Szeress, ​ha akarsz! (MacCarrick fivérek 2.) 296 csillagozás

Kresley Cole: Szeress, ha akarsz!

Hugh MacCarrick legényfejjel meggondolatlanul beleszeret a szépséges Jane Weylandbe, aki örökös kacérkodásával elviselhetetlen gyötrelmeket okoz neki. A MacCarrickek átkától sújtott, vagyontalan skót tudja, hogy nem veheti nőül a lányt, ezért inkább zsoldosnak áll, és megpróbálja elfelejteni Jane-t, aki pedig titkon szereti őt. Évekkel később Jane apja MacCarricktől kér segítséget, mert ellenségei a lánya életére törnek, s ekkor a hegyvidéki nyomban visszatér. Ám Jane nem bocsátja meg a férfinak, hogy elhagyta, s miközben kettesben menekülnek egy rájuk vadászó őrült gyilkos elől, a bosszúvágy a lányt még kegyetlenebb játékokra sarkallja…

Eredeti megjelenés éve: 2007

Ulpius-ház, Budapest, 2011
414 oldal · puhatáblás · ISBN: 9789632544106 · Fordította: Darvas Eszter

Hugh Logan MacCarrick · Davis Grey · Edward Weyland · Jane Farraday Weyland

zuna19>!
Kresley Cole: Szeress, ha akarsz!

„A skót férfiak buják, akár az ördög!”
Muszáj az első részből egy idézettel indítanom. :DDD Bebizonyosodott, hogy ez helytálló megállapítás.
Most a második rész után már van valamiféle sejtésem, hogy miért szeretik annyian Kresley Cole munkásságát. Elragadtatóan fogalmaz. Igaz ami igaz nem tudom, hogy a fordításnak mennyi köze van hozz, de az is ad egy kis pluszt szerintem a könyveknek.
A történet most annyira nem volt izgalmas mint a Szeress, ha mersz!-ben, de így is nagyon kedvelhető volt és letehetetlen.
Viszont a karakterek imádni valóak voltak. Velük semmi bajom nem volt. Tetszett ez a páros.
Hugh és Jane is nagy egyéniségek. Zsák meg a foltja kifejezést használnám rájuk.
Az az igazság, hogy nagyon kíváncsi vagyok a befejező részre. Ma neki is kezdek.

Xoxoribizli>!
Kresley Cole: Szeress, ha akarsz!

Hogy ezeknek a szerencsétlen skótoknak állandóan az életveszélytől kell óvni a nőket…

Kicsit fáj, hogy Jane minden 5 percben veszélybe került, ez már-már olyan momentuma ennek a sorozatnak, mint a horror filmeknél az, hogy a főhősnő felbukik az erdőben az üldözős jelenet alatt.
spoiler
Drága Jane! Hogy élted túl az eddigi 27 évet, hiszen minden és mindenki az életedre támad! Összefogott ellened a világ. :D
Persze az erős skót mindig ott terem és lezúz mindenkit. Áhhh, imádom!!! Kresley Cole még mindig a forró jelenetek koronázatlan királynője számomra.

Meg esz a fene, hogy megtudjam mi lesz a könyvvel, meg az átokkal!

ancsee P>!
Kresley Cole: Szeress, ha akarsz!

Ezt is régen olvastam már, de ugyanúgy imádtam, mint az első részt! :) Aki kedveli az ilyen típusú könyveket, annak erősen ajánlott. Séma: a nő küzd a férfi ellen, majd beleszeret és egymásért küzdenek, megfűszerezve némi humorral és kalanddal.

Evika82>!
Kresley Cole: Szeress, ha akarsz!

Én is akarok magamnak egy marcona, skót harcost!!!
És ezzel szerintem mindent elmondtam. ;)
❤❤❤

ladydark>!
Kresley Cole: Szeress, ha akarsz!

