Szeress, ​ha mersz! (MacCarrick fivérek 1.) 379 csillagozás

Esküdt ellenségek, végzetes szerelmek
Bosszú: Courtland MacCarrick zsoldosserege háborút indít a zsarnoki kegyetlenségű Pascal tábornok ellen. A csatában Courtland majdnem odavész, de sikerül bosszút állnia a tábornokon szépséges kasztíliai jegyesének elrablásával.
Szenvedély: Lady Annalía Tristán Llorente szálfatermetű, barbár fogvatartóját éppúgy megveti, mint a tábornokot, mégis megmagyarázhatatlan vonzalom ébred benne a zsoldos iránt, és ez csak tovább táplálja dühét. Semmi sem állíthatja meg azonban, hogy visszatérjen Pascalhoz, mert ha nem megy nőül hozzá, azzal fivére halálos ítéletét írja alá.

Kresley Cole világhírű vámpírsorozata itthon is rajongótáborra lelt. A MacCarrick fivérek-trilógia a számos országban sikerlistás írónő romantikus sorozata, amely nem kevésbé veszélyes, sötét és szenvedélyes, mint vámpírkönyvei.

Eredeti megjelenés éve: 2007

Ulpius-ház, Budapest, 2010
430 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632543819 · Fordította: Darvas Eszter

Courtland Eadd MacCarrick · Ethan Ross MacCarrick · Hugh Logan MacCarrick · Annalía Llorente · Olivia Pascal

Kresley Cole: Szeress, ha mersz!

Hű, már vagy 2 éve nézegetem a könyvtárba, mikor van bent egyben a trilógia.
Igaz tényleg csak mindig addig jutottam, mivel kiderült, hogy történelmi romantikus, ezért elég rendesen hanyagoltam.
Csak tavaly kezdtem olvasgatni hasonló könyveket, de most ez után, kiderült itt is sok különbség van. Egyik eddigi könyvhöz sem hasonlítható ez.
Más volt mint a többi. Jó értelemben. Nem az a tömegkönyv.
Volt benne, izgalom, romantika és rengeteg erotika. Amit nem gondoltam volna.
Már a legelejétől izgalmas és fordulatos. Egy percig sem unatkoztam.
A történet alapja is érdekes.
A karakterek igazán egyéniségek, szerethetőek. Vannak hibáik, mégis kedvelhetőek.
Courtland ez a név, az elején kicsit furcsa volt. De hamar megszoktam.
Annalía igazán erős női karakter.
Végig éreztem a sztoriban azt a bizonyos izzást. Mondjuk ez betudható a túlfűtött jeleneteknek is. :DDD
A mellékszereplők közt is voltak kedvelhetőek. A nagy meglepetés persze Olívia és Aleix párosa lett.
Jöhet a következő.

Xoxoribizli>!
Kresley Cole: Szeress, ha mersz!

Nem hiába imádtam mindig ezt a nőt!
A Halhatatlanok alkonyat után c. sorozatával engem megvett, de nem mertem tőle mást olvasni, annak ellenére, hogy az egyik kedvenc íróm.
Nem tudtam elhinni, hogy egy mindenféle fantasztikus elemet nélkülőző világot is olyan jól elő tud adni, nem gondoltam, hogy azok a karakterei is érdekesek lehetnek, akik nem valkűrök. Pedig mekkorát tévedtem! Ez a nő hihetet!
Nem kell neki hozzá semmi plussz, csak egy kasztíliai kékvérű kisasszony ♚ és egy skót bérgyilkos ♘, hogy tökéletes történetet kanyarítson.
Az elejétől a végéig tele volt izgalommal, vérengzéssel, és főleg évődéssel. :D
Remélem Oliviával találkozom még a sorozat alatt. :)

Cs_N_Kinga P>!
Kresley Cole: Szeress, ha mersz!

Hát nem teljesen azt kaptam, amit vártam mégis végig élveztem ezt a kötetet. Ugye az írónő vámpíros könyvei után teljesen másra számítottam, de ez is jó volt. Eleve Andorra mint helyszín, már különleges volt számomra, hiszen még olyan történetet, ami itt játszódik még nem olvastam. Érdekes lehet a története. Ez egyben volt egy szokásos történet és mégsem az.
Anna egy karakán női főszereplő volt, aki gyógyított is, de szegény egy királyi család vérvonalának utolsójaként (illetve még a bátyja is ide tartozik) egyedül él egy kastélyban kevés szolgával……
Courtland pedig egy szinte nincstelen zsoldos, aki bár elég férfias meg minden, mégis valami nekem hiányzott belőle. Talán ez is volt az ami elütött a többi történelmi romantikustól, hogy itt erősebb volt a női karakter mint a férfi.
Nagyon jól esett olvasni és hát happy end mi más.:))

Nikolett0907 P>!
Kresley Cole: Szeress, ha mersz!

