Illik ​tudni 52 csillagozás

A kulturált viselkedés szabályai
Köves J. Julianna: Illik tudni

Tudja mindenki, hogy tunkolni – azaz villára tűzött kenyérdarabkákkal mondjuk pörköltlében mártogatni – nem illik. Pedig jó! Akkor legyünk engedékenyek, s tegyünk kivételt a szigorú szabály alól. Mondjuk azt: otthon, egymás között, nem is olyan nagy illetlenség. De egy díszvacsorán szigorúan tilos. Tehát illik tudni, hogy tunkolni nem illik.

K.u.K., Budapest, 2019
208 oldal · keménytáblás · ISBN: 9786155361920
K.u.K., Budapest, 2015
K.u.K., Budapest, 2010

Lunemorte P>!

Köves J. Julianna: Illik tudni A kulturált viselkedés szabályai

Láttam, hogy valaki keresi ezt a könyvet és innen jutott eszembe, hogy még gyerekkoromban olvastam ezt. Nekem tetszett annak idején, ekkortól próbáltam odafigyelni a viselkedésemre. :)
Szerintem a mai fiataloknak is ilyeneket kellene olvasniuk…

Trixi_Adzoa P>!

Köves J. Julianna: Illik tudni A kulturált viselkedés szabályai

Lehet, hogy nem egy remekmű, nem életünk legjobb könyve, de valamikor a 90-es évek elején volt egy ilyen kattanásom, hogy el kell olvasnom, és legalább ötször elolvastam. Szerettem, még akkor is, ha csak 76%-ot ér molyon :-)

Lovely_Angel21>!

Köves J. Julianna: Illik tudni A kulturált viselkedés szabályai

Sok véleményben olvastam, hogy szerintük nagyban elavultak a könyvben szereplő illemek. Én azt mondanám, hogy talán a könyv negyedére igaz ez az állítás, de én azt a töredék részt is éppen olyan érdekesnek találtam, hanem még jobban!

Nagyfehérasszony>!

Köves J. Julianna: Illik tudni A kulturált viselkedés szabályai

rendkívül szórakoztató kis hasznosság, melyből leginkább a szemléletmód és a reggeli pucér „légfürdőzés” gondolata ragadott meg. :)
Ajánlom bármely korosztálynak.

Almost_Zed>!

Köves J. Julianna: Illik tudni A kulturált viselkedés szabályai

Igen, sok dolog elavult már a leírtak közül, mégis jó pár olyan dolgot találtam benne, ami még manapság is illendő és udvarias magatartás lehetne, de a rossz értelemben vett lazaság vagy lustaság miatt nem igen használnak az emberek.Talán magatartás és illembeli dolgaink is hasonlatosak az élő nyelvhez; egyes dolgok kikopnak, mások meggyökeresednek benne.

nyolcadikutas>!

Köves J. Julianna: Illik tudni A kulturált viselkedés szabályai

Egy kis illemtan. Mai kulturálatlan, a szó rossz értelmében vett elparasztosodott világunkban ajánlanám elolvasni minden alacsony IQ-val és EQ-val rendelkező embernek.

Sonnenschein>!

Köves J. Julianna: Illik tudni A kulturált viselkedés szabályai

Életem első illemtankönyve volt valamikor 12-14 éves korom táján.
Imádtam. Többször elolvastam, újra és újra.
Azt hiszem, leginkább e köynvben foglaltak alapozták meg mindazt, ami lehetővé teszi, hogy ne kelljen pironkodnom és feszengenem hoch-über és egyéb kiemelt rendezvényeken, találkozókon sem.

Az évek során valahogy elkallódott, pedig már anno tudtam, hogy ezt soha senkinek nem adom kölcsön (se).
Persze már nem tudtam fejből sem a szerző nevét, se a pontos címet, csak azt, hogy sárga a borítója és rajzos kívül belül és paragrafusokba vannak szedve a régi és új idők intelmei.
Aztán ismért szembe jött velem a sárga borító talán tavaly és lecsaptam rá. Meg vagy! Ismét van nekem is és nem adom!

Lahara IP>!

Köves J. Julianna: Illik tudni A kulturált viselkedés szabályai

Kissé régimódi, de nem rossz. Többször is olvastam.

princesa>!

Köves J. Julianna: Illik tudni A kulturált viselkedés szabályai

Aranyos olvasmány,egyszer legalább mindenkinek el kéne olvasni!Bár,kicsit idejét múlta,hiszen a mai világban nem figyelünk oda a kulturált viselkedés szabályaira…

reanadett >!

Köves J. Julianna: Illik tudni A kulturált viselkedés szabályai

Rendkívül hasznos kis könyvecske. Összeszedett, átlátható és bármikor elővehető. :)

Dora P>!

487. §. Nálunk az a szokás alakult ki, hogy ugyanarról a lángról legfeljebb két cigarettát szabad csak meggyújtani, a harmadiknak már újra kell gyújtani a lángot. Ez a szokás állítólag az angol-búr háborúból maradt fenn, amikor a lövészárkokban rágyújtó katonák a huzamosabb ideig lobogó fénnyel tökéletes célpontot nyújtottak az ellenségnek.

Kapcsolódó szócikkek: cigaretta · dohányzás
Hush_Campo>!

Anyanyelvünket tisztelni kell — azaz illik tudnunk magyarul.

Almost_Zed>!

Köszöntésünk mindig tapintatos, a helyzetnek megfelelő legyen. Vaknak lehetőleg ne mondjuk: a viszontlátásra.

A köszönés

Kapcsolódó szócikkek: köszönés
Ascyra>!

A televízió nem mozi, itt nem illetlenség a műsor alatt egymáshoz szólni. Illetlenség viszont megállás nélkül beszélni, folyvást kommentálni a látottakat, zavarni egymást a figyelésben.

Kapcsolódó szócikkek: televízió
reanadett >!

Élet ünnepnapok nélkül: hosszú út vendégfogadók nélkül.

Dora P>!

23. §. A könyvek rendszeres olvasása ismereteink állandó bővítését szolgálja. „Az emberben minden könyv nyomot hagy, jegyet a lélekre, mint az obeliszkre a képíró” – írta Gárdonyi Géza.

Ascyra>!

A jó reggelt, jó napot, jó estét, jó éjszakát köszönéseket (a napszakhoz való alkalmazás mellett) mindig kísérje a kívánok ige is.

Kapcsolódó szócikkek: köszönés
Hush_Campo>!

A rontó szellemek az ásító nyitott száján át surrannak testünkbe.

Hush_Campo>!

A testápolás a fürdőszobába való. Illetlenül viselkedik az a nő, aki nyilvános helyen, például vendéglői asztalnál festi magát.

Hush_Campo>!

Ne tartsuk el a kisujjunkat, ez nevetséges szokás.