Néma ​város (Jack Reacher 20.) 89 csillagozás

Lee Child: Néma város

Jack ​Reacher, az egykori katonai rendőr szokásához híven egyedül járja az országot. A hosszú vonatút alatt felkelti az érdeklődését az egyik kisváros, Mother's Rest neve. Amikor leszáll a vonatról, hogy maga járjon utána, miért hívják így a helyet, egy nőbe botlik. Michelle Chang az árnyak között áll. Vár valakire. Már épp megindul Reacher felé, amikor rájön: az egyetlen leszálló utas nem az, akire számított. Magánnyomozó kollégáját várta, ám úgy tűnik, a férfit elnyelte a föld.

Amikor Reacher körülnéz az álmos, néma kisvárosban, a helybéliek éber tekintete minden mozdulatát követi. Mindenki furcsán viselkedik. Reacher ezért úgy dönt, csatlakozik Changhez, hogy együtt derítsék ki, mi történhetett a nő munkatársával. A pitiáner ügyként induló nyomozás végül nemcsak Los Angelesen, San Franciscón, Phoenixen és Chicagón átívelő hajszává növi ki magát, de Changet és Reachert az internet legmélyebb bugyraiba is elvezeti – a bűnök és borzalmak sötét, kegyetlen világába –, hogy… (tovább)

Lee Child: Make Me

364 oldal · ISBN: 9789636438791 · Fordította: Gieler Gyöngyi

Jack Reacher

Bla IP>!
Lee Child: Néma város

Nálunk kevésbé jelenlévő – legalábbis remélem – témáról ír e könyvében Child. A mély-WEB, azaz a sötét oldal az, amibe Reacher bajúsza beleakad. Aljas, alattomos, brutális, nem is sejti sokáig az olvasó,hogy hogyan lesz ennyi pénz egy tulképp „humanitárius” szolgáltatásból, amelyet erősen titkolnak. Ezért is válik gyanússá. Nyomasztó téma – nem is akarja elhinni az ember, hogy ilyesmire van igény az emberi társadalomban, mert ez nem minősíthető emberinek. Reacher- ugyan aggasztó sérüléssel – de ezt is megoldja. Egy kis romantika és irónia is szinesíti az izgalmas történetet.

Márta_Péterffy P>!
Lee Child: Néma város

Kedvelem a Jack Reacher-regényeket, ám ez a könyv gyengébbre sikerült a megszokottnál.
Nem is annyira krimi, inkább nyomasztó korrajz-középpontban egy aktuális társadalmi kérdéssel.
Van persze akció is, de főleg a megszokott módon tálalva, a cselekmény viszont igencsak lassú, talán a magánéleti szál egy kicsit érdekesebb.

Lee Child: Néma város

Lee Child mert és tudott újítani. A huszadik Jack Reacher történet sötét és ütős lett. Más, mint az előzőek.

Lee Child: Néma város

Lee Child nem tud hibázni, ahogyan Jack Reacher sem!
Első választásnak is tökéletes a szerzőtől.
Reacher humorosabb, emberibb, lazább, mint eddig bármikor!
A történet megint komoly dolgokat boncolgat, elgondolkodtató – bár én a 166. oldalon kitaláltam :D (ettől függetlenül is ütött a végén), ez az „átka”, hogy az összes könyvét olvastam már, illetve láttam egy bizonyos filmet, ami beugrott róla –, izgalmas, pörgős, nem lehet letenni. Na, ilyen az igazi, igényes szórakoztató irodalom! Teljesen függő vagyok! :)
A szerzőt mikor hívja már meg hozzánk a kedves kiadó? :)

colman>!
Lee Child: Néma város

Ez a rész eddig valahogy „kimaradt a szórásból”, pedig az utána következőket már olvastam. Kicsit más, de semmivel sem rosszabb a többinél. Most, hogy már mögöttem az egész sorozat, következhetnek az újabb részek (az író öccsétől). Reméljük hozza ezt a színvonalat. :)

KMReni P>!
Lee Child: Néma város

Jack Reacherről mindig, és bármikor boldogan olvasok,
Imádom Lee Child könyveit, minden elfogultság nélkül mondhatom, hogy egyik nagy kedvencem!
El sem hiszem, de ez már a 20-ik Reacher könyve…röpül az idő, de a könyveken még nem veszem észre, ez a könyv is ütős, pörgös!
Reacher továbbra is vicces, jó fej, imádnivaló, de a könyvben most volt valami borús, nyomasztó….talán ez az oka, hogy nem tudtam teljesen rabjává válni, és ezért most nem 5 csillag.