Megmondom őszintén nekem az írónő külföldi szerzők tekintetében nagy kedvencem, ezért nem is volt kérdés, hogy lelkesen olvasni kezdjem ezt a sorozatát is. Nos, némiképpen csalódás ért, mert teljesen eltér a tőle megszokottaktól, de mivel közös olvasásom volt @Cs_N_Kinga barátnőmmel, ezért részletesen a videóban erről is beszélünk.

Ha érdekel nézd meg, bár szólok hosszú lett: link

Ulpius-ház, Budapest, 2010
430 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632543819 · Fordította: Darvas Eszter
kocybaba P>!
Kresley Cole: Szeress, ha mersz!

Úgy néz ki, Cole mindegy mit ír, történelmi romantikust vagy fantasyt, mindegyik fantasztikusan megy neki. Ó, és hogy tetejébe a skótokat vette elő?! Court a vad, nyers, bárdolatlan jellemével csodás pasi alapanyagot biztosított és imádni való volt nézni, ahogy Annalía az első pillanattól fogva kiforgatta magából. Olyan riposztokat és adok-kapokot levágtak, hogy tiszta öröm volt olvasni, és az sem volt kérdéses, hogy egymás mellett volt a helyük. Nem volt instalove, folyamatában alakult a kapcsolatuk és meglepetésemre az erotikus jelenetekbe csúnyán belepirultam, pedig már olvastam ezt-azt. A csipetnyi misztikum is jót tett neki az átok révén, amit bár eleinte kételkedve fogadtam, mégiscsak a könyv előnyére vált. És milyen isteni szerencse, hogy Court-ék hárman tesók, mert még közel sem volt elég a MacCarrick-ből.

ancsee P>!
Kresley Cole: Szeress, ha mersz!

Már évekkel ezelőtt, több száz könyvvel ezelőtt olvastam, így a fülszövegen túl már nem sokra emlékszem, csak arra, hogy milyen érzéseket keltett bennem. Nagyon tetszett az írónőnek ez a sorozata is, vártam a folytatásait. :) Romantikus, kalandos, évődős, szerelmes, tökéletes helyszínnel.

catilde>!
Kresley Cole: Szeress, ha mersz!

Bebizonyította számomra az írónő, hogy mindegy mit olvasok tőle, hogy az vámpíros, fantasy vagy sima romantikus engem meg vett.
Ahol a férfi egy kicsit vadember, barbár védelmező azt csak imádni lehet. Persze kellett hozzá egy nem hisztis szimpatikus Annalía. Egy cseppnyi MacCarrick babonával.
Persze a vége kicsit túl lett nyújtva, de így is egy nagyon jó könyvet olvashattam.

anikho>!
Kresley Cole: Szeress, ha mersz!

Elolvadok az ilyen történetektől. :) huh de jó volt.
Az írónővel a Méreghercegnő olvasásakor ismerkedtem meg, és már akkor eldöntöttem, hogy olvasok még tőle valamit. Hát.., nagyot dobbantott. Ha a másik két tesó könyve is ilyen lesz, bekerül a kedvencek közé.

Ebben minden megvolt, ami nekem kell. Szerelem, humor, veszély, izgalom, ízléses erotika.. minden. Egy akaratos, de ugyanakkor tiszta szívű lány, aki teljesen belehabarodik egy vad skót zsoldosba. Anna bármit megtenne azért, hogy elmenekülhessen Court-től, de nem veszi észre, hogy egyre jobban kötődik hozzá. Ahogy a férfi is hitetlenül áll a tény előtt, hogy akarja a lányt. De tudja, hogy sosem lehet az övé. Vagy talán mégis?

Ez egy hamisítatlan szerelmi történet, ami újabb élményekkel gazdagította a szívemet. Egy új életet éltem meg Anna segítségével. Úgy érzem nekem is van egy Court-om. :) Ilyenkor érzem igaznak a mondást, hogy aki nem olvas annak egy élete van, de aki olvas annak ezernyi.

Evika82>!
Kresley Cole: Szeress, ha mersz!

