Borzongató ​fény (Merry Gentry 9.) 97 csillagozás

Laurell K. Hamilton: Borzongató fény

„Meredith ​NicEssus Hercegnő vagyok. Hivatalosan Meredith Gentry, mert a „Hercegnő” annyira nagyképű lenne a jogosítványomban. Én voltam az első tündérhercegnő, aki az Amerikai Egyesült Államok földjén született, de már nem sokáig leszek én az egyetlen.”

Merry Gentry, ex-magánnyomozó, jelenleg teljes állású hercegnő tudta, hogy ősei között termékenység Istennők is voltak, de csak akkor kezdte megérteni, mit is jelent ez valójában, amikor kiderült, hogy hármas ikreket vár. A terméketlenség évszázadok óta sújtotta a faerie legfelsőbb köreinek tagjait. Most az udvartartások nemesei jönnek a Nyugati Tájak Los Angeles nevű városába Merry-nek és szeretőinek udvarolni, mert bármit megtennének azért, hogy utódjuk születhessen.

Taranis, a Fény és Illúzió Királya sokkal veszélyesebbnek bizonyult. Megpróbálta elcsábítani Merry-t, és miután kudarcot vallott, megerőszakolta. Ezt követően az emberek bíróságához fordult, megpróbált láthatást kikényszeríteni, arra hivatkozva, hogy… (tovább)

Eredeti megjelenés éve: 2014

384 oldal · puhatáblás · ISBN: 9786155468728 · Fordította: Hodász Eszter
384 oldal · ISBN: 9786155468735 · Fordította: Hodász Eszter
376 oldal · ISBN: 9786155468728 · Fordította: Hodász Eszter

Meredith Gentry · Doyle · Sholto · Fagy · Galen (Zöld lovag) · Kitto · Rhys (Fehér lovag)

Amerikai Egyesült Államok

Heni_könyvespolca P>!
Laurell K. Hamilton: Borzongató fény

Ha az egész sorozatot nézem, nem ezt a befejezest vártam! Szerettem Merry-t meg még jópár szereplőt és ezt az egész tündér világot. Jobban is meg lehetett volna írni de így is élvezetes volt.

Shanara>!
Laurell K. Hamilton: Borzongató fény

Mivel az előző kötetben szereplő történéseket, amolyan kitérőnek, mellékszálnak éreztem, ezért kifejezetten vártam azt, hogy milyen eseményeket élhetek át ennek a résznek az olvasása során. A végeredmény teljesen olyan lett, amilyet csak Laurell K. Hamilton képes produkálni, az alkalmazott történetvezetés szinte már a védjegyének számít: izgalmas kezdés, amelyet a már csontig lerágott magánéleti problémák újbóli és ezúttal is végeredmény nélküli elemezgetése követ, majd a végén az addig feledésbe merült szálakra alapozva a cselekmény felpörgetése és villámgyors, ugyanakkor kétesélyes, a folytatásra is nyitott lezárása. Pozitívum, hogy most legalább a sorozat fő történetszála szempontjából fontos események tették ki a kötet fő részét és nem csak úgy kalandoztunk a tündérek világában.
Számomra így, ezzel a kötettel, ezzel a befejezéssel kereknek és tökéletesen élvezhetőnek érződik Merry története. Úgy gondolom, hogy most érkezett el az idő – és az egyik legjobb lehetőség arra –, hogy befejeződjön ez a sorozat, elengedjük a szereplőket. Azt, hogy az írónő is így gondolja-e, majd megmutatja az idő múlása.
Bővebben: http://shanarablog.blogspot.hu/2015/04/laurell-k-hamilt…

Vicky3>!
Laurell K. Hamilton: Borzongató fény

Talán kezdjük azzal, hogy a cselekményét a sorozatnak igazából sose szerettem különösebben. Még a legjobb pillanataiban se volt tökéletes a sorozat, engem mégis elvarázsolt. Méghozzá a világ, amit Hamilton megteremtett, amit apró részletességgel tett élővé és lélegzővé, aminek hála olyan érzésem volt olvasás közben, mintha beléphetnék a könyv lapjain keresztül az Udvartartások egyikébe. Ezért hát nem is nagyon számítottam lebilincselő és izgalmas történetre, de azért meglepődtem, hogy semmilyen cselekménye nem volt. Csak és kizárólag az érzelmeken volt a hangsúly.

Összességében ezen a részen már nagyon látszik, hogy be kellett volna már fejezni ezt a sorozatot. Az írónő már nem mutat semmi újat, csak a régieket ismétli, holott igazából lenne benne egy csomó potenciál, de persze ehhez az kéne, hogy teljesen másra helyeződjön a hangsúly. Ami nem hinném, hogy meg fog történni, pedig ez a csodálatos varázslatokkal és tündérekkel benépesített világ még nagyon sok meglepetést tartogathatna. Ennek ellenére – tudva, hogy ez nem igen fog bekövetkezni – azt tanácsolom az írónőnek Hu, mintha olvasná! hogy engedje el ezt a sorozatot és békében váljon el a szereplőktől, mert ha sokáig húzza, ez nem nagyon fog sikerülni. Végül 3,5 csillagot adok, mert hiányzott ez a bagázs, de lehet, hogy nem érdemelne ennyit.