Maryse>!
Lee Child: Néma város

Remek Jack Reacher thriller, az összes szokásos elemmel, élvezettel, egy aggodalomra okot adó témával egy tömör történetben. Jack Reacher leszáll a vonatról Mother’s Rest-ben, mert kíváncsi a hatalmas búzaföldek közepén található kisváros nevének eredetére. Erről nem sok minden derül ki, az viszont nyilvánvaló lesz, hogy hátborzongatóan, sötét titkokat őriznek a kisvárosban, hogy a helyiek óvatosak, hogy az idegeneket nem szeretik, hogy Reacher viselkedése gyorsan gyanússá válik, hogy a hangulat egyre ellenségesebbé lesz, hogy figyelni kezdik az idegent, hogy aztán elszabadul a pokol és hogy természetesen R. tesz róla, hogy változzanak a dolgok. Reacher és az itt szerzett társa számára a veszély folyton nő, egyre több konfrontációra kerül sor. Szinte lassítva látom, hogyan működik Reacher elméje, hogyan tervez, hogyan készít stratégiát, hogyan futtatja végig a fejében a problémákat, a lehetséges megoldásokat, a várható eredményeket és hogyan indulnak el a mozdulatai. Tetszett R. humora, intelligenciája, románca Michelle Chang – gel, és most sebezhetősége is kiderült. Az az igazság, hogy én most is hajlandó vagyok vakon hinni abban, hogy R. jó úton jár és megállíthatatlan. Jóformán letehetetlen könyv!

Barbár >!
Lee Child: Néma város

A Jack Reacher-történetek mindig hibátlanok. Így van ez most is.
Külön érdeme a szerzőnek, hogy a közelharcokat nagyon érzékletesen írja le. A könyv közepén van egy több oldalas, és mi fokozott izgalommal figyeljük, hogy az egyik fél lépésére mit lép a másik, és milyen elgondolások alapján. Ilyenkor is kell gondolkozni, hiszen minden a fejben dől el, ráadásul az idő is felgyorsul.
Remek munka, jöhet a huszonegyedik.

jaspi>!
Lee Child: Néma város

A Néma város eredeti nyelvű kiadása 2015-ben jelent meg. A napjainkban játszódó regényben megtalálhatóak a modern eszközök, de a nyomozás gerincét a hagyományos módszerek adják. A logikát, a talpalást, az emberek kikérdezését nem helyettesítik hi-tech trükkök. Bár Reacher nem igazán tartja be a szabályokat, azokon felülemelkedő igazságosztóként küzd a bűnözök ellen, a regény mégis megmarad a hihetőség határain belül. Mindvégig érezhető, hogy igyekszik helyesen cselekedni, a szabályok átlépésének pedig érthető, logikus oka van. A katonai, hadászati ismeretek és múlt, bizony meghatározzák a főszereplő gondolkodásmódját és döntéseit.
Nekem nagyon tetszett ez a regény is. El is döntöttem, hogy elolvasom az összes Jack Reacher történet.

rena_sarkadi>!
Lee Child: Néma város

Tökéletesen felépített cselekmény, hibátlan gondolatmenet. Imádom Lee Child stílusát. Egy mondatot hiányolok a könyv elejéről: „Valós események alapján”. Tartok tőle, hogy a sztori háttere nem fikció és tényleg vannak a világunkban ilyen beteg, aberrált emberek. És ez rémisztő…

Futtetenne I>!

– Soha ne ismerj be semmit, még a halálos ágyadon sem. Előfordulhat, hogy esetleg jobban leszel.

Kapcsolódó szócikkek: Jack Reacher
Futtetenne I>!

– […] Fura időket élünk. A szegények kövérek, a gazdagok vékonyak. Régebben ez fordítva volt.

robinson P>!

– Azon tűnődöm, hogy mennyi idő alatt jön ki a rendőrség egy ilyen környéken, úgy értem, abban az esetben, ha van riasztó.
– Valószínűleg a húsz perc és a soha között – mondta Reacher.

robinson P>!

– A franciák mind őrültek – jegyezte meg Chang.
– Az anyám francia volt – mondta Reacher.
– És őrült volt?
– Meglehetősen.

robinson P>!

Reacher megrendelte a szokásos reggelijét: rántottát, sült szalonnát, palacsintát és legfőképpen kávét – mindig ez volt az első.
A pincérnő tudatta vele, hogy a kávét akárhányszor utántöltheti.
Reacher ezt örömmel hallotta.

robinson P>!

– Tudni szeretném, hogy miért jött ide.
– Csak az idejét pazarolja. Bármi is a problémája,én teljesen véletlenül csöppentem ide.

Futtetenne I>!

– Magának van valami motivációja azon kívül, hogy fizetést kap a munkájáért? Van bárkinek is egyéb motivációja?
– Ami azt illeti, én ezért nem kapok fizetést – felelte Reacher.
– Akkor miért csinálja?
– Mert van egy fickó, aki azt hiszi, hogy átkozottul okos.
– De maga okosabb nála? És be akarja bizonyítani?
– Nem kell bebizonyítanom, de én be akarom. Időnként előfordul velem. Az általam valóban okosnak vélt emberek iránti tiszteletből teszem. A színvonalat fenn kell tartani.

Bla IP>!

– Van sztory?
– Csak három része van, amiben még nem vagyunk teljesen biztosak.
– Mi az a három?
– A kezdete, a közepe és a vége.

Futtetenne I>!

– Régen mindig azt mondogattuk a katonai rendőrségnél, hogy mindenkinek van egy terve, ami egészen addig jó, amíg be nem mosnak neki egyet.

Kapcsolódó szócikkek: Jack Reacher
robinson P>!

Titokban maradni sem könnyű.
– Ha egy weboldal titkos, az arra utal, hogy illegális dologgal foglalkoznak – vetette közbe Chang.

Jack Reacher sorozat · Összehasonlítás