A ​vámpír csókja (Éjfél szülöttei 1.) 346 csillagozás

Lara Adrian: A vámpír csókja

Legyőzhetetlen vágy, túlvilági érzékiség; az első érintés halálos.
Félig ember, félig démoni lények ők, akik több ezer éve velünk élnek.
A múltban a Rend őrei biztosították a békét, de a múlt köddé vált, ez már a jövő…
Véres háború dúl. A vámpírok ellepték az utcákat, kedvükre lakmároznak, senki sincs biztonságban. A Rend közbelép, de harcosainak lelkében sötét titkok rejlenek.
Lesznek, akik győzedelmeskednek, és lesznek, akik elbuknak, de minden harcosnak tudnia kell: ha a szerelem megkísérti, csakis egy kiszámíthatatlan és kegyetlen nő képében teszi, és ez még a legkeményebb harcost is térdre kényszeríti.

Gabrielle egy bárban pillantja meg a sötét hajú, érzéki férfit. Beleborzong a nézésébe, azonnal megkívánja. Pár pillanat múlva azonban egy véres gyilkosság szemtanúja lesz, és túl későn eszmél rá, hogy démoni játszmába keveredett egy vámpírfejedelem oldalán…

Eredeti megjelenés éve: 2007

Ulpius-ház, Budapest, 2009
404 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632542409 · Fordította: Szabó Veronika

Tegan (Midnight Breed) · Lucan Thorne · Dante · Gideon · Gabrielle Maxwell

csillagka>!
Lara Adrian: A vámpír csókja

Szinte mindenki azt mondta olyan mint FTT, hát nem. Nekem ez túl sötét, túl kegyetlen. Sajnos sem a történetet, sem a szereplőket nem tudtam még a legalapvetőbb szinten sem megkedvelni, Gabby kimondottan idegesített, az alaptörténetével együtt, amit végképpen nem értettem, miért kellett az az első fejezet? Na mindegy valamivel ki kell tűnni a tömegből, sajnos ennél még Drakulába is több emberség szorult, és intelligencia.
Folytatni sajnálom az időt, pedig a földönkívüli múlt kimondottan érdekes fordulatot is jelenthetett volna, persze megint elrontva ezzel a kiválasztott maszlaggal.

ViveEe P>!
Lara Adrian: A vámpír csókja

Az alaptörténet jó. A vámpírok az emberek között élnek, táplálkoznak belőlük, de egyes vámpírokon teljesen eluralkodott a vérszomjuk, és félő, hogy lebuktatják a fajt a féktelen tombolásukkal. De a faj legerősebb harcosaiból álló csapat arra tette fel életét, hogy megállítsa őket. Ezek a harcosok egy fedél alatt laknak. Minden könyv egy adott harcosról szól, és az ő párjáról.
Ez a könyv a csapat vezetőjével kezd. És persze van egy sötét magába forduló tag is.
Tök jó, de ezt már Ward megírta sokkal jobban… Tudom, ott alantasok voltak, nem vámpírok, de akkor is..
No. Maga a vámpírok származása érdekes, emlékeim szerint elég jó kis bonyoldalmakhoz vezet a későbbi kötetekben.
Viszont itt a két főszereplővel nehéz érdemben mit kezdeni.
Gabrielle szemtanúja lesz egy vámpírtámadásnak, és így akad össze Lucannel. Emellett beépített radarja van a vámpírokra, ami vonza is, emiatt extrán sokszor kerül bajba.
Egyik karakter sincs rendben, és nem az elfogadható kicsit sérült vagyok, de együtt rendbehozzuk módon.
Gabrielle az első találkozás után már olyan hormontúltengést kap, hogy már aggódtam nem-e lesz valami baja.. Sajnos alig pár szó beszélgetés után (és az is egy ember szétcincálásáról folyt) már teljesen oda van Lucanért.
Lucan pedig kezdetben hozza a rejtélyes szexi idegent, de ahogy jobban „megismerjük”, számomra egyre kevésbé megnyerő.
Kifejezetten kiakasztott, hogy előbb volt altáji puszilkodás, mint csók. Nem mondanám amúgy, hogy szépen, érzékien voltak megírva az aktusok.
A pasi nyüglődése pedig egyáltalán nem tetszett a végén.
Ettől függetlenül voltak szép és izgalmas részek is, és úgy rémlik jobb lesz a sorozat, de majd meglátjuk.

