Ez ​egy könyv 72 csillagozás

Lane Smith: Ez egy könyv

Ez a humoros képeskönyv a világot bejárta, eddig 20 nyelvre fordították le, 2010-ben pedig hat hónapig a New York Times sikerlistáján szerepelt.
És hogy miről szól? Hát arról, hogy mi egy könyv…

Minden korosztálynak.

Eredeti megjelenés éve: 2010

Csimota, Budapest, 2012
32 oldal · ISBN: 9789639768550 · Fordította: Szabó T. Anna · Illusztrálta: Lane Smith

AniTiger P>!
Lane Smith: Ez egy könyv

Nagyon aranyos könyv – olyan, amit végigmosolyog olvasás közben az ember. Vagy akkor mosolyog, amikor felolvassák neki, mint én, ugyanis nekem @Szimirza olvasta fel @Jeffi-nél a mese óra keretei között, amikor a kedvenc szobámban hesszeltünk. =^.^=

Imádni való történet.

Mariann_Czenema P>!
Lane Smith: Ez egy könyv

Messzebbről fogom kezdeni az értékelést: már van olyan gyerkőc hazánkban is, aki legelőször az óvodában találkozik könyvvel, mert a szülei/nagyszülei nem adnak a kicsi kezébe nyomtatott kiadványt.
Ami nem attól szomorú, hogy elvész a Gutenberg-galaxis, hanem komoly hátrányt jelent az első osztályban, mert nem fog tudni tájékozódni, mikor a tanító néninek meg nem mindig van ideje elmagyarázni, hogy hol a jobb-bal oldal az olvasókönyvben, fent és lent irányok, stb.
Tehát nem feltétlenül csak azért érdemes, jó olvasni, mert szókincset fejleszt, hanem egyszerűen az iskolához szükséges alapkészség az, hogy valaki tudja, hazánkban milyen irányból-merre olvasunk.

A kötet maga nagyon cuki, nyilván könyvmoly szívet melegítő, és jópofa humora, illusztrációja van, habár nekem picit elitista, hogy pont egy szamárnak kell elmagyarázni a könyv mibenlétét.
Örülök, hogy elém került, végre én is értem a sok netes utalást rá.

Sippancs P>!
Lane Smith: Ez egy könyv

A maga egyszerűségében és rövidségében annyira cuki ez a történet, hogy egymás után kétszer is elolvastam.
Kell egy saját példány belőle a polcomra!

Judyt IP>!

Imádtam! Ez valami tündéri cuki könyv! ♥
Rohanó világunk egyik igen nagy problémájáról szól. Mégpedig, hogy a kiscsacsik, bár kiválóan kezelik az informatikai eszközöket, ismerik az internetet stb., mégsem tudják mi az, illetve, hogy mire és miért jó egy könyv. Ellenben a kismajmok és jó barátaik, a kisegerek nagyon is tudják. Hát ezt próbálják meg elmagyarázni a kiscsacsiknak. ^_^

Csimota, Budapest, 2012
Nienna001 P>!
Lane Smith: Ez egy könyv

Újraolvastam ez a könyvet a pápai Jókai Mór könyvtárban, ami így még jobban tetszett mint elsőre. Jobban tudtam értékelni a humorát, bár saját példányt nem vennék belőle, annyira nem olvasnám sokszor újra

Th3DarkKn1ght>!
Lane Smith: Ez egy könyv

Nagyon aranyos és tanulságos mese, arról, hogy mit tud egy könyv! :D

Zonyika P>!
Lane Smith: Ez egy könyv

Ez egy úgy cuki könyv, ahogy van. Persze siralmasan elkeserítő, hogy milyen élethelyzet/világhangulat szül(het)te, de azért így cuki. Cukiság. ^^ A majomnak is van egere. ^^ :DDD

JPityu I>!
Lane Smith: Ez egy könyv

6*10ahuszonharmadikonszor elolvastam már ezt a könyvet.
Nagyon cuki, nagyon szeretem.
Az előző munkahelyemen rengeteg kiskölykös könyvtári órát mentettem vele, sokszor olvastuk közösen, volt olyan osztály, aki újra kérte. Nagyon a szívemhez nőtt ez A könyv.
Atomjaira fog esni a ma vett példányom.

Uzsonna >!
Lane Smith: Ez egy könyv

Inkább legyen több csacsi kérdés, mint kérdéstelen bambulás a gép előtt.
Sajnos kezd ez aktuálissá válni: vannak gyerekek, akik csak a számítógép láttára élénkülnek fel először a könyvtárba belépvén… (és ezek a könyvtárba „betévedő” gyerekek, mi a helyzet a többivel…)
Nekem tetszett! (No és a majom egere…! :-))

nagara>!

Hogy görgetsz rajta?
Sehogy. Lapozni kell. Ez egy könyv.
Lehet rajta blogolni?
Nem. Ez egy könyv.