Árnyak ​csókja (Merry Gentry 1.) 301 csillagozás

Laurell K. Hamilton: Árnyak csókja

Meredith Gentry az Amerikai Tündér Hercegnő. Jelenleg azonban Los Angelesben dolgozik természetfeletti ügyekre specializálódott magándetektívként. Nagynénje, a Levegő és Sötétség Királynője egy napon érte küldet, és Merry akarata ellenére hirtelen ismét az események sűrűjében találja magát. A feladat egyszerű: élveznie kell a leggyönyörűbb, halhatatlan férfiak társaságát. Siker esetén jutalma a korona és az élete. Kudarc esetén a halál…

Eredeti megjelenés éve: 2000

430 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789637118623 · Fordította: Hodász Eszter

Meredith Gentry · Doyle · Sholto · Fagy · Kitto · Rhys (Fehér lovag)

Nikolett0907 P>!
Laurell K. Hamilton: Árnyak csókja

Igen, tudom háromszor olvastam és ráadásul, most egy hónapon belül kétszer…de nem azért, mert annyira tetszett, hanem, mert nem akarom elhinni, hogy a legek legkedvencebb íróim egyike ennyire gurul le a lejtőn.

Az eleje szerethető, szókimondó, kissé túl magyarázó, de rendkívül pulzáló és van benne valami vonzás, amit nem is igazán tudok megmagyarázni honnan ered. De azt igen, hogy olyan 70 oldal után égnek állt a hajam és annyi, de annyi mindent ki lehetett volna hozni ebből az alapötletből…csak fogom a fejem.

Nem is mondok semmit….egynek megfelelt.

Alexandra0924>!
Laurell K. Hamilton: Árnyak csókja

Na itt aztán igazán központi helyen van az erotika, a vágyak és a testiség. Mindez úgy, hogy van cselekmény, az események pörögnek.
Kellett egy pár fejezet mire belerázódtam, túl sok volt a „lény”, csak kapkodtam a fejem. Egy idő után, mire megszoktam a sebes tempót már egész jól tudtam követni, hogy ki kicsoda és micsoda.
Merry-vel meggyült a bajom…. hol kedveltem, hogy nem… nagyon nem. Értettem és megértettem, mit miért tesz, de az egyik pillanatban még egy félénk kismadárka, a következőben meg ő a „hű-de-erős” végzet asszonya…. egy biztos, van benne pár löket a nagynéniből is.
Aztán itt vannak a pasik, akiket más-másért lehet szeretni, vagy vágyni rájuk.
Hozzám eddig legközelebb Fagy és Doyle áll, és ha választani kell akkor Fagy. Egyenlőre fogalmam sincs miért, de valahogy Ő felkeltette az érdeklődésemet.
Galen szerintem sem lenne neki ideális választás és én sem bízom túlságosan Rhys hűségében, de még úgy érzem sok minden fog történni. :-)
Kitto-t egenlőre nem igazán tudom hova tenni…

Összességében tetszett! Gyors pörgős történet, egy kis belerázódás után nagyon is élvezhető. Nem mondom, hogy első nekifutásra végigolvasom az egész sorozatot, de most még a kövi résszel folytatom. :-)

Dyus33>!
Laurell K. Hamilton: Árnyak csókja

Mivel az írónő Anita Blake sorozatát szeretem, spontán ötlettől vezérelve ebbe is belekezdtem, és olvastam, és olvastam, míg már csak 30 oldal maradt…
Doyle a befutóm :)

Szimirza>!
Laurell K. Hamilton: Árnyak csókja

Az eleje nem hogy elvarázsolt és lekötött volna, hanem nagyon untatott. Nehezen indult be és végig voltak hullámvölgyek, amikor simán csak láttam a betűket, de nem a mögöttes tartalmat nem. Ettől eltekintve szerintem még fogok olvasni az írónőtől.