Lizz_>!
Lara Adrian: A vámpír csókja

Nem is tudom mit írhatnék erről a könyvről . Mikor belekezdtem azt hittem találtam egy jó kis vámpíros storyt , erre ezt kaptam . Nem viccelek , voltak olyan jelenetek ahol elgondolkoztam hogy ezt én miért olvasom erre a válasz : mert olvastatja magát + azért minden emberben van valamennyi természetes kíváncsiság ami a további olvasásra sarkalja . Azt hiszem bennem is ez történt .
De hogy valami jót is írjak róla : az alap cselekmény jó volt csak sérelmeztem , hogy eléggé hasonlított a fekete tőr testvériség sorozathoz , amit mellesleg imádok . A karakterek jó pofák , de szerintem többet is ki lehetett volna hozni belőlük . Alapjáraton 3* de kapott még egy felet jó indulatból . A sorozatot pedig folytatom , mivel mégis csak kíváncsi természettű vagyok meghintve egy kis mazochista hajlammal . :D

U.I. Nem vagyok egy angol zseni , de szerintem a magyar fordítással valami probléma van , mert eléggé gyengére sikeredett .

Alexandra0924>!
Lara Adrian: A vámpír csókja

A sorozat már ezer éve itt van a polcomon, de valahogy nem emlékszem, hogy olvastam volna már… viszont egy két rész ismerős volt… na ennyit rólam :-D

Imádom a romantikus fantasy könyveket és ha még az erotika is a része, akkor tuti nyerő nálam. Most sem volt ez másként. Tetszett, hogy bár vámpíros történet, volt benne egyediség is. Igazn olvastatja magát, tulajdonképpen alig aludtam valamit, mert muszáj volt tovább olvasnom. Tudjátok, azaz érzés mikor „jaj csak még egy oldalt… jaj csak még egy fejezetet… oh, már csak 30 oldal… b@sszus, máris vége?????”.
Én most így jártam, és nem bánom, hogy keveset aludtam, mert megérte :-D

Gabrielle
Na az ő helyében én lehet megbolondultam volna… szegény csak kapkodta a fejét, hogy most mi van. Nem lehetett könnyű neki, és nem is volt, de kemény fából faragták és kitartott. Még mikor Lucan kirántotta alóla a talajt és elárulta az igazat, akkor is kiállt magáért.

Lucan
Tipikus könyves álompasinak/vámpírnak mondanám. Oda vissza lettem volna tőle még a tini koromban, és most is csak kicsi hiányzott hozzá hogy behódoljak neki, de azóta változtam és nekem nem volt elég…. őőőő… uralkodó (?)…. domináns (?)…. igazbából passz.

Ősszeségében nagyon tetszett, és tuti újraolvasós lesz, ráadásul nagyon is kíváncsi vagyok a többiekre, és a történetükre. :-)

_Leelan_>!
Lara Adrian: A vámpír csókja

Érdekes, hogy ezt a könyvet is harmadjára olvastam el, mégis újdonság hatásával ért. De nem azért mert annyira jó lett volna, hogy újabb és újabb kedvelt momentumokat találtam volna benne.
Nem… ez a könyv olyan szinten felejthető és buta számomra, hogy egyszerűen csak elfelejtem az égsz történetet.
Idegesítő és logikátlan „alfahím” akivel őrülten jó a szex kb. 10 perc ismeretség után; és egy buta, sztereotíp női főszereplő aki igazán irritáló tud lenni.
A cselekmény gyakorlatilag nulla és sajnos nekem nagyon hasonlított mindig is Kresley Cole, J.R.Ward és Gena Showalter világára. Mintha minden sorozatból kiollózott volna négy dolgot ag írónő és abból csinált volna moslékot.
Nem a legjobb évkezdés, és hataorozottan nem lendített ki ag olvasási válságomból. Helyette viszont nem kellett gondolkodnom xD

Silverlight>!
Lara Adrian: A vámpír csókja

Első kötethez képest jól sikerült, érdeklődést felkeltő kötet. Érdekes volt olvasni, hogy egy teljesen laikus ember, hogyan fedezi fel és érti meg az ismeretlent, a különlegességet, a tehetséget és a vámpírságot magát. A két főszereplő között megvan a kémia, s bőven akad érzelem is. A kapcsolatuk alakulása elég hullámvölgyes, főleg Lucan aggodalmai és felelősségvállalási terhei miatt. Nekem tetszett ez a rész, mert megismerhettem az egész történet alapját, előzményeit.