Bővebben: http://three-points-of-view.blogspot.hu/2015/02/laurell…

Petra_Nemes>!
Laurell K. Hamilton: Borzongató fény

Akármennyien leírhatják, hogy mennyire unták a sok leíró részt, én nagyon megszerettem ezt a világot, és Laurell stílusát. Felőlem húzhatja akármeddig ezt a sorozatot, én nem fogok panaszkodni, ha a további részek is így olvastatják magukat.
Valószínűleg azért olvasom olyan nagy lelkesedéssel, mert nem olyan mint a többi könyv. Nem a cselekményen van a hangsúly, és nem is a párbeszédeken, hanem Merry érzelmein és gondolatain. Akár egy napló. Taranis-t már jó lenne eltávolítani a képből, mert a nem épelméjű emberektől lehet tartani. Andais változását érdeklődve követem, bár fogalmam sincs mennyire lehet elvárni tőle, hogy aranyos nagynéni legyen. Kíváncsian várom, hogy mennyire sikerül neki az új szerepében maradnia.

Vége:((
És már a címe is annyit elárult!

Ez volt az utolsó része a Merry Gentry sorozatnak. Bár állítólag Hamilton tervezi a folytatást. Remélem, minél hamarabb!! (nem mintha annyira függőben hagyta volna a dolgokat. Kb az egész sorozat úgy volt megírvaz hogy bármikor abba hagyhatta volna a történet írását, de hálisten nem így volt).

De ez az utolsó rész azért megsiratott:( Nem gondoltam volna, hogy ennyire meghat majd valakinek a halála, de azért jó szereplőkből kevesen haláloztak el, és valahogy annyira jól meg volt írva ez a pillanat. A szívemig hatolt.

Kitto pedig a kedvencem marad. Imádon♥️ Meg a többi szereplőt, a stílust, a világot, a mitológiai említéseket, a romantikát, a enyhe kiszámíthatóságot, meg az egész cselekményt. Semmi sincs ami nagyon addiktívvá teszi, se crazyness Andais királynőn kívül, csak élvezetes olvasás, és rengeteg leírás!

Ahhoz képest hogy felnőtt könyv, igazán rövidre sikeredett mindegyik rész. Néha az agyam feldobta ezt a bizonyos gondolatot olvasás közben, hogy L. K. Hamilton valahogy úgy ír, mint ahogy én beszélek a régen látott barátnőimmel. Annyi mondanivaló van, annyi mindenbe kezdünk bele, és néha elfelejtjük befejezni a megkezdett gondolatokat. Mondjuk nem hibáztatom, nekem az átlag young adult kategóriához képest ez már amúgy is egy részletekbe menő írás volt, de igen is többre vágytam néha . Kellett, és tudom, hogy képes lett volna rá!

Anno 2013-ban kezdtem el a sorozatot egyébként,
és akkor az 5. részig jutottam el. Ezen a nyáron pedig újra megkívántam Merry történetét, és most be is fejeztem<3 IMÁDTAM

ggizi>!
Laurell K. Hamilton: Borzongató fény

Az alapfelállás maradt a régi: politikai harcok, támadások, esélylatolgatások. És amennyire édesen szirupos volt a félistenek babázgatása és az ilyen-olyan érzelemnyilvánítások, a végén sajnos kiegyenlítődött a mérleg Taranis jóvoltából. Érdekes volt, de a lezárás nekem elég összecsapottnak tűnt.

Marée_Noire>!
Laurell K. Hamilton: Borzongató fény

Méltó befejezése a sorozatnak, valahogy mégis hiányérzetem van, pedig általában szeretem, ha bármilyen történetnek úgy van vége, hogy a szereplők élik tovább az életüket. ;) Valami még kellett volna, de talán mégsem, talán csak én maradtam volna tovább… :)

borga>!
Laurell K. Hamilton: Borzongató fény

Mindig is jobban bírtam a fairyt. off Valójában a változatossága, a Blake-énél nagyobb összetettsége miatt és mert életszerűbb. Már csak ez az egy hiányzott (bár akkor még úgy tudtam, több könyv fogja követni). Hát, ha most így belebotlottam, már nem hagytam ki, épp jó volt egy karácsony előtti hideg, behúzódós, lassan hangulatba keveredős időszakban.
Ebben még bőven lett volna kraft, de úgy látszik, valahol az utolsóelőtti fejezet táján egyszer csak megfogalmazódhatott, hogy na, legyen legalább egy sorozat, amiből nem csinálok rétest. Ezt úgy valósította meg, hogy egy röpke fejezetben pontokba szedve ledarálta a még benne hagyott jó 6-8 könyv történéseit.
Minden jó, ha vége jó.
Boldog karácsonyt! :)

