Los ​Angeles üdvöskéi (L. A. Candy 1.) 217 csillagozás

Lauren Conrad: L. A. Candy – Los Angeles üdvöskéi

Leplezetlenül feltáruló, érdekfeszítő események a televíziós sztár, Lauren Conrad bemutatkozó regényében!
Los Angeles: csupa zsír bulihely, jó pasik dizájnerek… minden. A tizenkilenc éves Jane Roberts és legeslegjobb barátnője, Scarlett alig várja, hogy habzsolhassa az életet. Alig hisznek a szerencséjüknek, mikor egy tévéproducer azt akarja, hogy ők legyenek a „Szex és New York valóságshow-változatának” a sztárjai.
Saját show? Hát hogyne!
Jane nemsokára a televízió legmenőbb sztárja lesz, és lubickol a VIP bánásmódban az új haveri körével. De ezek a barátok szintén egy kis reflektorfényre pályáznak. Egy városban, ami tele van olyanokkal, akik az álmaikat kergetik, nem telik sok időbe, míg Jane rájön, hogy mindenki akar tőle valamit, és semmi sem az, aminek látszik.
Még több pletykára vágysz?
Lapozz az utolsó oldalig!

A következő kiadói sorozatban jelent meg: Vörös pöttyös könyvek Könyvmolyképző

Könyvmolyképző, Szeged, 2011
308 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632454191 · Fordította: Fazekas Sándor, Fazekasné Hajdú Beáta
Könyvmolyképző, Szeged, 2011
308 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632454207 · Fordította: Fazekas Sándor, Fazekasné Hajdú Beáta

Braden · Diego Neri · Scarlett Harp

Lauren Conrad: L. A. Candy – Los Angeles üdvöskéi

Elég nehéz helyzetben vagyok ennek a könyvnek az értékelésével, de annyiban biztos vagyok, hogy nem azt adta, amit vártam. Sokkal több érzelemre, izgalomra, pörgésre számítottam, de sajnálatos módon úgy éreztem, hogy sem a történet, sem pedig a szereplői nincsenek kellően kidolgozva. Ennek ellenére nem mondanám, hogy totál nem tetszett, vagy hogy egyáltalán nem élveztem, mert azért nem volt ez annyira rossz, de lehetett volna sokkal jobb is – és remélem, a következő részben látok majd némi fejlődést, és adhatok több pontot. Bár talán csak az derült ki, hogy ez nem az én világom, nagyon nem – a valóságshow-k, csillogó ruhák, partik, Martinit vedelő lányok… mint említettem, nekem ez már túl csajszis volt, én pedig jobban viselem a nyálkás foszlányokra szakadó démonokat.

Ennek ellenére leginkább azt tudom ajánlani, hogy fedezzétek fel ti magatok, hogy mennyire jön be, hiszen ízlések és pofonok, de én akkor már elsősorban a „csajszisabb” lányoknak ajánlom :)

Bővebben: http://neverletmegobyviranna.blogspot.hu/2016/07/a-megr…

Tattooed_Bookworm P>!
Lauren Conrad: L. A. Candy – Los Angeles üdvöskéi

Nem vártam sokat a könyvtől,és milyen jól tettem.
De erről nem az író tehet,hanem az a sablonos világ amiről ír. Hogy lesznek az utca emberéből egycsapásra sztárok.
Hogy gázolnak át egymáson emberek egy cseppnyivel több hírverésért.
A kíváncsiság hajt,hogy megtudjam mi lesz főhőseinkel,ezért elovasom a sorozat többi kötetét is.

vighagika>!
Lauren Conrad: L. A. Candy – Los Angeles üdvöskéi

„A könyvtárban biztos meg fognak ölni, ugyanis eléggé a határidő lejárta után viszem majd vissza a kötetet. No, de annyira nehézkesen olvastam, sőt, sokszor úgy éreztem, nem fog menni tovább, félbe kell hagynom, különben a maradék agysejtjeimet is elvesztem.”
Tovább: http://lifenexttous.blogspot.hu/2018/03/lauren-conrad-l…

Fay>!
Lauren Conrad: L. A. Candy – Los Angeles üdvöskéi

Nekem kifejezetten tetszett. Üdítő volt valami hétköznapit olvasni a sok fantasy könyv után és mivel eléggé nyitva hagyták a végét, biztosan elfogom olvasni a következő részt is.