Ulpius-ház, Budapest, 2009
404 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632542409 · Fordította: Szabó Veronika
meteoritastar>!
Lara Adrian: A vámpír csókja

Második olvasásra sem tetszett jobban.
Pedig minden van benne, ami egy jó vámpíros könyvhöz kell.
Imádom a harcos vámpírokat, akik arra esküdtek, hogy elintézik az ellenséget. De persze jön a nő és bezavar a terveikbe. Ebben is ez mind meg volt. Egy jó csapat, különböző stílusú tagokkal, akik szerették piszkálni egymást.
De hiányzott belőle valami. Egyszerűen nem tudott úgy lekötni, mint más hasonló könyvek.
Az biztos, hogy szerettem volna még bele több humort, több közös jelenetet a csapattal, több olyan pillanatot, ahol jobban megismerhetem őket. Ami miatt életszerűbb lesz a történet.
A másik pedig, hiába nagy a fantáziám. Nagyon nyitott vagyok. Elfogadok szinte mindenféle magyarázatot, de ahogy a könyv ahhoz a részhez ért, ahol el lett mesélve a vámpírok történelme, eszembe jutott, hoy jajj tényleg. Első olvasáskor is szinte felnevettem itt. Most is. Jó elfogadtam. Ki tudja, még akár lehetséges is lehet. De ezt váltja ki belőlem akkor is.
Mivel már olvastam a következő 3 részt, amik egyre jobbak és jobbak, így akik csalódtak ebben a részben, próbálkozzanak nyugodtan a folyatásokkal.

turanett P>!
Lara Adrian: A vámpír csókja

Igazából már nagyon régóta halogattam ezt a könyvet, nem is tudom ,hogy miért, talán a borító, nem is tudom.
A lényeg, hogy a kezdeti nehézségek ellenére, egész jó kis történet kerekedett ki belőle. A vámpírok és a vérfarkasok a gyengéim, imádom őket. Ha találok egy történetet, ami ilyen témájú, akkor nem kérdés, hogy elolvasom.
Gabrielle elég rendesen a mélyvízbe került, egy átdorbézolt éjszaka után. Olyat lát amit nem lett volna szabad. Itt lép be a képbe az arrogáns, irányításmániás Lusan. Igaz, voltak esetek, amikor jól megcsapkodtam volna, de nincs mit tenni imádom a pasit. Maga a történet nem volt tökéles, voltak buktatói, de valahogy mégis működik a dolog. A mellékszereplőket is nagyon megkedveltem, egy pár vámpír történetére kíváncsi is lettem. Remélem azok is hasonlóan jók lesznek.

Paulina_Sándorné P>!
Lara Adrian: A vámpír csókja

A vámpírok a gyengéim. Igaz ebben a sorozatban nem Ward vámpírjai vannak, őket sem kell félteni. Kedvelhetőek, szimpatikusak. Lucan szimpatikus, tetszik a stílusa. Érdekes ez a világ, a vérkötelékével. Gabrielle aranyos, bátor lány. Tetszik, ahogy fogadja és elfogadja ezt a világot. Rio-t sajnálom, spoiler. Szimpatikusnak találtam a többieket is – Gideon, Dante, Rio, Tagen. Niko.

Dora_Sullivan>!
Lara Adrian: A vámpír csókja

Kezdésnek nem volt ez rossz.
De teljesen annyira hű de nagyon jó se.