Nagyon jó volt ez a rész is.
Érdekes olvasni, hogy a fiúk mennyire különféleképp viszonyulnak az átokhoz.
Jane személyében egy talpraesett nőt ismerhettünk meg, aki nem riad meg semmitől és a véleményét sem rejti véka alá. Meg volt a szereplők között a kémia, kidolgozott személyiségek voltak, a cselekmény is izgalmas volt, olvastatta magát. Az írónő még mindig az egyik nagy kedvenc számomra, eddig nem kellett csalódnom egy könyvében sem.

kocybaba P>!
Kresley Cole: Szeress, ha akarsz!

Ezek a skótok kikészítenek! Jó értelemben Hugh is egy jó kis 'mintapéldány' volt és szegényt már majdnem megsajnáltam, hogy minek volt kitéve Jane miatt. A 27 éves, nagyon is talpraesett, merész szűz ugyanis megátalkodottan próbálta elcsábítani, ami igen szórakoztatónak bizonyult. A pikánsságából sem vesztett a sorozat, a háttér kidolgozott volt, a lapjai csak úgy szaladtak a kezeim között, mégis Courték beelőzték őket, ezért a 4 csillag.

meteoritastar>!
Kresley Cole: Szeress, ha akarsz!

Ez a rész is nagyon tetszett :)):))
Igaz, hogy kiszámítható volt a történet, de így is nagyon élveztem.
Jane vadóc természete már az elején megfogott.
Hugh, mint bérgyilkos skót, aki képes zavarba jönni, nem is egyszer…. hááát.. ez teli találat volt. :)):))
A visszaemlékezések, ahogy találkoztak, ahogy Jane próbálta elcsábítani a skótot, majd mikor újra találkoztak és elindultak a nagy útra, spoiler úgy ahogy volt tetszett.
Nem tudom eldönteni, hogy eddig melyik a rész a legjobb.
Csak ajánlani tudom………..

Lovas_Lajosné_Maráz_Margit P>!

MacCarrick fivérek 2

Ez még izgalmasabb volt mint az 1. rész, imádtam minden sorát.
K. Cole mindegy milyen műfajban ír, minden könyve zseniális. Merészen ír, nem finomkodik, mind az emberi természet és érzések mélységeiben, mind az erotikus tartalomban. Remek pörgős, izgalmas történetek, szuper karakterek, gyönyörű helyszínek.
Nagyon kedveltem a szereplőket, a karakán Jane-t, Hugh-t, a dögös skót legényt meg egyszerűen imádtam.
Volt sok sziporkázó párbeszéd, humorral és fülledt erotikával. Gyönyörű helyszínek, izgalmas kalandok és persze remek befejezés, ahogy egy történelmi romantikus könyvtől elvárható.
Rögtön neki is ugrom a befejező résznek.

Kresley Cole: Szeress, ha akarsz!

Court és Annalía kettőse egy picivel jobb volt. Jane talpraesettebb volt, mint szerintem a kor többi nője. Jane incselkedése Hugh-val nagyon jó volt. Hugh régebbi életéről többet olvastam volna. Legjobb jelenet, amikor Hugh megtudja Annalía állapotát. Annyiszor említették Ethant, hogy már nagyon kíváncsi vagyok.

anikho>!
Kresley Cole: Szeress, ha akarsz!

Szerettem, mert szeretem ezt a műfajt. És mert csak. Néha nem kell megmagyarázni az ember miért szeret ezt vagy azt.

Ha nem tudnám összehasonlítani Court történetével, lehet 5 csillagot adok.
Hugh is megéri a pénzét, a kérges, zord felszín alatt egy „félénk”, érzékeny szerető rejlik. Jane nagyon talpraesett volt, őszintén szólva furcsa is volt egy ilyen női karakterről olvasni figyelembe véve a kort, amiben járunk. A kettejük párosa tetszett, a vívódások, veszekedések, minden. De azért Court és Anna könyve valahogy élőbb volt.. ott jobban benne éreztem magam a történetben. Ámbár ez is igazi könnyed olvasmány volt. :)

És Ethan … tűkön ülök, mi lesz vele! :O Lehet ő lesz a három fivér közül a befutó így a végén? :O :)

krisztina0419>!

