A ​vámpír éjjele (Éjfél szülöttei 4.) 197 csillagozás

Lara Adrian: A vámpír éjjele

Legyőzhetetlen vágy, túlvilági érzékiség; az első érintés halálos.

A rettegett harcos, Rio bosszúra szomjazik. Megtorolja a szörnyű árulást. Az útjába kerül azonban egy halandó nő, aki veszélyt jelent a vámpírok klánjára. És egy ősi gonosz erő, amely új életre kel…
Dylan Alexander rosszkor volt rossz helyen. Az újságírónő felfedez egy titkos sírhelyet, amely egy félelmetes és vonzó férfit rejt. Vajon elárulhatja-e azt, aki bevezette a sötét érzékiség birodalmába?

Lara Adrian bestsellersorozatának főhősei félig ember, félig démoni lények, akik több ezer éve velünk élnek. A múltban a Rend őrei garantálták a békét, de a múlt köddé vált, ez már a jövő… Véres háború dúl. A vámpírok ellepték az utcákat, kedvükre lakmároznak, senki sincs biztonságban. A világhírű sorozat folytatása még több borzongást, még több szenvedélyt, még több fordulatot tartogat a műfaj rajongóinak.

Eredeti megjelenés éve: 2008

Ulpius-ház, Budapest, 2010
366 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632541341 · Fordította: Szabó Veronika

Rio (Eleuterio de la Noche Atanacio) · Dylan Alexander

_Leelan_>!

Ó! Az eddigi legjobb! :D
Majd csak beindul a sorozat.
Ettől függetlenül még mindig FTT és Alvilág Urai fanfictionnek érzem.

Alexandra0924>!

Rio, Rio, Rio…. te drága megtört harcos! *sóhaj* ;-D

Tisztázzuk már az elején, én még mindig nem bocsájtottam meg Eva árulását… képtelen vagyok rá, ahogy arra is, hogy felfogjam magát a tényt, ami tett. Szerintem marha nagy önzőség volt részéről, és még ő mondta, hogy szereti Riot…. na, persze.

Dylan viszont nagyon jót tett Rionak, pont ilyen kiválasztotra volt szüksége, aki nem csak magával meg a kinézetével foglalkozik, hanem törtödik a társával. Az anyukáját nagyon sajnálom és mikor bement hozzá a kórházba és megtudta mi a baj, bevallom én is elhullajtottam pár könnycseppet… betudom a babahormonoknak :-)

Rio fájdalmas fejlődésen ment keresztül a történet alatt, nagyon fájt érte a szívem. Izgultam, hogy csak tartson ki, csak tartson ki. De szerencsére ő is belátta, hogy neki Dylan nagyon is jót tesz, és mikor megígérte neki, hogy várni fogja… jaj de szép volt.

Dante és Tess mellé, mostmár tuti helye van nálam Rio és Dylan párosának is.
spoiler

ViveEe P>!
Lara Adrian: A vámpír éjjele

Eddig az ő párosuk, és történetük tetszik a legjobban, bár Teganék csak egy hajszálnyival vannak mögöttük.
Talán eddig ebben a kötetben volt a legtöbb és legizgalmasabb esemény a vámpírháborúban.
Bebizonyosodik, amitől a Rend tartott, és szörnyű borzalmakról olvashatunk. Véleményem szerint a gonosz vezérnek nem túl okos a terve, de ez jelenleg most mellékes is.
Rio teste, lelke, és elméje is szenved a társa árulása miatt. Hátramarad egy öngyilkos küldetés miatt, de a sors elvezeti hozzá Dylant, aki felfedez, és továbbad olyan titkokat, amiket nagyon nem kéne.
Rio kénytelen magával vinni, és helyrehozni a problémát. Nekem tetszett a párosuk, bár itt is ott volt a sorozat védjegyévé vált azonnal szerelem, itt egy kis Stockholm-szindrómával fűszerezve.
De mégis nagyon szerettem a jeleneteiket. Nagyon szerettem, hogy Dylan csak a szépet látja Rióban. Megható pillanatokból nem volt hiány.
Jó lenne, ha így folytatódna a sorozat.

Evika82>!
Lara Adrian: A vámpír éjjele

Rio, te drága megtört testű és lelkű harcos. Már megint a szívemve loptad magad.
Imádás van!
♥♥♥

Kawaii_vIVIv>!
Lara Adrian: A vámpír éjjele

Kicsit csalódott vagyok. Nagyon vártam ezt a könyvet, de közel sem volt olyan jó, mint Dante és Tegan könyve :(
A cselekmény kiszámítható volt, és én Dylan és Rio között nem éreztem akkora szikrát mint az előző párosoknál. Ment itt is a huzavona, amíg a lány rájön kik a fiúk, ő kicsoda stb, de aztán kicsit olyan érzésem volt, hogy az írónő megunta a dolgot és gyorsan egymás karjai közé lökte a főhősöket. Kár érte.
Annak viszont örülök, hogy Rio újra a régi, és végre túlléphet Evan.
Dylan édesanyját sajnáltam, mert nem így kellett volna végződnie ennek.
Az új főgonosz pedig érdekes dolgokat vetít előre…itt már nem lesz könnyű dolguk a fiúknak, ha el akarják kapni őt és az őst.
Persze jöhet a folytatás, mert megszerettem a Rendet és remélem a következő rész kicsivel pörgősebb lesz. :)