Anita1113>!
Lauren Conrad: L. A. Candy – Los Angeles üdvöskéi

Anno egy karácsony előtt még az utolsó dolgokat akartam megvenni párom anyukájával, ezért nyakunkba vettük a belvárost, és bementünk egy könyvesboltba. Már kifelé tartottunk, amikor kiszúrtam egy kis szekrényt, aminek minden egyes polcán kis natúr színű papírba becsomagolt könyvek voltak, zsákbmacska könyvek, amelyek mindegyikéhez tartozott egy kis idézet, vagy lehet már nem is idézet volt, csak egy kis „tájékoztatás”, hogy ha szereted ezt vagy azt, akkor ez neked való könyv. Addog-addig gondolkoztam ezen, míg végül csak levettem egy könyvet a polcról, és megvettem. Még nem volt karácsony, de amint kiléptünk a boltból a sötétbe, a hidegbe, a hóesésbe, én máris bontogattam bőszen… Ekkor került hozzám ez a kötet.

Emlékszem, nagyon tetszett a borítója, és igazából az egész történetet érdekesnek találtam a fülszövege alapján, ezért már alig vártam, hogy elolvassam, mégis azóta évek teltek el, mire most eljött a nagy pillanat. Egy-két értékelést olvastam róla, és arra jutottam, hogy a fő, hogy ne legyenek túl nagy elvárásaim, akkor pedig baj nem lehet. Így is tettem, és nem bántam meg. Nekem tetszett. Nem atomfizikáról van szó, nem kell túl mélyen szántó gondolatokat várni, de a szórakozást, a kikapcsolódást abszolút tudja garantálni. Adott 4 teljesen más kaliberű csaj, akik egy közös valóságshow-ban kezdenek el szerepelni, a gyakornok, aki egy igazi nagykutya mellett kezd dolgozni, az egyetemista barátnője, aki ráadásul szép is, a kedvenc, ám kissé butuska lány és a gátlástalan, felfuvalkodott, ám mindezt jól titkoló elkényeztetett pics@, aki mindig mindent megkap, akármit is szeretne.

Tetszett, hogy kicsit beleláthattam a média világába, hogy hogyan is élik ők a mindennapjaikat, és kíváncsian várom majd a folytatást is.

kuliga>!
Lauren Conrad: L. A. Candy – Los Angeles üdvöskéi

Na ez végképp nem az én világom, mindig is úgy gondoltam, hogy a valóság show „sztárjai” csak önmutogató, üres emberek, akik félperc sikerért bármire képesek. Ha volna érték bennük, nem alacsonyadnának le egy ilyen műsorhoz, és legfőképpen, valamit letennének az asztalra, értékeset, emberit, hogy felnézhessenek rá az emberek. De a botrányos viselkedés nem érték. Így igazán érdekelt, mi is fog kisülni ebből a regényből, minden negatív érzésemet próbáltam letenni, és valóban találtam benne, szórakoztató és még elgondolkodtató részeket is, nem egyértelműen jó, de nem is rossz. Talán sok sztárságról álmodó kamasznak adhat egy kis kapaszkodót, hogyan változik meg az ember, ha többnek hiszi magát, mint ami, és milyen felszínes kapcsolatok tarkítják az életünket…

Enci85>!
Lauren Conrad: L. A. Candy – Los Angeles üdvöskéi

A regénytől nagyjából azt kaptam, amit vártam – szórakoztató, könnyen olvasható, nem túl bonyolult történet, könnyed hétvégi olvasmány. A történet jól bemutatja, hogy a remélt „siker, pénz, csillogás” L. A.-ben sem olyan egyértelmű, mint ahogyan azt az ember lánya naiv tizenkilenc évesen elképzeli.
Jó volt kicsit benézni a valóság-show-k világába, belátni a kulisszák mögé, bár eddig sem voltak olyan „tévképzeteim”, hogy nem így mennek a dolgok…
Bár a regény kitalált történetet ír le, Lauren tollából teljesen hiteles a leírás, hiszen ő is átélte ugyanezeket a dolgokat.
A regény szereplőit megszerettem, kíváncsi vagyok, hogy a kialakult konfliktust sikerül-e valahogyan megoldani, mi lesz velük a későbbiekben, Jane-nek lehet-e még valamelyik sráccal közös jövője.
Aztán amikor a könyv utolsó oldalához értem, úgy éreztem, „nem, így nem lehet vége!” – de aztán rájöttem, hogy ez egy sorozat, ideje lenne beszerezni a következő kötetet is, ha választ akarok kapni a kérdésekre. :)

