Hogyan ​gyakoroljunk? 2 csillagozás

Kovács Sándor: Hogyan gyakoroljunk?

Negyven évvel ezelőtt jelent meg először Kovács Sándor „Hogyan gyakoroljunk” című műve, – most éri meg második kiadását. Nem tudományos jellegű mű, nem a növendékről, hanem a növendéknek szól, közvetlen és egyszerű formában fejez ki a széleskörű tudományos kutatásokra épülő elveket. Arra az új metodikai és pedagógiai szemléletre épül, amely Kovács Sándort világviszonylatban is jelentős zenepedagógussá tette. Kovács Sándor 1886-ban született, Szendy Árpád növendéke volt, 1910-ben lett a Fodor-féle zeneiskola tanára, ahol hét évig tanított, 1918-ban bekövetkezett haláláig. Ő volt az első magyar muzsikus, aki doktori címét zenei tárgyú disszertációval szerezte. Külföldi tanulmányai során Berlinben végzett stílustörténeti tanulmányokat, részt vett az Új Magyar zeneegyesület (UMZE) alapítási munkálataiban és komoly munkát végzett a modern magyar zene, elsősorban Bartók és Kodály hazai és külföldi népszerűsítése terén. Mint zongoraművész is jelentős sikereket ért el.

Tartalomjegyzék

>!
Neuma, 2009
32 oldal · ISBN: 9789639601253

Kedvencelte 2

Várólistára tette 1

Kívánságlistára tette 4


Kiemelt értékelések

palastim>!
Kovács Sándor: Hogyan gyakoroljunk?

Röviden:
Kedvenc lett! Alapmű!

Hosszabban:
Teljesen véletlenül bukkantam erre a füzetecskére. Kottát kerestem egy zeneműbolt weboldalán. Véletlen? Vagy nem az? Az írója, ahogyan a fülszövegből is kiderül, nem íróasztal mögül beszélt. Komoly szakmai ismeretei, kutatásai voltak, melyekből egy módszert alkotott, amit a tanítványai is elfogadtak, használtak és beváltak. Mint tanárt, szerették, mert emberséges volt, és mindenkit szeretett volna jobbá tenni, a legjobbá!

A módszert még saját bőrömön nem próbáltam ki, de ki fogom. A zonogoratanárnőm, anno még így tanult az egyetemen, azt mondta a mai napig emlészik (fejből) azokra a darabokra, amiket akkor kellett megtanulnia így. Ma már három unokája van, nem a fiatal generáció közé tartozik.

Elolvasva a művet, még azt is mondhatom, hogy életvezetési könyvnek is megállja a helyét, ha az ember elvonatkoztat a zongoratanulástól, bölcs tanácsokat is kaphat az élethez.

Ajánlom minden hangszeren gyakorlónak – nem csak zongoristáknak –, és mindazoknak, akik az álmaikat kívánják megvalósítani, függetlenül attól mi is légyen az!


Népszerű idézetek

palastim>!

Szokd meg, hogy minden sikertelenség okát magadban keresd, így megszerzed a jogot arra, hogy sikereidet is magadnak tulajdonítsad.

11. oldal

palastim>!

A személyiség átalakítható! Alakítása tőled magadtól függ. Te tűzheted ki az átalakulás célját. Alakítsd tehát művésszé magad! Ámde jeletékeny művész csak jelentékeny ember lehet: alakítsd magad jelentékeny emberré!

39. oldal

palastim>!

A nagy ember az igazságot akarja ismerni és közölni.
A nagy ember nem hiú.
A nagy ember nem önző.
A nagy ember szerény.
Tedd szokásoddá a nagyságot!

41. oldal

palastim>!

A zongorázásod a képzelet, figyelem, emlékezet, akarat, kitartás, fegyelem, megkülönböztető képesség, ízlés, ítélet magas iskolája lesz számodra; nemcsak zenei, de általános értelemben.

palastim>!

…a legtöbb ember tehetségesebb, mint általában hiszik, és mint ő maga hiszi, csak nem ért tehetségei kihasználásához, nem hozza létre maximális munkáját.

38. oldal

palastim>!

…a céljaidra kedvezőtlen mozgások éppúgy szokásoddá válnak, mint a kedvezőek. Az idegrendszer nem válogat: befogad minden benyomást, mely éri.

13. oldal

palastim>!

…minden darab megtanulásának céljaira csak egy bizonyos, korlátolt számú eljátszás áll rendelkezésemre.

ahány rossz eljátszást vittél véghez, ugyanannyi jó eljátszásnak a lehetőségétől fosztottad meg magad.

18. oldal


Hasonló könyvek címkék alapján

Tóth Júlia Éva: Borikönyv
Bérczes László – Cseh Tamás: Cseh Tamás
Kiss László – Bérczesi Róbert: Én meg az ének
Sztevanovity Dusán: Csak szöveg
Mörk Leonóra: Asszonyom, édes úrnőm
Presser Gábor: Presser könyve
Bolyki László: Kegyelem és kalmárszellem
Bérczesi Róbert: Bérczesi Róbert dalszövegkönyve
Jávor Bence – Csapody Kinga – Gelencsér Milán: Na még mit nem?!
Presser Gábor: Presser könyve 2.