Az arcán csattanó pofon teljesen felkészületlenül érte a férfit.
– Ezt az elmúlt tíz évért. – Arcának másik felére Jane még keményebb pofon mért ki.
– Ezt pedig a következő tízért!

Kapcsolódó szócikkek: Hugh Logan MacCarrick · Jane Farraday Weyland
Amren>!

– Fel a fejjel, Hugh – mondta elmerengve. – Ennél rosszabb
már nem lehet…
Leszakadt az eső, akárha egy vödör jeges víz zúdult volna a
nyakukba.

Amren>!

– Freddie egészen csodálatos ember – folytatta a lány. – Maga meg rátámad? Uram teremtőm, Hugh, mi ütött magába?
– Nem kellett volna nyilvánosan megcsókolnia önt…
– Én csókoltam meg őt.
Forgasd meg a kést, Jane, gondolta Hugh. Ez az, kislány, tizenkét óráról háromra.

Roxan>!

– Emlékszem arra a napra. Emlékszem, arra gondoltam, ha felnősz, rabszolgává teszel majd egy férfit. – Meleg mellkasára vonta a lányt. – Jaj, kislány – rekedtes volt a hangja, s az ajkát a hajába fúrta –, csak azt nem tudtam, hogy én leszek az.

Evika82>!

MacCarrick csókjai lassúak és ördögiek voltak, ajkai kemények és buják. Sejthette vajon, hogy fenyegetése, mely szerint, ó, Uram teremtőm, belecsúszik a puha testébe, csak még jobban felszítja Jane iránta való vágyakozását? Akkor majdnem azt felelte neki: igen, tedd meg!

zuna19>!

– Jane, azt hiszem, ma még nem emlékeztettelek rá – mondta Claudia, hollófekete hajzatát a válla mögé dobva –, hogy teljes tíz évig epekedtél utána. – Szúrós pillantást vetett unokatestvérére. – Azokat az éveket már nem kaphatod vissza. Elmúltak. Elvesztegetted őket.
Amikor Claudia először tette ezt az észrevételt, Belinda letorkolta, mondván: „Jane-nek a jövőbe kell néznie, nem szabada múlton merengni.” Most azt mondta: – Claudiának igaza van. Két hét telt el, Jane. Legalább megpróbálhatnál túllépni rajta.
Claudia elégedetlen hangot hallatott. – Teremtőm, Jane, te visszafogadod őt…
– Ne is gondolj ilyet! – csattant fel Jane. – Nem vagyok teljesen ostoba. Az, hogy a szeretett férfi eldobott – ráadásul nem is egyszer, hanem kétszer – az újrakezdés minden reményét összezúzta.
– Akkor mi bajod?
– Mindenféléről Hugh jut eszembe. És belehalok, valahányszor apám bűntudatos arcára nézek.
Claudia bólintott és azt mondta: – Rendben van. Azt hiszem, könnyebb lesz túllépned rajta, ha elutazol, mondjuk Itáliába, ahol hemzsegnek a jóképű, férfias férfiak. – Amikor Jane felhúzta a szemöldökét az ötletre, Claudia folytatta: – Nem ismered a régi mondást? A legjobb módja annak, hogy túllépj egy férfin az, ha alája fekszel egy olasznak.

Viktória_Erdei P>!

Nem felejtette el? Ha egy férfi ilyen apró részleteket is képes felidézni a sok év távolából, akkor valaha csakugyan létezett közöttük valami, legalább is barátság.

125. oldal, 15. fejezet

Viktória_Erdei P>!

A skót… az enyém. Ahogy bámulta őt, rádöbbent, hogy Hugh még mindig hozzá tartozik. Jane akarta őt, mindig akarta, most azonban múlhatatlan tiszteletet is érzett iránta – mélyebb, érettebb… szerelem fűzte hozzá. Ó, istenem, már nem úgy szerette Hugh-t, ahogy régen.
Hanem sokkal, de sokkal jobban.

250. oldal, 32. fejezet

MacCarrick fivérek sorozat · Összehasonlítás