meteoritastar>!
Lara Adrian: A vámpír éjjele

Eddig ez a resz tetszett a legjobban. Sokkal tobb erzelmet fejezett ki, amik el is jutottak hozzam. Meglepetest nem igen okozott, hamar rajottem a dolgokra, -persze azert az ellenseg terve meglepett- de igy is megfogott Rio es Dylan tortenete. Megszakadt a szivem Rioert… .
Tetszett, ahogy alakult a kapcsolatuk es egyre tobb minden kiderult az ellensegrol is.
De sajna ennek a resznek se tudok maximalis csillagot adni. Ugy sajnalom, hogy par dolog csak felszinesen lett emlitve, pedig szivesen olvastam volna meg rola.spoiler Rio kepessegerol tobbet szerettem volna tudni. Es hiaba volt a Rend tobbi tagja aktivabb itt, de meg mindig keves. Tobb kell beloluk, hogy jobban erzodjon a kapcsolatuk….

Egyebkent a Rio nevevel kapcsolatos reszek kulon csillagot erdemelnek :)):))

Na, hol az a kovetkezo resz? :)):))

Lizz_>!
Lara Adrian: A vámpír éjjele

Rio..Én drága összetört emberem … lehettél volna jobb is . A sorozatban ez az első könyv ahol jobban érdekelt a háttérben folyó események mintsem a páros >< 3 és fél *

Paulina_Sándorné P>!
Lara Adrian: A vámpír éjjele

Rio és Dylan részeit imádtam a történetben. Tetszett, ahogy alakult a kapcsolatuk, ahogy közeledtek egymás felé. Nem semmi képessége van Dylan-nak. spoiler Eva-nak egy kicsi megbocsátás jár a tettéért, de csak egy kicsi.

Silverlight>!
Lara Adrian: A vámpír éjjele

Még mindig nagyon szeretem ezt a sorozatot. És itt is egy kedvemre való páros jelenik meg. Szerintem csöppet sem szokványos a történet. Én különösen szeretem, ha valaki csak úgy belecsöppen ebbe a titokzatos, rejtélyes cselekménybe, s nem eleve a részese. Az valahogy elveszi az egész varázsát. Rio egy megtört, elárult férfi. Nagyon sajnálatra méltó, főleg mert lelki sebei mellett, más sebek is kínozzák. Dylan egy csodálatos, erős karakter. Egy olyan nő, aki családi fájdalmán túllépve is képes a szeretett férfi mellett állni. Nekem nagyon tetszett, ahogyan hatott a férfira, s változásokat idéz elő a jellemében. A bizalom kiérdemlésének története ez. A könyv borítója azonban gyalázatos.

Ulpius-ház, Budapest, 2010
366 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632541341 · Fordította: Szabó Veronika
Móni0630>!
Lara Adrian: A vámpír éjjele

Ezt a részt is nagyon hamar megszerettem. Rióval kapcsolatban olyan érzésem volt mint az előző rész férfi főszereplőjével. Vagyis kedvelem a „lelki sérült pozitív” karaktereket.
Dylant is imádtam a kezdetektől fogva a kérdéseivel együtt. Jó kis rész, bonyolódik a harc.

Francica>!

Te lángolsz. Hozzád érek, és én is belobbanok. Megcsókollak, és űz a vágy, hogy még többet kapjak belőled. Felemésztesz… mint soha senki előtted, és biztosan tudom, hogy ezután sem lesz senki más.

Sunshine>!

—Ördög és pokol — szitkozódott az orra alatt. — Tűnj el gyorsan, mielőtt visszacipellek a lakásomba, és kikötözlek az ágytámlához.
—Az érdekes lenne.
—Majd emlékeztess rá később. Amikor visszajössz.

Sunshine>!

— Ha a véred a szervezetembe jut, örökké tartó, eltéphetetlen kötelék alakul ki köztünk. Mindig érezni foglak — kötődni fogok hozzád —, amíg csak élsz.
—Ó —felelte a lány gyengéden. —Mi pedig határozottan nem akarjuk ezt. Amikor te imádsz zárkózott és magányos lenni.

Sunshine>!

Mindig is szabad szellem volt, állandóan beleszeretett valakibe, és esküdözött, hogy ő az igazi. Azt hiszem, magába a szerelembe szerelmes.

Kapcsolódó szócikkek: szerelem
Sunshine>!

Hú, ez legalább olyan jó volt, mint pengét nyelni.

Sunshine>!

Randiját a halállal egyelőre elnapolta, de amint megoldódik a jelenlegi szituáció, mindörökre kijelentkezik.

bbabri>!

A nő sehogy sem illett oda makulátlan fehér blúzában és kifogástalan, élére vasalt elefántcsontszín nadrágjában.

Sunshine>!

Megtalálnia őt Manhattanben lehet, hogy fejtörést okozna neki… nem egészen harminc másodpercig.

vklara >!

– Most pedig elveszem a kezem. Csendben kell maradnod. Világos?
A lány lassan pislogott. Alig láthatóan, remegve biccentett.
– Rendben – kezdte elvenni a kezét Rio. – Jól van, ügyes vagy.
A lánynem sikoltott.
Helyette inkább megharapta.