Váratlan ​utazás 5. (Váratlan utazás 5.) 61 csillagozás

L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5. L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5.

Az első történetben a városka apraja-nagyja az aratóünnepre készülődik, amelynek fénypontja a gyermekek számára rendezett jelmezverseny. A díjkiosztás ugyan csalódást okoz, de végül a valódi győztes az igaz barátság lesz.
A második történet szereplői, élükön Sarával, egy titok felderítésén fáradoznak. Mit rejthet az elhunyt Arabella nagynéni kincsesládája a málladozó esküvői ruhán kívül? Rég elmúlt, tragikus szerelmekre derül fény, miközben új kapcsolatok szövődnek és régi sérelmek gyógyulnak be.

Eredeti megjelenés éve: 1994

Könyvmolyképző, Szeged, 2008
200 oldal · keménytáblás · ISBN: 9789632450827 · Fordította: Kiss Marianne
Fabula, Budapest, 1994
204 oldal · puhatáblás · ISBN: 9638169575 · Fordította: Kiss Marianne

Sara Stanley · Hetty King · Olivia King · Alec King · Felicity King · Jasper Dale · Janet King · Arabella King · Will Tyler

Avonlea

L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5.

Hát persze, hogy a kedvenc sorozatomból készült regénysorozat ötödik része is felkerült a kedvenceim listájára.:)
Fontos érdekesség egyébként, hogy bár Montgomery neve szerepel a Váratlan utazás könyveken, valójában ő sosem írt Váratlan utazás címmel könyvet, Sullivanék az ő egyéb műveiből – A Mesemondó lány, Az arany út, Avonlea Krónikák 1-2 – inspirálódva írták meg a sorozatot, amelynek forgatókönyveiből születtek meg a Váratlan utazás könyvek.

Ebben a kötetben ismét két történetet ismerhettünk meg, a Felicity fogadása és az Arabella King kék ládája című epizódok regényváltozatait, mindkettő szívmelengető volt.

A Felicity fogadása Felicity-t helyezi a középpontba off ugyanis a lány fogadást köt az álnok Sally Potts-cal, hogy az aratóbálon népszerű teszi a jólelkű, de gátlásos Clemmie-t, hiába jósol bajt Sara…
Mindeközben a városra kiveti a hálóját egy gátlástalan politikus, aki még a korrupciótól sem riad vissza, hogy elérje a célját…
Egy biztos: az idei aratóbál nagy tanulságokat tartogat az Avonlea-iak, és főleg Felicity számára…

A második történet, az Arabella King kincsesládája a filmsorozatban az egyik kedvencem. Nem is lehet más: izgalmas krimi és tragikus szerelmi történet kombinációja.
Míg a Felicity fogadása szóról szóra visszaadja és követi a filmsorozat epizódját, addig erre a részre az ellentéte igaz. Én szeretem a bővített verziókat, amikor többet megtudhatunk a szereplőkről, és a helyzetről, de ezt már én egy kicsit soknak is éreztem spoiler több ponton is máshogy történtek az események, ami nem teljesen összeegyeztethető a filmes epizóddal. Nem tudom, hogy ez a forgatókönyv korai változata volt-e, vagy csupán az írónő akart újítani a történeten. Szóval ez egy kicsit zavart, de ettől eltekintve jó volt ez a könyv is, nem vonok le érte csillagot sem.:)
Amúgy a központi rejtéllyel kapcsolatban, nekem mindig is az volt a véleményem, hogy spoiler

zia P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5.

Az első rész főként Felicityről szól, aki itt csak ráerősített arra, amiért a sorozatban ( csak néhány részt láttam) se szerettem. Kiállhatatlan.
A második rész Oliviáról és Jasperről szól, és ők is olyanok, mint a filmben, kedvesek és szerethetőek.
Az első rész 1, a második 5 csillag, így maradtam végül a 3-nál.

Filippino>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5.

Olyan jó „hazatérni” Avonleabe! Megnyugtatóan ismerős hangok,arcok,személyiségek.Olyan nekem a sorozatot olvasni,mintha a felnőtt esti mesém lenne.Még az alvás is jobban megy tőle.

Sáron_Rózsája>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5.

Amikor a sorozat utolsóelőtti részét vettem a kezembe, ugyanazt az otthonos érzést keltette bennem, mint a filmsorozat. Vannak ugyan pici eltérések, de gyönyörű, kerek történetekből állnak a könyvek is. Nagyon szépen megragadja Avonlea hangulatát.

Tamlilla>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5.

