Nincs ​bocsánat (Tracers 3.) 57 csillagozás

Laura Griffin: Nincs bocsánat

A vörös bombázót, Mia Vosst nemcsak kirabolják, de kis híján meg is ölik. Az ügyben a sármos Ric Santos nyomoz, akit Mia, a fiatal DNS-szakértő már régóta vonzónak talál. Mia üzenetet kap: az unokaöccsét elrabolták, és azt követelik, hogy semmisítse meg egy gyilkosság bizonyítékait. Ő engedelmeskedik – és ezzel indítja el az igazi lavinát! Nemcsak szakmai hírneve forog kockán, de az élete is újra veszélybe kerül. Végül Ric Santos védelmébe veszi, és a halálos fenyegetés árnyékában együtt töltenek egy felejthetetlen hétvégét. A gyilkos még mindig szabadon jár, és már csak Miára vadászik. Ráadásul az ügybe az FBI is beszáll, mert kiderül, hogy a gyilkos csak a kéz. A fej sokkal magasabban van. Az Igazságügyi szakértők sorozat második magyarul megjelent darabjában az utolsó pillanatra is marad izgulnivaló.

Eredeti cím: Unforgivable

Kossuth, Budapest, 2013
272 oldal · ISBN: 9789630975131 · Fordította: Angster László
Kossuth, Budapest, 2013
376 oldal · ISBN: 9789630975520 · Fordította: Angster László

turanett P>!
Laura Griffin: Nincs bocsánat

Ez a rész nagyon tetszett, bár nekem egy kicsit hiányzott Alex és Nathan. Bár Alex kapott egy kis szösszenetet, de nekem ez kevés volt.
Mia és Rick párosa érdekes volt. Ricket sokáig nem tudtam hova tenni, illetve nem is nagyon kedveltem. Elég sajátosan bánt Miaval, illetve sokszor nem is hitt neki. Mi helyében én már hagytam volna a fenébe, de aztán változni kezdtek a dolgok. A nyomozás része izgalmas volt, bár Mia elég makacs teremtés, és azért kérhetett volna egy kicsit több segítséget. Illetve a bizonyítékos dolognál, én azt hittem, hogy majd kitalál valamit, de sajna nem. Nagyon olvastatja magát, és a krimi szál nagyon izgalmas. Miután Rick is kihúzza a fejét egy bizonyos testrészéből, a romantikus szál is beindul. Összességében jól szórakoztam, csak sajnálom, hogy a kiadó a többi részt már nem hozza.

Tamlilla>!
Laura Griffin: Nincs bocsánat

Végre valahára egy olyan krimi, amit tudtam szeretni!
Nagyon kedvelhető karakterekkel és jól kidolgozott bűnügyi elemekkel építette fel az írónő ezt a történetet. A szerelmi szál teljesen összhangban volt a cselekménnyel, és pont megfelelő mértékben volt jelen.
Én nagyon élveztem.

_Enii_>!
Laura Griffin: Nincs bocsánat

Lebilincselő krimi némi romantikus beütéssel. A könyvet gyakorlatilag végigizgultam és folyamatosan járt az agyam,hogy „akkor most ez hogyan/kivel?”. Nagyszerűen megírt könyv,izgalmas cselekményszállal és érdekes karakterekkel. Krimi rajongóknak kötelező,romantika kedvelőknek pedig erősen javallott. ;)

Laura Griffin: Nincs bocsánat

Nem volt se jobb, se rosszabb az első kötetnél, csak kicsit más. Nem tudom, mi történhetett a 2. kötetben, nekem hiányzott Alex és Nathan. (Alex ugyan egy kis mellékszerepben visszatér, de már messze nem ő mozgatja a szálakat, Nathan pedig teljesen eltűnt). Megkaptuk helyettük Miát és Ric-et, és egy kicsit fura krimit, ahol nem biztos, hogy minden nyomot logikusan végig elemeztek a rendőrök, itt-ott nekem kicsit ad hoc-nak tűnt a következő lépés. Megvolt a romantikus szál is, bár ezt én már néha inkább erotikusnak nevezném – az ilyen leírásokhoz meg elég egy nő és egy férfi, nem kell okvetlenül DNS-szakértőnek, illetve macsó rendőrnek lenniük. Bár lehet, hogy így érdekesebb. Összefoglalva: egyszer olvasható történet, és inkább a nem kifejezetten krimikedvelőknek ajánlom. Bár volt izgalom, voltak fordulatok, viszonylag könnyen olvasható a könyv, de én rátennék valamilyen erotikus címkét is!

baba03 P>!
Laura Griffin: Nincs bocsánat

Ez a rész sem volt rossz, de nekem az előző jobban tetszett. Ric nekem kicsit fura volt, valahogy olyan semleges maradt. Lehet, hogy azért, mert mesterien rejtette el az érzéseit. Vele szemben Mia nyitott könyv volt, aki tudta mit szeretne, mit vár el a kapcsolatuktól és Rictől.
A nyomozás része érdekes volt, ahogy összekapcsolódtak a szálak a múltban és a jelenben. A gyilkosra spoiler sokáig nem derült fény, még egy csavar is volt a végén. spoiler Érdekes volt, hogy Mia mit tett azért, hogy a szeretteit biztonságban tartsa, illetve az is, hogy ennek mennyire nem lett következménye. Na nem mintha bánnám, hiszen nem igazán volt más választása.
Nem tudom, hogy jelenik-e meg még a sorozatnak több része magyarul, de én nagyon örülnék neki. Ric tesójára például kíváncsi lennék. Na meg a társára is. :-)

kaata15>!
Laura Griffin: Nincs bocsánat

Igazán izgalmas, kalandos történet volt. A szereplőket is szerettem, noha néha Ric elég nyers volt. Imádom a jó kis nyomozós történeteket, romantikával megfűszerezve, már alig várom az írónő következő könyvét!