Heni_könyvespolca P>!
Laurell K. Hamilton: Árnyak csókja

Tetszik az írónő stílusa, egyedi világa a sorozatnak. Anita Blake rajongó vagyok ezért kezdtem el ezt a sorozatot is. Viszont az kicsit jobban megfogott, de remélem ez is magával ragad!

Petra_Nemes>!
Laurell K. Hamilton: Árnyak csókja

Első könyvem az írónőtől, ezért nem adok rá rögtön rossz véleményt. Egy nagyon is érdekes világot teremtett – még ha sokszor nem is tudtam követni, hogy ki milyen fajhoz tartozik, és mi köztük a különbség. Elképzelhető, hogy nem akarta rögtön lelőni a poént, ám attól függetlenül, hogy nem mindent értek, a kíváncsiságom egyáltalán nem lankadt.

Meredith viselkedésén párszor eltátottam a számat, mivel nem csupán szeret szexuális életet élni, én már nimfomániásnak nevezném. Ez már alapjában meghatározza a könyvet – és a sorozatot – de ő nem csak a saját fajával – vagy ahhoz hasonlókkal kerül közeli viszonyba, hanem mindenféle fajjal. Ezen nem tudtam túllépni. Nagyon beteg. spoiler
A cselekmény kissé döcögősen indult be, de amint megtörtént a változás, már szinte repkedtek az oldalak. A karakterek érdekesek, szerethetőek, és bár rengetegen vannak, mégsem vesztem el a sok név miatt.
Remélem, hogy nem egy felejthető sorozatot kapok!

Agatha >!
Laurell K. Hamilton: Árnyak csókja

Reménykedtem benne, hogy az írónő Anita Blake sorozatának színvonala azért kezdett el zuhanni, mert új sorozatba fogott, és abba invesztálta energiáit, tehetségét, fantáziáját. Nos, az 1. könyv %-os értékelése láttán ez a reményem megingott, és most, hogy el is olvastam, végképp meghalt.
Bár igaz, fantázia van ebben a könyvben, számomra túl sok is: teljesen elvesztem ebben a fey-brownie-sidhe-goblin-sluagh-pixie világban, és nem a jó értelemben. Ebben a katyvaszban úgy megkeveredtem (ki milyen faj, kivel van, kinek az ellensége), mint nokedlitészta a háziasszony táljában.
Röviden: voltak benne potenciális lehetőségek – és emiatt még fontolás tárgya, hogy adjak-e esélyt a 2. résznek, – de összességében csalódtam benne.

klaraboglarka P>!

2013:
Apukám nyomta a kezembe a könyvet, miután órákig dumáltunk, hogy neki mi a kedvenc könyve/sorozata, én miket szeretek, neki milyen könyvei vannak az otthoni könyvtárában (van vagy 500) és abból mi romantikus. Na ez az, amiben van..azaz valami hasonló.

Mikor elkezdtem, teljesen semlegesen álltam hozzá, hogy vagy tetszik, vagy nem. Néha beleolvastam, de amúgy nem érdekelt. Aztán egyik nap unatkoztam, nekilendültem, és ezzel együtt a történet is beindult egy olyan úton, ami jobban megfogta az érdeklődésem.

Nekem borzasztóan tetszik Merry karaktere, a gondolkodása, törekvése és úgy nagyjából mindene.

Imádtam, hogy egy teljesen új világba csöppentem bele, minden új, már-ahogy, eredeti.
Folyamatosan újabb és újabb problémák bukkantak fel, amik valahogyan, de a végükre megoldódtak.
Az utolsó 50 oldalnál még mindig nem tudtam, hogyan fog végződni a könyv, csak gondolkodtam…itt még sok mindennek kell történnie. Részben nem tévedtem, mert van folytatása a könyvnek, de az írónő jó lézárast írt a könyvnek.
Nemsokára elkezdem a folyatást:)

2020:
újraolvasás
Még mindig odavagyok Merry karakteréért, és imádom az írónő stílusát. Borzasztóóan!!

