Obszidián ​Pillangó (Anita Blake, vámpírvadász 9.) 346 csillagozás

Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

„A nevem Anita Blake. Hadd mutassam be Edwardot!” Hivatását tekintve Edward fejvadász. Mindegy, hogy milyen szörnyről van szó, neki csak az a fontos, hogy a hajsza minél hosszabb és véresebb legyen. Edward most Új-Mexikóba viszi Anitát, hogy segítsen neki egy problémás ügy felderítésében. Valami ismeretlen és titokzatos szörnyeteg vérszomjas zombikat gyárt az áldozataiból, ez pedig nem jelent túl sok jót a helyiek számára.
Új-Mexikó kietlen, sivatagos világába csöppenve Anita hamarosan az események sűrűjében találja magát. A rejtélyes gyilkosságok, ősi Azték szertartások, vámpírok és farkasemberek között Anita már nemcsak az életéért küzd, hanem a józan eszéért is, hogy belőle ne válhasson olyan könyörtelen gyilkológép, mint Edward.

Eredeti megjelenés éve: 2000

Agave Könyvek, Budapest, 2006
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9637118357 · Fordította: Gálla Nóra
Agave Könyvek, Budapest, 2006
480 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789637118357 · Fordította: Gálla Nóra

Anita Blake · Jean-Claude · Edward (Ted Forrester) · Richard Zeeman · Geden · Itzpapalotlt

DittaV P>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Nagyon szeretem ezt a részt, főleg az azték vonal miatt. És persze nagyon érdekes volt Anita-Edward-Olaf-Bernardo négyese. Anita hozta a formáját, megint bajba keveredett minden sarkon, felkeltette mindenki kéretlen figyelmét és persze volt egy rakás hulla is, ahogy lenni szokott. Ezek a részek még nagyon jók a sorozatban úgy gondolom. És izgalmas vonal lesz Olafé és Anitáé a későbbiekben. És persze Anita arra is rájön a végén, hogy nem rejtőzhet el JC és Richard elől, vagy mindhárman meghalnak.

Nikolett0907 P>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

„– Öt éve ismerlek, és még azt sem tudom, hogy hívnak.
– Mert lényegtelen.
– Engem akkor is zavar, hogy nem tudom.
– Miért?
Megvontam a vállam, és leeresztettem a kezem. Már semmi szükség sem volt a pisztolyra. Legalábbis a következő öt percben.
– Hogy tudjam, milyen nevet vésessek a sírodra.”

Igen, pontosan tudom, hogy minden egyes résznél evvel kezdem az értékelésem, de tényleg így érzem az adott pillanatban.
Ez a rész volt, az eddigi legjobb mind közül.

Nem csak azért, mert pörögtek az események, egyetlen pillanatra sem lankadt a figyelmem.
Nagyon durván lejöttek a poénok, sokszor sírva nevettem.
De ebben a részben végre Edward kapta a központi szerepet és, mint karakter oda meg vissza vagyok tőle.
Mondjuk a szerelmi szál kicsit furcsa volt a részéről, és idegenkedtem is tőle egy darabig, végül elengedtem ezt az érzést, mert végül minden pszichopatának van egy megrögzöttsége, hogy ezt érzelemmel keverjük össze egy dolog.

A másik nagy kedvencem, végre egy totál beteg, de kiváló gondolkodóra leltem, Olaf személyében.
Az a macska – egér játék, amit Anitával leműveltek, csak úgy csillogott tőle a szemem.

Csodás érzés volt olvasni ezt a részt, nem tudom mikor éreztem ennyire felszabadultnak magam.
Tényleg jól szórakoztam és egy nagy sóhajjal csuktam be a könyv utolsó lapját.

Számomra tökéletes.

Kedvenc! ♥

agi89>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Áááááá nem lehet más csak 5 csillag. Imádtam.

@Mrs_Curran_Lennart, tényleg elképesztően izgalmas volt ez a rész. *-*

A humora megint vitt mindent.
Edwardon elolvadtam.
Bernardot imádtam és valamilyen perverz módon Olafot is.
Szívemcsücsökjei voltak azok a jelenetek, amikor Anita és Olaf szópárbajoztak. Bernardo sokat nem lendített előre a vitán… :D Edward meg „békített”, mint egy jó óvóbácsi. XD

Nagyon hiányzik már Jean-Claude.
Haladok is tovább, hogy „találkozhassak” vele. :D

Paulina_Sándorné P>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Nagyon durva volt. Nem semmi ügybe keveredett Anita. Kicsit hiányoltam Jean-Claude-ot. :-) Sok mosolyogtam Anita beszólásain a pasik felé. Bírom benne, hogy nem igazán tudja hol a határ, nem számít, hogy kinek mit szól be. Ted nem semmi figura, bírtam a kettősségét, tetszett, ahogy a gyerekkel bánt. Bár megállt bennem az ütő spoiler Dőltem a nevetéstől, mikor Anita homlokon csókolta a zsarut. Nagyon durva lehet a kórházban. Olaf nem semmi figura, kíváncsi leszek rá, megkeresi-e Anitát.

