Fardagály ​és kámvás rokolya 6 csillagozás

Divat és illem a 19. században
Kovács Ferenc – Rédey Judit – Tompos Lilla – Török Róbert: Fardagály és kámvás rokolya

A ​Fardagály és kámvás rokolya – 19. századi divatképek című tárlat a Nemzeti Kulturális Alap (NKA) 2010-ben indított, A Felemelő Század című kétéves, átfogó programjának keretében valósult meg, amely múzeumi, zenei, irodalmi, építészeti és közművelődési programok sorával tiszteleg a 19. század sikerei, vívmányai előtt.

A kiállítással együtt elkészült a Fardagály és kámvás rokolya – divat és illem a 19. században című könyv is, amely a század divatlapjain, és az öltözködés változásának különböző állomásain kívül bemutatja a pesti magyar divatáru-kereskedelem legfontosabb szereplőit, bepillantást enged a korszakra jellemző illemszabályokba és a hölgyek által alkalmazott legyező-, kesztyű- és zsebkendőnyelvbe is. A tárlaton a látogatók megismerkedhetnek az 1840-es évektől a század végéig terjedő időszak divatirányzataival, elsősorban a nemzeti romantikához kapcsolódóan.
A kiállított művészi szépségű divatképekkel, a korabeli ruhákkal, köztük a leginkább krinolin néven… (tovább)

Nienna001 P>!

A 19. század divatváltozásairól jó képet ad, és változás volt bőven! Homokóra sziluett, krinolin, turnűr gyors egymásutánban váltotta egymást. Az illusztrációk nagyon szépek. Van a díszmagyar ruháról és az illemről is benne egy-egy tanulmány. Ez utóbbit találtam a legérdekesebbnek, színesen és élvezetesen mutatja be a korabeli viselkedés normáinak alapjait.

Minőségi kiadvány, egy hibája van pici betűkkel nyomtatták, így elég nehéz volt villanyfénynél olvasni.

Ajánlom a téma iránt érdeklődőknek.

R>!

Csak ajánlani tudom annak, akit érdekel a 19. századi divat. Nem tömény és száraz, tananyag szerű írás. Érdekes olvasmány, sok fényképpel.