_Katie_ P>!
Laurell K. Hamilton: Árnyak csókja

Megmondom őszintén, hogy a százalék és az értékelések alapján rosszabbra számítottam, de nem volt ez annyira vészes. Persze erre a történetre is igaz, mint az Anita Blakeesekre, hogy tele van WTF meg hihetetlen pillanatokkal, de úgy látszik, Laurell K. Hamiltonnál ez már csak így megy :)))
Az esetek nagy részében untatott ez a sok leírás és hogy ki-kivel-hova-merre-meddig az eltelt cirka ezer évben. Persze ha tündérekről van szó, akkor nem beszélhetünk öt vagy tíz évről, de ez a sok info elvitte a történetet egy uncsi kategóriába. Amikor viszont történt valami, csak a fejemet kapdostam ide-oda.
Összességében nem volt ez rossz. Meredith és a háreme biztos vagyok benne, hogy szolgáltat még nekünk pikáns jeleneteket és tuti, hogy lesznek még olyanok, akik ki akarják szerencsétlent nyírni. mer' ez má alap Hamilton asszonyságnál….muhaha

kte P>!
Laurell K. Hamilton: Árnyak csókja

Olvastam már az Anita Blake sorozat néhány részét, így sem a stílus, sem a szexjelenetek száma nem volt meglepetés, a kivitelezéssel mégsem vagyok elégedett. Meredith sokban hasonlít Anitára pl. alacsony, minden férfiért odavan vagy legalábbis meglátja a vonzó tulajdonságaikat, az írónőnek nem sikerült számomra egyedivé tennie. Az alaphelyzet, a tündérek és az emberek világa, a sok egyéb mágikus fajjal és keveredéseikkel érdekes és mivel nem ismerjük részletesen, így sok lehetőség van a cselekmény és az intrikák megcsavarására, amire az olvasó nem számít. A szexjeleneteket nem mondhatom teljesen öncélúnak, mert van szerepük az eseményekben, mégis a végére sok lett belőlük. A ruhák, öltözékek leírását is sokalltam. A hibák ellenére olvastatja magát, talán épp azért mert lassan halad a cselekmény, én pedig kíváncsi vagyok, hogy mi fog történni a szereplőkkel.

Francica>!

Az udvariasság soha nem fáj. Ha kell, később még mindig lehetek udvariatlan.

10. fejezet

Francica>!

Néhány döntésben hallgathatsz a szívedre, máskor meg az eszedre; de ha kételkedsz, akkor az eszedre hallgass – ez fog életben tartani.

232. oldal, 21. fejezet

klaraboglarka P>!

– Vártunk rád, vetélytársnőnk – mondta az egyik köpönyeges alak. Egy nő hangja volt.
– Vetélytársnő?
– Ringyó – szólt egy másik hang.
– Irigykedsz? – kérdeztem.

Kapcsolódó szócikkek: Meredith Gentry
Belle_Maundrell >!

Mások úgyis megpróbálnak boldogtalanná tenni, nem kell megkönnyíteni a dolgukat azzal, hogy már te megteszed.

7. fejezet

Francica>!

Lehet, hogy valami nincs rendben velem, de egy ponton túl vagy elfogadod, hogy ki és mi vagy, vagy egész életedre boldogtalan leszel.

7. fejezet

Petra_Nemes>!

Ha valakit először látsz levetkőzni, akkor illik valami bókot is mondanod.

Belle_Maundrell >!

Egy nő soha nem viselhet elég ékszert vagy fegyvert.

19. fejezet

Morn>!

Azt mondják, hogy soha ne nézz vissza, de ha nem tudod, hogy mi van előtted, akkor mi más marad, mint a visszatekintés?

22. fejezet (247.o.)

Belle_Maundrell >!

Néha a hamis vigasz jobb, mintha egyáltalán nem lenne vigasz.

9. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: vigasz
Karacsinta>!

– Ha nem tudsz valamit, az nem tudatlanság. De az, ha csak színleled a tudást.

Merry Gentry sorozat · Összehasonlítás