Nálam nehezebben indul be a „fő” vezérrel/vezetővel való kezdett sorozatok… hogy miért, azt nem tudom… de így van. Hasonló érzésem volt Lucan-nal mint J.R.Ward Wrath-jával.
Bár elismerő a vezetése, és az hogy az életét adná az övéiért, és hogy bármit megtenne értük… de nekem maguk a személyiségük már kevésbé jött be.
Lucan kapcsolata Gabrielle-vel nekem nem volt az igazi. Hiányzott a romantikus feeling… bár Gabrielle részéről jutott belőle a végén, viszont Lucan részéről hiányoltam…
Persze érthető volt, hogy nem akarta magához kötni a lányt… annyi mindenen ment már át, és élt át, hogy jogosan akarta magától távol tartani a lányt. Ebben nem is volt hiba.

Viszont azért egy – egy kis apró romantikus megmozdulást szívesen fogadtam volna a részéről…

Sajnáltam Danikat, és Riot is a végén… viszont az, hogy a Harcosok mellettük álltak s állnak az sokat jelentett. Örültem, hogy nem hagyták őket magukra.

Kíváncsi vagyok a többi Harcosra, ezért biztos, hogy olvasni is fogom ezt a sorozatot (is). ;)

Sunshine>!

– Meg kellene, hogy öljelek. Akkor kellett volna megtennem.
Tegannek a szeme sem rebbent a fenyegetés hallatán.
– Ellenségeket keresel, Lucan? Nézz a tükörbe. Ő lesz az a rohadék, aki legyőz téged minden alkalommal.

Kapcsolódó szócikkek: Lucan Thorne · Tegan (Midnight Breed)
NenaK>!

– Ha egy pillanatra rám figyelnének… ha vetnének egy pillantást a fotókra, amiket készítettem…
– Már láttuk őket, Maxwell kisasszony. Sokszor. Ide hallgasson, semmi sem stimmel abból, amit eddig elmondott – sem a vallomása, se a mobillal készített szemcsés, homályos képek.
– Elnézést, hogy a minőség nem megfelelő – válaszolt csípősen Gabrielle. – Legközelebb, mikor szemtanúja leszek egy csapat pszichopata által elkövetett brutális gyilkosságnak, mindenképp magammal viszem a Leicámat és a tartalék lencséket.

Kapcsolódó szócikkek: Gabrielle Maxwell
Sunshine>!

– A tested kimerült, Lucán, és nem csak a sérülésektől. Gyenge vagy. És félsz.
– Félek – jeges pillantást küldött Gabrielle felé, és lekezelően vigyorgott. – És mégis mitől?
– Magadtól, először is. De azt hiszem, tőlem még inkább.

Sunshine>!

– Csak téged akarlak. – A férfi elmosolyodott.
– Isten legyen hozzád irgalmas, nekem sem kell senki más!

Xoxoribizli>!

Soha nem hitt a sorsszerűségben, de átkozottul világos lett számára, hogy így vagy úgy, de a nőnek kereszteznie kellett az ő útját.
Ó, igen. Akár a fekete macskának.

11. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Lucan Thorne
Sunshine>!

Harcos vagyok. Időnként hóhér. Halállal kereskedem, nem szoktam hozzá, hogy mentséget keressek a tetteimre.

Xoxoribizli>!

Mégis itt állt most újra, nem sokkal éjfél után, saját vékonyka becsületkódexét is megszegve […]

Kapcsolódó szócikkek: Lucan Thorne
Xoxoribizli>!

– Tudtam, hogy visszajössz.
– Tudtad?
– Ühüm – a válasz inkább dorombolás volt, rekedt és erotikus. Szeme továbbra is csukva volt, még mindig álmodott. – Azt akartam, hogy visszajöjj.

Kapcsolódó szócikkek: Gabrielle Maxwell · Lucan Thorne
Xoxoribizli>!

–Mivel is foglalkozik? Tudja, azonkívül, hogy egy beteg, vérszívó pióca.
A férfi felnevetett.
–Világuralommal, természetesen. Van még más is, amivel érdemes foglalkozni?

Xoxoribizli>!

Két falának minden négyzetcentiméterét beborították a könyvek, a fényes, sötét fapolcok több ezer kötetnek adtak helyet. Legtöbbjük kétségkívül ritkaságnak számított, elég volt ránézni a nehéz bőrkötésekre és a könyvtárszoba lágy fényében csillogó aranyozott gerincekre.

22. fejezet

Éjfél szülöttei sorozat · Összehasonlítás