Nita_Könyvgalaxis>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Edward rulez!!! Kár, hogy a 10. résztől Hamilton néni pornópicsát csinált kedvenc vámpírvadászomból…

josageszter>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Ez a rész nagyon jól sikerült. Új helyszín, új kaland és ismételten egy rejtélyes eset brutális leírásokkal, amit még Anita sem bír gyomorral. Pörgős volt, nagyon tetszettek az új karakterek és végre Edwardot is megismerhettük közelebbről. Nyilván olyan élete van, amilyen, más nem is lehetne Edwardnak és kiderül az is hogy van szíve! Nekem még nem halt meg a sorozat, ha jól emlékszem ebben a részben semmi szex nincs, kicsit rinyál Anita a két pasi miatt, de jót tett a résznek, hogy nincsenek szervesen jelen.

vudura06>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Első körben nem voltam oda annyira ezért a könyvért, mert hiányoltam belőle az egész Jean-Claude bagázst. Viszont a legutóbbi olvasás során egészen átalakult a véleményem. Edward viszont mindig nagy kedvencem volt és nagyon örültem, hogy most kicsit be lehetett látni az életébe. Nehezen tudtam elképzelni Edwardról ezt a kertvárosi feelinget, de az van, hogy én jobban kedvelem a bérgyilkos Edwardot. Tartom Anita véleményét, hogy ez a csajszi nem illik Edwardhoz, de végül is nem ismerem az ő belső világát.
Valamiért az van, hogy újra olvasom a sorozatot, olyankor ezt a kötet mindig ki akarom hagyni.

kiruu P>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Halálos. Imádom. Tökéletes. A Gyilkos tánc óta egy ilyen részre várok. A legjobb.
A Halál.

Jean>!
Laurell K. Hamilton: Obszidián Pillangó

Az egyik kedvenc részem! Pörgős, eseménydús, letehetetlen! Imádom Edwardot!

Cheril>!

Éljen a pozitív hozzáállás! Amíg meg nem hal.

Lolle>!

Talpra kászálódtam, és merev léptekkel kibotladoztam a folyosóra. Reszkessetek, szörnyek, itt vánszorgok én.

Lolle>!

– Öt éve ismerlek, és még azt sem tudom, hogy hívnak.
– Mert lényegtelen.
– Engem akkor is zavar, hogy nem tudom.
– Miért?
– Hogy tudjam, milyen nevet vésessek a sírodra.

inka0507>!

– Szóval hol is tartottam? – Bernardo piszkosul élvezte a helyzetet. – Ja igen, szóval ezzel az alakváltóval ketymegelsz, aki…
Kényelmetlenül feszengtem.
– El ne mondd még egyszer. Megnöveszti, és kész.
Úgysem száll le rólam, amíg ki nem csikar valami reakciót.
– Megnöveszti, értem én. A vámpírod pedig – folytatta Bernardo zavartalanul – négyszáz éve gyakorolja az ágytornát. Gondolom, elég technikás a gyerek. Egy két lábon járó farokvirtuóz.
A halványodó pír friss erővel izzott fel a képemen. Micsoda mák, hogy a jótékony félhomály közénk is beszivárgott.
– Gondolj, amit akarsz!
– A jó életbe, kiscsirke, én csak egy egyszerű halandó vagyok. Hogy jönnék ahhoz, hogy versenyre keljek a szexmester vérköcsöggel és a teleszkópos dákójú farkasemberrel?
Hát, ez betett a finom lelkemnek. Ilyenkor a legfájdalommentesebb eljárást alkalmazom: egyik fülemen be, a másikon ki.

Kapcsolódó szócikkek: alakváltó
Timi>!

Mint a pszichopata gyerekek az óvodában. Neked rohambili a jeled? Nekem férges alma.

55. fejezet

Timi>!

– Tényleg, hogy is szólnak a fegyverviselési szabályok Új-Mexikóban?
Edward elfordította a slusszkulcsot. Ezek szerint sietünk.
– Miért kérdezed?
Becsatoltam a biztonsági övet.
– Csak tudni szeretném, hogy adandó alkalommal kibújhatok-e a kabátból, vagy mindig ruha alatt kell viselnem a fegyvert.
– Ideát, Új-Mexikóban csak akkor hordhatsz magadnál fegyvert, ha nem rejtegeted. Az engedély nélküli, rejtett fegyverviselés ugyanis büntetendő.
– Várj csak, ezt vegyük át még egyszer! Ezek szerint szabadon flangálhatok pőre pisztollyal, akár van engedélyem, akár nincs. De ha példának okáért a bugyimba dugom a stukkert, és nincs pecsétes papírom róla, hogy a bugyimba dughatom, akkor lejegelnek?

4. fejezet

Cheril>!

Aki szelet vet, vihart arat. Vagy tájfunt. Ízlés szerint.

Cheril>!

Ha az ember függ valakitől, azt mások – vagy maga az élet, mint legfőbb mocsokláda – fegyverként használhatják ellened.

Anita Blake, vámpírvadász sorozat · Összehasonlítás