Mese ​a kisfiúról, aki mindig mindent félbehagyott – és más történetek 8 csillagozás

L. Molnár Edit: Mese a kisfiúról, aki mindig mindent félbehagyott – és más történetek L. Molnár Edit: Mese a kisfiúról, aki mindig mindent félbehagyott – és más történetek

A „nem akarom” történetekből nem lehet kifogyni. Mindig van miről, kiről és kinek mesélni.
A mese a kislányról, aki nem akart felnőni szerzőjétől íme újabb tíz mese kezdő és haladó toporzékolóknak.

Ciceró, Budapest, 2012
44 oldal · ISBN: 9635397952 · Illusztrálta: Faltisz Alexandra

Szimirza>!

Lehet, hogy egy idő után szájbarágósnak tűnnek a mesék, de a gyerekek élvezik és szívesen hallgatják,mi több , az ismeretlen szavakra rá is kérdeznek, szóval érdekli őket és figyelnek a történetre, ezért tőlem megkapja az 5 csillagot.

Jeffi P>!

Az egyetlen ami zavart benne az a visszakérdezős dolog. De még az is kevésbé zavart itt mint Finy Petránál, ott azért kivágta a biztosítékot :D
Az illusztrációk meg nagyon szépek :) Olyan kis aranyos könyvecske az egész :) És mivel 3 éves kortól ajánlják így azt hiszem a nyelvezettel sem volt gond. Amúgy nem kapartam a falat tőle, úgyhogy feltehetően jól van megírva :D
Füfemomgya a kedvenc karakterem benne :) Az valami halálosan cuki figura :D

egy_ember >!

Ha nem lenne ennyire sablonos, akkor még jó is lehetne. Van néhány kimondottan vicces pillanata, viszont van jó pár szörnyen didaktikus is.
Na meg egy pár ilyen mondat: „Eltelt pár hónap, és a két nővér már együtt játszott egymással.”

petrozy>!

Három éves kortól ajánlott, de még a 7 évesem is szívesen hallgatta az egyébként számomra erősen didaktikus meséket. Volt benne aranyos és jól eltalált rész is, de többségében számomra kissé fárasztó volt felolvasni. A jól kidomborított hétköznapi szituációkra sajnos 1-1 mesénél elnagyolt befejezés társult. Szerencsére egyik mese sem volt túl hosszú.

Bea_Könyvutca P>!

Nem tetszett minden mese, de volt amin mosolyogtam. Néhány mese erőltetettnek tűnt, de lehet, hogy csak a felnőttségem az oka :)
Itt kicsit bővebben írok róla: https://konyvutca.blogspot.hu/2015/08/mesebeszed.htmlp