Pár éve olvastam ezt a könyvet először, így azon kívül, hogy tetszett, nem nagyon emlékeztem semmire a könyvből, a történetből.
Kresley Cole piszok jól ír. Nagyon szeretem a Halhatatlanok alkonyat után sorozatát is, és ez a könyv sem okozott csalódást. Amúgy is szeretem a töri romi könyveket, ha meg ilyen lebilincselően, jól van megírva, mint ez, akkor nálam nyert ügye van az írónőnek.
Örülök, hogy sikerült beszereznem az egész sorozatot, és kézbe vettem olvasásra. Jó döntés volt.
Töri romi rajongók, akik esetleg még nem olvastátok. Nektek mindenképp ajánlom. Nem fogtok csalódni. :)

turanett P>!
Kresley Cole: Szeress, ha mersz!

Azta mindenit! Ez nagyon tetszett. Kresley Cole történelmi romantikus is tud írni, nem csak fantasyt. Volt benne dinamizmus, humor és persze nem kevés romatika. Aki ismeri és szeteti az írónő munkáit az nem fog csalódni. Imádom Courtlandet. Egy igazi se…fej, de imádni való. Nagyon bele szerettem. Anna, meg tipikusan az a karakter akit imádok. Talpraesett és erős. Két ilyen ember találkozásából nem lehet más csak káosz és zürzavar. Imádtam :D

Nusejka_Sentellion>!

– Ne légy ostoba. Egy zsoldos nem írogat szerelmes leveleket, és különben is, mit írt volna? „Anna… szeretlek… grrr”?

Kapcsolódó szócikkek: Annalía Llorente · Olivia Pascal
Roxan>!

– Elrabolta a szíved, mi?
[…] – Jó helyen van nála.

zuna19>!

– Harmincéves múltam, Anna. Nem éltem szerzetesi életet.
Gazember! Szóval csak egy volt számára a sok közül. Ő viszont soha nem fog úgy gondolni más férfira, ahogy rá. A sziklaodúban, még a megalázó szavak előtt, a bámulat érzése töltötte el. A férfi leírhatatlan élményben részesítette.
– Én huszonegy éves vagyok, és a jelek szerint én apácaként éltem!

brabiviki>!

Niall felvonta a szemöldökét. – Egy lány, akit Court MacCarrick nem tud megszerezni? Nincs ilyen a Földön. Hangosan kieresztette a levegőt. – Az andorrai hegyekben van.

5. fejezet

Kapcsolódó szócikkek: Courtland Eadd MacCarrick
zöldelefánt>!

Egyik nap a férfi megérezte, hogy nyomasztja valami, és Annalía végül bevallotta, mennyire hiányzik neki a lovaglás. Court szája sunyi vigyorra görbült, és megismertette vele egy egészen új jelentését a szónak.

Nusejka_Sentellion>!

Hirtelen az ajkához kapta a poharat, a kezét és a fejét egyszerre döntve hátra. A tűz egyetlen hosszú rohamban végigszaladt a torkán. Az illendőség úgy kívánta, hogy hagyja abba. Csakhogy az illendőség egyre messzibb került tőle. Folytatta, míg az utolsó csepp is kiürült a pohárból.
Legyőzve a késztetést, hogy levegő után kapkodjon, dacosan meredt a férfira könnybe lábadt szemével, aztán visszafojtott egy köhögést, amit finom torokköszörüléssé szelídített.
– Egy nő, aki szereti a whiskyt – szólalt meg a skót, miközben töltött neki még egyet. – Vigyázzon, Annalía, még magába találok szeretni.
– Ezek szerint egyetlen elvárása az asszonyától, hogy bírja a whiskyt.
– Úgy bizony, de csak az után, hogy járjon felegyenesedve.

Kapcsolódó szócikkek: Annalía Llorente · Courtland Eadd MacCarrick
zuna19>!

– Nem lett volna szabad… cirógatnia, míg öntudatlan voltam! – mondta kifakadva. – Tudom, hogy maga nem úriember, de ez… ez… nem volt tisztességes.
– Ne beszéljen nekem tisztességről. Az a nem tisztességes, hogy nem bírom megállni.
Nem bírja megállni? Nos, az elmúlt ötvenkilenc órában mégis sikerült. Ó, hogy sajnálja… De várjunk csak, hiszen úgy beszélt, mintha őt hibáztatná érte. Hogy merészeli? – Azonnal kérjen bocsánatot.
Court a szája szögletében játszó gúnyos mosollyal könnyedén elsöpörte a gondolatot. – Eszemben sincs. Különben is, maga bújt hozzám. Nekem dörgölődzött, és szép szavakat suttogott katalánul…

MacCarrick fivérek sorozat · Összehasonlítás