Szisszamisza>!
Laura Griffin: Nincs bocsánat

Az eleje döcögősen indult, sok volt az uncsi rész, nem nagyon történt semmi, de aztán kezdtek beindulni az események. Ric nem volt szimpi elég sokáig, sokszor szívesen orrba vágtam volna Mia helyében. A nyomozós szál érdekes, nem lehet kitalálni előre ki rosszfiú (de lehet csak nekem nem esett le). Összességében nagyon tetszett, amúgy is szeretem az ilyen Dr. Csont és CSI sorozatokat, lehet beszerzem az első részt is.

Barbi0613 P>!
Laura Griffin: Nincs bocsánat

Számomra néhol Rick kicsit durva volt, de ez talán a munkája miatt volt.
Mia pedig néha esetlennek tűnt.
De attól még egy nagyon izgalmas romantikus-krimi volt!
Köszönöm @Ella a könyvet még egyszer! :))

mokus33>!
Laura Griffin: Nincs bocsánat

Kicsit összefüggéstelen volt a krimi szál, sokszor elnagyolt volt, néha csak kapkodtam a fejem egy-egy mozzanatra, hogy ez most hogy is derült ki? Néha légbőlkapott információkon ment tovább a nyomozás, ez zavart valamennyire, még ha tudom, hogy ebben a romantikus krimiben nem csak ezen volt a hangsúly, hanem a romantikán is, de azért többet vártam volna a bűnűgyi száltól is. És ha már itt tartunk, a romantikus száltól is… Alapjában véve szeretem a sármos rendőr megvédi a fenyegetett áldozatot szituációt, de itt most nem kaptam meg azt, amit vártam. Talán Ric kissé túlbunkó stílusa, talán a párbeszédek, csipkelődések hiánya tette ezt, mindenesetre valami hiányzott. A történet vége viszont izgalmasra sikerült, ezért végül is jó érzésekkel tettem le a könyvet.

Laura Griffin: Nincs bocsánat

Nagyon jó könyv. Azt hittem nem lesz olyan jó mint az első rész,de szerintem ebben is minden megvolt aminek egy jó krimiben kell. A romantikus szál is tetszett. A két főszereplő annyira összeillett, a mellékszereplők is jók voltak.Az írónőnek ez a könyve is levett a lábamról. Remélem fordítanak majd mást is tőle még, mert ez is elég sokrészes sorozat.

zuna19>!

– Nem gondoltam volna, hogy főzöl.
– Szeretek főzni. – Szedett a levesből a tányérokba, majd amikor megfordult, hogy a tányérokat az asztalhoz vigye, észrevette, hogy Ric a mellét bámulja. Tekintetük találkozott, és Mia ismét érezte a köztük lévő vibrálást. – Olyan ez, mint a vegyészet. Csak itt sokkal többet lehet hibázni, és nem kell olyan precízen betartani a szabályokat. Nekem pihentető. Ha ideges vagyok, főzök.

Cheril>!

– Na tehát. Mi a helyzet a detektívvel? És ha azt mondod, hogy semmi, ledöflek a körömollóval!

Cheril>!

– Ugrottál már szikláról?
– Nem.
– Na, hát régebben gyakran elmentem egy mély vizű ugróhelyre a nagymamáméktól nem messze. És ahogy kimész a szikla szélére, mindig van egy pillanat, amikor magad is csodálkozol, hogy ezt csinálod. És amikor leugrasz, a zuhanás olyan, mintha ki akarna esni a gyomrod. Aztán becsapódsz a vízbe, és akkor az egész egy hatalmas becsapódás. – Sophie csak bámult rá, és Mia érezte, hogy elpirul. – Na mindegy, valami ilyesmi volt. Először félelmetes. Aztán nagyon jó.

zuna19>!

– Egy kis lőgyakorlat ebédidőben? Tudtam, hogy te vagy Lara Croft, csak titkolod!

– Sophie?
– Ismered. – Mia ellépett mellette, és elindult mezítláb a hall felé. Ric követte. – A Delphi Centerben dolgozik. Már ezerszer láttad őt.
– A recepciós? Az a nagy…
– Igen. – Mia egy bosszús pillantást vetett felé.
– …hangút akartam mondani.

zuna19>!

– Csirkét szerettem volna.
– Senki nem eszik csirkét egy bordavendéglőben.
– Én igen.

Cheril>!

Mia elpirult. Figyelmét a jégkrém felé fordította. Levette a doboz tetejét, és belekanalazott. De valaki már megelőzte őt.
– Azt hiszem, egerek vannak a fagyasztóban! – mondta, és bekapott egy jó csokis falatot.

krisztin1>!

– Érdekel valakit ez a rablás? A tulajdonost bevitték a Brackenridge kórházba. Amennyire tudom, hamarosan gyilkosság ügyében nyomozhatunk. Ric, érdekel?
– Most tele vagyok – válaszolta. – És már vannak terveim az estére.
Jonah el tudta képzelni, hogy mik lehetnek Ric tervei. Testőrszolgálat, némi extrával.

gesztenye11>!

Ahogy a tüzet bámulta, hallotta maga mögött a férfi csizmájának a hangját. Aztán az ujjait érezte a hajában és megborzongott. A szíve hevesebben vert. Még nem volt felkészülve erre. Nagy játszmába kezdett, de valójában félt. Szeretett volna belekapaszkodni, és szeretett volna kirohanni az ajtón. Mindezt egyszerre.

178. oldal - Tizenharmadik fejezet

gesztenye11>!

Mia magához vette a táskáját, és leltárt készített: kabát, telefon, kulcsok, táska, testőr.
– Minden megvan?
– Azt hiszem, igen.