem maradhat tovább egy ilyen helyen.
Az egy percből egy egész év lesz, a szobatársakból barátok egy életen át. Pedig a lányok nem is különbözhetnének jobban egymástól. A kissé duci, szemüveges, vörös hajú Gabby a szülői ridegség elől menekül a tudását és tehetségét elismerő középiskola, majd az egyetem padjaiba. A bájos Nathalie egy megrázó szünidei élmény után évekig azért küzd, hogy képes legyen kilépni elkényeztetett, nagyvilági anyja árnyékából. A szexi Charmaine-t pedig egyetlen cél vezérli: többre vigye, mint szerencsétlen, magára… (tovább)

Eredeti cím: Sundowners

Kelly, Budapest, 2003
544 oldal · ISBN: 9789633350188 · Fordította: Dudás Éva

evii29>!
Lesley Lokko: Veszélyes vonzódás

Nem tudom, hogy aki a fülszöveget írta, az minek szánta, rövid ajánlónak, ami felkelti az érdeklődést, vagy a regényt akarta összefoglalni? Nos az utóbbi sikerült. utálom az ilyet, még jó, hogy nem olvasok fülszöveget De őszintén szólva a csodálatos szerelmi történetet sem találtam meg.
Maga a regény viszont tetszett, érdekes volt, micsoda emberi sorsok vannak… Lassabban haladtam vele, részben mert viszonylag hosszú volt, meg valahogy így a nyár közepén egy könnyedebb mű jobban csúszott volna, ennek ellenére egészen belopták magukat a szívembe a lányok.

Vivuska>!
Lesley Lokko: Veszélyes vonzódás

Ajándékba kaptam a könyvet, és mivel még nem hallottam róla, és értékeléseket sem találtam, így nem számítottam nagy durranásra. De pozitívan csalódtam!
Összességében jó könyv, bár nem olyan könnyed olvasmány. Négy barátnőről szól, akiket a könyv elején iskolásként ismerünk meg. Szerintem a történet nehézkesen indult, de lehet azért gondolom így mert nekem azok a fejezetek tetszettek amikor már felnőtt nők voltak. Néhány eseményt véleményem szerint részletesebben is le lehetett volna írni, hogy az olvasó jobban át tudja érezni… Ettől függetlenül nekem tetszett!!

Szelén>!

Ha az ember ezüstkanállal a szájában születik, az ritkán esik ki onnan.