Démonnapló ​4. (Démonnapló 4.) 72 csillagozás

Lee Yun-Hee: Démonnapló 4.

A jó démoni segítő aranyat ér!

Hosszú út áll még az ifjú Raenef, a kiképzés alatt álló démonnagyúr előtt.
Ő aranyos, szelíd, gondoskodó,… és az általános vélekedés szerint teljességgel méltatlan démoni szolgája és tanítója, Eclipse segítségére.

Az öt legidősebb démon egyike, Krayon démonnagyúr próba elé állítja Raenefet, hogy megszerezze tőle Eclipse-et.
Ha Raenef sikerrel jár, megtarthatja tanítóját. Ha elbukik, az akár az életébe is kerülhet!

Fumax, Budapest, 2009
184 oldal · ISBN: 9789639861176 · Fordította: Kálovics Dalma · Illusztrálta: Kara

Szűcs_Viktória_>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 4.

Ez a könyv tetszett eddig a legjobban! Új ellenség jelent meg és veszélyben Raenef és barátai. Nagyon tetszett Eclipse önfeláldozása. Plusz van itt meg egy nagy titok is. Hogy lehet Ő életben? Erre nagyon kíváncsi vagyok.
A történet vége pedig… Mi is történt pontosan Raeneffel? Mitől lett spoiler ?
Ez a könyv fantasztikus volt! Sok Eclipse és Raenef jelenet! Imádom őket :)

Dorka50 P>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 4.

Még mindig imádom! Bár az a Raenef akit a végen kapunk annyira nem tetszik, de remélem Eclipse megoldja ezt a problémát. Na és a rejtély… Baromi kíváncsi lettem miért nincs itt az ideje, hogy spoiler

ap358 P>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 4.

Végre kezd beindulni a sztori! A cselekmény nagy része még mindig nem a konfliktust alapozza meg, inkább a karakterek kapcsolatát mélyíti, mind a négy szereplőét, de már ott vannak az elejtett utalások, egy kis rejtély, ami arra sarkall, hogy mindenképp folytassam.
A könyves rész kicsit mókásra, komolytalanra sikeredett, nekem mégis tetszett.

Athnys P>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 4.

Örülök, hogy végre beindulni látszik a történet, így a felénél a sorozatnak már nagyon ideje volt, hogy azon kívül, hogy Rae cukin bénázik és az egész csapat úgy nagy egészben elszórakoztatja magát (meg az olvasót) legyen is valami cselekmény. :) Tetszik, ahogy a sorozatban az általános, kicsit infantilis viselkedés mögül időnként ki-kibukkan mindegyik karakternek a komolyabb énje is (mégha csak egy pillanatra csillan fel a „remény”, akkor is) ez valahogy élvezhetőbbé teszi számomra a sorozatot.
spoiler
spoiler

áfonyamuffin>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 4.

Na kezd a sorozat közepén beindulni a történet is végre. Egészen kíváncsivá tett, hogy milyen vége lesz a sorozatnak. Főleg, hogy kapunk-e válaszokat a kérdéseinkre, mert már csak 3 kötet van vissza.. Kicsit talán a történet rovására megy a vicces hangulat, de tény, hogy tényleg ez egy lightos kis sorozat, szóval annyira nagy elvárásaim nincsenek vele szemben. De azért örülök, hogy beindul végre a történet!

mary_chan>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 4.

Fordulatos és érdekes. Ki tudja mi derül még ki?

Chris >!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 4.

Jobb volt, mint az első kettő, de a harmadiknál egy picit gyengébb. Nem tudom, hogy a Krayon démonnagyúr birodalmában töltött kalandnak később lesz-e hozadéka, vagy inkább csak egy világtágító epizód volt, mindenesetre tetszett. A poénok nekem most kevésbé ütöttek, Raenef „pálfordulása” pedig szerintem kicsit hamarabb érkezett el, mint kellett volna, de bízom abban, hogy az alkotók tudják, mit csinálnak. Hogy valóban így van-e, majd 3 rész múlva kiderül.

Apocalypto>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 4.

Raenefben még mindig nem látom a démoni potenciált; sejtem, hogy a történet végére nem is az lesz a cél, hogy démonivá váljon.
Egy kis kaland egy démonnagyúr álomvilágában harmadmagával, aminek sok értelmét nem láttam, de a kötet végén volt egy kis csavar, ami érdemes a folytatásra ;)

Bellatrissa>!
Lee Yun-Hee: Démonnapló 4.

Szerintem ez a rész annyira nem volt izgalmas. A vége miatt mondjuk érdekel a folytatás, de nekem egy kicsit komolytalan az egész.

NoemiSmile>!

– Raenef, Raenef, te vagy az, akinél nem szabad elsőre ítélni.
– Mi bajod a kinézetemmel?!
– Mi bajom?! Vattacukorra emlékeztetsz. Démonnagyúrra semmiképp.

Démonnapló sorozat · Összehasonlítás