Mivel annak idején elkezdtem olvasni így most folytattam. Aranyos történet, bár kivételesen a filmadaptációt jobbnak tartom. Egy csöppnyi kikapcsolódás, igazi rózsaszín történet.

AnitaZoé P>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5.

Az utolsó kötet, amit a KMK és a Fabula kiadott.
Továbbra is egy kellemes, könnyed kikapcsolódást ad. Először meglátjuk, hogy a korrupció mire képes. Bár egyértelmű, hogy mi lesz a szavazás végeredménye kár, hogy nem kapunk róla leírást.
A végén egy 50 évvel ezelőtti véres rejtélyt deríthetünk fel. Nem titok, hogy a végére a jó győz.
Az szerintem elég nagy hiba volt a fordítótól, hogy Sara tegezte Hetty nénit.
Összesítve örülök, hogy olvashattam a könyveket, a sorozatot is tervezem nézni, mert már nem sok mindenre emlékszem belőle gyerekkoromból.

Lahara IP>!
L. M. Montgomery: Váratlan utazás 5.

Jééé, én ezt olvastam már! Na, ezért jó előbányászni a rég elmentett word dokumentumokat.Különben meg ugyanazt tudom mondani, amit a sorozat többi köteteinél. Akkor jó, amikor szívesen megnézném a filmet, de éppen nincs kéznél. Hiánypótlónak.

Ninácska P>!

A humortalan ember olyan, akár a szivárvány egy cseppnyi arany nélkül – szép látvány, de a végén csalódást okoz.

Ninácska P>!

– Az az egyedüli módja annak, hogy az ember bízzon önmagában, ha tudja, mi a rossz és a mi a jó.

Szelén>!

O-olykor megfeledkezünk arról, hogy az e-emberek mi-milyen kevéssé ke-kedvesek egymáshoz. Pedig a ke-kedvesség olyan e-egyszerű dolog, és i-ingyen van.

158. oldal - Arabella King kincsesládája: 9. fejezet (Fabula,1994)

Kapcsolódó szócikkek: Jasper Dale
Mira_Skywalker>!

Janet odaadta fiának a levelet, amelyet az ügyvéd írt Alecnek.
– Arabella nénéd elhalálozott.
– Szent egek! – kiáltotta Alec. – Én azt hittem, már réges rég nem él.

116. oldal- 4. Fejezet (Arabdlla King kincsesládája) (Könyvmolyképző 2008)

Kapcsolódó szócikkek: Alec King · Janet King
Ninácska P>!

– Egyszerűen nem bírom elviselni a gondolatot, hogy valaki utál. Azt szeretem, ha tele vagyok barátokkal.

Kapcsolódó szócikkek: Felicity King
agnesasszony>!

Avonlea-be bekeringőzött a tavasz, minden fát és bokrot táncra kért, és a növények örömmel öltötték fel a rózsaszínű és fehér, halványsárga és bíbor, illatos sziromruhájukat. A városka és a vidék minden egyes házába, istállójába és csűrjébe beragyogott a nap, és boldogsággal töltötte el a férfiak, nők és gyermekek szívét.

104. oldal - Arabella King kincsesládája: 1. fejezet (Fabula, 1994)

Kapcsolódó szócikkek: Avonlea
Ninácska P>!

Jasper olyan volt, akár egy kényelmes bútordarab, ami jó, ha van, de létezése nem okvetlenül szükséges.

Mira_Skywalker>!

Szeretlek, Arabella, és bármit hozzon a jövő, irántad érzett szerelmem lángja örökké égni fog. Ezt mindig tudnod kell.
Örökké a Te
Willed

160. oldal- 10. Fejezet (Arabella King kincsesládája) (Könyvmolyképző 2008)

Kapcsolódó szócikkek: Will Tyler
Ninácska P>!

– Nos – válaszolta Sara –, ha az ember már azt hiszi, hogy mindent tud, akkor is mindig van valami, ami titokban marad. És a titok örökké és örökké tart.

Kapcsolódó szócikkek: Sara Stanley
Ninácska P>!

– Ha én férjhez megyek – közölte bizalmasan Sara –, a szabad ég alatt lesz az esküvőm egy gyönyörű, erdős völgyben. Felhőből készül majd a ruhám, csillagok lesznek rajta a gombok, és a hajamban holdfényből szőtt koszorú lesz.
– Ez nagyon romantikus leírás, Sara – mondta lágyan Olivia.
– És annyi szeretet lesz abban az erdőben, hogy minden és mindenki megérzi majd, akár egy ezüstfonalat. És a szeretet örökké tart.

Kapcsolódó szócikkek: Olivia King

Váratlan utazás sorozat · Összehasonlítás