Misztrál ​csókja (Merry Gentry 5.) 156 csillagozás

Laurell K. Hamilton: Misztrál csókja

Merry Gentry, azaz Meredith NicEssus Hercegnő, a hús és vér kezének hordozója folytatja a faeire fölvirágoztatását. Miközben élet-halál – és persze a hatalom megszerzésének – kérdése, hogy megtermékenyüljön valamelyik testőrétől, a tündérdombok évszázadok óta holt kertjeit, tavait ő maga termékenyíti meg mágiával. Új életet és méltóságot lehel Sholtóba is, a sluagh királyába, aki újonnan szerzett hatalmától megittasulva mágiája segítségével idézi meg a vad falkát, amit senki nem tud megállítani…
Merrynek újabb kihívásokkal és fájdalmakkal kell szembenéznie, miközben folyamatosan küzd az őrült Cel herceggel, a levegő és sötétség királynőjének fiával.

Eredeti megjelenés éve: 2006

Agave Könyvek, Budapest, 2010
266 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789639868953 · Fordította: Hodász Eszter

Meredith Gentry · Rhys (Fehér lovag)

Heni_könyvespolca P>!
Laurell K. Hamilton: Misztrál csókja

A történet nem sokat haladt, viszont elég sok off van benne. Remélem kicsit felpörögnek az esemenyek!

Zeraphic>!
Laurell K. Hamilton: Misztrál csókja

Nekem ez már megérte az öt csillagot. Nem is értem ezt az alacsony százalék arányt, hiszen ennyi minden nem is történt szinte az összes kötet alatt, a sorsdöntő eseményekről nem is beszélve!!!

Ha jól belegondolok, egyetlen éjszakát ölel fel az egész könyv, de az elég mozgalmasra sikeredik :)))
Misztrál nekem már kedvencem marad, bár picit spoiler.

Sholto.
Végre teljes figyelmet kapott egy majdnem egész könyv erejéig.
Pont ebben bíztam, ami itt is történt, Merry-nek köszönhetően.
A goblinok között a Vörös Sipkások eddig is szimpatikusak voltak, de most már egyenesen rajongok értük :)))

Magyal és Kőris.
Szeretném jobban megismerni őket, mert karakterük teljes homály számomra.
Utalgatás van valódi énjükre, de azért jó lenne látni kibontakozva őket.

Érdekes fordulat következett be a végén.
A királynő már kezdhetne valamit spoiler igazán hálásak lennék érte :)))

Nagyon kíváncsi vagyok a következő részre.
Biztos tartogat még meglepetéseket a mi kis vörös hercegnőnk :)))

Petra_Nemes>!
Laurell K. Hamilton: Misztrál csókja

Sajnálom, hogy ilyen gyenge értékeléseket kap, azért ennél jobbat érdemel srácok!
A kezdetben keménynek tűnő dögös férfiak részről részre nyílnak meg, és egyre több érzelem nyilvánul meg bennük. Jó lehet egy olyan csajnak lenni, aki körül minden pasi konkrétan kivirágzik. Egyre nagyobb figyelmet fordít az istennő Meredithre, ezáltal Merrynél egyre több kupa jelenik meg, és egyre több álma/látomása válik valósággá. Nem szívesen álmodnék sorozatgyilkosokról a helyében. Laurell már azért is egy csodálatos író, mert a figyelmemet 100%-osan letudja kötni. A történeteiben nincs semmi átlagos. Csodálatos, fantáziadús világokat, helyszíneket, és szereplőket tud írni! Remélem, hogy valamelyik rész nem csak az öt csillagot kapja meg tőlem, hanem a kedvenc címkét is. Izgulok!

klaraboglarka P>!

2013:
Doyle lett a kedvencem!
Úgy bírom, hogy az elején egy se pozitív, se negatív, se semmilyen feje volt, most pedig állandóan féltékeny, szomorú, meg mindent le lehet olvasni a kis pofijáról.

Megint megvolt a történetnek a végén a nagy bonyodalom, pont mint a könyv elején is, meg…meg a közepén is, szóval semmi nem maradt ki.:)

2020:
Reading Rush, 5.nap
Picit lemaradva, befejeztem ezt a könyvet is.
Szeretem Lauren K. Hamilton stílusát, bár néha egyszerre érzem, hogy túl keveset és túl sokat ír. De a kaland soha nem marad ki.
Annyira megszerettette velem a tündéreket ez a sorozat, hihetlen<3

Mrs_Curran_Lennart P>!
Laurell K. Hamilton: Misztrál csókja

Hát valahogy nem ez s Misztràl nevű pasi a kedvenc testőröm, de az istennő támogatását élvezi, ezért Merrynek jó képet kell vágni hozzá. Arrogáns és öntelt fickó, persze a királynő még ìgysem akarja elengedni. Lassan már az összes testőre meglép tőle, de meg is érdemli. A történet az Unseelie udvarban játszódik és igazából Sholtóval több minden történik, mint Misztrállal. Sholtót kedvelem a csápjai ellenére, külön jó hìr, hogy lassan az összes randa éjbanyàtól megszabadulunk.