Nesssy>!
Lauren Conrad: L. A. Candy – Los Angeles üdvöskéi

Ez nem az a könyv, amin az ember napokig agyal, de el lehet olvasni.
Kicsit nekem unalmas volt a történet és a szereplőktől sem voltam elájulva.
Egyedül Madison szemétsége kavarja fel egy kicsit az állóvizet a könyv végén, de ebből is csak a következő részben lesz valami izgalmasabb.
Na jó, azért annyira nem volt rossz, hogy ne olvassam el a folytatást.

katy_swartz>!
Lauren Conrad: L. A. Candy – Los Angeles üdvöskéi

Ehhez a könyvhöz nagy kedvvel kezdtem ,mert érdekelt egy kis csajos pletyis mesterkedős sztori is végre, de valamennyire azért mást kaptam mint amit vártam.A sztori elvan nyújtva , a szereplőkről nem tudtam meg túl sokat , engem pl mélyebben is érdekelt volna az egyetem meg a rendezvényszervezős meló, de szinte csak említésként szerepeltek a könyvben.Az utolsó 30 oldalon vált egyedül izgalmassá.
Ja ! és nem értem,hogy lehet az hogyha valaki makacsan állítja,hogy ő megmarad az értelmes egyének körében,és nem azért költözött LA-be ,hogy ócska Tv sztár legyen , miért megy bele végül. :D De ezt sose fogom megtudni.
Egy biztos, a könyv folytatásának elolvasásán erősen gondolkozom.

Paulina_Sándorné P>!
Lauren Conrad: L. A. Candy – Los Angeles üdvöskéi

Azt hittem, hogy valamivel jobb lesz. Nem tudtam megkedvelni a szereplőket, Jane-t és Scarlett-et. Furcsák a számomra. Mondjuk én magamból kiindulva, nem mennék bele abba, hogy filmre vegyék az életemet és tévében azt mutogassák. Nekem ez felfoghatatlan, hogy miért jó ez? Benne lenni és nézni?

alizka13>!

Miért akartak mindannyian ugyanolyan egy kaptafára készült, hidrogénszőke, puffadt ajkú, nagy mellű, krémbarnította Barbie babák lenni? Nem a változatosság az élet sója?

Virág_Blogger>!

Szerelem… kinek kell a szerelem? Amíg vannak könyvei, barátai, meg egy-egy alkalmi kalandja, ő tökéletesen elégedett.

Nikii_Kovács>!

– Az a kutya hajléktalan . súgta Jane a barátnőjének. – Bárcsak örökbe fogadhatnánk.
Scarlett összeráncolta a homlokát. – Az a férfi hajléktalan. Őt is örökbe akarod fogadni?

Agymanó>!

Úgy érzem, addig nem tudhatod meg igazán, ki vagy, amíg ki nem szakadsz a megszokott környezetedből.

Virág_Blogger>!

Egyszer majd beleszeretsz valakibe, és lőttek a nagy elméletednek. Akkor mit kezdesz magaddal?

katy_swartz>!

– Csóró író vagy?
Braden röhögött. – Meleg. Csóró színész.

Kapcsolódó szócikkek: Braden
Fay>!

– […] Janie, emlékezz a legfontosabb szabályra: Az egyetlen módja, hogy tartozz valahova, ha úgy teszel, mintha már odatartoznál. Vagy szard le, hogy odatartozol-e vagy sem, ez nálam bevált.

Nikii_Kovács>!

COGITO, ERGO SUM. Ez latinul annyit tesz, „Gondolkodom, tehát vagyok". Aki értetlenkedett, annak szerette azt felelni, hogy ez szuahéliül annyit jelent, „Primitív vagyok, te meg ronda”.

Kapcsolódó szócikkek: Cogito ergo sum
Nikii_Kovács>!

– Amúgy meg Janie, emlékezz a legfontosabb szabályra: Az egyetlen módja, hogy tartozz valahova, ha úgy teszel, mintha már oda tartoznál. Vagy szard le, hogy oda tartozol-e vagy sem, ez nálam bevált.

elizabet_k>!

De minden karriernek el kell kezdődnie valahogy, igaz? És hát a „valahogy” rendszerint kávéfőzést, iratrendezést és a hívások fogadását jelenti.

L. A. Candy sorozat · Összehasonlítás