Ananiila>!
Laurell K. Hamilton: Borzongató fény

Duma, duma, duma. Némi erotika. Duma, duma, duma. Kinyírja Hamilton a 2. kedvenc pasimat. Duma, Duma, Duma. Vége.
Vagyis csak a szokásos.
Most mégis jobban csúszott, talán azért mert már ki voltam éhezve Hamilton stílusára.
Jöhetne már a régóta vágyott befejezés, ez a rész eléggé megalapozott egy lezáró részt.

Ancsúr>!
Laurell K. Hamilton: Borzongató fény

Miért?! Ó, miért kellett annak meghalnia a könyvben, aki meghalt, és miért nem az nyiffant ki, akinek kellett volna. Az a személy még mindig él, és… hát nem virul, de akkor sem kéne még élnie ennek a főméltóságnak a Seelie udvarban. Tulajdonképpen kezdek már fejre állni ettől a két udvartól. Valahogy egyre unszimpatikusabb számomra ez a két udvar.
Még mindig úgy érzem, hogy nem kaptam eleget Doyle-ból, Fagyból, Rhysból és Misztrálból. Belőlük szó szerint a túladagolás is kevés lenne. :D
Összességébe véve ez a rész most nem volt annyira kiemelkedő a sorozatból, de szerintem ez csak egy átkötő történet volt, ami egy izgalmasabb részt hívatott előkészíteni.

Petra_Nemes>!

– Néha el kell veszítened valamit, hogy értékelni kezdjed – mondtam halkan.

Azazel>!

Hogy is van az a mondás? Bottal és kővel árthatsz nekem, de a szavak leperegnek rólam. Bárki is találta ki, fogalma sincs arról, mekkora ereje van a szavaknak. Mélyebbre vághatnak, mint bármely kés, nagyobbat üthetnek, mint bárki ökle, olyan részeidet érinthetik, amelyet fizikai erővel soha nem érhetnek el és vannak olyan sebeket ejtő szavak, amelyek soha nem gyógyulnak be, mert akárhányszor a fejedhez vágják, megbélyegeznek vele, és a seb újból felfakad. Olyan, akár egy korbács, minden egyes alkalommal megsebez, amíg úgy nem érzed, hogy a csontodról is lehánytja a húst, de a világ nem lát rajtad sérüléseket, ezért azt hiszik, semmi bajod, miközben belül minden egyes alkalommal meghalsz.

klaraboglarka P>!

Andais azt mondta, az emberek szeretetből, tiszteletből vagy félelemből követnek. Én a szeretetet részesítettem előnyben, de a félelem is megteszi.

klaraboglarka P>!

Doyle megszorította a kezemet, és egy pillanattal később Fagy is ugyanazt tette.

Kapcsolódó szócikkek: Doyle · Fagy
klaraboglarka P>!

Rhys a fehéret és a krémszínt részesítette előnyben, a derekáig érő fehér göndör fürtöktől a krémszínű zakón keresztül az asztal alatt rejtőző világos bőrmokaszinig.

Kapcsolódó szócikkek: Rhys (Fehér lovag)
klaraboglarka P>!

Végül Kittónak jutott eszébe a megoldás.
– Én leszek a lábtartód.

Kapcsolódó szócikkek: Kitto
klaraboglarka P>!

Hamarosan feltűnnek majd a pletykák Galenről és Aislingről, hogy nem csak barátok, mert Amerikában senki nem érti meg, hogy a férfiak is megfoghatják egymás kezét úgy, hogy csupán barátok.

klaraboglarka P>!

Most Sholto adta oda nekem a zakóját, hogy legalább fölül ne fázzak.
– A víz szélén vissza kell majd adnom neked, és akkor még jobban fogom érezni a hideget, amikor visszamegyek a házba – tiltakoztam.
– Nem kell, tartsd meg addig, amíg újra el nem jövök. Jólesik a gondolat, hogy hordasz valamit, ami az enyém. Úgy add vissza nekem, hogy érezzem rajta a bőröd illatát, és boldog leszek.
Erre lehetetlen volt nemet mondanom.
– Rettenetesen romantikus vagy, királyom – mondtam.

Kapcsolódó szócikkek: Meredith Gentry · Sholto
klaraboglarka P>!

– A biztonságáról gondoskodunk, és a gyilkost meg fogjuk büntetni. A kis goblinja önérzetünkben addig sértegetett, amíg hajlandóak nem voltunk idejönni, hogy megvédjük önt és a kisbabákat.

Kapcsolódó szócikkek: Kitto