Laurell K. Hamilton: Misztrál csókja

Hiába, történhet bármi, sok kedvencem van – ez ugye óhatatlan :) –, de mégis Hamilton marad a No.1, mindentől függetlenül. ;)
Egyszer már olvastam ezt a részt, de mivel nem túl jó a memóriám, újból el tudott varázsolni. Szeretem a megfogalmazásait, engem nem zavar a sok szex, és a „túl” szép pasik, így kerek, ahogy van. :D
Emlékszem, első olvasáskor alig vártam, hogy a következő részt a kezembe vehessem, hát most gyorsan el is kezdem. :) :)

kte P>!
Laurell K. Hamilton: Misztrál csókja

Hát ez meg mi a fene volt? Ennél sokkal rondábban is tudtam volna fogalmazni. spoiler Ez a sorozat eddigi mélypontja, pedig a faerie mágiájának újraélesztése szempontjából sokat haladt a cselekmény és alaposan megkavarta az állóvizet. Na meg micsoda puhány dolog, hogy a spoiler?
Végre van egy olyan könyvcím, amit össze lehet kötni a cselekménnyel.

HarleyQuinn>!
Laurell K. Hamilton: Misztrál csókja

Itt már sok sok titokra fény derül. Sok új szereplő és furcsábbnál furcsább lények is bekerülnek a történetbe. Sok az erotika és sokan vannak a pasik, és mind Merryt akarja.

Rémálom P>!
Laurell K. Hamilton: Misztrál csókja

Akartam, hogy tetsszen, vártam erre a részre, mert a negyediket annyira imádtam. Tudom, hogy erotikus regény, és aszerint kell megítélni, de annyi potenciál lehetne a történetben, amit elfecsérel kb. 90 oldalnyi szex leírásra. Laurell K. Hamiltonnak imádom a fantáziáját, a világokat, amit képes teremteni, ahogy a szavakkal bán, és mindent tisztán el lehet képzelni, és bele lehet élni magunkat a történetbe, és ezért lehetett ezt a részt is könnyedén olvasni, de történetileg sajnos csak átlagos, hiába az utolsó 2 fejezetbeli akciódús rész.

ggizi>!
Laurell K. Hamilton: Misztrál csókja

A könyv első felében úgy éreztem, visszatértünk a minimális történések mezejére. De aztán ez a szexszel (mi mással?) felélesztett mágia újabb izgalmakat és meglepetéseket okozott, és elég mozgalmassá tették az eseményeket.
És amúgy elég sokatmondó, hogy csak most esett le, mindegyik könyv címe egy-egy pasira utal, aki épp abban a könyvben a középpontba kerül. Most persze egyértelmű volt a dolog, de a korábbiaknál ez nemigazán tűnt fel, hiszen annyian voltak folyton együtt egy kupacban… :D

Ancsúr>!

[…] Szavaidat tudod kontrollálni, de gondolataidat kordában tartani- ez nehezebb, sokkal nehezebb.

ggizi>!

– Képes vagyok a halált hozni egy érintéssel, egy szóval – vigyorgott rám –, a mai éjszakán a kezemmel gyógyítani is tudok. De a fenébe, ilyen sok taxit elővarázsolni a semmiből, na ez már valami.

Kapcsolódó szócikkek: Rhys (Fehér lovag)
inka0507>!

Mit tehetsz, ha mezítelenül fekszel az egyik szeretőddel, miközben a másik szeretőd ott áll?

Ancsúr>!

– Az élet önző- állítottam.- Ha a bánatot túléled, képes vagy elfelejteni a borzalmakat, akkor majd újra élni kezdesz. Örülni fogsz, hogy nem haltál meg.

Kapcsolódó szócikkek: Meredith Gentry
Ancsúr>!

Néha az, hogy neked kell lenned a vezetőnek, azt is jelenti, segítséget nem kérhetsz.

Ancsúr>!

– Úgy hittem, Abeloec, hogy egy bolond iszákos vagy- hangzott fel a sötétségből-, de most ráébredtem, nem az ivászatod tett ilyenné. Te alapjáraton ilyen vagy.

Marée_Noire>!

Az asszony rám mosolygott, oly melegen, ami egy egész életen át kitart. Egy mosollyal ajándékozott meg, amelyben benne rejlett ezernyi tábortűz mellett átbeszélgetett éjszaka, kérdések és válaszok százai, végtelen életutak tudása összegyűjtve, megőrizve.

Marée_Noire>!

Szerettem volna, hogy valaki átöleljen, megvigasztaljon, de ez egy gyerek kívánsága. A gyereké, hogy hazudjanak a sötétség miatt, hogy az ágy alatt nincsenek szörnyek. Én egy olyan világban nőttem fel, ahol a szörnyek nagyon is valósak.

Merry Gentry sorozat · Összehasonlítás